Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivaslılar Bir Araya Geldiler
Sivaslılar Bir Araya Geldiler
Yalova SİVAS Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin düzenlediği programa, SİVAS´ın TBMM´deki gururlarından olan Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ ve Osman BOYRAZ´da katıldı.
Siyaset
Sıra Milli Eğitim´de
Sıra Milli Eğitim´de
Paralel Yapı ile Devletim Mücadelesi devam ederken, gözler MİLLİ EĞİTİM´e çevrildi. Yaklaşık 2 yıl önce görevlendirilen Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarının pek çoğunun Paralel isimlerden oluştuğu iddia ediliyor.
Güncel
SİVAS´ta Neler Oluyor?
SİVAS´ta Neler Oluyor?
Yaklaşık 2 yıldır Paralel Eğitim Kurumları ile mücadele eden, PARALEL ile yürüttüğü mücadele Bakanlık tarafından örnek alınıp, hatta bütün il Valiliklerine SİVAS gibi hareket etmeleri direktifi verilirken, bu işi başarı ile yürüten Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet SEVİM´in, son demde 3 Paralel Eğitim kurumuna el konulması akabinde, “Özel Öğretim” den alınması DEPREM etkisi oluşturdu.
Güncel
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
İSPANYA´ya giden Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Encümen üyeleri SİVAS´a döndüler. Halkın sağladığı destek ile İSPANYA´ya giden kalabalık heyetin, orda gördükleri hangi yenilikleri şehre uygulayacakları merak ediliyor. Kamuoyu karşısına tek tek çıkıp elde edilen fikirsel kazanımları anlatmaları bekleniyor.SİVASLILAR´ın asgari ücretle yaşama savaşı verdiği düşünülürse, giden heyetin İSPANYA masraflarını kendi ceplerinden karşıladıkları sanılıyor.
Güncel
Rektör mü olacak ,Yoksa?
Rektör mü olacak ,Yoksa?
Rektörlük yarışına Faruk KOCACIK´ın sağ kolu ve Rektör ile birlikte yanlı kadrolaşmalarda imzası olan Hüseyin YILMAZ´ın da katılması şaşkınlık oluşturdu. Üniversite kaynakları bunun taktiksel bir adım olduğunu belirtiyorlar. Asıl amacın ise muhafazakâr oyları bölerek KOCACIK´ın yeniden Rektör, YILMAZ´ın da Rektör Yardımcısı olmasını sağlamak olduğunu iddia ediyorlar.
Güncel
SiVAS Tarihine Altın Harflerle Geçin
SiVAS Tarihine Altın Harflerle Geçin
Sivas sosyal hayatının içinde bulunan ve her ortamda insanlara fedakârlık yapmayı öğütleyen pek çok ismin, bu söylemlerinin insanlara örnek olması için, BAYIR BUCAK´ta zor şartlarda yaşayan TÜRKMEN´lere yardıma koşacakları dilden dile dolaşıyor.
Güncel
Üniversite de Sular Durulmuyor
Üniversite de Sular Durulmuyor
Fakülte Dekanı olarak atanan Prof. Dr. Metin Erol´un hak ve hukuktan taviz vermeyen ve son derece saygın bir öğretim elemanı olan Doç. Dr. Özden Özbay´a 2013 yılı sonu itibari başlattığı (Öğretim Yardımcılarına başta selamı vermeyi kestirerek…) ve ilerleyen zamanda yaptığı haksız ve hukuka aykırı iddialarından sadece biri olan “ÜNİVERZİTE: Bilim ve Etik Dışarı, Kriminal Film İçeri!” adlı kitabı ile Vergi Kaçırdığı İddiası konusunda Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının TAKİPSİZLİK KARARI verdiği bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Dürüst Kişiliği İle Siyasette
Dürüst Kişiliği İle Siyasette
Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir siyasi değer olan Halit Mete OLTULU CHP Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.
Siyaset
KOCACIK, Çıkış Arıyor
KOCACIK, Çıkış Arıyor
Siyasi desteğini yitiren, şehirde toplumun geniş kesimi tarafından eleştirilen Rektör Faruk KOCACIK, “tuzu kuru” küçük bir azınlık haricinde destek bulamıyor. Bu yalnızlığının farkına varan KOCACIK´ın, seçime ramak kala İlahiyatçı Metin BOZKUŞ´u Rektör Yardımcısı olarak ataması manidar bulundu.
Güncel
Cami Yeri Hazır!
Cami Yeri Hazır!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi Cami yapımı için kolları sıvadı. Cami yeri hazırlanırken, Cami yapımı için yardımseverler bekleniyor.
Güncel
Belediye Kültürde Çıkış Arıyor!
Belediye Kültürde Çıkış Arıyor!
Kültürde bir başarı ortaya koyamayan Sivas Belediyesi bu açığını kapatamıyor. Tarafsız gözlemciler, her ortamda “”standup”” yapma yeteneği olan Başkan Yardımcısı ÖZAYDIN´ın ara ara sahne alması gerektiği yorumlarını yapıyorlar.
Güncel
Allah Akıl Fikir Versin
Allah Akıl Fikir Versin
Buruciye Medresesi´ni alan Müftülük eski alışkanlıklarını burada da gösterdi. Medreseye “Yardım Sandığı” yerleştiren Müftülük bağış istiyor. Bu düşünsel kirlilik ve hoyratlığa kimin dur diyeceği ise merak ediliyor.
Güncel
ÖZAYDIN İstifa Edecek mi?
ÖZAYDIN İstifa Edecek mi?
Kamuoyunun bütün tepkilerine ve Ramazan KADİROV´un kim olduğunu bilmesine rağmen, gönderdiği parayı Kadir Gecesi Yemeğinde kullanan Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN´a çığ gibi tepkiler yağıyor.Özaydın´ın Başkan AYDIN´ı da yanılttığı sanılıyor.
Güncel
Sivas Halkından Özür Dileyecekler mi?
Sivas Halkından Özür Dileyecekler mi?
Ramazan ayında KADİROV´un İftar yemeği için SİVAS BELEDİYESİ´ne 100 bin lira bağışlamasına en sert tepkiyi SİVAS POSTASI GAZETESİ göstermiş ve bu haberlerimiz Başkan AYDIN ve Yardımcısı ÖZAYDIN tarafından eleştirilmişti.
Güncel
Bunlar Doğru mu?
Bunlar Doğru mu?
Hızlı Tren için yapılan ve sonradan öylece bırakılan eski köprü etrafındaki arsaların birileri tarafından hızlıca alındığı iddia ediliyor. Bu arsalar ile ilgili alımları Belediye Başkan yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN´ın aldığı yönündeki iddialar ise şaşkınlık oluşturdu. Sivas kamuoyu, ÖZAYDIN´dan bu tür alımlarla ilgisinin olup olmadığını açıklamasını bekliyor.
Güncel
ÖZAYDIN´ı Sıcak mı Çarptı?
ÖZAYDIN´ı Sıcak mı Çarptı?
Sivas Belediyesi´nin kültürden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı ÖZAYDIN´ın son günlerde artan sıcaklara dayanamadığı sanılıyor.
Güncel
Ya Can Kaybı Olsaydı?
Ya Can Kaybı Olsaydı?
Pazar Günü Hafik Gölü´nde adeta can pazarı yaşandı. Rüzgarla sürüklenip sazlıklara takılan küçük gezinti deniz aracı, 2 saat göl içinde mahsur kaldı. Yardım çağrılarına Hafik İtfaiye ve AFAD´ın duyarsız kalması şok etkisi oluşturdu. Olası bir kaza veya can kaybının Hafik sınırları içinde yaşanması durumunda, vatandaşın kendi başının çaresine bakması gerekecek.
Güncel
SİVAS Kitaba Dokunacak
SİVAS Kitaba Dokunacak
Sivaslı yazarlarca yaklaşık 6 yıl önce girişimleri başlatılan Sivas Kitap Günleri´nin 4.sü hazır. İlk girişimi Sivaslı yazarlar ve dönemin Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ tarafından başlatılan Kitap Fuarı adımı, artık başarılı bir şekilde ilerliyor.
Güncel
Belediye´de UZUN Bilmece
Belediye´de UZUN Bilmece
Başkan Yardımcısı Muaz UZUN´un Paşabahçe´ye uygulamayı düşündüğü Hobbit Evleri türü tasarım fikri sert tepki çekiyor. Medeniyet, şehir ve felsefeden yoksun bu adımın büyük bir cehalet örneği taşıdığı dile getiriliyor. Şehir, şehir kimliği, tarihi doku, medeniyet ve felsefe hakkında Sivas Belediyesi´nin iyi bir sınav veremediği görülüyor.
Güncel
GEÇMİŞİN STARTI TEKRARDAN
GEÇMİŞİN STARTI TEKRARDAN
Aydın´ın gözdesi olan Özbelsan Genel Müdür Yardımcısı Şaban Kaya´nın Belediye BİT´i olan Özbelsan´la yakından ilgilenmesi hatta çocuklarını dahi burada işe alması ilgiyle ve takdirle karşılanıyor...
Güncel
Sıradışı Vali Yardımcısı Adana Yolcusu
Sıradışı Vali Yardımcısı Adana Yolcusu
Sivas´ta görev yapan sıra dışı entelektüel Vali Yardımcısı Mustafa AYDIN, son kararname ile Adana Vali Yardımcılığına atandı.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:59 07:40 12:53 15:28 17:48 19:17
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar