SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Tarih: 25.1.2018 22:45:23/ 1785okunma / 2yorum

 

Türkiye Cumhuriyetinin halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kurucusu aynı zamanda genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hak yolunda dünyaya Türk Milletinin ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterirken vatan topraklarına karşı gelebilecek tehditlere karşıda her türlü mücadeleyi vermeye devam ediyor.

İlimizde ise parti içerisinde geçmişte olduğu gibi sürekli benzerleriyle devam eden AK Partinin ve AK Partideki önemli siyasilerin isimlerini kullanarak bir yerlere gelmek, birşeyler elde etmek veya birilerine korku vermek gibi eylemlerde hız kesmeden sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Sivas İl Genel Meclisi toplantısında gerçekleşen Denetim Komisyonu seçimleri sonrası AK Partide yeni bir disiplin konusu gündeme geldi.

Tüm Sivas´ın sonucunu merakla beklediği ve İl Genel Meclisinin köy köy dolanan meclis üyesi Murat Toraman´ın disipline, Belediye Başkanı Sami Aydın ve AK Parti İl Yöneticilerinin şikayeti sonrası sevk edilmesinin ardından, şimdi de İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan Vekilinin disipline sevki söz konusu.

Murat Toraman´ı şikayet ederek disiplin sürecini başlatan Mehmet Özkaya şimdide İl Genel Meclis Başkanı ile AK Parti Grup Başkan vekilini disipline sevk ettirmek için Denetim Komisyonu seçimi sonrası arayarak tehditler savurdu.

Sivas disiplin kurulunun ihraç kararı alarak konuyu AK Parti Genel Merkezine göndermesinin ardından süreç devam ederken, Murat Toraman´ın sessizliğini koruduğu ve köyleri ziyaret etmeye devam ettiği de gözlerden kaçmıyor.

Genel Merkezin Toroman ile birlikte Sivas İl genel meclis başkanı ve grup başkanvekili ile ilgili ne diyeceği merak konusu. Bununla birlikte AK Partide daha başka kimlerin disiplin sopasıyla karşılaşacağı da sorgulanıyor.

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin başta olmak üzere, şehrin her zaman büyük desteğini alan bu siyasi hareketin milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk, Selim Dursun ile birlikte partinin disiplin kurulunun bu şekilde bir sopa gibi kullanılmasına bu ülke ve ülkenin geleceği için tüm benliğiyle çalışan Bakan İsmet Yılmaz´ın da ne diyeceği de merak ediliyor.

Özkaya´nın İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan vekiline ait disiplin yolunu göstermesinin ardından altı ne kadar dolu dosyalar hazırlanarak sevk edileceği de sorgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas AK Parti Disiplin
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADALET
26.1.2018 21:04:09
Murat TORAMAN çalışkan gayretli azimli hırslı bir kardeşimiz olup partimize zarar verecek bir davranışı olmayacağı kanaatimi belirterek Murat TORAMAN gayretinde olmak yerine partimizi küçük kulis gruplarıyla kendi ekseninde tutmaya gruplarının dışında olanları egale etme etkisizleştirme gayret keşliğinde olanlara engel olunmalı ve partimizden fitne fesat fücur zihinlilerin kirli el ve emellerini çekmelerini sağlamalıyız.
sinan korkmaz
29.1.2018 18:34:32
şunların haline bi bakınhele
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar