ADİSYONU Kim Ödeyecek?
Türkiye çok ama çok ilginç bir halef selef mücadelesi yaşadı. Bir birine muhalif iken ardı ardına bir birini yolsuzluk ile suçlayan ÜRGÜP ve AYDIN´ın seçilmeleri akabinde bu konular ile ilgili tek bir cümle dahi etmemeleri hayret ile karşılandı. Sami AYDIN´a karşı aday olan Doğan ÜRGÜP başta katı atık tesisleri ve dış krediler konusunda epey esip kükrerken, AYDIN´ın da o minvalde sesini yükselttiği ancak seçim sonrasında seslerinin kesildiği biliniyor. Şehir kamuoyu bu iki ismin nasıl veya kimler tarafından bir biri lehine sustuklarını merak ediyor.
Tarih: 19.9.2017 17:07:48/ 3334okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

            Geçtiğimiz dönem yaşanan Belediye Başkanlığı seçimlerinin bazı sırları ihtiva ettiği herkes tarafından biliniyor. İkinci defa seçimi kazanmak için var gücü ile savaşan Doğan ÜRGÜP´ün, elinde bulunan ÖÖZBELSAN A.Ş´ye onca işçi yığımasına rağmen seçimi kaybettiği malum. Belediye Başkanı adayın olan SAMİ AYDIN´ın ise görevi devralı devralmaz ÖZBELSAN da fazlalıkları çıkaracağı ve yeni bir yapılanmaya gideceğini kamuoyuna deklare ettiği herkes tarafından yarıntıları ile biliniyor.

Seçim zamanı Doğan ÜRGÜP´ün özellikle KATI ATIK TESİSLERİ ve dışarıdan alınan krediler ile Belediyenin zarara uğratıldığı yönündeki rakamsal ifadelere rağmen, her ne hikmetse seçimi kaybeden ÜRGÜP ve ekibinin suskunluğa büründükleri ifade ediliyor.

Gerek Sami AYDIN gerekse Doğan ÜRGÜP´ün sanki karşılıklı susma yemini ettikleri iddialardan bir tanesi.

Belediye Başkanı olan SAMİ AYDIN, bir tek cümle dahi Doğan ÜRGÜP aleyhinde söz söylemezken, muhalefette olan Doğan ÜRGÜP ve BBP ekibinin de dişe dokunur bir eleştiride bulunmamaları önümüzdeki dönemin siyasi arenasında değişik yorumlara kapı aralamaya devam ediyor.

Halkın menfaatleri doğrultusunda kamu yararı gereken konularda kamuoyunu aydınlatmak için doğru olanın söylemesi iktiza ederken neden doğruların kapalı kapılar ardında söylendiği ve yüksek sesle söylenmediği ise merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADİSYONU Ödeyecek
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sefer yasefer
28.9.2017 10:08:20
SAMİ AYDININ KENDİ EVLERİNİN ETRAFINDA (AYDINKENT VİLLARI)BULUNAN KAMUYA AİT ALANI VİLLA ARSASINA KATIP BELEDİYE BÜTÇESİYLE ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ YAPMASI BİR İNSANIN NE KADAR ... TEK BAŞINA YETERDE ARTAR BİLE. ŞEHİRDE NE KADAR RANT ALANI VARSA HEPSİNDE HİSSESİ VE ORTAKLIĞI VAR .
Adem Sivaslı
27.9.2017 14:42:05
Her bir belediye başkan yardımcısının ve imar müdürünün 1 yapı denetim şirketi ve 1 emlakçısı varsa adisyon ortadadır. Rant kendileri yer,hesabı vatandaşa ödetirler
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
Üzeyir YİĞİT Yazdı
EFENDİ
EFENDİ
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Çap Meselesi
Çap Meselesi
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Siyaset Kızışıyor!
Siyaset Kızışıyor!
MART Yerel seçimleri için heyecan doruğa çıkarken, aday adayları da netleşmeye başladı. Şehir siyasi kulislerinde Mimar Serdar İNCE´nin bağımsız aday olma ihtimali de son günlerde konuşulmaya başladı.
SİVAS Günlüğü
SİVAS Günlüğü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Heyecan  Dorukta!
Heyecan Dorukta!
SİVAS, Yerel seçimlere hazırlanırken, AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI adayının da SALI günü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından gurup toplantısında açıklanacağı öğrenildi.
SİVAS İçin Konuştu!
SİVAS İçin Konuştu!
Plan ve Bütçe Komisyonunda Sivas´ın kültürel varlıklarının yok edildiğini dile getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş KARASU, Numune Hastanesinin boşa yıkıldığını söyledi.
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar