SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Tarih: 25.1.2018 22:45:23/ 1572okunma / 2yorum

 

Türkiye Cumhuriyetinin halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kurucusu aynı zamanda genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hak yolunda dünyaya Türk Milletinin ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterirken vatan topraklarına karşı gelebilecek tehditlere karşıda her türlü mücadeleyi vermeye devam ediyor.

İlimizde ise parti içerisinde geçmişte olduğu gibi sürekli benzerleriyle devam eden AK Partinin ve AK Partideki önemli siyasilerin isimlerini kullanarak bir yerlere gelmek, birşeyler elde etmek veya birilerine korku vermek gibi eylemlerde hız kesmeden sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Sivas İl Genel Meclisi toplantısında gerçekleşen Denetim Komisyonu seçimleri sonrası AK Partide yeni bir disiplin konusu gündeme geldi.

Tüm Sivas´ın sonucunu merakla beklediği ve İl Genel Meclisinin köy köy dolanan meclis üyesi Murat Toraman´ın disipline, Belediye Başkanı Sami Aydın ve AK Parti İl Yöneticilerinin şikayeti sonrası sevk edilmesinin ardından, şimdi de İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan Vekilinin disipline sevki söz konusu.

Murat Toraman´ı şikayet ederek disiplin sürecini başlatan Mehmet Özkaya şimdide İl Genel Meclis Başkanı ile AK Parti Grup Başkan vekilini disipline sevk ettirmek için Denetim Komisyonu seçimi sonrası arayarak tehditler savurdu.

Sivas disiplin kurulunun ihraç kararı alarak konuyu AK Parti Genel Merkezine göndermesinin ardından süreç devam ederken, Murat Toraman´ın sessizliğini koruduğu ve köyleri ziyaret etmeye devam ettiği de gözlerden kaçmıyor.

Genel Merkezin Toroman ile birlikte Sivas İl genel meclis başkanı ve grup başkanvekili ile ilgili ne diyeceği merak konusu. Bununla birlikte AK Partide daha başka kimlerin disiplin sopasıyla karşılaşacağı da sorgulanıyor.

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin başta olmak üzere, şehrin her zaman büyük desteğini alan bu siyasi hareketin milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk, Selim Dursun ile birlikte partinin disiplin kurulunun bu şekilde bir sopa gibi kullanılmasına bu ülke ve ülkenin geleceği için tüm benliğiyle çalışan Bakan İsmet Yılmaz´ın da ne diyeceği de merak ediliyor.

Özkaya´nın İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan vekiline ait disiplin yolunu göstermesinin ardından altı ne kadar dolu dosyalar hazırlanarak sevk edileceği de sorgulanıyor.








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas AK Parti Disiplin
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADALET
26.1.2018 21:04:09
Murat TORAMAN çalışkan gayretli azimli hırslı bir kardeşimiz olup partimize zarar verecek bir davranışı olmayacağı kanaatimi belirterek Murat TORAMAN gayretinde olmak yerine partimizi küçük kulis gruplarıyla kendi ekseninde tutmaya gruplarının dışında olanları egale etme etkisizleştirme gayret keşliğinde olanlara engel olunmalı ve partimizden fitne fesat fücur zihinlilerin kirli el ve emellerini çekmelerini sağlamalıyız.
sinan korkmaz
29.1.2018 18:34:32
şunların haline bi bakınhele
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar