Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
Tarih: 18.4.2018 20:50:03/ 2928okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Türkiye seçimlere odaklanmışken, SİVAS kulislerinde de heyecan doruğa çıktı. Ak Parti içinde ise kulisler kaynamaya başladı. Şehirde toplumsal bir tabanı olmamakla birlikte bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ´nin kök salmasında aktif olup, “kılıcının önü de arkası da kesip” nam salan Hilmi BİLGİN eleştirilerin odağında. Şehirde yüzde 1 lik bir kesim tarafından kabul görmemesine rağmen ANKARA bağlamlı ilişkiler nedeniyle listeye giren BİLGİN´in aday yapılması durumunda toplumsal bir büyük tepki olacağı ve oy kaybının had safhaya ulaşacağı belirtiliyor.

Aynı zamanda “cami alanlarını konuta” çevirme başta olmak üzere, küçük ekip yapısı ile adeta bu dönem belediye hizmetlerini kaldırım taşları ile sabitleyen Sami AYDIN´ın da vekillik istediği lakin Belediyeyi zor yöneten bir ismin nasıl vekillik istediği ise sorgulanıyor.

Kimse Yok mu Derneği´nin afişlerini 17-25 Aralıktan sonra BELEDİYE LED ekranında yayınlayarak AK PARTİLİLERİN tepkisini çeken AYDIN´a ise şans tanınmıyor. Aydın ve ekibinden adeta yılan bıkan şehrin bir an önce bu isimlerle yollarını ayırma düşüncesinin kökleştiği vurgulanıyor.

İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in ise sadece ama sadece Bakan İsmet YILMAZ´ın desteği ile İle İl Başkanı olduğu, bunun haricinde bir dirayet göstererek şehirde iradesini ortaya koyamadığı gerekçesi ile eleştiri alıyor.Pasif ve dirençsiz bir yönetim sergileyen ŞAHİN´in, kendisini indirmeye çalışan ekip ile zamanla birlikte olarak ortak hareket edip, siyasi mukavemet göstermemesi ise Ak Parti seçmeni tarafından yoğun eleştiriler alıyor.

Şaibesi olmayan, yeni ve temiz isimlerin sahneye çıkması durumunda seçimde Ak Parti´nin şansının olacağı aksi takdirde Sami AYDIN, Selim Dursun, Ziya ŞAHİN ve Hilmi BİLGİN ile tarihi bir yenilginin kaçınılmaz olacağı yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Parti Dibe Vurdururlar
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şükrü egegil
20.4.2018 10:45:45
sami bey ufak bir eleştiri karşısında kişisel sosyal medya hesaplarından engellediği gibi sivaslının sayfası olan belediyenin facebook sayfasından da engelledi.şimdi yarın kapıma gelip oy isteyecek yüzü varmı .Pofpoflanmaya alışık beyler eleştiriye tahammül edemiyor.O vakit siyasette ne işin var sana oy falan yok başka kapıya diyeceğimiz günler geldi
sinan korkmaz
19.4.2018 14:33:34
bu isimler sivasa hiç yakışıyomu bir svaslı olrak benim kanaatım allah bizim belamızı vermiş
sinan korkmaz
19.4.2018 14:40:16
sami bey hilmi bey ölüm var ölüm kendinize çeki düzen verin
danışman
20.4.2018 02:21:45
ziya abimiz hiç bir kesimin işini yapmadı maalesef ne içinden çıktığı milli görüşe yaradı ne partisine ne reisçilere,sivaslı memurlara hiç yaramadı başka memleketli ne kadar adam varsa hepsi sivasta yöneticidir,sivasın öz evlatlarını ya sendikacı yada hilmici diye bi yerlere getirmedi maalesef yazık oldu sivasımıza, yazık çook yazık.
sinan korkmaz
26.4.2018 15:45:50
şükrü egegil bey aynen benide engelledi sami beyi hiç eleştirmeyeceğiz demekkı hep he sensin diyeceğz sen bulunmaz hint kumaşısın diyeceğiz dünyada eşin benzerin yok diyeceğiz
Nejat DEMİR
27.4.2018 00:00:33
Cumhurbaşkanım Erdoğan Vekilime ise AKPARTİMİN listesine bakıp karar vereceğim listede işte Sivas bu Sivası ancak bunlar temsil eder diyebiliyorsam bu benim Sivasımın vekilidir diyerek oyumu vereceğim Başta Sayın Cumhurbaşkanım çok değerli Genel Başkanım olmak üzere Siyaseti kendine göre değil Millete göre Sivas için Sivaslıya göre düşünenlere açık ve net yüksek sesle duyuruyorum.
Murat kuzu
1.5.2018 15:40:31
Sizi engellemiş beni hem engelledi hemde evime 4 tane zabıta gönderip metreyle santim santim ölçdürdü terasta dahil. Ben küfür etmedim iftira atmadım sadece eleştiri babında yorum yaptım
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar