Adalet Yakasına Yapıştı!
MANİSA´da görev yaptığı zamanda ismi “ÇİFTLİK SORUŞTURMASINA” karışan ve mahkemeye verilen ALTINSOY, aynı sistemi SİVAS´ta da kurdu. Ancak birkaç VATANPERVER eğitimcinin karşı koyması ile ALTINSOY geri püskürtüldü. ALTINSOY Nisan´ın 10 unda hakim karşına çıkacak.
Tarih: 28.1.2019 06:23:54/ 5710okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta görev yaptığı kısa süre zarfında, eğitim ile ilgili bir gayret göstermek yerine, “akçeli” işlere merak saran ALTINSOY mahkeme karşısına çıkacak.

Görev yerinde olmadan sınav parası alma, FETÖ dosyalarını kapatma girişiminde bulunma, devlet işleyişini şahsi işleri için kullanma, İSTİKLAL MARŞI duyarlılığı olmayanları kollayıp KUMPAS soruşturmaları organize etme, lojmanını devlet imkanı ile döşetme”  gibi hakkında pek çok iddia bulunan ve akabinde BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN soruşturma geçiren Mustafa ALTINSOY görevden alınmıştı.

Mustafa ALTINSOY “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA”  konusu ile 10/04/2019 tarihinde SİVAS 1. Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

MANİSA Çiftlik Soruşturması´nda da hakim karşısına çıkan ALTINSOY´un benzer konular ile ilgili SİVAS´ta da Hakim karşına çıkacak olması memnuniyet oluşturdu.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE gelen bilgiler ise çok şaşırtıcı. Bakanlık Müfettişlerinin soruşturmasında pek çok ismin görüşüne başvurulduğu bilinirken, bu isimlerin mahkemeye çağrılacağı belirtiliyor.

OYUN KURMA” konusunda üstün meziyetleri olan ALTINSOY´un şahitlere aracı koyduğu iddia ediliyor. Halen MİLLİ EĞİTİM bünyesinde görev yapan ALTINSOY´a çok yakın olduğu bilinen ve ALTINSOY´a devamlı bilgiler aktaran bir Maarif Müfettişinin ALTINSOY´un davasında ismi geçenlere nufuz etmeye çalıştığı iddia ediliyor.

İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti, ALTINSOY´un direktifi ile olmayan bu maarif müfettişinin,ALTINSOY adına bazı şahitlere telkinlerde bulunarak ifadeleri yönlendirmeye çalıştığı iddia ediliyor.

ALTINSOY´un hakim karşısına çıkacak olması diğer bir konuyu da gözler önüne sermeye başladı. Zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın da “SELÇUK FEN DERSANESİ” ile ilgili dosyayı kapattığı ve bilgilerin EMNİYET ve SAVCILIKTA olduğu bu dosyanın da yeniden açılması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Adalet Yakasına Yapıştı
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sivaslı
30.1.2019 14:17:51
bütün bu olan biten işlerde şehrin siyasilerinin, özellikle de eski milli eğitim bakanının hiç mi sorumluluğu yok! Sivas MEB nın deneme tahtası mı? neden bu ilin milli eğitimine dirayetli idareciler görevlendirilmez. gerçi ne bekliyoruz ki, SAHİPSİZ BİR ŞEHİR SİVAS!
Yaveri Ayhan
31.1.2019 23:24:11
Çocukları Sultan murat ta okuyan. Adamın yurtdışında olduğu uçak bileti ile sabitken burda gördüm diyen Ayhan Blbl ne olacak.Oyun büyük.
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar