Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
GİRESUN Üniversitesi çok önemli çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.Doç.Dr. Nazım ELMAS´ın koordinatörlüğündeki “1. Uluslararası Dil, Sanat ve İktidar Sempozyumu”gerçekleştirildi.
DİRİLİŞİN İlk Adımı Burada Atılmalı
DİRİLİŞİN İlk Adımı Burada Atılmalı
Türkiye´nin gözü SİVAS´ta. Bakan YILMAZ´ın şehirde gerçekleştireceği eğitim dirilişi bütün iller tarafından merak ediliyor. Tepeden tırnağa deyim yerinde ise dökülen şehir eğitimi için acil tedbirlerin alınması bekleniyor. İl Milli Eğitimin, “Sivas eğitimde başarılı” diye Bakan YILMAZ´ı yanıltma girişimi içinde olduğu bilgileri ise haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Güncel
Bak, Bak, Bak
Bak, Bak, Bak
Sivas ticaret anlamında içine doğru daralırken, Belediyecilikte de park bahçe anlayışına odaklanmış durumda. STSO Başkanı Osman YILDIRIM, Belediye Başkanı Sami AYDIN ve Başkan Vekili Erdal KARACA´nın şehrin tek belirleyici üçlüsü olması değişik soru işaretlerini akıllara getiriyor. Bu üç isimin ticari, ortaklıklarının olup olmadığı ise kamuoyunda merak ediliyor.
Siyaset
BOYRAZ´dan KILIÇTAROĞLU´na Tepki
BOYRAZ´dan KILIÇTAROĞLU´na Tepki
CHP grubundaki çirkin slogana, Sivaslı Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ sert tepki gösterdi.
Siyaset
SİVAS Mevlana Tüneli´ne Sevindi
SİVAS Mevlana Tüneli´ne Sevindi
BELEDİYE´nin yaptığı yanlışları yerden yere vuran SİVAS POSTASI GAZETESİ, olumlu icraatları da destekliyor. İlkesel bir duruş ile yanlışa yanlış, doğruya da doğru demeye devam edeceğiz.
Güncel
Bu Mudur, İşte Budur!
Bu Mudur, İşte Budur!
SİVAS´ın eğitimde kabuğunu kırması için fedakâr eğitimciler devasa gayretler gösterip, önemli etkinliklerle, şehrin eğitim ufkuna entelektüel katkılar sunmaya devam ediyorlar.
Eğitim
Eğitimde Güzel Şeyler Oluyor
Eğitimde Güzel Şeyler Oluyor
Sivas son yirmi yılın eğitimde en önemli dirilişini yaşıyor. Medeniyet temeli ve duyarlılığı olan çalışmalar ses getirmeye başladı. Eğitimde SİVASİ Hareketi Türkiye Birincilik Ödülüne layık görüldü.
Eğitim
SİVASİ HAREKETİ Ödül Aldı
SİVASİ HAREKETİ Ödül Aldı
2014-2015 yılında ortaya konulan önemli çalışmalar Milli Eğittim Bakanlığı tarafından ödüllendirildi. Eğitimde Sivasi Hareketi ile, medeniyet temeli olan bir çalışma ortaya koyan SİVAS da ödüle layık görüldü. Ödüller YOZGAT´ta verildi.
Güncel
Sivasi Hareketi Devam Edecek mi?
Sivasi Hareketi Devam Edecek mi?
Cihanşümul bir ideal ve aşk olan Eğitimde Sivasi Hareketinin bu yıl da devam etmesi bekleniyor. Son yirmi yılda ilk defa bir proje bütünlüğü hazırlanan şehirde, medeniyet temeli olan bu önemli adım ile, eğitimde önemli kazanımların yaşanacağı eğitimcilerce dile getiriliyor.
Güncel
Mahalleli Cami Yaptıracak
Mahalleli Cami Yaptıracak
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´ne, cami yapmak için kolları sıvayan mahalleli, çalışmalara başladılar. Genelde emekli ve asgari ücretlilerden oluşan mahalle sakinleri, acil ihtiyaç olan sosyal donatılar için harçlıklarından keserek bu güzel yüke omuz vereceklerini belirttiler.
Güncel
ÇİN Zulmüne Tepki Yağıyor
ÇİN Zulmüne Tepki Yağıyor
Çin´in Doğu Türkistan´da yaptığı soykırıma Sivas´tan tepki yağdı. Bir araya gelen bazı STK üyeleri ÇİN´in insanlık dışı zulmünü protesto ettiler.
Güncel
Sivas Başarıyor, O Eleştiriyor
Sivas Başarıyor, O Eleştiriyor
Sosyal medya hesabından adalet, dürüstlük, kul hakkı gibi pek çok metin ve resmi paylaşan Eğitim Bir İl Temsilcisi KARAKOÇ´un, medeniyet temeli olan Eğitimde Sivasi Hareketi hakkında olumlu beyandan kaçınması hayretle izleniyor.
Güncel
"Sivasi Hareketi" Başarıyla Uygulandı
"Sivasi Hareketi" Başarıyla Uygulandı
“Medeniyet, Şehir ve Bilgelik” temel felsefesini yansıtan Eğitimde Sivasi Hareketi, bu yıl başarıyla uygulandı. Medeniyet temeli olan bu uygulama, şehrin eğitim tarihinde bir ilki ortaya koyarken, Sivasi Hareketinin yılsonuna doğru meyvelerini vermesi ise eğitimcilerce olumlu bulundu.
Liyakatsizlere Yol Göründü... O SİVAS`TAN
Liyakatsizlere Yol Göründü... O SİVAS`TAN
7 Nisan`da açıklanacak milletvekili aday listelerinin belirlenmesi için siyasi partiler yoğun bir çaba sarf ediyor. İlimiz listelerinde yer alacak isimlerin de açıklanacağı 7 Nisan tarihi öncesinde şehrin en önemli ismi haline gelen siyaset ile bürokrat yapısını birleştirerek bir devlet adamı görüntüsünü vatandaşa yansıtan İsmet Yılmaz AK Parti listesinin tepesinde yer alacak.
Siyaset
2014 Panorama
2014 Panorama
2014 PANOROMA
Güncel
2011 yılı Temmuz ayından itibaren Sivas`ın grur kaynağı olan attığı adımlarla Milletvekilliğini ve temiz Siyaseti şehre aşılayan AK Parti iktidarının güzide isimlerinden başarılı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 2014 yılının son günlerinde Sivaslı Bürokratları Ankara`da yaptığı ev sahipliğinde ağırladı. İcraat adamı Yılmaz Şehre yapılacakları sohbet ortamında masaya yatırdı.
Siyaset
Büyük Oyun
Büyük Oyun
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi seçimi konuşuyor. Rektör KOCACIK ve ekibi, yeni bir isim ile Cumhurbaşkanının önüne gitmeyi planlarken, ardı arkası kesilmez pek çok iddia ise havada uçuşmaya devam ediyor. Üniversitede derli toplu başarıları gözükmeyen Kocacık ve ekibini, sert bir dille eleştiren pek çok Üniversite mensubu, yeni dönemde büyük bir değişim için kolları şimdiden sıvadıkları gelen bilgiler arasında.
Güncel
Bu Mudur? İşte Budur
Bu Mudur? İşte Budur
Sivas?ta yirmi yıldır konuşulan ve bir türlü temeli atılamayan okul inşaatına nihayet başlandı. Yeni Mahallede yapımına başlanılan okulun, Selçuklu ve Cumhuriyet motifleri ile bezeneceği bilgisine ulaşıldı. Öğrenci sayısının çok olduğu ve mevcut okulun yetmediği mahallede, bu eğitim yatırımı vatandaşların takdirini kazandı.
Güncel
Sivas’tan Bir Filozof Geçti
Sivas’tan Bir Filozof Geçti
Yedi Güzel Adamdan bir güzel adam olan Filozof Rasim ÖZDENÖREN, Kitap Günleri vesilesiyle Sivas’a geldi.Buruciye Medresesi’nde kitap severlere hitap eden ÖZDENÖREN’e halkın büyük ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.
Güncel
TORAMAN İÇİN GERİ SAYIM
TORAMAN İÇİN GERİ SAYIM
AK Partinin ilimizde oluşturulan kişisel siyasi çıkar dönemine son verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Uzun süredir görevden alınması için çalışma yürütülen Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman`ın bugüne kadar ki siyasi tehditlerine artık dur deneceği belirtiliyor.
Siyaset
MERDER BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI
MERDER BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI
Merkeze bağlı Mereküm ve Dumanlı Çayı yöresinde bulunan belde ve köylerin öğrencileri arasında her yıl yapılan bilgi ve kültür yarışmasında Başsöğüt köyü öğrencileri birinci oldu.
Eğitim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar