Ak Partiye Puan Kaybettirdiler
24 Haziran seçimleri Ak Parti Genel Merkezi tarafından analiz ediliyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a halkın teveccühü artarak devam ederken, Ak Partiye ise halkın ihtar verdiği görüldü. SİVAS bağlamında da 10 puan civarında AK PARTİ oy kaybederken, bunun sorumlularının ise yereldeki siyasi ve bürokratik ilişkiler ve şahıslar olduğu yorumları yapılıyor.
Tarih: 26.6.2018 08:31:44/ 1867okunma / 5yorum

TÜRKİYE 24 Haziran seçimlerini analiz ederken, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´a halkın sevgisi ise artarak devam ediyor. Ak Partinin, parti bazlı puan kayıpları ise başta Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ve Ak Parti Genel Merkezi tarafından masaya yatırılıyor. Bunun nedenlerinin araştırılacağı ve gerek siyasi gerekse bürokratik olarak metal yorgununa girenlerin eleneceği belirtiliyor.

SİVAS bağlamında ise AK PARTİ´nin 10 puan kadar oy kaybettiği gözlemleniyor. Bunun nedenlerinden en önemlisinin ise beceriksiz bürokratlar ve yerel siyasiler olduğu ifade ediliyor.

Yerel siyasi isimlerin seçimlerde çalışmadıkları ve bazı bürokratlarla birlikte “sosyal tesislerde yemekli çaylı kulis yapma” sığlığını aşamadıkları belirtiliyor.

Bazı bürokratların ise kendi işlerini iyi yapmak yerine Belediye Başkan yardımcıları ile fıkralık sohbetlere girdikleri ve bunu da gören halkın Ak Parti oylarını başka yerlere kaydırdıkları yorumları yapılıyor.

Ayrıca STK´ların Ak Partiye önemli oranda oy kaybettirdikleri belirtilirken, BELEDİYE ekibinden memnun olmayan halkın da Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a oy verdikleri ve Ak Partiye vermedikleri ifade ediliyor...

Torpil, akrabaya kıyak, görevi kötüye kullanma, keyfi uygulama gibi yerelde görülen pek çok hususun Ak Partiye puan kaybettirdiği yorumları yapılıyor.

SİVASLILAR, yüz eskimesine giren siyasi, Stk  ve bürokratik isimlerin artık bir kenara çekilerek, şehrin gidişatını rahatlatmalarının en doğru olacağını vurguluyorlar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın şahsi çabası ve gayreti ile oy aldığı bilinirken, “üç koyunu dahi güdemeyecek yerel siyasi isimlerin” oyları biz aldık imaları ise komik bulunuyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Partiye Puan Kaybettirdiler
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yaşar rende
27.6.2018 11:20:47
Hepsi değil ama bazıları doğru
serpil aslı
26.6.2018 10:25:57
Rektör beyin tutumu.Özellikle aynı işadamı sıfatına bürünmüş kişiler.Sözde birtakım stk ların başında olup şahsi çıkarının derdinde olanlar bunlardan siyaset mekanizmasının kazanacağı hiç bir şey yoktur ve eylemleri ilede zarar vermişlerdir.Önemli olan vatandaş ne kadar çok birebir vatandaşı dinler ,ilgilenirsen o kadar çok saygı görür siyaset mekanizması.
Cemal karada
15.7.2018 21:58:01
Sivas postasi anlasilan Cemal KARACA ile sulh imzalamis. vakiflar il muduru cenal KARACA madem basarili idi. ozaman eski mansetler icin ozur dilemelisin sivas postasi
Orhan Gencer
26.6.2018 08:41:30
Haberinize katılmakla birlikte, Bence liste eksik olmuş..Tam yazın..Eksik olmasın..Korkmayın..Üstten başlayarak yazın..
salih erkan
26.6.2018 13:47:31
Sayın Bakanın sivas taki icraatlarıda düşüşe sebeptir bence buradaki denemiş ve tanınan bazı kimseleri bakanlık uhtesine alması Sivas ziyaretlerinde belirli insanlarla teması bakanlık yaptığı dönemlerde herhangi bir sivil veya resmi üretim yapan istihdama dayalı ciddi bir firma kazandırılaması ağır eleştirilere sebep olmuştur.
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar