KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Tarih: 27.3.2018 19:04:54/ 2633okunma / 3yorum

 İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.

2011 yılındaki milletvekilliği seçimlerinde kamuoyu tarafından istenmemesine rağmen listede yer bulan Hilmi Bilgin´in son genel seçimlerde yine listede yer alması, belediye başkanlığını Doğan Ürgüp´ten devir alan ve önceki dönemde halk tarafından istenmemesine rağmen aday gösterlip kaybettikten sonra Ürgüp döneminin daha kötü geçmesiyle yeni dönemde aday gösterilerek kazanan Sami Aydın´a hatalarından dolayı kamuoyunun büyük tepkisi devam etmekte.

Özellikle bu iki ismin yaklaşan seçimlerde koltuklarını korumak için siyasi hamleleri de her şekliyle sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda il başkanlığı seçimleri öncesinde belirli siyasi isimlerin koltuklarını muhafaza ederek şehir üzerindeki siyasi iradelerinin devamı ve bunun için önemli siyasi rakiplerini saf dışı etmek maksadıyla Murat Toraman´ı kesin ihraç kararıyla disipline sevk edilmişti.

Sivas AK Parti disiplin kurulunun da şikayet edenlerle samimiyetlerinden dolayı karar onanarak genel merkeze gönderilmişti.

Ancak ceviz kabuğunu doldurmayacak bahanelerle siyasi kurnazlıkla Toraman´ı partiden atmak isteyen bu grup genel merkezin hataya dur demesiyle neye uğradıklarını şaşırdılar.


Şehrin siyasi yaralılarının elinde patlayan Murat Toraman´ın siyasi infaz girişimi sonrası bu isimlerin ne yapacağı merak konusu.

Toraman bombası elinde patlayan Ak partinin seçilmişleri ve atanmışlarının şimdi yeni dönemde siyasetin kaybedenleri olarak kamuoyunda yorumlanıyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
28.3.2018 21:50:17
MURAT TORAMAN AKPARTİMİZ İÇİN KENDİNDEN VAZGEÇEN BİR KARDEŞİMİZ DEĞERİMİZDİR. RABBİM DOĞRUNUN YARDIMCISIDIR. İHRAÇ SÜRECİYLE İLGİLİ HATASI OLANLARINDA HATALARINDAN DÖNMESİ ORTAMI GERMEK SAĞI SOLU İNCİTMEK YERİNE BİRLİĞE DİRLİĞE BÜTÜNLÜĞE DAHİL OLMAK KATKI SUNMAK KEYFİYETİ DEĞİL MECBURİYETİ VE SORUMLULUĞU VARDIR İLİMİZ ÜLKEMİZ TÜM İNSANLIK İÇİN AKPARTİLİ OLMAK KENDİNİ VE NEFSİNİ DÜŞÜNMEMEKTİR. HER BİR AKPARTİLİ BİR DÜNYADIR.
Nejat DEMİR
29.3.2018 23:03:15
Kazanan AKPARTİM olduğu sürece konunun kaybedeni asla olmaz 80 Milyon hepimiz kazanmış oluruz. AKPARTİ çatısı altında nefsine yenilmeyen nefsine teslim olmayan herkes kazanandır Allah rızası için 80 milyon şerefli insana hizmet etmek kazanılabilecek en büyük şereftir.
Kerim Arslan
27.3.2018 19:36:15
Sivas´ta herkes koltuğundan korkuyor murat bey,bu ihraç mantığı sizi saf dışı bırakmak ama bilmiyorlar ki ekmeğinizi yağ bal çaldılar. İşlerini düzgün yapamayan koltuktaki beylerimiz senin varlığından rahatsız. Bu saatten sonra başlarına ne gelecek emin ol bu düşünceyle hep hareket edecekler. 2019 yerel ve genel seçimlerde vay hallerine
Hakan AKKAŞ Gündemde!
Hakan AKKAŞ Gündemde!
SİVAS kamuoyu ilk defa BELEDİYE yönetiminin değişmesi hususunda insiyatif alarak, değişim anlamlı kanaatler oluşturmaya başladı.
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehirde Belediye Başkanı´nın kim olacağı konuşulurken, Turgut CANSEVER Hocanın felsefesini yakından bilen Berat DEMİRCİ´nin de adı gündemde.
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, mesai mefhumu gözetmeden koşturmaya devam ediyor.Genel Seçimlerde MERKEZDE yaşanan oy kaybını yeniden toparlamaya çalışan ve bunu da büyük oranda başaran AKSU, halkın da takdirini kazanıyor.
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar