Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
SİVAS, sağlık alanında adeta küme düştü. Bozuk cihazlardan dolayı sağlık hizmetlerini tam anlamıyla alamayan hastalar, soluğu büyük şehirlerde alıyorlar.
Tarih: 9.9.2019 02:18:51/ 841okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ın 2 büyük hastanesi olan NUMUNE HASTANESİ ve CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TIP Fakültesi hastaneleri halkın sağlık sorunlarına çözüm bulmaktan aciz kalıyorlar.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bilgiler ise içler acısı. Bazı cihazların bozuk olduğunu belirten ihbarları doğruluğu tespit edildi. Geçen hafta yaşanan bir olaya göre SİNTİGRAFİ CİHAZI bozuk olduğundan dolayı hastaların mağdur edildiği yönünde.

Hatta bu cihazın Numune hastanesinde de  çalışmıyor olması gelinen noktanın içler acısı halini gözler önüne seriyor.

ÜNİVERSİTEDE,bozuk olan CİHAZLAR nedeniyle hastaların NUMUNEYE gönderildiği, NUMUNE´nin de aynı durumdan hastaları ÜNİVERSİTEYE gönderdikleri öğrenildi.

Canından bezen SİVAS halkının ise bu ve benzeri sorunlardan dolayı KAYSERİ, ANKARA ve MALATYA´ya giderek sağlık hizmeti almanın uğraşında olduğu belirtiliyor.

SİVAS KAMUOYU, en kısa zamanda şehirde bir yerel “SAĞLIK ÇALIŞTAYI” düzenlenerek sağlık hizmetlerinin masaya yatırılması gerektiğini dile getiriyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Acilen SAĞLIK ÇALIŞTAYI Şart
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Reis
10.9.2019 00:07:22
Sivas sağlık yönetimindeki çalışan koşuşturan ekip türlü iftira ve dedikodularla küstürüldü ve sivası terkettiler sonuç sivas sağlıkta çöktü, hastaneler leş gibi, aciller tıka basa insan dolu. özellikli branşlarda doktor yok, önemli rahatsızlığı olanlar hemen kayseriye vs vs. Etkisiz vasıfsız sağlık yönetimi sivasa bela oldu
Süleyman Erol
10.9.2019 21:03:44
SAĞLIKTA CEMİYET,STK,SENDİKA,SSKCI MANTIĞI SON BULSUN ARTIK YETER SÖZ VATAN EVLATLARININ!
Vatan Hakyemez
12.9.2019 21:54:18
Sayın vekillerimiz sağlık konusunda yanıltılmaktalar gelinen tablo tam bir hüsran kurtuluş reçetesi şudur;sağlık müdürlüğünü 2 cemaatten kurtarmak,numune hastanesini cumartesi toplantı ekibi ve sendikacılıktan kurtarmak liyakatli insanları şu ekip bu ekip demeden göreve getirmek.
vatandaş
9.9.2019 18:53:19
sivas il sağlık müdürlüğü yan gel yat yerimi. memlekette doktor bırakmadılar. neden sivas halkının hakkına giriyorlar. beddua eden edene
Ahmet Turan Sahin
9.9.2019 09:23:50
Annemil acille üniversiteye götürdüm, yattığı servisten bir baska servise gonderilmesi gerek, 1 hafta uğrastım götüremedim. Kadının ameliyat olmadı lazım, Emar çekildi 10 güne anca rapor yazıllıyor diyorlar. Yatış bile yapmadan emar sonucunu bekletiyorlar... Gücüm yetse Kayseriye götürecem.
Sinan Yildiz
9.9.2019 13:14:53
Sivas Numune Hastanesin de Ne Çalışıyorki Her Yer Dökülüyor Acil Servisin yerler berbart Temizlik Sıfır Wc ler Çok Pis kokuyor ver Kapısının önünden Geçilmiyor Ve Wc ler de Havalandırma Çalışmıyor
melihhh
9.9.2019 15:26:13
sivasta bir de belli olma yan ama acı şekilde bir ortondonti dr problemi var.Numune hastanesinde 1 dr 500 hasta ve her gittiğinzde 1.5 yıl dolu ifadesi ile geri çevriliyorsunuz.Üniv gidiyorsunuz 2 yıl sıra var.EEE ordonti problemi olan çocuk kime gidecek özelde de yok.Sivas büyükşehir olmaya aday.Fakat çaresiz ortondti bölümü hastaları.Hiç mi daha fazla asistan aılnıp bu işe çözüm bulunamz mı?2 yıl beklemek yerine???Yazık sivastaki çocuklara
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
Sana hiç MERHABA dememiştik Mustafa EKEN!
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
İlimizde otopark çalışanlarının tavır ve hitapları nedeniyle araç sahipleri arasında ciddi tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.
KAMPÜSTE: 2 YARALI
KAMPÜSTE: 2 YARALI
Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan kafeler bölgesinde iki taraf arasında çıkan kavgada silah kullanıldı, biri öğrenci 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, saldırgan ise olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.
YILDIZLAR YILDIZDA
YILDIZLAR YILDIZDA
Gazetemiz düşünce ekibi yıllarca şehirdeki sosyal durağanlık ve etkinliklerde ki geri kalmışlığı gün yüzüne vurarak 4 Eylül kutlamalarına kitap fuarının eklenmesi için verdiği mücadele yıllar önce hayata geçmişti.
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS Valiliği´nin öncülük ettiği “ MİNİK YİĞİDOLAR TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR” projesi sayesinde 15 bin çocuk, 1 yıldır sahada maçları takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projeyi örnek alarak İstanbul ilçelerinden çocukları maçları takip etmeleri için sahalara getirdi.
AYIP, AYIP!
AYIP, AYIP!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
KANGAL´da kurulan RES (Rüzgar Enerji Santrali), Sivas için iyi bir örneği oluştururken, benzer bir çalışmanın GÜRÜN civarında da yapıldığı bilgisine ulaşıldı.
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Tarla sezonuna giren SİVAS´a mevsimlik işçiler akın ediyor. ULAŞ Bostankaya mevkinde il dışından gelen mevsimlik işçiler çadır kurup patates ve pancar çapalama işi yapıyorlar. İşsizlikten yakınan SİVASLILAR ise, OKEYE dördüncü bulur bulmaz gölgenin keyfini çıkarıp, dünya siyasetine nizam veriyorlar. Şehrimiz kadınlarının ise, bilumum evlenme programları ve birkaç diziyi zapdedip günü bitirdikleri gözlemleniyor.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
2015 için iddianame hazır... İşte o İddianame
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
Cumhuriyet Üniversitesi acilen yeni bir anlayışla aslı olan ilim ve bilime dönmesi bekleniyor.Adeta ticari bir yapıya bürünen Cumhuriyet üniversitesinde durum içler acısı.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
Cumhuriyetin temelinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresinin 100. Yılında olağanüstü gayret ve emekleriyle Sivas Valiliği şehri ülke gündemine taşırken Vali Salih Ayhan başta olmak üzere Valilik çalışanları aylarca süren yoğun tempıdaki hazırlıkların meyvesini gururla almayı bildi.
HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!
HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!
SİVAS eğitim öğretimde yeni bir dönmeme girerken, devlet akışını engelleyen pürüzler de ayıklanıyor. Geçen 3 yılda, STK´ların, Sendikanın, Şahısların, Ticaretçilerin,adam kayırmacıların, akçeli durumların oyuncağı haline gelen MİLLİ EĞİTİM´de, ilk defa DEVLET İRADESİ hakim kılınıyor.Okullarda oluşan “ŞEBEKE” vari yapılar ise bir bir çökertiliyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar