Ak Partiye Puan Kaybettirdiler
24 Haziran seçimleri Ak Parti Genel Merkezi tarafından analiz ediliyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a halkın teveccühü artarak devam ederken, Ak Partiye ise halkın ihtar verdiği görüldü. SİVAS bağlamında da 10 puan civarında AK PARTİ oy kaybederken, bunun sorumlularının ise yereldeki siyasi ve bürokratik ilişkiler ve şahıslar olduğu yorumları yapılıyor.
Tarih: 26.6.2018 08:31:44/ 2102okunma / 5yorum

TÜRKİYE 24 Haziran seçimlerini analiz ederken, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´a halkın sevgisi ise artarak devam ediyor. Ak Partinin, parti bazlı puan kayıpları ise başta Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ve Ak Parti Genel Merkezi tarafından masaya yatırılıyor. Bunun nedenlerinin araştırılacağı ve gerek siyasi gerekse bürokratik olarak metal yorgununa girenlerin eleneceği belirtiliyor.

SİVAS bağlamında ise AK PARTİ´nin 10 puan kadar oy kaybettiği gözlemleniyor. Bunun nedenlerinden en önemlisinin ise beceriksiz bürokratlar ve yerel siyasiler olduğu ifade ediliyor.

Yerel siyasi isimlerin seçimlerde çalışmadıkları ve bazı bürokratlarla birlikte “sosyal tesislerde yemekli çaylı kulis yapma” sığlığını aşamadıkları belirtiliyor.

Bazı bürokratların ise kendi işlerini iyi yapmak yerine Belediye Başkan yardımcıları ile fıkralık sohbetlere girdikleri ve bunu da gören halkın Ak Parti oylarını başka yerlere kaydırdıkları yorumları yapılıyor.

Ayrıca STK´ların Ak Partiye önemli oranda oy kaybettirdikleri belirtilirken, BELEDİYE ekibinden memnun olmayan halkın da Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a oy verdikleri ve Ak Partiye vermedikleri ifade ediliyor...

Torpil, akrabaya kıyak, görevi kötüye kullanma, keyfi uygulama gibi yerelde görülen pek çok hususun Ak Partiye puan kaybettirdiği yorumları yapılıyor.

SİVASLILAR, yüz eskimesine giren siyasi, Stk  ve bürokratik isimlerin artık bir kenara çekilerek, şehrin gidişatını rahatlatmalarının en doğru olacağını vurguluyorlar.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın şahsi çabası ve gayreti ile oy aldığı bilinirken, “üç koyunu dahi güdemeyecek yerel siyasi isimlerin” oyları biz aldık imaları ise komik bulunuyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Partiye Puan Kaybettirdiler
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yaşar rende
27.6.2018 11:20:47
Hepsi değil ama bazıları doğru
serpil aslı
26.6.2018 10:25:57
Rektör beyin tutumu.Özellikle aynı işadamı sıfatına bürünmüş kişiler.Sözde birtakım stk ların başında olup şahsi çıkarının derdinde olanlar bunlardan siyaset mekanizmasının kazanacağı hiç bir şey yoktur ve eylemleri ilede zarar vermişlerdir.Önemli olan vatandaş ne kadar çok birebir vatandaşı dinler ,ilgilenirsen o kadar çok saygı görür siyaset mekanizması.
Cemal karada
15.7.2018 21:58:01
Sivas postasi anlasilan Cemal KARACA ile sulh imzalamis. vakiflar il muduru cenal KARACA madem basarili idi. ozaman eski mansetler icin ozur dilemelisin sivas postasi
Orhan Gencer
26.6.2018 08:41:30
Haberinize katılmakla birlikte, Bence liste eksik olmuş..Tam yazın..Eksik olmasın..Korkmayın..Üstten başlayarak yazın..
salih erkan
26.6.2018 13:47:31
Sayın Bakanın sivas taki icraatlarıda düşüşe sebeptir bence buradaki denemiş ve tanınan bazı kimseleri bakanlık uhtesine alması Sivas ziyaretlerinde belirli insanlarla teması bakanlık yaptığı dönemlerde herhangi bir sivil veya resmi üretim yapan istihdama dayalı ciddi bir firma kazandırılaması ağır eleştirilere sebep olmuştur.
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar