ŞEN OLA DÜĞÜNÜM, ŞEN OLA…
Düğünden çok siyasetin nabzı attı... Selamlamalar, jet hızıyla gelip giden konuklar, öpülen eller, siyasi beklentiler konuşuldu...
Tarih: 19.9.2017 19:46:33/ 3633okunma / 3yorum

 

Belediye Başkanı SAMİ AYDIN´ın aylarca hazırlık yaptığı oğlunun düğünü şehirde hala konuşuluyor. Son yılların en görkemli düğününe İl içi ve İl Dışından pek çok konuk iştirak etti.

Sivas´ın günlerdir konuştuğu düğün neticelendi. Belediye Başkanı Sami AYDIN´în oğlunun düğünü son yılların en görkemli düğünü olarak kayıtlara geçti. Düğünün eksiksiz gediksiz geçmesi için maddi ve manevi imkanlar seferber edilirken, düğün yapılacak yerin çevre düzenlemesininin de günlerce Belediye ekiplerince temizlendiği belirtildi.

Şehirde epey bir davetlinin yanı sıra, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün de iştirak ettiği gözlemlendi. Evlenen çiftlere mutluluk dileyen 11.Cumhurbaşkanı GÜL, “Sevgili dostum Sami AYDIN “diye hitap edip düğünü kutladığı gözlemlendi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
melihhh
1.9.2017 00:32:34
Birde şu mahalle içinde fırın ısrarını anlayabilmiş değilim ve Yiğiter ekmek fırını ısrarla korunması çözebilmiş değilim.Her tarafta park bahçe yaparken evlerin ortasında gece boyunca çalışan gürültü sınırlarının üstünde havalandırması ekmek kokusu olan,kaldırımlara araçlarını park ederek kişileri ve 500 metre ilersindeki ilkokul öğrencilerin simit almak için geldikleri ve eve dönerken yoldan yurumek zorunda bırakan ve fırının karşısına kaldırım yapılmayan bazı çalışanların elllerinde sigra ile temzilik yaptıklaarı ellleriyle ekmek kesen mahallede çocukların bile çıkıp oynamakta sıkınıtı yaşadığı resimlerle sabit olmasına rağmen neden ısrarla korunur ilginç.Park bahçe mesire alanları hoş güzel Allah razı olsun da mahaleldeki şu Yiğiter ekmek fabrikasının çevreye etkilerini gürltüsünün ve camdan çıkarılan iki adet borudan evlere basınçla gönredilem ekmek buharlarını ve gece 12 den sonra gelipte herkesin dinlenme saatlerindeki gürültüyü keşke bir dinleseniz.Kalrıdmlara park eden araçlar un indirken kapatılan yollar ekmek almak için bekleyen araçalrı varken çocukların dışarı çıkamamazlığı keşke gelipte yada şikayetleri zabıtalar hakkıyla değerlendirse..Selçuklu mahallesindeki Yiğiter ekmek fabrikasıyla keşke ilgilenseniz biraz görmezden gelmeseniz.Gece 00.30 dan sonra gelip çıkan gürlütüyü dinlenemniz tavsiye ederim yada raçları kaldıma park ederken karşınada kadırım yapılmamış kişilerin yolda yürüken hallerini başlarına bişye glese sorumlusu kimler olacak acabaa.Mahallenin ortasında etrafında dört bir yanı evlerle dolu selçuklu mahahllesindei Yiğiter ekmek Fabrikasıyla ilgilenin biraz lütfen ..Herşeyi güzellştiren belediyemiz bazı olumsuzları görmezden gelmesin.
Yahni
30.9.2017 05:23:16
Yav bu fotoğraftaki Sivas Belediye Başkanı sami değilmi? Elini öptüğüde eski Cumhurbaşkanı gül değilmi?Niye öpüyorki elini?Çocukmu bu adam.bayrammıydı?harçlık olarak ne aldı.yada ne alacak.yok bayram değilse eniştesi niye öpmüş.biz gidelim kel mahmut hoca
O kendini biliyor
30.9.2017 05:20:10
Bir berber vardı o geldi aklıma:) hatta bundan beter.yalamadığı mevki makam sahibi yok.bir adam bu kadarmı karakter yoksunu olur...
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar