Ak Partiye Puan Kaybettirdiler
24 Haziran seçimleri Ak Parti Genel Merkezi tarafından analiz ediliyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a halkın teveccühü artarak devam ederken, Ak Partiye ise halkın ihtar verdiği görüldü. SİVAS bağlamında da 10 puan civarında AK PARTİ oy kaybederken, bunun sorumlularının ise yereldeki siyasi ve bürokratik ilişkiler ve şahıslar olduğu yorumları yapılıyor.
Tarih: 26.6.2018 08:31:44/ 1636okunma / 5yorum

TÜRKİYE 24 Haziran seçimlerini analiz ederken, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´a halkın sevgisi ise artarak devam ediyor. Ak Partinin, parti bazlı puan kayıpları ise başta Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ve Ak Parti Genel Merkezi tarafından masaya yatırılıyor. Bunun nedenlerinin araştırılacağı ve gerek siyasi gerekse bürokratik olarak metal yorgununa girenlerin eleneceği belirtiliyor.

SİVAS bağlamında ise AK PARTİ´nin 10 puan kadar oy kaybettiği gözlemleniyor. Bunun nedenlerinden en önemlisinin ise beceriksiz bürokratlar ve yerel siyasiler olduğu ifade ediliyor.

Yerel siyasi isimlerin seçimlerde çalışmadıkları ve bazı bürokratlarla birlikte “sosyal tesislerde yemekli çaylı kulis yapma” sığlığını aşamadıkları belirtiliyor.

Bazı bürokratların ise kendi işlerini iyi yapmak yerine Belediye Başkan yardımcıları ile fıkralık sohbetlere girdikleri ve bunu da gören halkın Ak Parti oylarını başka yerlere kaydırdıkları yorumları yapılıyor.

Ayrıca STK´ların Ak Partiye önemli oranda oy kaybettirdikleri belirtilirken, BELEDİYE ekibinden memnun olmayan halkın da Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a oy verdikleri ve Ak Partiye vermedikleri ifade ediliyor...

Torpil, akrabaya kıyak, görevi kötüye kullanma, keyfi uygulama gibi yerelde görülen pek çok hususun Ak Partiye puan kaybettirdiği yorumları yapılıyor.

SİVASLILAR, yüz eskimesine giren siyasi, Stk  ve bürokratik isimlerin artık bir kenara çekilerek, şehrin gidişatını rahatlatmalarının en doğru olacağını vurguluyorlar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın şahsi çabası ve gayreti ile oy aldığı bilinirken, “üç koyunu dahi güdemeyecek yerel siyasi isimlerin” oyları biz aldık imaları ise komik bulunuyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Partiye Puan Kaybettirdiler
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yaşar rende
27.6.2018 11:20:47
Hepsi değil ama bazıları doğru
serpil aslı
26.6.2018 10:25:57
Rektör beyin tutumu.Özellikle aynı işadamı sıfatına bürünmüş kişiler.Sözde birtakım stk ların başında olup şahsi çıkarının derdinde olanlar bunlardan siyaset mekanizmasının kazanacağı hiç bir şey yoktur ve eylemleri ilede zarar vermişlerdir.Önemli olan vatandaş ne kadar çok birebir vatandaşı dinler ,ilgilenirsen o kadar çok saygı görür siyaset mekanizması.
Cemal karada
15.7.2018 21:58:01
Sivas postasi anlasilan Cemal KARACA ile sulh imzalamis. vakiflar il muduru cenal KARACA madem basarili idi. ozaman eski mansetler icin ozur dilemelisin sivas postasi
Orhan Gencer
26.6.2018 08:41:30
Haberinize katılmakla birlikte, Bence liste eksik olmuş..Tam yazın..Eksik olmasın..Korkmayın..Üstten başlayarak yazın..
salih erkan
26.6.2018 13:47:31
Sayın Bakanın sivas taki icraatlarıda düşüşe sebeptir bence buradaki denemiş ve tanınan bazı kimseleri bakanlık uhtesine alması Sivas ziyaretlerinde belirli insanlarla teması bakanlık yaptığı dönemlerde herhangi bir sivil veya resmi üretim yapan istihdama dayalı ciddi bir firma kazandırılaması ağır eleştirilere sebep olmuştur.
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Bir şeyler Yapmalı!
Bir şeyler Yapmalı!
Ekonomik anlamda kendini gerçekleştiremeyen şehir, sosyal hayatta var olan ve giderek de kronikleşen gerilemeler ile karşı karşıya. Batı illerindeki küçük bir yerleşim yerindeki ekonomik canlılık kadar dahi bir gelişme görülmezken, şehrin kodlarını yıllardır elinde bulunduran bürokratik oligarşi da gelişmeyi engelliyor.
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır oğul"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar