Bugün - 22 Eylül 2014 Pazartesi Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bize Ulaşın

sivaspostasi.com.tr Logo

Siyaset Güncel Eğitim Kültür Ekonomi Spor 

Mehmet Türkmen
Arsima

Osman Çelik
Milli Eğitim Ne Yapmalı?

Ferhat Yörük
Yetenek Sensin SİVAS

Orhan Karahan
Zamanı Gelmişti...

Oya Biçici
Dünyadaki Yaraları Sevgi İyileştirecek

Abdullah Akkuş
Mirasından Haberi Olmayan Şehir

Bülent Özçelik
Bizim Magandalara Kim Dur Diyecek?

Murat Kalender
Harun ve Karun Yan Yana

Alp Atasoy
Cumhurun Başı

Alim Bilgin
Keşke Dindarlar İktidar Olmasaydı

Orhan Paşazade
Oyumu "Diktatöre" Vereceğim

Ö.Faruk RECEPOĞLU
İhlas

Ayhan Batur
Müslümanlar !!!

serpil Bozkurt
Siyah Beyaz

M. Esad Dinçer
Varis Olabilmek

Halit Mete Oltulu
Babalar ve Oğulları

Reha İns
Bir (!) Muhatabı Yok

Erkan Ay
Ortaya Karışık

Vahdet Olcayto
Demokrasi...

Canan Mercan
Susma !!!

Selçuk Ertuğrul
Mazlum Vatan

Memet Şahin
Medeniyetler...

Tamer Güldüren
Seçiyoruz...

İbrahim Edhem
Usta, Yol ve...

Mansur Aksöz
Herhangi Bir...

İsmail Özçelik
Ulaşım Sorunu...

Tacettin Aktaş
Yerel Yönetim...
Haber Detayları

BBP BOŞALIYOR

Büyük Birlik Partisi’nde yaprak dökümü yaşanıyor. Efsane Başkan Yazıcıoğlu’nun yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Nevzat Yanmaz’ın da partisi ile yollarını ayırarak Sami Aydın’a destek vermesi, Sivas’ta BBP’nin seçimi kazanma iddiasını zayıflattı yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Siyaset Haberi - 20 Ocak 2014 Pazartesi - 09:32
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Büyük Birlik Partisi’nde yaprak dökümü yaşanıyor. Efsane Başkan Yazıcıoğlu’nun yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Nevzat Yanmaz’ın da partisi ile yollarını ayırarak Sami Aydın’a destek vermesi, Sivas’ta BBP’nin seçimi kazanma iddiasını zayıflattı yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Sivas yerel seçimlere hazırlanırken, Büyük Birlik Partisi’nde ayrılıklar şoku yaşanıyor.. Partinin ağır toplarından ve Muhsin Başkan’ın yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Nevzat Yanmaz’ın partisi ile yollarını ayırarak Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mimar Sami Aydın’a destek vereceğini deklare etmesi adeta taşları yerinden oynattı.

Sivas’ın hizmet alabilmesi için iktidar tarafından desteklenen bir adayın kazanması gerektiğine dikkat çeken Nevzat Yanmaz, bunun da Sami Aydın’ın kazanmasında yattığını ifade etti.

Kızılırmak Projesini Ürgüp’ün yapamayacağını dile getiren Yanmaz, İller Bankası Kredisi ile bunun yapılamayacağı ancak ve ancak Devlet desteği ile bunun gerçekleşebileceğini ifade etti.

Nevzat Yanmaz’ın açık açık Sami Aydın’a olan desteğini kamuoyunda ilan etmesi ardından başka bir gelişme daha yaşandı.

Yine Büyük Birlik Partisi kanadından önemli bir iş adamı olan Halil Üstüner, parti ile yollarını ayırarak Sami Aydın’ı desteklemesi, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Siyaset gözlemcileri, Büyük Birlik Partisi ile ismi anılan bir çok önemli kişinin açık veya gizliden Ak Parti Adayı Sami Aydın ile yola devam etme kararlarını verdiklerini dile getiriyorlar.

Büyük Birlik Partisi’nin eski ve köklü isimlerinin bir bir Sami Aydın tarafına geçerek Başkan Aydın’ı destekleyeceklerini deklare etmelerinin çok önemli siyasi sonuçlarının olacağını ifade eden Sivaslılar, önümüzdeki günlerde bu kopuşların devam edeceğini tahmin ettiklerini belirttiler.

 
Anahtar Kelimeler:Büyük, Birlik, Partisi’nde, yaprak, dökümü, yaşanıyor, Efsane, Başkan, Yazıcıoğl,
Kaynak / Editör: SPHM - Okunma Sayısı: 3224
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

Şükrü()
Onu bunu boşverinde; Sivas yakında Kayseri BB bağlı bir olacak. Buna kafa yorun.
Gönderilen Tarih - 19 Ağustos 2014 Salı (13:39)  
Essela()
Allah'a şükür 30 Martta Sivas'ı ve Sivaslıyı bir afetten kurtardı. Allah Eski Sanayi Esnaflarının haklarını doğan'ın burnundan fitil fitil getirsin, EY yüce Yaradan sen nelere kadirsin.
Gönderilen Tarih - 19 Mayıs 2014 Pazartesi (21:58)  
YUSUF ÖZCAN()
Rahmetli üzerinden siyaset yapılmasa,seçimlerinizi kendi yaptığınız eserlerle yapsanız olmazmı.canımı acıtıyorsunuz yeter artık yeter.
Gönderilen Tarih - 25 Mart 2014 Salı (09:18)  
Yunus Emre ()
BBP temizleniyor AKP den sonraki alternatif parti bir tek o ve BBP buna hazırlanıyor yani temizleniyor Büyük Aile dahada büyüyecek buna inanıyorum..
Gönderilen Tarih - 05 Şubat 2014 Çarşamba (16:33)  
misafir()
bbp sayesinde emekli oldu onun dışında şahsıyla becerebildiği bir iş yada esnaflılığı varmı bir bakın yazık sakınce keşke edebiyle bir kenarda emekliliğini yaşasa saygı duyardık,,
Gönderilen Tarih - 29 Ocak 2014 Çarşamba (16:22)  
ES SELA()
31 Mart 2014 günü beyler cenaze namazına buyurun. Yalnız helallik için hazırlıklı olun,nabalda kalmayın doğru olan şeyleri söyleyin özellikle eski sanayi esnafları sizlerin şahitliği çok mühim
Gönderilen Tarih - 25 Ocak 2014 Cumartesi (09:52)  
abdullah()
Bana sadece şunu söyleyin AKP iktidara geldi geleli SİVAS'a hangi iş sahası açıldı saygılarımla...
Gönderilen Tarih - 22 Ocak 2014 Çarşamba (16:56)  
58()
arkadaşlar bir laf vardır yalan söyleyenin akıllı olması lazım.bizim kimseyle bir alıp veremediğimiz yok ya dünkü yalan yada bu bu günkÜ nevzat bey bundan önceki seçimde belediye başkanlığına aday oldumu evet kim vardı karşısında ikdidar yanlısı aday -peki sormazlarmı insana bu gün yanlış dediğin o gün nasıl doğruydu demekki bu yanlışsa o günküde yanlış eğer o zaman doğruysa şimdi hiç sakıncası yok 100/1500 doğru çünkü sayın doğan bey her türlü kirli oyunlara rağmen hizmetin en güzelini yaptı (İKTİDARA RAĞMEN )
Gönderilen Tarih - 22 Ocak 2014 Çarşamba (18:08)  
58()
türkiye :adlı ülkesini seven nasıl oluyorda akp de oluyor o kanaata seni sürükleyen etken ney.sonra benim derdim sivas şu an. sivasa bu akp ne kattı ALLAH AŞKINA söylermisin senin dilin varmıyorsa ben sayarım kattığınıda katmadığınıda -7 milletvekili olan bir ilin milletvekili sayısını önümüzdeki seçimde 4de düşürdü bu neden olur algılaya biliyormusun nufusun düşmesinden nufus neden düşer iş yerlerini peşkeş çekerek(ön planda sivası tutarak hemde)insanların başka illere gitmesini saylayarak veya işinden dolayı gönderek.burdaki bazı bölge müdürlüklerini başka illere bağlayarak-yatırımda en son hatırlanan-özelleşmede en önde hatırlanan.kurulması gereken bir fabrika varsa başka ile atan.yıkılması gereken bir fabrika varsa sivasa gelen-milletvekili seçimi geldi geçti seçim geliyor sivası çağ atlatacaklarmış şapka örnekleri var çok söylendi çok dinlendi o laflar başka kapıya ülkenizi sevin siz bakalım sizi kim sevecek-ülkesini sevmeyen kimse olamaz ama önce yerini ve ilini sev sahip çık bireysel takılmış olursunuz sadece-akpliler ve sivaslılar diye ayırt et bundan sonra gözlük camlarını çıkaralım birazcık sağa sola bakalım ne verdik ne aldık olurmu?
Gönderilen Tarih - 22 Ocak 2014 Çarşamba (18:09)  
Türkiye()
Türkiye şuanda iki kısım insan var , birincisi Ak Partililer ve diğerleri ,ülkesini ve Sivası seven, ülkenin ve yaşadıği şerin geleceğini düşünenle AK PARTİ çatısı altında birleşiyor.Sayın Yanmazda ülke ve şehrine sevdalı olan bir şahsiyet.Ya millet ya zillet...
Gönderilen Tarih - 22 Ocak 2014 Çarşamba (09:15)  
zafer kara()
bbp diye yorum yazan gerizekalıya soruyorum sen bu çamuru atarken inanıyormusun nevzat yanmazın belediyeden birşey talep edipte alamayacağına.Dini imanı olan çıksın söylesin nevzat yanmazın yada yanmaz soyadını taşıyan herhangi birinin belediye işbaşına geldikten sonra herhangi bir iş için yada ihale için belediyenin kapısından girdiğine yada sivas belediyesinin ihale ettiği bir iş için dosya hazırladığına.Gerizakalıca yapılan bu yorumdan şunu mu çıkarmak gerekiyor; Sivas belediyesi usulsüzce işleri birilerine peşkeş çekiyor yani kime isterse ona ihale veriyor.DÜŞÜNÜZÜ SÖYLERKEN OYNAŞINIZI SÖYLEMEKTEN VAZGEÇİN ARTIK :)))
Gönderilen Tarih - 21 Ocak 2014 Salı (09:17)  
bbp()
demekki herşey menfaat meselasi nevzat yanmaz davasını ve arkadaşlarını satmıştır menfaatı için belediyeden ihale ve başka bir şey alamadıya onun için akp diyor yazık dava satmak olmaz bizde
Gönderilen Tarih - 21 Ocak 2014 Salı (16:48)  
FATİH DOĞAN()
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KAN KAYBETMİYOR O GİDEN ŞAHISLAR BÜYÜK BİRLİK PARTİSİN VE DOĞAN ÜRGÜP BİR ŞEYLER ALAMADIKLARI İÇİN YOLAR AYIRDI BİZİM NE HIRSIZLAR İŞİMİZ OLMAZ BİZ ŞEHİT MUHSİN BAŞKANIN EMANETİNİ SON NEFESE KADAR TAŞIYACAĞIZ O ŞAHISLAR TAM KEMDİ LAYİK YERLERİNİ BULDULAR
Gönderilen Tarih - 20 Ocak 2014 Pazartesi (18:16)  
"Size gün doğdu" desenize ()
Seçimlerde size gün doğacak desenize, "Yaşasın Kral" sözleriyle dolaştığınıza göre.
Gönderilen Tarih - 20 Ocak 2014 Pazartesi (11:39)  
keş46()
bbp boşalmıyor temizleniyor diyelim.samimi olanlar ve olmayanlar
Gönderilen Tarih - 20 Ocak 2014 Pazartesi (11:15)  

Diğer Siyaset Haberleri
Kızılırmak'a Selam Olsun
BİLGİNDEN BAKANA ÇİZİK
ANKARADA EV AÇILDI MI?

ANKARADA EV AÇILDI MI?
TORAMAN İÇİN GERİ SAYIM
AK PARTİDE ADAY ADAYLARI HIZLI
Soluk Nereye Koşuyor?
CEMAAT+BİLGİN= SAĞLAM BAŞ HEKİM
Diğer Başlıklar

AYDIN, Kale Evleri'ne Odaklanmalı
Oynadı Güldü Yerini Buldu
Sivas Bu Yarışmayı Konuşuyor
Bu Mudur? İşte Budur
Sivas'ın Kültürüne El Fatiha
Hizmetli Çavuşların Gözü İş Kur'da
Biri Ölsün Sonra Önlem Alınır
Dikkat! Buralarda Birşeyler Oluyor
Viraneden Koleje Doğru
CHP'de 1 Muamma
Sivas Postası
Ulusal Gazeteler
 Hava Durumu (Sivas )
Cumartesi
9°C - 19°C
Pazar
6°C - 20°C
Pazartesi
7°C - 23°C
Salı
8°C - 25°C
 Namaz Vakitleri (Sivas )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:3306:1112:3516:0118:4020:05

22 Eylül 2014 Pazartesi
 Röpörtajlar
İşlerimizi İstişare İle Yapacağız
İşlerimizi İstişare ile Yapacağız SİVAS POSTASI: Sizi tanıyabilir miyiz?             1966 Yıldızeli doğ...
»
»
»
 
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa | Site Haritası | Sitenize Ekleyin | RSS Kaynağı | Bize Ulaşın Tasarım Knnweb