Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
Tarih: 18.4.2018 20:50:03/ 2730okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Türkiye seçimlere odaklanmışken, SİVAS kulislerinde de heyecan doruğa çıktı. Ak Parti içinde ise kulisler kaynamaya başladı. Şehirde toplumsal bir tabanı olmamakla birlikte bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ´nin kök salmasında aktif olup, “kılıcının önü de arkası da kesip” nam salan Hilmi BİLGİN eleştirilerin odağında. Şehirde yüzde 1 lik bir kesim tarafından kabul görmemesine rağmen ANKARA bağlamlı ilişkiler nedeniyle listeye giren BİLGİN´in aday yapılması durumunda toplumsal bir büyük tepki olacağı ve oy kaybının had safhaya ulaşacağı belirtiliyor.

Aynı zamanda “cami alanlarını konuta” çevirme başta olmak üzere, küçük ekip yapısı ile adeta bu dönem belediye hizmetlerini kaldırım taşları ile sabitleyen Sami AYDIN´ın da vekillik istediği lakin Belediyeyi zor yöneten bir ismin nasıl vekillik istediği ise sorgulanıyor.

Kimse Yok mu Derneği´nin afişlerini 17-25 Aralıktan sonra BELEDİYE LED ekranında yayınlayarak AK PARTİLİLERİN tepkisini çeken AYDIN´a ise şans tanınmıyor. Aydın ve ekibinden adeta yılan bıkan şehrin bir an önce bu isimlerle yollarını ayırma düşüncesinin kökleştiği vurgulanıyor.

İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in ise sadece ama sadece Bakan İsmet YILMAZ´ın desteği ile İle İl Başkanı olduğu, bunun haricinde bir dirayet göstererek şehirde iradesini ortaya koyamadığı gerekçesi ile eleştiri alıyor.Pasif ve dirençsiz bir yönetim sergileyen ŞAHİN´in, kendisini indirmeye çalışan ekip ile zamanla birlikte olarak ortak hareket edip, siyasi mukavemet göstermemesi ise Ak Parti seçmeni tarafından yoğun eleştiriler alıyor.

Şaibesi olmayan, yeni ve temiz isimlerin sahneye çıkması durumunda seçimde Ak Parti´nin şansının olacağı aksi takdirde Sami AYDIN, Selim Dursun, Ziya ŞAHİN ve Hilmi BİLGİN ile tarihi bir yenilginin kaçınılmaz olacağı yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Parti Dibe Vurdururlar
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şükrü egegil
20.4.2018 10:45:45
sami bey ufak bir eleştiri karşısında kişisel sosyal medya hesaplarından engellediği gibi sivaslının sayfası olan belediyenin facebook sayfasından da engelledi.şimdi yarın kapıma gelip oy isteyecek yüzü varmı .Pofpoflanmaya alışık beyler eleştiriye tahammül edemiyor.O vakit siyasette ne işin var sana oy falan yok başka kapıya diyeceğimiz günler geldi
sinan korkmaz
19.4.2018 14:33:34
bu isimler sivasa hiç yakışıyomu bir svaslı olrak benim kanaatım allah bizim belamızı vermiş
sinan korkmaz
19.4.2018 14:40:16
sami bey hilmi bey ölüm var ölüm kendinize çeki düzen verin
danışman
20.4.2018 02:21:45
ziya abimiz hiç bir kesimin işini yapmadı maalesef ne içinden çıktığı milli görüşe yaradı ne partisine ne reisçilere,sivaslı memurlara hiç yaramadı başka memleketli ne kadar adam varsa hepsi sivasta yöneticidir,sivasın öz evlatlarını ya sendikacı yada hilmici diye bi yerlere getirmedi maalesef yazık oldu sivasımıza, yazık çook yazık.
sinan korkmaz
26.4.2018 15:45:50
şükrü egegil bey aynen benide engelledi sami beyi hiç eleştirmeyeceğiz demekkı hep he sensin diyeceğz sen bulunmaz hint kumaşısın diyeceğiz dünyada eşin benzerin yok diyeceğiz
Nejat DEMİR
27.4.2018 00:00:33
Cumhurbaşkanım Erdoğan Vekilime ise AKPARTİMİN listesine bakıp karar vereceğim listede işte Sivas bu Sivası ancak bunlar temsil eder diyebiliyorsam bu benim Sivasımın vekilidir diyerek oyumu vereceğim Başta Sayın Cumhurbaşkanım çok değerli Genel Başkanım olmak üzere Siyaseti kendine göre değil Millete göre Sivas için Sivaslıya göre düşünenlere açık ve net yüksek sesle duyuruyorum.
Murat kuzu
1.5.2018 15:40:31
Sizi engellemiş beni hem engelledi hemde evime 4 tane zabıta gönderip metreyle santim santim ölçdürdü terasta dahil. Ben küfür etmedim iftira atmadım sadece eleştiri babında yorum yaptım
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar