SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Tarih: 25.1.2018 22:45:23/ 1913okunma / 2yorum

 

Türkiye Cumhuriyetinin halk tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kurucusu aynı zamanda genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hak yolunda dünyaya Türk Milletinin ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterirken vatan topraklarına karşı gelebilecek tehditlere karşıda her türlü mücadeleyi vermeye devam ediyor.

İlimizde ise parti içerisinde geçmişte olduğu gibi sürekli benzerleriyle devam eden AK Partinin ve AK Partideki önemli siyasilerin isimlerini kullanarak bir yerlere gelmek, birşeyler elde etmek veya birilerine korku vermek gibi eylemlerde hız kesmeden sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Sivas İl Genel Meclisi toplantısında gerçekleşen Denetim Komisyonu seçimleri sonrası AK Partide yeni bir disiplin konusu gündeme geldi.

Tüm Sivas´ın sonucunu merakla beklediği ve İl Genel Meclisinin köy köy dolanan meclis üyesi Murat Toraman´ın disipline, Belediye Başkanı Sami Aydın ve AK Parti İl Yöneticilerinin şikayeti sonrası sevk edilmesinin ardından, şimdi de İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan Vekilinin disipline sevki söz konusu.

Murat Toraman´ı şikayet ederek disiplin sürecini başlatan Mehmet Özkaya şimdide İl Genel Meclis Başkanı ile AK Parti Grup Başkan vekilini disipline sevk ettirmek için Denetim Komisyonu seçimi sonrası arayarak tehditler savurdu.

Sivas disiplin kurulunun ihraç kararı alarak konuyu AK Parti Genel Merkezine göndermesinin ardından süreç devam ederken, Murat Toraman´ın sessizliğini koruduğu ve köyleri ziyaret etmeye devam ettiği de gözlerden kaçmıyor.

Genel Merkezin Toroman ile birlikte Sivas İl genel meclis başkanı ve grup başkanvekili ile ilgili ne diyeceği merak konusu. Bununla birlikte AK Partide daha başka kimlerin disiplin sopasıyla karşılaşacağı da sorgulanıyor.

AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin başta olmak üzere, şehrin her zaman büyük desteğini alan bu siyasi hareketin milletvekilleri Hilmi Bilgin, Habip Soluk, Selim Dursun ile birlikte partinin disiplin kurulunun bu şekilde bir sopa gibi kullanılmasına bu ülke ve ülkenin geleceği için tüm benliğiyle çalışan Bakan İsmet Yılmaz´ın da ne diyeceği de merak ediliyor.

Özkaya´nın İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti Grup Başkan vekiline ait disiplin yolunu göstermesinin ardından altı ne kadar dolu dosyalar hazırlanarak sevk edileceği de sorgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas AK Parti Disiplin
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADALET
26.1.2018 21:04:09
Murat TORAMAN çalışkan gayretli azimli hırslı bir kardeşimiz olup partimize zarar verecek bir davranışı olmayacağı kanaatimi belirterek Murat TORAMAN gayretinde olmak yerine partimizi küçük kulis gruplarıyla kendi ekseninde tutmaya gruplarının dışında olanları egale etme etkisizleştirme gayret keşliğinde olanlara engel olunmalı ve partimizden fitne fesat fücur zihinlilerin kirli el ve emellerini çekmelerini sağlamalıyız.
sinan korkmaz
29.1.2018 18:34:32
şunların haline bi bakınhele
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar