Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bu Sanatı Herkes Öğrenmeli
Bu Sanatı Herkes Öğrenmeli
Sivas Belediyesi önemli bir konuk ağırladı. Ebru sanatçısı Alparslan BABAOĞLU, “Sanat Söyleşileri” kapsamında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde Ebru Sanatını anlattı.
Güncel
SİVAS Kültürde Küme Düşüyor
SİVAS Kültürde Küme Düşüyor
Sivas kültürel anlamda tarihinin en zayıf dönemini yaşıyor. Gerek Belediye, gerekse İl Kültür Müdürlüğü, Sivas´ın geleceğini onarabilecek kültürel etkinlikleri gerçekleştiremiyorlar.
Güncel
BELEDİYE Kültürde Dökülüyor
BELEDİYE Kültürde Dökülüyor
Belediye Kültürde adeta dökülüyor. Koca koca afişlerin arkasının boş olması yanı sıra, tabana yayılmayan yavan kültür uğraşları eleştiri alıyor. 90´lı yıllardaki Refah Partisi´nin emekleme dönemindeki amatör bir ruhu anımsatan Belediye Kültür işlerinin, bu gidişle ciddi projeler ortaya koyamayacağı gözlemleniyor.
Güncel
Dünya O`na Güzel!
Dünya O`na Güzel!
Uykularını kaçıran siyasi ikbali bulamayan ÖZAYDIN, Belediye Başkan Yardımcılığında mesut ve mutlu günler geçiriyor. Ne seçimler, ne siyasi çalkantılar, ne susmayan telefonlar, ne dökülen Belediye kültür çalışmaları umrunda.
Güncel
Millete Selam Durdular
Millete Selam Durdular
Milli Görüşün efsane lideri Necmettin ERBAKAN ve “Namlusunu Millete Çevirmiş Tanka Selam Durmam” diyerek dik duruş sergileyen Muhsin YAZICIOĞLU’nun, yol arkadaşları KAMALAK ve DESTİCİ Sivas’ta halka hitap ettiler.
Ahmet Turan Tiryaki
Ahmet Turan Tiryaki
Seçim Öncesi Doğan Ürgüp`e Açık Mektup Var
Siyaset
İnanıyoruz...
İnanıyoruz...
Destici: Hala vicdanlı savcılar, hakimler var Sivas`ta Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı, 6 yıl önce Kahramanmaraş`taki helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için anma töreni düzenledi.
Güncel
7 Düvel bilmeli "Unutmayacağız, Unutturmayacağız"
7 Düvel bilmeli "Unutmayacağız, Unutturmayacağız"
Alperen Ocakları Sivas Şube Başkanı Halil Kol bu olayı bir suikast olarak nitelendirdiklerini belirterek, "Allah`ın izniyle bu suikasti unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı 7 düvele duyurmak için her zaman, her ortamda da yürüyeceğimizi herkes gördü. Ne şehitleri ne de şehitlerin temsil ettiği zihniyeti unutmadık, unutturmayacağız" diye konuştu.
Güncel
MHP BBP KAZANIR MI?
MHP BBP KAZANIR MI?
Haziran 2015 seçimleri öncesinde gündeme gelen ve tüm yalanlamalara rağmen Sivas kamuoyunun gündeminde yer alan MHP+BBP birleşmesi ve/veya seçim ittifakı için vatandaş ikiye bölünmüş durumda.
Siyaset
YAZICIOĞLU SİVAS AK PARTİ ADAYI
YAZICIOĞLU SİVAS AK PARTİ ADAYI
Uzun zamandır aday adaylığı başvurusu ile ilgili olarak bir çok haber çıkan Merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nun damadı Afşin Yazıcıoğlu aday adaylık başvurusunu Ankara`dan yaparken Yazıcıoğlu`nun ilimizden AK Parti Adaylık listesine 2. sırada gireceği bilgisi alındı.
Siyaset
Bir Güzel Adam Sivas`ta idi...
Bir Güzel Adam Sivas`ta idi...
Edebiyatımızın duayen isimlerinden biri olan Nuri PAKDİL, Sivas’ta sevenleri ile buluştu. Entelektüel yanı ve dik duruşu ile binlerce insana önderlik eden PAKDİL, sıra dışı bir aydın olarak biliniyor.
Kültür
Sibel Pamuk Sivas`ta
Sibel Pamuk Sivas`ta
Türkülerin sevilen sesi Sibel PAMUK, Sivas’a geliyor. Sivaslı olan sanatçı, seslendirdiği bir birinden güzel eserlerle beğeni topluyor.
Güncel
Fidan Yazıcıoğlu Sivas`ı Kurtardı
Fidan Yazıcıoğlu Sivas`ı Kurtardı
Ekip kurmadan tek başına bir yönetim devresi geçirerek başarısız olan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP’ün, yaptığı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi bu günlerde Sivas’ın yükünü çekiyor. Yerinin yanlış olduğu, yapımın aceleye getirildiği bir gerçek iken yine de ÜRGÜP’ün bu eseri Sivas’ın kültür sanat etkinliklerini karşılayarak büyük bir çaresizliği de gideriyor.
Güncel
Sinan YILMAZ Sivas’ta
Sinan YILMAZ Sivas’ta
Kolbastı oyununu Türkiye’ye sevdiren Sinan Yılmaz Yetenek Sensin Sivas yarışma programı nedeniyle 8 Ocak Perşembe Günü Sivas’a geliyor.
Güncel
Tuğba ÖZAY Sivas`ta
Tuğba ÖZAY Sivas`ta
Yetenek Sensin Sivas yarışmasında bu haftanın konuk jürileri oyuncu ve sanatçı Tuğba ÖZAY ve manken, aktör Mert Tuğberk BORA olacak. Yetenek Sensin Sivas Perşembe Saat 16.30 da Fidan YAZICIOĞLU Kültür Merkezi`nde.
Güncel
Belediye Kültürde Yok
Belediye Kültürde Yok
Sivas Belediyesi, son yılların en durağan kültürel dönemini yaşıyor. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi dışına çıkamayan Belediye Kültür yönetiminin, bir kasaba havası ile şehrin kültürünü kadükleştirmesi kültür insanlarınca eleştiri alıyor. Şehrin kültür felsefesinden çok uzak bir yapılanmanın, daha ne zamana kadar devam edeceği bilinmiyor.
Güncel
Bu Yükü Kaldıramıyor
Bu Yükü Kaldıramıyor
Hiç hesapta yokken birden bire Belediye Başkan Yardımcılığına getirilen Ahmet ÖZAYDIN, şehir kültürünü temsil edemediği noktasında sert eleştiriler alıyor. Özellikle BARAKA AVM’diye dalga geçilen Ramazan Sokağı konusunda da aktif olan Özaydın’ın her fırsatta sahneye çıkıp oyun oynamasını Sivas hayretle takip ediyor.
Güncel
Bu Mudur? İşte Budur
Bu Mudur? İşte Budur
Sivas Televizyonculuk tarihinin ilk geniş çaplı organizasyonu tahminlerin ötesinde ilgi görüyor. Birincisi geçtiğimiz hafta izlenme rekorları kırarken, ikinci programın çekimlerinde ise salona Sivaslılar’ın akın ettiği gözlemlendi.
Güncel
Cumhuriyet Bayramına Sivas Armağanı
Cumhuriyet Bayramına Sivas Armağanı
29 Ekim saat 17’de Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde başlayacak olan Yetenek Sensin Sivas yarışma programına, Sivas halkının büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Güncel
Şehir Siyaseti Yeni Yüzler Arıyor
Şehir Siyaseti Yeni Yüzler Arıyor
Genel seçimlere yönünü dönen Sivas yeni isim arayışlarını sürdürüyor. Sivas’ta ağırlığı olan Ak Parti, CHP ve MHP’nin seçimde başarılı olmak için yeni isim arayışları içinde oldukları biliniyor. Sadece Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’ın ismi kesinken, başta Ak Parti olmak üzere diğer siyasi partilerin diğer isimlerinin ise önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.
Güncel
Aynaya Bak Aynaya
Aynaya Bak Aynaya
Sivas kamuoyuna hoş gözükmek için ekranlarda yapmacık eda ile mısır satan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat TORAMAN’ın, karizmatik bir Cumhurbaşkanı’nın ismi arkasında, siyasi başarı gösterdiğini vurgulaması komik bulundu. Yapmacıklığını eleştiren Sivas Postası’na iftira atan TORAMAN’ın, o kelimeleri söylerken aynaya dikkatli bakıp bakmadığı merak ediliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar