Sus Sus Susma!
Biz sadece TÜDEMSAŞ başlıklı antetli kağıtta 79554205-621-24-1649 sayılı yazıda kendi cümlelerini Sivas Kamuoyuna sunarak gerçeği paylaşıyoruz. "Çünkü Şirketimiz 75 yıllık tarihi boyunca 1979 yılında 4056 çalışanıyla en fazla 1000 adetlik üretimi gerçekleştirmiştir" Şimdi ise "180.000.000 TL olan şirket bünyesinde 298 adet memur ve sözleşmeli personel ile 980 kadrolu işçi istihdam edilmektedir"
Tarih: 5.4.2015 22:21:25/ 6288okunma / 0yorum

 

Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. yani tüm halkın bildiği kısa ismiyle TÜDEMSAŞ`ın içerisinde bulunduğu vahim tabloyu yaptığımız haberlerle dile getirmiştik.

Bu haberler karşısında önce bir çok aracının kapısını çalanlar sonrasında fabrikada çalışan dostlarımızı tehdit yolunu tercih etmiş olup çıkan haberlerin durmayacağını anlayınca ise haberler karşısında açıklama yapma gereği hasıl olduğunu belirten bir yazı gönderme yoluna gitti.

Tüdemsaş genel müdürüne hasıl olan bu geriye gidişteki ve Tüdemsaşın bitirilişi ile ilgili haberlere açıklama hatta sorduğumuz sorulara cevap vermeyi amaçlamış olan bu yazılarda ise haberlerimizi doğrulamaktan başka bir şey belirtilmiyor.

Gazetemizde yer alan TÜDEMSAŞ`ın 75 yılında şehrin idari amiri tarafından açılışı yaptırılarak halka sergilenen vagon sanki kendi imalatları imiş gibi şaşalar ve alkışlar içerisindeki sunumun vatandaşı yanılttığı dile getirmiştik.

Bu haberimizdeki vagonun dışarda imalatı yapıldığını Tüdemsaş`ın antetli kağıdı ve 79554205-621-25-1648 sayılı yazısı ile onaylayan kurum ihale şartnamesi gereği yüklenici tarafından üretilerek 75. yıl kutlamalarında sergilendiği belirtiyor. Kurumunsa Nisan ayından sonra üretemi geçeceğini savunuyor.

Yine haberlerimizde yer alan tırlar üzerindeki fotoğraflarla belgelerini sunduğumuz tamir ve bakım işlerinin organize sanayiinde bir firmaya ihale edildiğine dair haberimize de aynı sayı ve aynı yazı ile cevabında da doğruluğu tescilliyor yan sanayiinin güçlendirilmesi diyerek bahane altına sığınmaktan öteye geçemiyor.

Ve Tüdemsaş`ın kendi verileri şehrin neredeyse tüm halkının kursağından ekmek geçmesini sağlayan bu koca fabrikanın memurların hakim olduğu bir komisyon şirketine dönüştürüldüğü itirafı beraberinde kaleme alınmış yazıda dile getiriliyor.

Gazetemiz haberlerine devam edecektir. Şehrin en önemli fabrikası olan Tüdemsaş`ın işletmeci bir müdürle yok edilmesine, belirli kesimlerin iştahını kabartan kıymetli ve büyük arazisinin bir takım rant avcısının emellerine ulaşacak konuma getirilmesine müsade etmeyecek, Bir dönem yurt dışına dahi vagon imal ederek çalışan fabrikanın yatırılan fuar fuar gezdirilen işçilerden değil alın teri döken işçilerle büyümesi için çaba sarfetmeye devam edeceğiz.

Tüdemsaş bu şehrin en önemli değeridir. Golf arabaları, Lojman masrafları, yüksek ücretlerle kiralanmış makam araçları, harcirah için konusu dışında malzeme almaya gidenler, alınan malzemelerdeki eksikler sebebiyle yaşanan olaylar gazetemizde yer almaya devam edecek.

Bununla birlikte işe alınan personellerin kimler aracılığıyla girdiği kimlerin ne iş yaptığı sendikaların nasıl susturulduğu, yolsuzluk yapanların çıkan haberler karşısında bu yolsuzluklar dolayısıyla açıklama yapma mecburiyetlerinde bırakılması önümüzdeki günlerde gazetemizde yer alacak.

Biz sadece TÜDEMSAŞ başlıklı antetli kağıtta 79554205-621-24-1649 sayılı yazıda kendi cümlelerini Sivas Kamuoyuna sunarak gerçeği paylaşıyoruz.

"Çünkü Şirketimiz 75 yıllık tarihi boyunca 1979 yılında 4056 çalışanıyla en fazla 1000 adetlik üretimi gerçekleştirmiştir" Şimdi ise "180.000.000 TL olan şirket bünyesinde 298 adet memur ve sözleşmeli personel ile 980 kadrolu işçi istihdam edilmektedir"
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (12 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Murat ORHAN
5.4.2015 15:39:04
Makyaj konusunda Tüdemsaş çok iyi ama 2 yıl öncesine baktığımızda tam bir rezalet. Üretim kabiliyeti ve kapasitesi her geçen gün hızla azalmakta. Akibeti pek hayırlı gözükmüyor maalesef. Bunları yamak bile çok üzücü. Son kale Tüdemsaş. Oda düştü düşecek.
Murat ORHAN
5.4.2015 15:42:42
Makyaj konusunda Tüdemsaş çok iyi ama 2 yıl öncesine baktığımızda tam bir rezalet. Üretim kabiliyeti ve kapasitesi her geçen gün hızla azalmakta. Akibeti pek hayırlı gözükmüyor maalesef. Bunları yamak bile çok üzücü. Son kale Tüdemsaş. Oda düştü düşecek.
Faruk Torlak
6.4.2015 09:12:26
Murat bey sizi tebrik ediyorum.Gazetecilik böyle olur. Yazınızda sizi ve dostlarınızın tehdit edildiğinizi yazmışsınız eğer doğru ise savcılar göreve diyorum. Bu cüreti nereden buluyorlar. Çok ciddi ithamların olduğunu bende duydum.Eğer yazmak isterseniz benimde bildiğim bazı konular var paylaşmak isterim
mehmet yorgun
6.4.2015 09:56:58
Fabrikanin yerini kime peşkeş çekmeye calisiyorsunuz fabrika kapanirsa kinami yakacaksiniz birfabrika kaldi oonuda kacirmak içim elinizden geleni yapıyorsunuz sonra sivas neler oluyor diyorsunuz kafanizi elinizin aradina alin düşünün
halil polat
6.4.2015 09:57:43
Neyin peşindesiniz kime çalisiyorsunuz burasıda kapanirsa elinize ne gececek
halil polat
6.4.2015 10:04:58
Sadece İşinize gelen yorumları koymayin
halil polat
6.4.2015 10:04:58
Sadece İşinize gelen yorumları koymayin
Nejat DEMİR
6.4.2015 10:55:59
Yazık ki ne yazık, 3 işçiye 1 memur sahi bu kurumun Memurlar eliyle Sivasa ve Ülke ekonomisine katkısı nedir.
by_gara
7.4.2015 20:08:14
El insaf ve sivas postası Bilip bilmeden yazmışın. 2012 yılına kadar Tüdemsaş malzeme sahalarında binlerce ton çelik malzeme toprak altında çürüyordu heryer pislik içindeydi son 2 yılda pırıl pırıl avrupa şartlarında bi fabrika ortaya çıktı. Bunda herkesin emeği var. Ayrıca sormak istiyorum siz akredite olamadığınız toplantılara gidebiliyormusunuz işte Tüdemsaşda avrupa akredite olmuştur. TSI belgesi almak için 2 yıldır canla başla çalışılmıştır. Bu belge olmadan avrupa devletleri vagonlarımızı sınırından geçirmiyordu. belge alında ve artık seri üretim başlayacaktır.Kulakdan dolma boş habaerlerle sadece geçici gündem olursunuz . Siz kimin değirmenine su taşıyorsunuz. bence siz Tüdemsaş ı Sivas kamuyounun gözünde değersizleştirerek Buraya Göz dikmiş rant çevrelerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz eminin sizede bi sakal atarlar.Ayrıca Tüdemsaşın yeni yönetim anlayışı sayesinde binlerce kişi evine ekmek götürür oldu. yoksa sivasın caddeleri boşta gezen aslanlar gibi gençlerle doluydu. Ayrıca sivas firmaları Tüdemsaş sayesinde Trilyonluk ihale almaya başladılar.2 yıl önce kayserili konyalı istanbullu firmalar bu ihaleleri alıyor sivaslı bakıyordu. bırakın bu karalama kampanyasınıda yapıcı şeylerle uğraşın. dokunmayın TÜDEMSAŞımıza.........
by_gara
7.4.2015 22:37:11
Tüdemsaşa Memurlarına ve Genel Müdürüne Acımasızca İftira atacağına hadi bakalım Gitte Sivaslıya dayatılan Milletvekili Listeleriyle ilgilen bakalım. Çapın yetecekmi görelim bakalım.
Nejat DEMİR
18.4.2015 13:04:59
By_gara güya Sivası düşünen yorumunu okudum inanki yorumunda 600 binlerden oluşan Sivas değil sadece yüzlerden oluşan ama Sivasa katkısının sermayesindende çok açık belli olan personellerini fuar fuar ülke ülke gezdiren işlevi yokdenecek kadar küçük gezi proğramıyla çok yoğun bir hikayeyi bize Sivas için diye anlatışınızı gördüm. Sivas için kim yanlış ve haksızsa Rabbim ona sorsun sanırım siz bu yönüyle kendinizden emin ve rahatsınız ve rahatsanız ne mutlu size. Haksızlıklar karşısında susmamak gerek, şeytanlaşmaktan kurtulmak için.
by_gara
20.4.2015 16:35:31
Nejat Demir Evet sivasın Geneli 600 bin. Fakat seninde Hatırlaman gereken bişey var Sivasda sadece Tüdemsaş Yok bi sürü kamu kurumu, sivil toplum, oda ve borsalar, özel sektör var.TÜDEMSAŞ ve Genel Müdürü sivasın Ekonomisine katabileceği Katma değeri son noktasına kadar kullanıyor ve kullanacaktır.Tüdemsaş 3000 kişiye ekmek yedirir bi başka kurum 500 kişiye bi başkası 1000 kişiye derken Şehirde ekonomik anlamda refah seviyesi yükselir.Tabiki Yalan yanlış haberlerle önüne set çekmeye çalışanlar olmadığı sürece.Çok anlamlı Bir Türk atasözünü Hatırlatam size; Bir mıh bir nal kurtarır, Bir nal Bir At Kurtarır, Bir at Bir er kurtarır,Bir er Bir vatan kurtarır. Bilmem anlayabildinmi.....
BATMAN Emlak Piyasası
BATMAN Emlak Piyasası
Merkez, Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Sason ve Kozluk olmak üzere toplam 6 ilçe yer alıyor. 2017 Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) verilerini incelediğimizde şehrin en kalabalık ilçesinin Merkez, en az nüfuslu ilçesinin de ise Hasankeyf olduğunu görüyoruz.
KİRALIK ŞEHİR SİVAS
KİRALIK ŞEHİR SİVAS
Yüzölçümü bakımından büyük bir il olan Sivas, komşu illerin çiftçileri tarafından adeta kiralanarak toprakları çürütülüyor. Başta patates ve pancar üretimi olmak üzere kiralanan topraklar, aşırı gübre kullanımı nedeniyle hastalanırken, bunun önüne geçilmesi yönünde bir tedbirin bulunmaması eleştiri alıyor.
BİNLERCE SİPARİŞ... VE
BİNLERCE SİPARİŞ... VE
Binlerce Vagon Siparişi alan Tüdemsaş´tan Dev Adımlar
Aracı Şirket Sorgun Kaplıcalarında
Aracı Şirket Sorgun Kaplıcalarında
Günbe gün eriyen ve adeta üretim merkezinden sonra tamirat özelliğinin de yönetim anlayışı ile yok edilişinin gözler önünde sergilendiği tırlarla vagonların üçüncü şahıslara ait özel şirketlere verilmesi ilimizde büyük eleştirilere sebep olurken kurum yetkilileri şehrin kaplıcaları olmayınca soluğu 100 kişi ile Sorgun`da alıyor...
Hızlısından Tebliğ
Hızlısından Tebliğ
Şehrin 75 yıllık tarihi ile ana dinamosu olmuş, ancak son dönemlerde amacından uzak üretimden kopmuş, adeta bir komisyon şirketine dönüştürülmüş olan TÜDEMSAŞ ile ilgili yaptığımız haberlerin etkisi sürmekte.
Tüdemsaş İşçiler Yatırılıyor İş Dışarı Yaptırılıyor
Tüdemsaş İşçiler Yatırılıyor İş Dışarı Yaptırılıyor
İlimizin en önemli ekonomik kaynağı olan TÜDEMSAŞ adeta yok ediliyor. Cer atölyesi olarak Cumhuriyet döneminde kurulan ve günümüze kadar ilimizin en büyük fabrikasında gelinen nokta içler acısı.
ORGANİK BAL ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK
ORGANİK BAL ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK
Sivas İl Özel İdaresi, organik arıcılığın ilimizde gelişmesi amacıyla çalışma başlattı. Tecer Dağı Yöresi ile Tozanlı Vadisi?nde faaliyetini sürdüren 20 arıcıya Sivas İl Özel İdaresi tarafından Organik Arıcılık Hibe Desteğinde bulunuldu.
MEMURLARIN YÜZDE 97`Sİ BORÇLU
MEMURLARIN YÜZDE 97`Sİ BORÇLU
Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi`nin yaptığı araştırma, kamu görevlilerinin meslek hayatlarının borç ödeyerek geçtiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre; yüzde 97`si borçlu olan memurların yüzde 60,2`si borcunu ödeyemedi, yüzde 21,5`i ceza faizi ödedi, yüzde 4,4`ünün banka hesabına bloke konuldu. Memurların yüzde, 3,6`sı ise son 3 yıl içinde borcunu ödeyemediği için hacize uğradı.
TKDK 12. ÇAĞRIYA ÇIKTI
TKDK 12. ÇAĞRIYA ÇIKTI
FİLLO KARGO LOJİSTİĞE GEÇTİ İLK YATIRIM SİVAS?A
FİLLO KARGO LOJİSTİĞE GEÇTİ İLK YATIRIM SİVAS?A
Fillo Kargo, ismini ?Fillo Logistics? olarak değiştirerek, rotasını dağıtım lojistiğine çevirdi. 2014`te başta depolama alanına olmak üzere dev yatırımlar yapacak olan Fillo Logistics?in Genel Müdürü Sinan Türel 2014 yatırımlarında ilk duraklarının Sivas olacağını belirtti. Dev bir bütçe ayrılan Lojistik Merkezi sayesinde ilimizde yeni bir istihdam alanı daha oluşturulmuş olacak.
İLK 100?DE TEK SİVASLI
İLK 100?DE TEK SİVASLI
Türkiye genelinde en hızlı büyüyen 100 şirket açıklandı. Daha önce de büyük başarılara imza atan Gökler A.Ş de bu listede 86. Sırada yer alarak listede ilimizi temsil eden tek firma oldu.
?ALO 170? 2 BAKAN?LA AÇILIYOR
?ALO 170? 2 BAKAN?LA AÇILIYOR
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz?ın aylar öncesinde müjdesini verdiği Alo 170 Çağrı Merkezi?nin açılışı 26 Ekim Pazar günü yapılacak. Açılışa Bakan Yılmaz?ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik?te katılacak. Alo 170 Çağrı Merkezi?nin açılışıyla birlikte Sivas çağrı Merkezi üssü olma yolunda bir adım daha atmış olacak.
SİDEMİR?DE YİNE SKANDAL ELEKTRİKLER KESİLDİ
SİDEMİR?DE YİNE SKANDAL ELEKTRİKLER KESİLDİ
Geçtiğimiz yıl boyunca oldukça çalkantılı geçiren, işçi maaşlarını yatıramadığı için eylemlere sahne olan Sivas Demir Çelik Fabrikasında (SİDEMİR) işler yoluna giriyor derken yeni bir olay patlak verdi. ÇEDAŞ ekipleri Pazartesi günü elektrik borcundan dolayı SİDEMİR?in elektriğini kesti. Bu yılbaşında yine elektrik borcundan dolayı paydos yapmak zorunda kalan SİDEMİR yine rekor vergi borçlarıyla da gündeme gelmişti.
MADEN HARİTASI ŞART
MADEN HARİTASI ŞART
Sivas, Kayseri ve Yozgat, iç ve dış pazarlara yeteri kadar işlenmeden ve cevher zenginleştirilmesi yapmadan madenlerini sevk ediyor. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı`nın hazırladığı rapora göre madenciliğin gelişmesi için maden haritasının çıkarılması gerektiği belirtiliyor.
SİVAS HALA YER BULAMADI
SİVAS HALA YER BULAMADI
2010 yılında Türkiye?de 17 ilde uygulanacağı açıklanan ve Sivas?ın da sonradan dahil edildiği Lojistik Köy Projesi?nde ilimizde bir türlü yer bulunamıyor. Lojistik Merkez kurulacak diğer iller incelendiğinde Sivas hariç hepsinde çalışmalara uzun zaman önce başlandığı ve hatta kimi illerde çalışmaların tamamlandığı görülüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar