Sen Misin İTİRAZ Eden?
SİVAS´ta kim yanlış bir şeylere yüksek sesle karşı çıkarsa, birileri yada bir el olaya el koyuyor ve saf dışı bırakıyor.
Tarih: 30.8.2019 01:00:51/ 3035okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta KENT KONSEYİ´nin “GENEL KURULU” yapıldı. Son ana kadar hazırlanan listeden kimsenin haberinin olmadığı öğrenildi.

Geçmiş dönemde MİMAR Serdar İNCE´nin başkanlığını yaptığı KENT KONSEYİ, özellikle “ESKİ NUMUNE HASTANESİNİN “yıkılmaması yönünde halkın isteği doğrultusunda ses yükseltmişti.

Buna benzer yanlışlara şehir menfaati gereği ses yükselten KENT  KONSEYİ BAŞKANI ve diğer üyelerin, bir oldu bitti ile saf dışı bırakılması, çok derin soru işaretlerini akıllara getiriyor.

Yeni Başkan olarak seçilen AHMET ALİM´in buraya intikali ise merak ediliyor. Vakıf Başkanlığı ile ismini duyduğumuz ALİM´in, son demde KENT KONSEYİNİN başına geçmesi gelecek birkaç yıla dair şehirdeki siyasi  ve ticari şekillenme hakkında akıl yürütmelere neden olmaya başladı.

Şimdi SİVAS KAMUOYU, bu ve benzer diğer konuları bütünleyerek, şehrin gelecek yıllarının nereye evrilmeye doğru gittiğini yorumlamaya çalışıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Alım gelmis
30.8.2019 14:36:21
Yazık bir biyolog bir saglik memurlugundan ta rektör yardımcılığına yükseliş. Haydi diyelim üniversite orasi liyakat dibe vurmuş. EY SIVAS EY YAZIK KENT_ Şehir farkına yönelik en ufak bir yorum getiremeyecek bir alim konseye başkan olmus. GERCI AL BIRINI VUR OTEKINI TICARI IŞLER IÇIN KONSEY BASKSNLIGI YAPAN BEYEFENDININ DE FARKI YOK MEMLEKETTE BAŞKA KIM SE YOK DOGRU..
selahattin koç
2.9.2019 08:38:39
Sivas postası, hiçbirinin umrunda değil şurası yıkılmış burası şöyle olmuş.Sadece bu işlerden nasıl pirim sağlarım onun öngörüleri var ve ona göre rol üstlenmekteler.Serdar ince yerine,Ahmet Alim olmuş varsın olsun ne deiştiki ne değişecek.Serdar bey yine önemli projeler çizerek büyük meblağlar kazanmaya devam edecek Ahmet Alim ide bu şehir yakınen tanıyor biliyor.Siz oyununuzu kurup oynayın.Sayın Serdar ince orda olmamalıydı yerine de Sayın Ahmet Alim gelmemeliydi.
Hayret defteri
30.8.2019 14:52:31
Demek buraya da ahmet alım geldi. Allahım sen alımımız la imtihan etme. Ya son 50 yılın en büyük sivas şakası. Ahmet alım deyin geçmeyin.Izleyin rektör ya da ilerde vekil olursa şaşırmayın.Calistigi yerlerde cok basarili olmus cok derin izler bırakmıştır. Vakif uçmuş eczacılık uzaya çıkmıştır. Biz sadece alım yıldız ´ın yardımcısı sanıyorduk hilmi bilgin beylerin de güvendiği bir isim mis. Hayret ki ne hayret
Melih kibar
30.8.2019 20:14:44
Yağma hasanın böreği ha
Muzaffer demir
3.9.2019 21:32:46
Hamsinin kavağa çıktığına inanıyorsunuz da ahmet alimin kent konseyi başkanı olmasına neden inanmıyorsunuz.
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS eşsiz geçmişine rağmen değerlendirilemiyor. Şehrin kültür ve turizminin felsefesi yapılamazken, tarihi kaynaklardaki bilgiler ise gerek halk gerekse şehir yöneticileri tarafından bilinmiyor.
Bunu Yapabiliriz!
Bunu Yapabiliriz!
Karasal iklimle örtüşen TÜRKİYE´nin kendine has en özge yemek kültürü olan SİVAS´ın, GASTRONOMİ Festivalini artık düşünme zamanının geldiği belirtiliyor.
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
SİVAS´ta Devlet ve Özel okullarda olmayan bir eğitim yeniliği başlatıldı. Eğitim tarihinde ilk olan bu çalışma ile, İlkokul 3.sınıf öğrencilerine “KALİGRAFİ” öğretilmeye başlandı. Bu uygulamanın sistemleştirilerek önümüzdeki yıllarda “müfredat” programına gireceği öngörülüyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Çok yanık, titrek bir ses o kadar güzel etrafa yayılıyordu ki. Usulca odadan çıktım vardım baktım ki, “SEKLEM ÇUVALININ” üzerine çıkmış sabah ezanı okumakta
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Belediye Başkan Danışmanlarının nasıl bir kamu yararına hizmet verdikleri yıllardır anlaşılamıyor.
ZOR OYUNU BOZAR!
ZOR OYUNU BOZAR!
MİLLİ EĞİTİM´in işi titiz ve ciddi alması neticesinde okullardaki “şebeke” yapıları da tasfiye ediliyor.TCK´nın 313. Maddesi gereği suçu sübuta erenlerin ise cezalandırılmaları gerektiği hukukçularca dile getiriliyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Annemin Günlükleri!
Annemin Günlükleri!
Elenora BALCİS Yazdı...
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
SİVAS´ın adeta denizi olan HAFİK GÖLÜ değerlendirilmiyor. Tarihi ve doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekleyen milli hazine acilen “MİLLİ PARK” statüsüne alınarak projelendirmeye hazır.
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
Son günlerde SİVAS´ta bazı vatandaşların telefon konuşmalarını sağlıklı yapamadıklarını dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık beş ay kadar önce 73 civarında vatandaş, telefon konuşmalarını rahat yapamayıp cızırtılı yaptıklarını dile getirmekle birlikte, son birkaç gündür de 275 civarında vatandaşın telefon konuşmasını sağlıklı yapamadığından dolayı hoşnutsuzluk içinde oldukları belirtiliyor.
Halkı ÇARPIYORLAR!
Halkı ÇARPIYORLAR!
CEP telefonlarına “VATSAP” hesabınız çalındı gönderdiğimiz şifre ile giriş yapın” diye şifre gönderip sonra da yönlendirme yaparak sitelerine abone yapıp vatandaşı 56 lira çarpıyorlar.
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
/ Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam/
ADİL COŞKUN´a VEDA
ADİL COŞKUN´a VEDA
Ömür boyu Türk Milliyetçiliğine hizmet etmiş,MHP üst yönetiminde ve Sivas İl başkanlıgında uzun yıllar bulunmuş,Millet vekili adaylıkları bulunan merhum Adil COŞKUN vefat etmiştir
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
SİVAS başta olmak üzere ANADOLU´da en çok takip edilen yazar olan FARUK AKSOY´un yazılarına YENİ ŞAFAK GAZETESİ´nde son verilmesi şok etkisi oluşturdu. İrfani geleneği temsil eden AKSOY, bu topraklardaki vicdan ve adaletin de gür sesi olarak biliniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar