Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
SİVAS, sağlık alanında adeta küme düştü. Bozuk cihazlardan dolayı sağlık hizmetlerini tam anlamıyla alamayan hastalar, soluğu büyük şehirlerde alıyorlar.
Tarih: 9.9.2019 02:18:51/ 1146okunma / 8yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ın 2 büyük hastanesi olan NUMUNE HASTANESİ ve CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TIP Fakültesi hastaneleri halkın sağlık sorunlarına çözüm bulmaktan aciz kalıyorlar.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bilgiler ise içler acısı. Bazı cihazların bozuk olduğunu belirten ihbarları doğruluğu tespit edildi. Geçen hafta yaşanan bir olaya göre SİNTİGRAFİ CİHAZI bozuk olduğundan dolayı hastaların mağdur edildiği yönünde.

Hatta bu cihazın Numune hastanesinde de  çalışmıyor olması gelinen noktanın içler acısı halini gözler önüne seriyor.

ÜNİVERSİTEDE,bozuk olan CİHAZLAR nedeniyle hastaların NUMUNEYE gönderildiği, NUMUNE´nin de aynı durumdan hastaları ÜNİVERSİTEYE gönderdikleri öğrenildi.

Canından bezen SİVAS halkının ise bu ve benzeri sorunlardan dolayı KAYSERİ, ANKARA ve MALATYA´ya giderek sağlık hizmeti almanın uğraşında olduğu belirtiliyor.

SİVAS KAMUOYU, en kısa zamanda şehirde bir yerel “SAĞLIK ÇALIŞTAYI” düzenlenerek sağlık hizmetlerinin masaya yatırılması gerektiğini dile getiriyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Acilen SAĞLIK ÇALIŞTAYI Şart
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kadir
26.9.2019 19:41:44
Tek çözüm var aslında sorunun özü Sivas ta sadece 1 hastanenin ol ası numune gibi şehrin başka bölgesinde bir hastane daha yapıldığı zaman sorun zaten çözülür.tüm şehri sadece tek noktaya yönlendirirseniz isterseniz ek bina yapın sorun çözülmez tek çözüm bir hastane daha acilen yapılmalı.neden hala anlamıyor yada anlamak istemiyorlaryoksa kasıtlı mı? Bilemiyoruz.
Reis
10.9.2019 00:07:22
Sivas sağlık yönetimindeki çalışan koşuşturan ekip türlü iftira ve dedikodularla küstürüldü ve sivası terkettiler sonuç sivas sağlıkta çöktü, hastaneler leş gibi, aciller tıka basa insan dolu. özellikli branşlarda doktor yok, önemli rahatsızlığı olanlar hemen kayseriye vs vs. Etkisiz vasıfsız sağlık yönetimi sivasa bela oldu
Süleyman Erol
10.9.2019 21:03:44
SAĞLIKTA CEMİYET,STK,SENDİKA,SSKCI MANTIĞI SON BULSUN ARTIK YETER SÖZ VATAN EVLATLARININ!
Vatan Hakyemez
12.9.2019 21:54:18
Sayın vekillerimiz sağlık konusunda yanıltılmaktalar gelinen tablo tam bir hüsran kurtuluş reçetesi şudur;sağlık müdürlüğünü 2 cemaatten kurtarmak,numune hastanesini cumartesi toplantı ekibi ve sendikacılıktan kurtarmak liyakatli insanları şu ekip bu ekip demeden göreve getirmek.
vatandaş
9.9.2019 18:53:19
sivas il sağlık müdürlüğü yan gel yat yerimi. memlekette doktor bırakmadılar. neden sivas halkının hakkına giriyorlar. beddua eden edene
Ahmet Turan Sahin
9.9.2019 09:23:50
Annemil acille üniversiteye götürdüm, yattığı servisten bir baska servise gonderilmesi gerek, 1 hafta uğrastım götüremedim. Kadının ameliyat olmadı lazım, Emar çekildi 10 güne anca rapor yazıllıyor diyorlar. Yatış bile yapmadan emar sonucunu bekletiyorlar... Gücüm yetse Kayseriye götürecem.
Sinan Yildiz
9.9.2019 13:14:53
Sivas Numune Hastanesin de Ne Çalışıyorki Her Yer Dökülüyor Acil Servisin yerler berbart Temizlik Sıfır Wc ler Çok Pis kokuyor ver Kapısının önünden Geçilmiyor Ve Wc ler de Havalandırma Çalışmıyor
melihhh
9.9.2019 15:26:13
sivasta bir de belli olma yan ama acı şekilde bir ortondonti dr problemi var.Numune hastanesinde 1 dr 500 hasta ve her gittiğinzde 1.5 yıl dolu ifadesi ile geri çevriliyorsunuz.Üniv gidiyorsunuz 2 yıl sıra var.EEE ordonti problemi olan çocuk kime gidecek özelde de yok.Sivas büyükşehir olmaya aday.Fakat çaresiz ortondti bölümü hastaları.Hiç mi daha fazla asistan aılnıp bu işe çözüm bulunamz mı?2 yıl beklemek yerine???Yazık sivastaki çocuklara
SUÇLU KİM?
SUÇLU KİM?
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastanesi ŞEHRİN GÜNDEMİNDE. Konu ile ilgili çok önemli bir tespit yapan Milletvekili Semiha EKİNCİ, “eğer malzeme eksikliğini gideremiyorsak sorumluluk bizde, eğer bize malzeme eksik diye bilgi verilmiyorsa sorumluluk Üniversitede” dedi.
SİVAS POSTASI Perdeleri Aralıyor!
SİVAS POSTASI Perdeleri Aralıyor!
FETÖ elebaşının tarikat ve cemaatlere sızın talimatı nasıl bir şebeke ile karşı karşıya olduğumuzu gözler önüne sererken, geçmişte FETÖ gemisi yüzerken, bu gemide olanların şimdi nerede oldukları merak ediliyor.
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
SİVAS´ta da yakından takip edilen FETÖ´nün “USÜLSÜZ DİNLEME” davasına ceza yağdı.
SİVAS SANA MİNNETTAR!
SİVAS SANA MİNNETTAR!
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı SİVAS´ın her geçen gün yeni bir özelliği daha ortaya çıkıyor. ATATÜRK´ü 108 Gün ağırlayan ve yeni bir devlet kurulmasının önünü açan şehir için özel “PARA” basılarak vefa gösterildiği bilgilerine ulaşıldı.
Bu TOPRAKLARIN Çocukları Başarıyor!
Bu TOPRAKLARIN Çocukları Başarıyor!
SİVAS´ın evlatlarına imkan tanındığı zaman, aşılmayacak engel, ulaşılmayacak zafer bırakmıyorlar.
Bunlar Yutuldu mu?..
Bunlar Yutuldu mu?..
OSB´de bulunan İTFAİYE BİNASI´nın devri gizemini koruyor. Devre dair şuana kadar ödenmiş bir paraya dair dekont veya bir belge kamuoyuna açıklanmadı.İTFAİYE Binasını OSB´nin yaptığı iddia edilirken, devralanların suskunları merak konusu.OSB´deki “GÜMRÜK BİNASI” da devredildiği ve devir şartı olan ücretin ödenip ödenmediği sorgulanıyor.
Sivas KALESİ Sinema Sektörüne Hazırlanmalı
Sivas KALESİ Sinema Sektörüne Hazırlanmalı
Elden geçirilmeyi bekleyen SİVAS KALESİ´nin, Film Platosu olarak değerlendirilmesi bekleniyor. Uluslararası Sivas Film Festivali´ne gidecek öte hayalin ilk adımının, bir Film Platosu olduğu öngörülüyor.
Kınalı Kuzular
Kınalı Kuzular
Bekir GÜZELDAĞ, bir birinden güzel hayat hikâyelerini dillendirmeye devam ediyor. Bu vatan için cepheye gidip de dönenlerin ve dönmeyenlerin acılı hikayelerini yeniden hatırlatan GÜZELDAĞ, Gazibey Köyü´nde yaşanmış bir acılı hikayeyi gündeme taşıdı.
Bir MAZLUM AF Bekliyor!
Bir MAZLUM AF Bekliyor!
Hiçbir suçu günahı olmadığı halde 27 yıldır cezaevinde tutulan 86 yaşındaki AHMET DEDE, artık tekerlekli sandalyeye mahkum.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
SİVAS deyince bir daha demiş sessiz sessiz ağlamış…
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
REKTÖRLÜK atamalarına 6 ay gibi bir süre kalırken, şehirde de bu konu enine boyuna masaya yatırılıyor.
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
SÖYLEŞİ...
SÖYLEŞİ...
Araştırmacı Yazar Filiz KÖKSAL´ın, 2005 yılında KKTC Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ ile yaptığı güzel bir söyleşiyi okurlarımıza sunuyoruz.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
BU DEĞER SIVAS´ta...
BU DEĞER SIVAS´ta...
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar