Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Yetimler Sevindirildi
Yetimler Sevindirildi
Sosyal sorumluluk bilinci kapsamında yetim ve engelli çocukların sünnet ettirilerek, çok önemli bir duyarlılık örneği sergilenmesi olumlu bulundu.
Güncel
"GELİNLER" Cumhuriyeti mi?
"GELİNLER" Cumhuriyeti mi?
Üniversite seçimlere hazırlanırken, ilginç güç ayarlamaları da devam ediyor. Son olarak PARALEL YAPI mensuplarının KOCACIK´ı destekleyecekleri iddiaları kamuoyuna yansırken, buna ilaveten şehir desteği için uğraşan KOCACIK´ın, iki STK Başkanının gelini için kişiye özel kadro ayarladığı iddiaları yok artık dedirtecek tarzda.
Güncel
Bu Şehirde SİVAS POSTASI Var
Bu Şehirde SİVAS POSTASI Var
Halkın ve haklının yanında dimdik duran SİVAS POSTASI GAZETESİ, Sivas´ın geleceği için büyük mücadeleler veriyor. Gazetemize ulaşan bir haber, kaygılarımızı doğrular mahiyette. SSK´nın yeri için aylardır kulis yapan bazı isimlerin bir restoranda konuyu masaya yatırdıkları ve “aman bu konuştuklarımızı SİVAS POSTASI duymasın” diye de bir birini uyardıkları bilgisi geldi.
Güncel
Üniversite Ağlanacak Halde!
Üniversite Ağlanacak Halde!
Olmaz denilen oldu ve SİVAS bu kepazeliğe de şahit oldu. KOCACIK tarafından yönetilemez hale getirilen Üniversite´de şimdi de, sokak kavgaları yaşanmaya başlandı. REKTÖRLÜK BİNASI´nda yaşanan darp olayı şaşkınlık oluşturdu. YÖK´ün bu keyfiyete daha ne kadar sessiz kalacağı merak konusu.
Güncel
Liste Kötü Umut YILMAZ
Liste Kötü Umut YILMAZ
Sivas seçimlere hazırlanıyor. 1 Kasım seçimlerinde kaybettiği oyları yeniden almak isteyen Ak Parti, yine kötü bir liste hazırlayarak seçmen karşısına çıkıyor. Sivas Ak Parti Teşkilatı, listenin sıkıntısını bildiği için TBMM Başkanı YILMAZ´a güveniyor.
Siyaset
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Sivas Kitap Günleri, bir kere başlamış ve dört yıl kesintisiz sürerek her defasında biraz daha gelişerek kurumsallaşmış göğüs kabartıcı bir etkinlik. Özellikle de bu yıl dar kapsamlı yapısından sıyrılması ve tabuları yıkarak Ataol BEHRAMOĞLU ve Mustafa BALEL´i de katmak suretiyle yelpazenin genişletilmesi ve kucaklayıcı bir niteliğe bürünmesi olaya ayrı bir güzellik katıyor.
Kültür
Mahalleli Cami Yaptıracak
Mahalleli Cami Yaptıracak
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´ne, cami yapmak için kolları sıvayan mahalleli, çalışmalara başladılar. Genelde emekli ve asgari ücretlilerden oluşan mahalle sakinleri, acil ihtiyaç olan sosyal donatılar için harçlıklarından keserek bu güzel yüke omuz vereceklerini belirttiler.
Güncel
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
Deliler, anormaller, sıra dışı olanlar, aşkı ve ideali koyunlarında emzirenler, hiç var olmayacak bir dünya için savaşanlar, şehrin yapay maskeli suretinden usananlar, başı boş kalabalıkların, çıkar ilişkilerinden bıkanlar, yüreklerinde aya bulanmış zarafeti taşıyanlar, mor menekşelerin asudeliğine meftun olanlar, gelip ara ara söyleşmeliler Gökpınar ile…
Kültür
Şehir Siyaseti Hareketleniyor
Şehir Siyaseti Hareketleniyor
Türkiye olası bir erken seçimi konuşurken, partileri de yeni arayışlar sardı. CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇTAROĞLU´nun yakın çalışma ekibinden olan Malik Ecder ÖZDEMİR´in, Sivas listesinin ikinci sırasına konulacağı edinilen bilgiler arasında.
Siyaset
İmam Hatipliler Derneği Atakta
İmam Hatipliler Derneği Atakta
Sivas İmam Hatipliler Derneği kamu yararına önemli çalışmalara imza atıyor. Laf yerine icraat mantığı çerçevesinde önemli başarıları hedefleyen dernek, Sivas´ta birleştirici bütünleştirici bir işlev de görüyor.
Güncel
Eski Okul Müdürleri Eğitimi Biliyorlar m?
Eski Okul Müdürleri Eğitimi Biliyorlar m?
Sivas´ta “ununu elemiş eleğini asmış” emekliliği gelmiş, şehrin eğitimine zerrece verecek bir şeyi kalmamış, yoluna zar zor yürüyen pek çok eski okul müdürünün, tekrar göreve dönme çabası hayretle karşılanıyor.
Güncel
Skandal Okul Müdürü Ne Yaptı?
Skandal Okul Müdürü Ne Yaptı?
Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavının (TEOG) yaklaştığı şu günlerde, Şems-i Sivasi İmam Hatip Orta Okulunda yaklaşık bir yıldır süren skandal hala unutulamadı.
Güncel
Savcı Kiraz Anıldı...
Savcı Kiraz Anıldı...
Çağlayan Adliyesinde terör örgütü mensupları tarafından odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Sivas Adliye Sarayı önünde anma programı düzenlendi.
Güncel
Veliler Hem Merakta Hem Kaygıda
Veliler Hem Merakta Hem Kaygıda
Şems-i Sivasi İmam Hatip Okulu Velileri teyakkuzda
Eğitim
MHP BBP KAZANIR MI?
MHP BBP KAZANIR MI?
Haziran 2015 seçimleri öncesinde gündeme gelen ve tüm yalanlamalara rağmen Sivas kamuoyunun gündeminde yer alan MHP+BBP birleşmesi ve/veya seçim ittifakı için vatandaş ikiye bölünmüş durumda.
Siyaset
Bakan Var Kazanıyoruz
Bakan Var Kazanıyoruz
2008 yılında yıkılan Sivas`ın kütüphanesi Bakan İsmet Yılmaz ve Genel Sekreter Salih Ayhan`ın çalışmalarıyla bitmek üzere. 2 Ay İnşaat 2 Ayda tefrişat sonrası Kütüphane hazır...
Kültür
Safları Sıklaştırın Hacılar!
Safları Sıklaştırın Hacılar!
Seçimlere çok az bir zaman kala Saadet Partisinin nasıl bir seçim stratejisi izleyeceği merak ediliyor. Ak Parti’nin iyi bir liste hazırlayamaması durumunda oyların büyük bir kısmın Saadet Partisine kayacağı varsayılırken, Saadet Partisi İl Başkanlığı’nın Sivas’ta sakin bir seyir halinde olması ise eleştiri alıyor.
Siyaset
SÖYLEŞİ
SÖYLEŞİ
Ben Erdoğan YUVACI. Belediye Meclis üyesiyim, 2 dönemdir Belediye Meclis Üyeliği yapıyorum. Belediye Plan Bütçe Komisyonun da görev yapıyorum, aynı zaman da Ulaşım Trafik ve Halk Otobüslerinden sorumlu Koordinatörlük görevini yapıyorum.
Güncel
Sivas`ı Seçime Hazırlıyorlar
Sivas`ı Seçime Hazırlıyorlar
Sivas’ın kabinedeki tek ümidi olan İsmet YILMAZ, şehirle ilgili yatırımları tek takip eden siyasetçi olarak taktir topluyor. Yıldız Dağı başta olmak üzere, Bölge Hastanesi ve Hızlı tren yatırımları yanı sıra irili ufaklı pek çok projeye de kaynak bulmada yardımcı oluyor.
Güncel
İzbe Okul Sivas`a Yakışmıyor
İzbe Okul Sivas`a Yakışmıyor
Bir garip okul konumunda olan, Yukarı Tekke mezarlığının dibinde bulunan Abdulvahabigazi İlkokulu yerine yeni bir okul yapılmasının artık şart olduğu görülüyor. Çevre sakinleri, bu eski okulun yerine modern bir okul yapılmasını istiyorlar.
Güncel
Cumhuriyet`e Olağan Üstü Denetim
Cumhuriyet`e Olağan Üstü Denetim
Cumhuriyet Üniversitesi için nihayet düğmeye basıldı. Onlarca skandal niteliği taşıyan sansasyonel olaylarla ilgili bir çok haber gazetemizde yayınlanmıştı. Bunun karşılığında Cumhuriyet Üniversitesinden bu haberlerin doğruluğunu inkâr edebilecek bir açıklama gelmemiş aksine gazetemize para vererek susturduklarını lanse eden yetkililer olduğu gibi bir çok kez de tehdit mesajları gönderilmişti.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar