Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Zafer İçin Çalıştılar
Zafer İçin Çalıştılar
Geçtiğimiz seçimde ağır bir yenilgi alan Ak Parti, bu hatasını telafi ederek 1 Kasım seçimlerinde ağırlıklı bir performans sergiledi.
Siyaset
Bulutlu Hava Gelir Geçer
Bulutlu Hava Gelir Geçer
STSO seçimlerini son anda kıl payı kazanan Osman YILDIRIM, özgür düşünce çerçevesinde kendisini eleştiren SİVAS POSTASI´nı zorda bırakmak için tazminat davası açmıştı. Yargı tarafından dava reddedilirken, İlkeli yayıncılıktan taviz vermeyen SİVAS POSTASI´nın ise “dara düşmüş zorda olanlara” ise ilişmeyip, büyük bir insanlık duruşu sergilemesinin zamanla anlaşılacağı görülüyor.
Güncel
SİVAS´ın Yeni Yöneticileri
SİVAS´ın Yeni Yöneticileri
Sivas yeni bir şekillenme ile karşı karşıya. Her alanda güç kaybedip, köye dönüşme yolunda ilerleyen şehrin, bu kötü gidişatını durdurması gerekenlerin şahsi güçlerini artırması hayretle izleniyor.
Güncel
YILDIRIM ÇARPILDI
YILDIRIM ÇARPILDI
Gazetemiz haberlerinin doğruluğu yargı yoluyla tescillenmeye devam ediyor.
Güncel
Ak Parti Yeni Liste Arayışında
Ak Parti Yeni Liste Arayışında
Koalisyon görüşmelerinin sonuçsuz kalacağı toplumun her kesimi tarafından tahmin edilirken, SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin geçen hafta gündeme getirdiği Genel Merkez´in anket çalışması yaptığı gerçeği, şimdi daha iyi anlaşıldı. SİVASLI seçmenin ise 7 Haziran listesindeki isimleri istemediği biliniyor. Olası aynı liste durumunda seçim sonucunun AK PARTİ 1, MHP 2, CHP2 şeklinde sonuçlanacağı Sivaslılarca dile getiriliyor.
Siyaset
Ordu´dan Sivas´a Gönül Yolu
Ordu´dan Sivas´a Gönül Yolu
Kimileri kutup yıldızı gibidir. İnsanlar onlara bakarak yönlerini bulurlar. Gecenin en ulvi vaktinde, sehere ramak kala, çayır kuşlarının bile tan ile halleştiği bir anda söyleşirler adeta.
Kültür
Sivas Kan Kaybediyor
Sivas Kan Kaybediyor
Seçimi tam kaybedecekken, son dakika atakları ile seçimi alan STSO Başkanı Osman YILDIRIM, Sivas´ta en çok eleştiri alan isimlerin başında geliyor.
Güncel
Halef Selef mi?
Halef Selef mi?
STSO Başkanı Osman Yıldırım ve Ak Parti Meclis Üyesi Murat TORAMAN’ın yakın ilişkileri dikkatlerden kaçmıyor. Sivas’ın ekonomik daralmasına bir çözüm üretemeyen YILDIRIM’ın, buna rağmen yeniden Oda Başkanlığına seçilme becerisi göstermesini sosyologların analiz etmesi bekleniyor.
Siyaset
Hastane Değil Sanki Terminal
Hastane Değil Sanki Terminal
Sivas Postası Gazetesi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini kamu yararına araştırma çalışmalarına devam ediyor. Hastanenin deneyimli hekimlerinin neden hastaneden ayrılmaya devam ettikleri ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Güncel
Üzerimdeki Üniformam Kefenim
Üzerimdeki Üniformam Kefenim
Şeyh Şamil’in yolunu izleyerek Çeçenya ve Kafkas halklarının özgürlüğü için destansı bir mücadele veren efsane dava adamı Cevher DUDAYEV, şehadeti ardından yıllar geçmesine rağmen dualarla anılıyor. Kafkasya’daki İslami hareketin öncü ismi Dudayev, Rusya, ABD ve İsrail ortak operasyonu ile şehid edilmişti.
Hayallerimizin Kurbanıyız...
Hayallerimizin Kurbanıyız...
Hayallerimizin kurbanıyız hepimiz… Uçarı, masum ve yüreğe söz geçiremeyen hayallerimizin. Tepelerin ardından doğan ayla söyleşen bir asudelik eşliğinde, gönlü zangır zangır titreten şarkıların, nakaratının mırıldanması gibi her şey. Derin iç geçirişlerin, kekremsi düşlerin, destansı bir aşkın dağ gibi bir omuzda sükûn bulması gibi… Hepimiz hayallerimizin kurbanıyız işte. Olmazı olur yapamayan hayallerimizin… Uçarı, süzgün, masum hayallerin… Paytak paytak, düşe kalka yürüyen bir çocuğun, şiirsel bir ismi bünyesinde barındırması gibi…
Kültür
Ölmeden Yaşamaktır Çanakkale
Ölmeden Yaşamaktır Çanakkale
Çanakkale Zaferi’nin 100 yılı münasebetiyle Sivas Lisesi tarihi bir ilke imza attı. Okul bahçesine kurulan çadırlarda Çanakkale Zaferi ve Mehmetçiğin gösterdiği fedakârlık gerçeği aratmayacak şekilde yansıtıldı.
Güncel
Sivas Postası`nın Zaferi
Sivas Postası`nın Zaferi
Özgür düşüncenin kalesi olan Sivas Postası Gazetesi’ni zaman haklı çıkarmaya devam ediyor. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli olan ve hakkında pek çok iddia bulunan Prof.Dr. Öcal BERKAN’ın Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinden alındığı bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Bir Yıldırım Masalı
Bir Yıldırım Masalı
Yıllardır adeta ikinci üniversiteyi uhdesinde bulunduran Osman YILDIRIM, yavaş yavaş bahaneler ardına sığınarak konuyu taca atmaya başladı. Oda seçimlerini tam kaybedecekken yarım bir Pirus Zaferi ile seçimi alan Yıldırım’ın, TOBB ETÜ’yü her fırsatta dile getirip sonuçlandıramaması eleştiri alıyor.
Güncel
Sivas Tarihine Önemli Katkı
Sivas Tarihine Önemli Katkı
Sivas’ın yetiştirdiği önemli kültür insanlarından Necip GÜNAYDIN’ın yeni çalışması “Milli Mücadele’de İşgaller ve Zaferlerin Sivas’taki Yansımaları” isimli eseri okurlarla buluştu. Bu çalışmanın şehrin tarih geçmişinde önemli bir boşluğu doldurması bekleniyor.
Güncel
Ya Benim Ya Hiç
Ya Benim Ya Hiç
STSO Başkanı Osman YILDIRIM, şehrin ekonomik kalkınmasını kendi düşüncesi etrafında şekillendirme arzusu içinde olduğu iddiaları ile eleştiriliyor. Sivas’a AVM yapılacakken, zamanın Mimarlar Odasını devreye sokup AVM’nin yapılmasını mahkemeye taşıtarak engellettiği dile getiriliyor. O zaman Sivas’a AVM yapılmış olsaydı, Tokat ve Yozgat’ın alış veriş yapmak için Sivas’a geleceği, şimdi ise tam tersi Sivas’ın Tokat’a gittiği belirtiliyor.
Güncel
AK PARTİDE ADAY ADAYLARI HIZLI
AK PARTİDE ADAY ADAYLARI HIZLI
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden ilk turda başarıyla çıkan Ak Partide şimdi sıra Kasım veya Aralık ayında yapılması muhtemel erken seçim sürecine taşıyacak Başbakan ve Genel Başkan isimlerinin belirlenmesinde. Seçim sonrası ise Başbakan Abdullah Gül...
Siyaset
Düşte, Aşkta Bir İnanç
Düşte, Aşkta Bir İnanç
Yahşi derelerin, aman bilmez dağların feryadı figanına inat, ahu zarı sicim gibi yüreğe dağlayan bir anlam. Anlam içindeki sukut, sukut içindeki anlam… Güzel bir adam. İçine doğru akan bir ırmak. Sıra servilerin, patlamaya hazır tomurcukları ile zamana meydan okuyan bir seyyah… Güzel bir yürek, güzel bir adam… Kırılgan bir muştu, evrensel bir duruş…
Güncel
BİR ÖYLE BİR BÖYLE
BİR ÖYLE BİR BÖYLE
Oda Başkanlığının iki döneminde başarısızlıkları nedeniyle sert eleştiriler alan Osman YILDIRIM’ın, özellikle son seçimi Büyük Birlik Partisi’nin büyük desteği ile aldığı biliniyor. Eski Belediye döneminde Sivas’a AVM konusunda serin duran Yıldırım’ın Ürgüp zamanında da AVM topunu taca atıp, yatırımı Tokat’a kaydırması eleştirilmişti. Her ne hikmetse Yıldırım’ın son zamanlarda Sivas’a da AVM yapma girişiminde olduğu belirtiliyor.
Güncel
2023`E 9 VAR; AMA YILDIRIM YOK
2023`E 9 VAR; AMA YILDIRIM YOK
Bir zamanlar Sivas’ın 2023 vizyonunu dilinden düşürmeyen Osman YILDIRIM’ın, bu aralar ortalarda gözükmemesi şaşkınlık oluşturuyor. Şehrin ekonomik birlikteliğine başkanlık eden Yıldırım’ın, seçim sonrası Sivas için dişe dokunur bir icraatı gözükmezken, Tokat’a yaptığı AVM ile gündeme gelip, Sivaslılar’ı Tokata’a alış verişe davet eden telkinlerin içinde bulunması da eleştirilen konuların başında geliyor.
Güncel
LANETLİYORUZ!
LANETLİYORUZ!
Türkiye Kamu ? Sen Sivas İl Temsilcisi, Türk Ulaşım ? Sen Şube Başkanı M. Nurullah ALBAYRAK, ?Diyarbakır`da İndirilen TÜRK Bayrağı Ve Yaşanan Olaylara İlişkin? 10.06.2014 salı günü sendika binasında bir açıklama yaptı.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar