KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Tarih: 27.3.2018 19:04:54/ 2202okunma / 3yorum

 İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.

2011 yılındaki milletvekilliği seçimlerinde kamuoyu tarafından istenmemesine rağmen listede yer bulan Hilmi Bilgin´in son genel seçimlerde yine listede yer alması, belediye başkanlığını Doğan Ürgüp´ten devir alan ve önceki dönemde halk tarafından istenmemesine rağmen aday gösterlip kaybettikten sonra Ürgüp döneminin daha kötü geçmesiyle yeni dönemde aday gösterilerek kazanan Sami Aydın´a hatalarından dolayı kamuoyunun büyük tepkisi devam etmekte.

Özellikle bu iki ismin yaklaşan seçimlerde koltuklarını korumak için siyasi hamleleri de her şekliyle sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda il başkanlığı seçimleri öncesinde belirli siyasi isimlerin koltuklarını muhafaza ederek şehir üzerindeki siyasi iradelerinin devamı ve bunun için önemli siyasi rakiplerini saf dışı etmek maksadıyla Murat Toraman´ı kesin ihraç kararıyla disipline sevk edilmişti.

Sivas AK Parti disiplin kurulunun da şikayet edenlerle samimiyetlerinden dolayı karar onanarak genel merkeze gönderilmişti.

Ancak ceviz kabuğunu doldurmayacak bahanelerle siyasi kurnazlıkla Toraman´ı partiden atmak isteyen bu grup genel merkezin hataya dur demesiyle neye uğradıklarını şaşırdılar.


Şehrin siyasi yaralılarının elinde patlayan Murat Toraman´ın siyasi infaz girişimi sonrası bu isimlerin ne yapacağı merak konusu.

Toraman bombası elinde patlayan Ak partinin seçilmişleri ve atanmışlarının şimdi yeni dönemde siyasetin kaybedenleri olarak kamuoyunda yorumlanıyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
28.3.2018 21:50:17
MURAT TORAMAN AKPARTİMİZ İÇİN KENDİNDEN VAZGEÇEN BİR KARDEŞİMİZ DEĞERİMİZDİR. RABBİM DOĞRUNUN YARDIMCISIDIR. İHRAÇ SÜRECİYLE İLGİLİ HATASI OLANLARINDA HATALARINDAN DÖNMESİ ORTAMI GERMEK SAĞI SOLU İNCİTMEK YERİNE BİRLİĞE DİRLİĞE BÜTÜNLÜĞE DAHİL OLMAK KATKI SUNMAK KEYFİYETİ DEĞİL MECBURİYETİ VE SORUMLULUĞU VARDIR İLİMİZ ÜLKEMİZ TÜM İNSANLIK İÇİN AKPARTİLİ OLMAK KENDİNİ VE NEFSİNİ DÜŞÜNMEMEKTİR. HER BİR AKPARTİLİ BİR DÜNYADIR.
Nejat DEMİR
29.3.2018 23:03:15
Kazanan AKPARTİM olduğu sürece konunun kaybedeni asla olmaz 80 Milyon hepimiz kazanmış oluruz. AKPARTİ çatısı altında nefsine yenilmeyen nefsine teslim olmayan herkes kazanandır Allah rızası için 80 milyon şerefli insana hizmet etmek kazanılabilecek en büyük şereftir.
Kerim Arslan
27.3.2018 19:36:15
Sivas´ta herkes koltuğundan korkuyor murat bey,bu ihraç mantığı sizi saf dışı bırakmak ama bilmiyorlar ki ekmeğinizi yağ bal çaldılar. İşlerini düzgün yapamayan koltuktaki beylerimiz senin varlığından rahatsız. Bu saatten sonra başlarına ne gelecek emin ol bu düşünceyle hep hareket edecekler. 2019 yerel ve genel seçimlerde vay hallerine
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Gözler Bakan YILMAZ´da
Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Herhalde Dili Sürçtü!
Herhalde Dili Sürçtü!
Sivas Milletvekili Selim DURSUN´un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama, şehirde gündem oldu. Vekil DURSUN´un “Sivas´ın fazla sorunu yok” babındaki açıklaması, çarşıda, pazarda, evlerde konuşulmaya devam ediyor.
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Geçtiğimiz günlerde Şamil TAYYAR´ın yaptığı açıklama hala konuşuluyor. Cumhurbaşkanı´na önemli şeylerin iletilmediğine vurgu yapan TAYYAR konuşunca akıllara “CİMER”´e Sivas´tan gönderilen şikayetlerin Cumhurbaşkanına iletilip iletilmediği de gelmeye başladı.
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar