KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Tarih: 27.3.2018 19:04:54/ 2526okunma / 3yorum

 İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.

2011 yılındaki milletvekilliği seçimlerinde kamuoyu tarafından istenmemesine rağmen listede yer bulan Hilmi Bilgin´in son genel seçimlerde yine listede yer alması, belediye başkanlığını Doğan Ürgüp´ten devir alan ve önceki dönemde halk tarafından istenmemesine rağmen aday gösterlip kaybettikten sonra Ürgüp döneminin daha kötü geçmesiyle yeni dönemde aday gösterilerek kazanan Sami Aydın´a hatalarından dolayı kamuoyunun büyük tepkisi devam etmekte.

Özellikle bu iki ismin yaklaşan seçimlerde koltuklarını korumak için siyasi hamleleri de her şekliyle sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda il başkanlığı seçimleri öncesinde belirli siyasi isimlerin koltuklarını muhafaza ederek şehir üzerindeki siyasi iradelerinin devamı ve bunun için önemli siyasi rakiplerini saf dışı etmek maksadıyla Murat Toraman´ı kesin ihraç kararıyla disipline sevk edilmişti.

Sivas AK Parti disiplin kurulunun da şikayet edenlerle samimiyetlerinden dolayı karar onanarak genel merkeze gönderilmişti.

Ancak ceviz kabuğunu doldurmayacak bahanelerle siyasi kurnazlıkla Toraman´ı partiden atmak isteyen bu grup genel merkezin hataya dur demesiyle neye uğradıklarını şaşırdılar.


Şehrin siyasi yaralılarının elinde patlayan Murat Toraman´ın siyasi infaz girişimi sonrası bu isimlerin ne yapacağı merak konusu.

Toraman bombası elinde patlayan Ak partinin seçilmişleri ve atanmışlarının şimdi yeni dönemde siyasetin kaybedenleri olarak kamuoyunda yorumlanıyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
28.3.2018 21:50:17
MURAT TORAMAN AKPARTİMİZ İÇİN KENDİNDEN VAZGEÇEN BİR KARDEŞİMİZ DEĞERİMİZDİR. RABBİM DOĞRUNUN YARDIMCISIDIR. İHRAÇ SÜRECİYLE İLGİLİ HATASI OLANLARINDA HATALARINDAN DÖNMESİ ORTAMI GERMEK SAĞI SOLU İNCİTMEK YERİNE BİRLİĞE DİRLİĞE BÜTÜNLÜĞE DAHİL OLMAK KATKI SUNMAK KEYFİYETİ DEĞİL MECBURİYETİ VE SORUMLULUĞU VARDIR İLİMİZ ÜLKEMİZ TÜM İNSANLIK İÇİN AKPARTİLİ OLMAK KENDİNİ VE NEFSİNİ DÜŞÜNMEMEKTİR. HER BİR AKPARTİLİ BİR DÜNYADIR.
Nejat DEMİR
29.3.2018 23:03:15
Kazanan AKPARTİM olduğu sürece konunun kaybedeni asla olmaz 80 Milyon hepimiz kazanmış oluruz. AKPARTİ çatısı altında nefsine yenilmeyen nefsine teslim olmayan herkes kazanandır Allah rızası için 80 milyon şerefli insana hizmet etmek kazanılabilecek en büyük şereftir.
Kerim Arslan
27.3.2018 19:36:15
Sivas´ta herkes koltuğundan korkuyor murat bey,bu ihraç mantığı sizi saf dışı bırakmak ama bilmiyorlar ki ekmeğinizi yağ bal çaldılar. İşlerini düzgün yapamayan koltuktaki beylerimiz senin varlığından rahatsız. Bu saatten sonra başlarına ne gelecek emin ol bu düşünceyle hep hareket edecekler. 2019 yerel ve genel seçimlerde vay hallerine
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar