ÇALIŞMAMA DÜZENİNE NEŞTER
Artık çalışmayan okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Çalışmama üzerine bir düzen kuran, yeniliğe kapalı, eğitim için zerrece çaba göstermeyip günü kurtarıp şehrin ve ülkenin eğitim geleceğine İHANET EDEN okul idarecilerinin görevlerine son verilecek. Geçen yıl çalışmayıp okulları adeta batıran, kurum kültürünü oluşturmayıp, devlet işleyişini bereleyen Okul İdarecilerin tespit edildiği lakin onlarla ilgili bir işlemin neden yapılmadığının VALİ GÜL´e izahının yapılıp yapılmadığı merak ediliyor.
Tarih: 19.10.2016 06:29:02/ 4279okunma / 2yorum

 

SİVAS son iki yıldır eğitime sancılı devam ederken, bu sancının farkına varan Vali GÜL, çalışmama üzerine kurlu düzeni bozacak ilk adımı attı. Çalışmayan okul idarecilerine müsamaha gösterilmeyeceğini dile getiren Vali GÜL, bu ülkenin eğitimle kalkınacağını dile getirdi.

 

Geçen yıl yeni göreve başlayan Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un okul idarecileri ile toplantısı akabinde, bir araya gelen bazı okul müdürlerinin “Milli Eğitim ne derse desin, biz dosyalarımızı hazırlayalım, bir şey yapmayalım yapmış gibi, gösterelm” dedikleri eğitim camiasında bir yıl boyunca konuşulan konuşların başında gelmişti.

Özellikle geçen yıl Valilik ve Milli Eğitim´in somut çalışmalar ortaya koyun direktifine rağmen, pek çok okul idarecisi bunu yapmamış ve hatta görevden alınmaları gerekirken, Milli Eğitim´in böyle bir tasarrufta bulunmaması ile adeta cesaretlenmişlerdi.

Bu yıl itibariyle VALİ GÜL´ün Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yaptığı sene başı toplantısı adeta manifesto niteliğine büründü.

Vali GÜL, kimsenin çalışmama lüksünün olmadığına vurgu yaparken,layıkıyla görevini yapmayanların görevlerinin sonlandırılacağını dile getirdi.

Vali GÜL; Okul müdürlerine önemli uyarılarda bulunarak, tüm okul müdürlerinin görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmelerini istedi. Asli iş dışındaki işlere mesai saatleri içerisinde zaman ayırılmaması gerektiğini belirten Vali Gül, bunu sağlayamayan okul müdürlerinin asli işi ile diğer işleri arasında tercih yapması gerektiğinin altını çizdi.

Vali DAVUT GÜL; “Okul müdürlüğü asli iştir. Okul müdürü olan arkadaşlarımızın birinci işi okul müdürlüğüdür. Eğer içinizden birini okul müdürlüğü tatmin etmiyorsa sonuç itibariyle bu görev devam edip etmemek sizlerin takdirindedir. Zaten eğitimin problemleri var ve tam gün çalışılması gereken bir iş. Buna eğer zihnen, bedenen emek harcamazsanız, bizim sizden istediğimiz verimi alma şansımız yok. Kimi okul müdürüne diyoruz ki, senin okulunda FETÖ´cü var mı? “Bilmiyorum” diyor. Doğru söylüyor, aslında bilmiyor. Niye bilmiyor? Okul müdürü, öğretmeni tanımıyor, okul müdürü öğretmenler odasına gitmemiş, okuldan, veliden, öğrenciden haberi yok. Yani okul müdürü işini ciddiye alırsa biz başarılı oluruz. Okul müdürü işini ciddiye almazsa bizim başarılı olma şansımız yok.

 İdarecinin, kimliğiyle, kişiliğiyle, göreviyle sorumlulukları var. Buna uyacaksınız. Baştan söyleyelim ki, sonradan sizler de üzülmeyin, bizler de üzülmeyelim. Bizim işverenimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bizler de onun çalışanlarıyız. Aramızda, böyle bir hukuk var. Maaşınızı yatırırlar, bu maaş karşılığında da kamu görevlileri millete hizmet eder. Kimseyi zorla kamuda tutmuyorlar.

Sivas eğitimde çok kötü bir yerde değil. Ama iyi yerde de değil. Ortalarda bir yerdeyiz. Bizim ilk onlara girmemiz gerekiyor.”dedi.

Özellikle MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´ne bu konuda iş düştüğünü dile getiren duyarlı eğitimciler, çalışmayan okul idarecilerinin tespit edilmesine rağmen neden görevden alınmadıklarının Vali GÜL´e izahının yapılıp yapılmadığını merak ediyorlar.

Görev yerlerinde bulunmayan, kurum kültüründen habersiz, eğitimden bi haber beceriksiz, vasıfsız, idarecilerin bilindiği lakin görevden alınmayarak ödüllendirilmelerinin ne anlama geldiği ise hayret ve ibretle sorgulanıyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sayın VALİMİZİN Dikkatine
7.10.2016 08:03:52
Sayın valimiz Bazı Okul idarecileri FETÖ´den atılan öğretmenlern performansına 95 hatta 100 verdiler. Lutfen araştırın.
Doğruya Doğru
21.10.2016 09:16:05
Allah´a şükür çalışan bir vali geldi
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
"Orda Bir Köy Var Uzakta"
Zarif kişiliği ile bilinen ünlü Kültür Araştırmacısı ve Şair Ahmet Kutsi Tecer ´Orada Bir Köy Var Uzakta´ isimli şiiri Öğretmen Olarak Görev Yaptığı Sivas´ın Çelebiler Köyü´nde yazdı.
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Şimdi Gurbeti Bildin mi Öğretmen Bey?
Belki yüz kere tekrarladım ilk görev yerimi: ZARA Ütükyurdu Köyü, ZARA Ütükyurdu Köyü...
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
"Fazla İkram Falakaya Benzer"
Öğretmen, Evliya Çelebi gibidir. Dolanır durur memleketin dört bir bucağını. Acıya, hasrete, sevdaya burun kıvırmadan konuk eder, hayatın her bir cümlesini. Karlı dağların, engin ovaların, geçit vermeyen yolların hayat türküsünü söyleye söyleye, öte diyarlardaki kardelenlerle söyleşir. İşte örnek bir öğretmenin hayatından kesitler sunacağız bu haftaki söyleşide. İmkânsızlığın ne demek olduğuna aldırmayan, bütün varlığıyla yeni şeyler öğretmek için didinip duran, bu satırların yazarında da büyük emeği bulunan İskender ÇANKAYA´nın gönül iklimine uğrayacağız sizinle. Buyurun efendim…
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın en küçük ilçelerinden biri olan ALTINYAYLA´ da son birkaç yıldır güzel çalışmalar gözlemleniyor. Tarihi geçmiş ile geleceğin harmanlanmasının mihmandar edildiği ilçede, insanların sosyal hayata dahilleri için önemli çalışmalar ortaya konulurken, ilçenin tepeden tırnağa yeni projelerle de modernize edilmesi, diğer yerleşim yerleri tarafından gıpta ile izleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Okuma yazmayı öğrenen 1.Sınıf Öğrencileri, Anneler Günü´ne özel anneleri için kitap çıkardılar. Kendi yazdıkları günlükler kitaplaştırılarak, annelerine hediye edildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Öğrencileri çağın gerektirdiği biçimde yetiştirmek için elinden geleni yapan fedakar eğitimciler, bir birinden güzel farkındalıklara imza atmaya devam ediyorlar. SİVAS´ta faaliyet gösteren bir firmanın katkıları ile 32 adeta TABLET BİLGİSAYAR öğrencilere hediye edilip, kontrollü bir şekilde eğitim öğretime dahili sağlandı.
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimde Güzel Örnekler
Eğitimin, toplum hayatındaki önemi bilip, her türlü fedakârlıktan kaçınmayan eğitimciler, çocukları yarınlara hazırlamaya devam ediyorlar. Bu vesileyle okumaya geçen öğrencilerin tamamına çeşitli hediyeler takdim edildi. Bilişim felsefesini kontrollü bir şekilde öğrenmek için de, MART ayında 32 öğrencinin tamamına TABLET BİLGİSAYAR hediye edileceği öğrenildi.
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
Yeter ki Çocuklar GÜLSÜN!
TÜRKİYE´nin, aydınlık yarınları için eğitimin ne denli önemli olduğu bilinciyle hareket eden eğitimciler, sıra dışı etkinlik ve gayretlerle, önemli farkındalıklar oluşturarak örnek olmaya devam ediyorlar.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ta Milli Eğitim Bakanlığı´nın müfredat çalışmalarına önemli bir katkı sunuldu. İlkokul 4´üncü sınıf öğrencilerinin, Devlet okullarında ilk defa gerçekleştirdikleri KALİGRAFİ çalışması beğeni topladı. Aynı zamanda 3 adet ŞİİR KİTABI da çıkaran sınıf, şehrin eğitim ufkuna önemli katkı sağladı.
Eğitimciler Sahne Alacak
Eğitimciler Sahne Alacak
Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Topluluğu kuruyor. Merkezde görev yapan öğretmenlerden gönüllülük esasına dayalı bir tiyatro ekibi kurulacağı ve bu vesileyle yılardır bir ayağı eksik olan sanat ve kültür çalışmalarına yeni bir kapı açılacağı bilgisine ulaşıldı.
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
5000 ÖĞRENCİ BURSU TAMAM
Proje üreten, çalışkan, dedikodulara prim vermeyen şehrin uzun süredir özlemini duyduğu Vali portresini bir anda dolduran Davut Gül´le birlikte kurumlar çalışmaya başlarken atılan adımlarda halkın yüzünü güldürmeye başladı. Ülkenin geçtiği sıkıntılı sürece rağmen Davut Gül öğrencileri unutmadı ve hiç bir resmi kurumun girişimi olmayan bursa yönelik çalışmaları tamamladı.
VALİLİK´ten Güzel Proje
VALİLİK´ten Güzel Proje
SİVAS VALİLİĞİ´nin bu sene başlattığı şehrin değerlerini gelecek nesillere aktarma projesinin ilk adımı olan “Dedem Kadı Burhaneddin” öğrencilerle buluştu.
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce ilimize son valiler kararnamesiyle atanan Davut Gül genç ve dinamik görüntüsüyle umut ışığı oldu.
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Yeni Kurulacak Üniversite Fırsata Çevrilmeli
Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulması planlanan MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ´nin Milli Mücadelenin merkezi olan SİVAS´ta da kurulması gereği ifade ediliyor.Olası üniversitenin kurulması durumunda Tarihi JANDARMA BİNASI´nın da REKTÖRLÜK binası olarak işlev görebileceği görüşleri dile getiriliyor.
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Sivas´ın Gururu REKTÖR Atandı
Akdeniz Üniversitesi´nde başarılı çalışmaları ile tanınan SİVAS´ın gururu hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa ÜNAL, REKTÖR olarak atandı. Başarılı bir bilim insanı olan ÜNAL´ın atanması Sivas´ta sevinçle karşılandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar