ACELE MUHALEFET ARANIYOR!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 26.10.2019 19:15:25/ 3430okunma / 0yorum

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa Garı işletme ihalesinde, yine göz göre mağdur edildi. Yaşanan bu mağduriyetler, CHP´nin İstanbul´da ki oylarını adeta kendi kendine yükseltiyor. Herhalde, iktidar olmanın verdiği alışkanlıklar, gözleri öyle karartıyor ki, basit gibi görünen olayların nelere yol açabileceğini düşünemiyorlar bile…

İstanbul´da mağduriyete uğrayan ve yükselen bir CHP var iken, Sivas´ta il başkanlığı görevinden alındığı için kendisinin, partisi tarafından mağdur edildiğini iddia eden CHP´li bir il başkanı var.

Sivas´ın CHP´li müstafi il başkanı, düzenlediği basın toplantısında, “bizim suçumuz neydi ki, bizi görevden aldılar. Buradan soruyorum, biz ne yaptık?” Diyordu.

Sayın il başkanı, doğru soruyu sormuş! Bir vatandaş olarak ben cevap vereyim. Maalesef hiçbir şey yapmadınız. Yahu, millet size seçimlerde muhalefet görevi vermiş, muhalefet olarak insan kamuoyu karşısına çıkar, iyi kötü bir şeyler söyler. Şehrin iktidar milletvekillerine sorular sorar, sorgular. Şehri yönetenlere bir iki eleştiri yöneltir. Ama tık yok! O zaman adama sorarlar, siz ne işe yararsınız, diye?

Kendi zorunlu istifanız için ağlamaklı, gönül koymalı basın toplantısı düzenleyebiliyorsunuz ama iş memleket meselelerine gelince, bir basın toplantısı düzenleyip bir tek eleştiri dahi yapamıyorsunuz, yoksa yaptınız da, biz mi duymadık?

Bu memlekette, muhalefet partileri görevini yapmayınca, geriye bir tek yerel medya kalıyor ama onların durumu daha da acıklı. Memlekette, kamuoyu adına eleştiri yapacak, yönlendirecek, ne gazete, ne televizyon var. (Sivas Postasını ayrı tutuyorum) Nasıl olacak ki? Kimisi belediyenin mülkünde kiracı, kimisi özel idarenin mülküne konmuş, kimi belediye personeli olmuş maaşını oradan alıyor, kimisi bu kurumlarda çeşitli görevler ifa ediyor. Nasıl eleştirecek, nasıl yazacak? Gazetecilerde, televizyoncularda, bu toplumun gerçekleri ile yaşıyor ve maalesef güçleri bu kadar.

Oysaki muhalefet partileri, iktidar partilerinin birebir muhatabıdır. Muhalefet partileri, iktidar partilerini takip eder, etmelidir. Kamuoyunu adına sorar, sormalıdır, sorgulamalıdır. Bu onların yasal görevi ve bu görevi de onlara bizzat millet vermiştir. Tabii bunun bilincinde olana, anlayana.

CHP, yıllardan beri öyle ya da böyle, Sivas´tan bir milletvekili çıkarır. CHP milletvekili Ulaş Karasu, il başkanı iken ön seçimsiz olarak milletvekili adayı gösterildi ve seçildi. Ulaş Karasu´dan sonra müstafi il başkanı, ufukta bir seçim gördü de, adeta tek kontenjanlı CHP milletvekilliği için acaba delegeleri tanzim etme çabasına girdi ve bu yüzden mi görevden alındı? Bilemiyorum, bu sadece bir tahmin. Eğer durum böyle ise görevde çok bile tutulmuş, diyebilirim.

CHP´nin iç kavgaları, parti üyesi olmayan vatandaşları ilgilendirmez ama hiç değilse yeni gelen il yönetiminin bu şehir için asli görevini yapmasını umutla bekliyorum. Parti içinde ise asıl kaynayan kazanın ne olduğunu bilemem, istifa istenmesinin asıl sebebi, bu konu bile olmayabilir.

Ancak bildiğim bir şey var ki, bu şehirde muhalefet görevini yapacak, cesur ve korkusuz bir partiye acil ihtiyaç olduğudur. 1980´e kadar CHP, bu şehrin birinci partisi idi. Ancak milleti küstürdüler ve bir daha bellerini doğrultamadılar. Bari bu kez, bir alternatif olun, biraz gayret gösterin, uyanın ve dirilin, Ekrem İmamoğlu gibi biraz mücadele edin, biraz cesur olun, biraz samimi olun ve hatta mağdur olun, o bile yeter.

Artık çalışmalı, yanlışa yanlış, doğruya doğru demelisiniz. Haksızlıkların karşısına durmalı, milletin hak ve adalet arayışında yanında olmalısınız. Şaka değil, bu memleketin gerçekten bir muhalefet partisine ihtiyacı var. Hem de acele tarafından!

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ACELE MUHALEFET ARANIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
SİVAS Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı´nın istifası alındı.
HIZ KESMEYEN KUZU
HIZ KESMEYEN KUZU
Siyasette ve Ticarette kazananlar arasında kimler var?
TEŞKİLAT Yemeği KAYSERİ´de İdi
TEŞKİLAT Yemeği KAYSERİ´de İdi
Teşkilat çalışması için KAYSERİ´ye gelen CUMHURBAŞKANI Erdoğan, burada parti yetkilileri ile görüştü. SİVAS´ı temsilen Ak Parti İl Başkanı Hakan AKSU´da CUMHURBAŞKANI ile çalışmalarda birlikte oldu.
Barış Pınarı Harekâtı Başladı
Barış Pınarı Harekâtı Başladı
TÜRKİYE´nin terör odaklarına karşı verdiği mücadele devam ediyor. Barış Planı harekâtı Koordinasyon toplantısı Cumhurbaşkanı ERDOĞAN başkanlığında yapıldı.
HESAP LÜTFEN!
HESAP LÜTFEN!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
DEĞİŞİM BAŞLADI!
DEĞİŞİM BAŞLADI!
SOBAHAR´a girdiğimiz şu günlerde kendi içine dönen AK PARTİ, bütün illerde genel bir değerlendirme yapmaya başladı. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın bilgisi dahilinde bir yapılanmaya gidilirken, SİVAS özelinde de performansı olmayan Merkez İlçe Başkanının istifası istendi.
Bu İDDİA Doğru Mu?
Bu İDDİA Doğru Mu?
KENT MEYDAN´ındaki binaların dış cephe mantolama ve çatı yapım işinin kim tarafından yapıldığı dilden dile konuşuluyor.
100.YILA ŞEHİR HAZIR!
100.YILA ŞEHİR HAZIR!
Şehir, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın gelmesine kilitlendi. ERDOĞAN´ın 4 EYLÜL´de SİVASLILAR ile buluşması için bütün hazırlıklar tamamlandı.
Şehre Odaklanmalı!
Şehre Odaklanmalı!
İl Başkanlığı zamanında, şehre dair risk alma yerine ılık sakin sularda bir siyaset yapmayı tercih eden Ziya ŞAHİN´in, yeni dönemde artık siyaset değil hizmete kafa yormasının en doğru olacağı yorumlanıyor.
BEKA İÇİN
BEKA İÇİN
Sivas kararını nasıl verecek...
Maaş Arttı, Talep Patladı!
Maaş Arttı, Talep Patladı!
MUHTARLIK maaşlarında yaşanan artış MUHTARLIĞI gözde meslek haline getirdi.
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Partisi Belediye seçimlerine sürpriz bir isimle girmeye karar verdi. Sivas Belediye tarihine “RÜŞVET İLE MÜCADELE EDEN BAŞKAN” olarak geçen Osman SEÇİLMİŞ´in oğlu Melih SEÇİLMİŞ aday gösterildi.
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TBMM Genel Kurulunda SİVAS´ın sorunlarını dile getiren Ahmet ÖZYÜREK, şehirde gündem oldu. TÜDEMSAŞ´ın SİVAS´ın bir değeri olduğunu belirtirken, KENEVİR üreten iller içerisine SİVAS´ın da alınması gerektiğini dile getirdi.
YEREL NABIZ!
YEREL NABIZ!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Habib SOLUK Beye Cevaben
Habib SOLUK Beye Cevaben
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar