Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
Tarih: 18.4.2018 20:50:03/ 3048okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Türkiye seçimlere odaklanmışken, SİVAS kulislerinde de heyecan doruğa çıktı. Ak Parti içinde ise kulisler kaynamaya başladı. Şehirde toplumsal bir tabanı olmamakla birlikte bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ´nin kök salmasında aktif olup, “kılıcının önü de arkası da kesip” nam salan Hilmi BİLGİN eleştirilerin odağında. Şehirde yüzde 1 lik bir kesim tarafından kabul görmemesine rağmen ANKARA bağlamlı ilişkiler nedeniyle listeye giren BİLGİN´in aday yapılması durumunda toplumsal bir büyük tepki olacağı ve oy kaybının had safhaya ulaşacağı belirtiliyor.

Aynı zamanda “cami alanlarını konuta” çevirme başta olmak üzere, küçük ekip yapısı ile adeta bu dönem belediye hizmetlerini kaldırım taşları ile sabitleyen Sami AYDIN´ın da vekillik istediği lakin Belediyeyi zor yöneten bir ismin nasıl vekillik istediği ise sorgulanıyor.

Kimse Yok mu Derneği´nin afişlerini 17-25 Aralıktan sonra BELEDİYE LED ekranında yayınlayarak AK PARTİLİLERİN tepkisini çeken AYDIN´a ise şans tanınmıyor. Aydın ve ekibinden adeta yılan bıkan şehrin bir an önce bu isimlerle yollarını ayırma düşüncesinin kökleştiği vurgulanıyor.

İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in ise sadece ama sadece Bakan İsmet YILMAZ´ın desteği ile İle İl Başkanı olduğu, bunun haricinde bir dirayet göstererek şehirde iradesini ortaya koyamadığı gerekçesi ile eleştiri alıyor.Pasif ve dirençsiz bir yönetim sergileyen ŞAHİN´in, kendisini indirmeye çalışan ekip ile zamanla birlikte olarak ortak hareket edip, siyasi mukavemet göstermemesi ise Ak Parti seçmeni tarafından yoğun eleştiriler alıyor.

Şaibesi olmayan, yeni ve temiz isimlerin sahneye çıkması durumunda seçimde Ak Parti´nin şansının olacağı aksi takdirde Sami AYDIN, Selim Dursun, Ziya ŞAHİN ve Hilmi BİLGİN ile tarihi bir yenilginin kaçınılmaz olacağı yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Parti Dibe Vurdururlar
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şükrü egegil
20.4.2018 10:45:45
sami bey ufak bir eleştiri karşısında kişisel sosyal medya hesaplarından engellediği gibi sivaslının sayfası olan belediyenin facebook sayfasından da engelledi.şimdi yarın kapıma gelip oy isteyecek yüzü varmı .Pofpoflanmaya alışık beyler eleştiriye tahammül edemiyor.O vakit siyasette ne işin var sana oy falan yok başka kapıya diyeceğimiz günler geldi
sinan korkmaz
19.4.2018 14:33:34
bu isimler sivasa hiç yakışıyomu bir svaslı olrak benim kanaatım allah bizim belamızı vermiş
sinan korkmaz
19.4.2018 14:40:16
sami bey hilmi bey ölüm var ölüm kendinize çeki düzen verin
danışman
20.4.2018 02:21:45
ziya abimiz hiç bir kesimin işini yapmadı maalesef ne içinden çıktığı milli görüşe yaradı ne partisine ne reisçilere,sivaslı memurlara hiç yaramadı başka memleketli ne kadar adam varsa hepsi sivasta yöneticidir,sivasın öz evlatlarını ya sendikacı yada hilmici diye bi yerlere getirmedi maalesef yazık oldu sivasımıza, yazık çook yazık.
sinan korkmaz
26.4.2018 15:45:50
şükrü egegil bey aynen benide engelledi sami beyi hiç eleştirmeyeceğiz demekkı hep he sensin diyeceğz sen bulunmaz hint kumaşısın diyeceğiz dünyada eşin benzerin yok diyeceğiz
Nejat DEMİR
27.4.2018 00:00:33
Cumhurbaşkanım Erdoğan Vekilime ise AKPARTİMİN listesine bakıp karar vereceğim listede işte Sivas bu Sivası ancak bunlar temsil eder diyebiliyorsam bu benim Sivasımın vekilidir diyerek oyumu vereceğim Başta Sayın Cumhurbaşkanım çok değerli Genel Başkanım olmak üzere Siyaseti kendine göre değil Millete göre Sivas için Sivaslıya göre düşünenlere açık ve net yüksek sesle duyuruyorum.
Murat kuzu
1.5.2018 15:40:31
Sizi engellemiş beni hem engelledi hemde evime 4 tane zabıta gönderip metreyle santim santim ölçdürdü terasta dahil. Ben küfür etmedim iftira atmadım sadece eleştiri babında yorum yaptım
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar