Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Hayal ne Gerçek ne?
Hayal ne Gerçek ne?
Sivas yerel siyasetin iki bayan aktörü, her fırsatta Ak Parti Genel Merkezden geri durmuyorlar. Vekillik için yoğun koşturma içinde olan bu iki isme şans tanınmıyor.
Siyaset
Bir Suikast İddiası Daha
Bir Suikast İddiası Daha
SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´ne güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta Rus yanlısı Ramazan KADİROV´a yeni bir suikast girişimi gerçekleşti. KADİROV´un yara almadan kurtulduğu iddia ediliyor.
Güncel
Vekil DURSUN Cenge Tutuştu
Vekil DURSUN Cenge Tutuştu
Sivas Milletvekili Selim DURSUN ilk icraatını yaptı. CHP´liler ile meydana gelen tartışmada sahaya inen DURSUN, Türk Filmlerinin Jönü Cüneyt ARKIN vari bir hamle gerçekleştirdi.
Siyaset
KADİROV Yaralı Kurtuldu
KADİROV Yaralı Kurtuldu
Rus yanlısı KADİROV´a suikast girişimi bütün dünyada konuşuluyor. Rus ve Kadirov yanlısı kaynaklar, suikastın olmadığını iddia etseler de, son üç ay içinde KADİROV´un on civarında suikast teşebbüsüne uğradığı bilgileri geliyor. ÇEÇENLER´in haklı mücadelesini yıllardır alkışlayan SİVAS POSTASI GAZETESİ´ne, ÇEÇENYA kaynaklı gelen haberlere göre, KADİROV´a suikast yapıldığı ve yaralı kurtulduğu yönünde.
Siyaset
KADİROV´a Suikast
KADİROV´a Suikast
Rus yanlısı Çeçen lider KADİROV´un bir suikast sonucu vurulduğu iddiası bütün dünyada konuşuluyor.
Güncel
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
YILMAZ´ın kabinede görev alması SİVAS´ta büyük bir sevinç ile karşılandı. Sivas YILMAZ´ın Bakanlığını beklerken, kabine açıklanmadan günler önce, Ak Parti içerisindeki bir gurubun, YILMAZ´ın kabinede yer alamayacağı haberlerini yaydıkları gözlemlendi.
Siyaset
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
Çocuğu ile bilinçli ilgilenmek yerine genelde acıklı dizi izleyip, etli pide, köfte ve kısırdan aldığı enerjiyi atmak için okul yolunu tutarak, okul bahçesinde hazır kıta bekleyen birçok veli, eğitimi bilmedikleri halde eğitime müdahil olmaya çalışıyorlar.
Güncel
Ak Parti´de Deprem
Ak Parti´de Deprem
Milletvekili listelerinin açıklanması sonrasında, Sivas Ak Parti´de deyim yerindeyse tam bir deprem yaşandı. Listenin değişeceğini bekleyen Ak Partililer, büyük bir hayal kırıklığına uğradılar.
Siyaset
BİLGİN´in Siyasi Hayatı Bitiyor mu?
BİLGİN´in Siyasi Hayatı Bitiyor mu?
Ak Parti´nin dün yaptığı Kongresinde yeni oluşturulan MYK pek çok sürprizi barındırıyor. Sivas Milletvekili HİLMİ BİLGİN ise tam bir şoka uğradı. Kendisini tepeden 2.sıraya yazan Mustafa ŞENTOP´un seçim işlerinden alınması, BİLGİN´i adeta yıktı.
Siyaset
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Yirmi değil, yirmi beş yıl. Belki biraz daha fazla oldu Sivas´a gelmeyeli… Karmaşık duygular içindeyim. Heyecan, sevinç, ürküntü… Belki bir kaynaşma ya da buruk bir vedalaşma duygusu… Neler yok ki!
Kültür
SİVAS´ın Senin Parana İhtiyacı Yok!
SİVAS´ın Senin Parana İhtiyacı Yok!
Rus Yanlısı Çeçenistan Devlet Başkanı KADİROV´un Hayat Ağacı Derneğine nakti yardımda bulunması, duyarlı insanlarca eleştiri aldı. Bu tür yardımlarla KADİROV´un, imaj temizliği yaptığı iddia ediliyor. Çeçenistan mücahitlerine, Rusya ile birlikte hareket ederek kan kusturan KADİROV´un, neden özellikle Sivas´a ilgi gösterdiği ise merak ediliyor.
Güncel
Bakan Sivas`a "Tarafsız" Bakacakmış!
Bakan Sivas`a "Tarafsız" Bakacakmış!
Ulaştırma Bakanı Feridun BİLGİN’i ziyaret eden Sivas heyetti deyim yerinde ise şoka uğradı. Dünya Mirası Divriği Ulu Camine gidiş dönüşleri rahat sağlamak için büyük bir raybüs isteyen heyete, Bakan BİLGİN’in verdiği cevap heyete adeta soğuk duş etkisi yaptı. Her ile tarafsız bakacağını dile getiren BİLGİN’in bu tutumu anlaşılamadı.
Siyaset
Cezaevinde Soruşturma
Cezaevinde Soruşturma
Sivas`ta cinayet hükümlüsü Metin Avcı`nın eşini özel odada boğazını keserek öldürmesi olayında ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle 9 görevli hakkında soruşturma açıldı.
Güncel
Dejavu
Dejavu
Senaryosunu Hüseyin YILMAZ’ın yazdığı tashihini Rektör KOCACIK’ın yaptığı iktidar hamleleri film vizyona girdi. Hüseyin YILMAZ’ın olası vekilliği durumunda Rektör KOCACIK’ın ikinci kez rektör olma arzusu, biz bu film, zaten görmüştük dedirtecek cinsten.
Güncel
BİLGİN’e Temayül Şoku
BİLGİN’e Temayül Şoku
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN ve ekibi temayül yoklamasında adeta şoka uğradılar. Pazar günü yapılan Ak Parti’nin temayül ayrıntıları yavaş yavaş kamuoyuna yansıyor. Özellikle Hilmi BİLGİN ile hareket eden siyasilere partililer tarafından tavır konduğu bilgileri geliyor. İlçeler başta olmak üzere merkezde dahi Hilmi BİLGİN’in siyasi ekibinin, temayül yoklamasında şoke oldukları dilden dile dolaşıyor.
Siyaset
2014 Panorama
2014 Panorama
2014 Panorama
Siyaset
HEVESİNİ ALDI
HEVESİNİ ALDI
Yeni Belediye yönetiminin en zayıf halkalarından biri olan Ahmet ÖZAYDIN’ın, Ak Parti içinde her yerde olup, hiçbir yerde olmama handikabı kırıldı. Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ÖZAYDIN’ın özellikle kültürel çalışmalarda gösterdiği yavanlık dikkatlerden kaçmıyor.
Güncel
BARAKA “AVM“ AÇILDI
BARAKA “AVM“ AÇILDI
Sivas en sonunda bir Alış Veriş Merkezine (AVM) kavuştu. Tarihi kent meydanı içine, barakalardan kurulan alış veriş merkezine, halkın büyük ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Her türlü ürünün satıldığı “Baraka AVM” yerleri, kiralama usulü ile esnafa verildi. Tarihi meydana akın eden Sivaslılar, iftar sonrası satılan eşyaları incelemek ve almak için adeta bir biri ile yarıştılar.
Güncel
KARGALAR SÜRÜYLE ŞAHİN TEK BAŞINA
KARGALAR SÜRÜYLE ŞAHİN TEK BAŞINA
Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ?ın dahili ile il başkanlığı koltuğuna oturan Ziya ŞAHİN?e yönelik parti içi muhalefet hezimete uğradı. Sessiz ve derinden ilerleyen bir iç muhalefetin, yerel seçimde önemli başarı elde eden İl Başkanını değiştirme çalışması sonuçsuz kaldı. Önceden davranarak bunu engelleyen ŞAHİN?in, önümüzdeki günlerde pek çok ayıklamaları yapacağı belirtiliyor.
Siyaset
HÜSEYİN ÜNAL VEFAAT ETTİ.
HÜSEYİN ÜNAL VEFAAT ETTİ.
Bir halk filozofu olan Sivas’ın tanınmış simalarından Hüseyin ÜNAL, namı diğer Kenedi Hüseyin vefat etti. “Rakım yükseldikçe kaburga kalınlaşıyor” diye ilginç sosyal tespitleri ile de tanınan Hüseyin ÜNAL, Sivas’ın akil insanı olarak tanınıp sevilmekteydi.
Güncel
HAK VE HUKUK ZIVANADAN ÇIKTI
HAK VE HUKUK ZIVANADAN ÇIKTI
Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Hamza Binici, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi?nde yaşanılan haksızlıkları dile getirerek yöneticileri adaletli davranmaya davet etti. Yaşanan sıkıntıların artık tahammül sınırlarını zorladığını kaydeden Binici, Hele ki döner sermayelerde hak ve hukuk, tabiri caizse zıvanadan çıkmıştır. Burada adaletin terazisi devrilmiş, kılıcı ise ne yazık ki hep çalışanı kesmeye başlamıştır? dedi.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar