Bugün - 26 Ocak 2015 Pazartesi Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bize Ulaşın

sivaspostasi.com.tr Logo

Siyaset Güncel Eğitim Kültür Ekonomi Spor 

Osman Çelik
Kızılırmak'a Belediye Dokunmamalı

Mine Bayoğlu
Melamet Hırkası

Abdullah Akkuş
Cumhuriyet Hebdo

Yağmur Neşe
Bukalemunlar Gibi Renk Değiştirmek

Ahmet Selçuk Öztürk
Osmanlı İle Yaşıt Ağaçlar

Ayhan Batur
Anne Babalar ve Çocukları

Serpil Bozkurt
Kösedağ'ın Geceleri

Hulusi Tatar
Oyunlar

Yusuf Karlıdağ
Ruhsuz Yüzler

Mehmet Türkmen
Arsima II

Bülent Özçelik
SİVAS'A MEDYA ARANIYOR!...

Ramazan Hasçelik
C.Ü.'de Öğrenci Olmak

Mansur Aksöz
Sana Kalmak

Ferhat Yörük
Yeni Yıla İthafen

Müge Koca
RÜYA

Erkan Ay
Euclid'in* öfkesi...

Ali Akkoç
OSMANLI DİYE MİLLET Mİ VARDI? Kİ DİLİ OLSUN!

O.Faruk Belli
Güzel de Olur du!

Ö.Faruk Recepoğlu
Karar

Alp Atasoy
Okulda Dershane

Orhan Karahan
Şiirin Kalbine Yürümek!

Canan Mercan
Hayallerin Kadar

Murat Kalender
Harun ve Karun Yan Yana

Hidayet Takçı
Cumhuriyet Üniversitesi ve Sivas

Halit Mete Oltulu
Babalar ve Oğulları

Reha İns
Bir (!) Muhatabı Yok

Vahdet Olcayto
Demokrasi...

Tamer Güldüren
Seçiyoruz...

Tacettin Aktaş
Yerel Yönetim...
Haber Detayları

ZARALILARIN ADAYI MUZAFFER KARADAĞ

Eski Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Muzaffer Karadağ?ın Zara İlçesinde MHP?den Belediye Başkanlığı?nı açıklaması Zara halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle eğitim ve sendikacılıkta adından hep söz ettiren Karadağ, gazetemize yaptığı açıklamada, ?Amacımız Zara?mıza yeni bir anlayış, yeni bir heyecan, yeni bir sinerjiyle geleceğe taşımaktır? dedi.

Siyaset Haberi - 21 Kasım 2013 Perşembe - 18:16
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Eski Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Muzaffer Karadağ’ın Zara İlçesinde MHP’den Belediye Başkanlığı’nı açıklaması Zara halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle eğitim ve sendikacılıkta adından hep söz ettiren Karadağ, gazetemize yaptığı açıklamada, “Amacımız Zara’mıza yeni bir anlayış, yeni bir heyecan, yeni bir sinerjiyle geleceğe taşımaktır” dedi.

Yerel seçim öncesinde gazetemize özel açıklamalarda bulunan MHP Zara Belediye Başkan Adayı Muzaffer Karadağ, “Dokuz yıl, Türkiye’nin en saygın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’de Sivas Şubesi yönetim kurulu üyeliği ve son altı yıldır başkanlık yapmak nasip oldu” dedi.

Makam, mevki ve koltuktan ziyade gönüllerin başkanı olmaya çalışacağını belirten Karadağ, tüm Zaralıların adayı olmaya, tüm Zara’mızı birleştirmeye geleceğini vurguladı. Görev yaptığı süre içerisinde amaçlarının mazluma yardımcı olmak olduğunu belirten Karadağ, “Hakk’ı tutup kaldırmak olmuştur. Hizmet anlayışımız; “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisi şerifi doğrultusunda olmuştur. Cenab-ı Allah’ın insanlara imandan sonra ilk emri “emri bilmağruf nehyi anilmünker- iyiliği emretmek, kötülüğe mani olmak”tır. Bu ilahi düstur doğrultusunda çalıştık. İnsanları ayırmadan, kayırmadan…” dedi.

Zara halkının yoğun istekleri üzerine Belediye Başkanlığı’nı açıklayan Muzaffer Karadağ, “Amacımız Zara’mıza yeni bir anlayış, yeni bir heyecan, yeni bir sinerjiyle geleceğe taşımaktır. Yeni yönetim anlayışıyla “ben yöneteceğim” yerine “biz birlikte yöneteceğizi” gerçekleştirmektir” dedi.

“Bu kapı gönül kapıdır, gelene canımız kurban, selam muhabbet tapusudur verene canımız kurban” diyerek “bize gelen biz de dirilir” anlayışıyla hareket ettik” diyen Karadağ, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden Allah’ın her kulunu, her vatandaşımızı “ birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız” hadisi şerifi doğrultusunda sevdik. Gelişen olaylar karşısında sağduyumuzu kaybetmeden, milli manevi değerleri gözeterek hep sevgimizi ortaya koyduk” dedi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen Edebali’nin torunları olarak harekât etmeye gayret ettiklerini ifade eden Zara Belediye Başkan Adayı Karadağ, “Adaletten sapmadık. Adaletten ayrılanlara “Elimizle, dilimizle” yasalar çerçevesinde tepkimizi göstererek hep Hakk’ı tutup kaldırdık” dedi. Karadağ şöyle devam etti:

“Bu anlayışımız ve çabalarımız sonucunda milletimizin her kesimi tarafından sevgisini, güvenini ve teveccühünü kazandık. Her kurum, kurulda adaletin tesisi için çalıştık.

Peygamberimizin (sav) “Bir ülke İslam dışı da olsa adaletle yönetilirse payidar olur, bir ülke İslam ülkesi bile olsa adaletsiz yönetilirse, haksızlıklar yapılırsa yok olmaya mahkumdur” hadisini yöneticilerimize hatırlattık. Bir ülkenin bir devletin temelinin adalet olduğunu bildirip, hakkın haklıya verilmesi için yasalar çerçevesinde mücadele ettik.

Yolumuz sevgi yolu, yolumuz adalet yolu, yolumuz; "Bizim yolumuz; İman yolu, ahlak yolu, insanlık yoludur. Kardeşlik yoludur, sevgi yoludur, ilim yoludur. Hukuk yoludur, kanun yoludur, gönül seferberliği yoludur. Kısaca, Allah yoludur..." Atalarımız Hoca Ahmet Yesevi yolu, Hünkar Hacı Bektaşi Veli yolu, Yunus Emre yoludur. Hünkar Hacı Bektaşi Veli atamızın dediği gibi; “İncinsen de incitme” “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” düsturlarını şiar edindik.”

Karadağ açıklamasında şunları kaydetti:

Bütün bu çabalarımız, insanımıza hizmet dolayısıyla Hak’ka hizmet içindi. Bu yüzden milletimiz bize güvendi, inandı, bizim son on yılda yüzde yüzden daha fazla büyümemizi sağladı. Görev süremizde ilimizdeki disiplin kurullarında, danışma kurullarında, il insan hakları kurulunda, kent konseyinde ve çeşitli çalışma kurullarında başkan yardımcılığı ve yürütme kurulu üyeliklerinde bulunduk.

Doğup büyüdüğüm, havasını tenefüs edip, suyunu içip, ekmeğini yediğim ilçem Zara’daki hemşehrilerimin yoğun talebi, rızası, hatır gönül koyması üzerine, oluşan istişare sonuçları üzerine, ilçem Zara’dan belediye başkan adayı olmak nasip oldu. edindiğiniz bilgi beceri, tecrübeleri ilçem Zara’da uygulamaya teşebbüs etmiş bulunuyoruz.

Amacımız Zara’mıza yeni bir anlayış, yeni bir heyecan, yeni bir sinerjiyle geleceğe taşımaktır. Yeni yönetim anlayışıyla “ben yöneteceğim” yerine “biz birlikte yöneteceğizi” gerçekleştirmektir.

 • İnsanlarımızı birleştirmeye,
 • İnsanlarımızı harekete geçirmeye
 • İnsanlarımızı ortak akıla davet etmeye
 • İnsanlarımızın enerjisini ortaya çıkarmaya
 • İnsanlarımızla karşılıklı sevgimizi ortaya koymaya
 • İnsanlarımızı saygısızlık, ümitsizlik ve güvensizlikten uzaklaştırıp, bir ve beraber olmaya, daha çok çalışıp üretip, büyümeye, daha güzele ulaşmaya davet edeceğiz.

Hayallerimiz var: Zara sevdamızı Zara için kullanmaya, hareket etmeye, çalışmaya, birleştirmeye çalışacağız.

 • Maddi imkansızlıkları aşmış, daha güçlü bir Zara Belediyesi için
 • Zara’mızı ve insanımızı geleceğe taşıyabilmek için,
 • Daha kalkınmış, güzelleştirilmiş, geliştirilmiş çevresine ışık saçan bir zara için,
 • Teknik ekipler oluşturacağız
 • Yeni projeler üreteceğiz
 • Yeni imkanlar oluşturacağız
 • Ortak akıl ve istişare ve şuara heyetleri kuracağız
 • Eğitim ve öğretime daha fazla önem vereceğiz
 • AB destekli projeler üreteceğiz
 • Yöneticilerimizle uyum içerisinde olacağız
 • İlim ve fikir meclislerini hayata geçireceğiz
 • Yaraları kaşıyarak değil, sarıp sarmalayarak tedavi edeceğiz
 • Kavgaya, çekişmeye, dedikoduya asla meydan vermeyeceğiz.
 • Hep sevgimizi ortaya koyacağız
 • İnsanımıza çalışma, öğrenme, üretme sevgisi ve heyecanını aşılayacağız.

Aradığımız şey Zara’lılarımızın yüzünü güldürmektir. Zara’mızı güçlü kuvvetli, müreffeh-mutlu etmek için devlet-millet barışı ve bilime, üretmeye önem vereceğiz. Cehaleti, sefaleti, husumeti yok etmeye çalışacağız.

Makam, mevki, koltuktan ziyade gönüllerin başkanı olmaya çalışacağız. TÜM ZARALILARIN ADAYI OLMAYA, TÜM ZARAMIZI BİRLEŞTİRMEYE GELECEĞİM. Tüm hemşehrilerimizi Hünkar Hacı Bektaşi Veli Atamızın düsturuyla Zara’mızı “Bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya” Yunus Emre Atamızın dediği gibi;

“Adımız miskindir bizim

Düşmanımız kindir bizim

Biz kimseye kin tutmayız

Bütün âlem birdir bize.

Gelin sevelim, sevilelim bu dünya kimseye kalmaz” diyoruz.

Adaylık istişare sonucu bizden, teveccüh kıymetli hemşehrilerimizden, takdir Cenab-ı Allah’tandır. Zara’mızın, Zaralılarımızın hakkında hayırlıysa Cenab-ı Allah nasip etsin diyor, tüm hemşehrilerimize saygılarımı, hürmetlerimi, sevgimi sunuyorum. BİZİM EN BÜYÜK HAZİNEMİZ ADALETE OLAN İNANCIMIZDIR. 

 
Anahtar Kelimeler:Eski, Türkiye, KamuSen, Sivas, İl, Temsilcisi, Türk, EğitimSen, Şube, Başkanı, M,
Kaynak / Editör: SPHM - Okunma Sayısı: 2028
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

burhan tataroğlu()
Zara da doğmuş Zara da okumuş Zara da çalışmış ve Sivas ta çalıştığında bile dilinde ve gönlünde hep Zara sevgisini en önde tutmuş birinin aday olması bence Zara için ve zara halkı için büyük şanstır diye düşünüyorum...Yolun açık olsun.Allah Yar ve Yardımcın olsun...
Gönderilen Tarih - 27 Kasım 2013 Çarşamba (10:12)  
zrdor()
Zara dışardan size neden bu kadar basit görünüyor. Zara'da daha güçlü iki aday var. Ak parti adayını ve CHP adayını küçümsüyorsunuz. zaranın içinin nabzını yoklamadan Sivas'tan haber yapıyorsunuz. Sivas'tan görülen manzara burda öyle değil. Ak parti adayı da çok sevilen biri
Gönderilen Tarih - 22 Kasım 2013 Cuma (11:05)  
Abil ÇİÇEKLİ()
Hayırlı olsun,Zara için iyi bir gelecek ,Zara için iyi bir fırsat,
Gönderilen Tarih - 22 Kasım 2013 Cuma (09:50)  
ahmet()
kendi adınıza konuşun ben zaralıyım ve benim adayım değil
Gönderilen Tarih - 22 Kasım 2013 Cuma (09:51)  

Diğer Siyaset Haberleri
KURU Nerede Duruyor?
Vekillik Yolunda “Soluk“ Viraj
Milliyetçi Cephe Adayı mı?

Milliyetçi Cephe Adayı mı?
Ak Parti 4 Arayışta
2014 Panorama
Sivas'ta Tabanları Birleşiyor
Diğer Başlıklar

Bu Mudur? İşte Budur
El Ele Gönül Gönüle
İsyan Bayrağını Çektiler
Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral!
Sibel Pamuk Sivas'ta
Sivas'a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Sivaslı Kadınlar Bu Yarışmayı İzliyor!
SÖYLEŞİ
Bu Hikayeler Sivas'ı Ağlatıyor
Eğitimde Güzel Örnekler
Sivas Postası
Ulusal Gazeteler
 Hava Durumu (Sivas )
Pazartesi
-2°C - 5°C
Salı
-7°C - 8°C
Çarşamba
-5°C - 5°C
Perşembe
-8°C - 6°C
 Namaz Vakitleri (Sivas )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
4:566:3711:5414:3316:5518:23

26 Ocak 2015 Pazartesi
 Röpörtajlar
SÖYLEŞİ
SORU – FERHAT YÖRÜK  Sizi tanıyarak başlayalım, Erdoğan yuvacı kimdir kendinizi tanıtır mısınız?  Ben Erdoğan YUVACI. Belediye Mecli...
»
»
»
 

Arşiv Arama

 
Facebook
Anasayfa | Site Haritası | Sitenize Ekleyin | RSS Kaynağı | Bize Ulaşın Tasarım Knnweb