Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
ASBİR, Sivas İçin Atakta
ASBİR, Sivas İçin Atakta
Sivas´ın renkli siması Çetin Etem GÖLBAŞI, kendini Sivas´a adadı. Avrupa Sivaslılar Birliği (ASBİR) Genel Sekreteri olan GÖLBAŞI, pek çok önemli çalışmaya imza atacaklarını belirtti.
Güncel
Sivas´ta PARALEL Tezgah mı?
Sivas´ta PARALEL Tezgah mı?
Sivas 2 gündür İl Milli Eğitim Müdürü´nün SİVAS´tan alındığı iddiaları ile çalkalanıyor. PARALEL Yapıya Sivas´ta aman vermeyen ÇINAR, son olarak dershane dönüşümünde de PARALEL YAPI´nın önüne set olmuştu.
Güncel
Belediye´ye KAYA Soruları
Belediye´ye KAYA Soruları
Başkan AYDIN´ın yakın çalışma arkadaşı olan ve ÖZBELSAN ile adı özdeşleşen Şaban KAYA, iddiaların odağında olmayı sürdürüyor.Kendi kızını Belediye´de işe aldırmasına tepki koyan Sivaslılar, aynı ayrıcalığın her evden bir kişiye de tanınmasını istiyorlar.
Güncel
Sivas´ta Erken Seçim Konuşuluyor
Sivas´ta Erken Seçim Konuşuluyor
Sivas Ak Parti Kulisleri olası bir erken seçimi konuşuyor. Tepeden inme yapılan listenin 1 vekil kaybına neden olduğunu belirten partililer, bir erken seçim durumunda listenin yerel ağırlıklı olacağını vurguluyorlar. Meclis Başkanı İsmet YILMAZ haricindeki diğer 4 ismin, listeye girmemesi gerektiği konuşuluyor.
Siyaset
"HOBBİT EVLERİ" nin Felsefesini Biliyor musun?
"HOBBİT EVLERİ" nin Felsefesini Biliyor musun?
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, "HOBBİT EVLERİ" yapmaya karar verdi. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması hayret uyandırdı.
Güncel
KURU´YA DESTEK
KURU´YA DESTEK
Sivas´ta Hilmi Bilgin´in sanki şehrin istediği aday muamelesi gösterilerek AK Parti listelerinde yer verilmesine karşı gösterilen tepki sonrasında kaybeden AK Parti´de yine en olumlu adım Bakan İsmet Yılmaz´dan geldi.
Siyaset
Aday Adaylarını O, Sivas`ta Onu Çizdi
Aday Adaylarını O, Sivas`ta Onu Çizdi
Genel Merkezi arkasına alarak Aday adaylığı sürecini hiçe sayan ve başvuruda bulunan aday adaylarına çizik atan Hilmi BİLGİN’in seçim yenilgisinin asıl müsebbibi olduğu parti kulislerinde konuşuluyor. Temayülde partilileri hiçe sayarken, STK yoklamasında da STK’larla dalga geçip, STK’ları çatal kaşık sesine boğduğu belirtiliyor.
Siyaset
Biz Değil Kendi Söylüyor!
Biz Değil Kendi Söylüyor!
Cumhuriyet Üniversitesinde ki yaşanan ve skandal değeri taşıyan bir çok olay gazetemizde çoğu kez yayınlandı. Bu yayınlanan haberlerin hiç birine açıklama getiremeyen Faruk Kocacık ve yönetimi onca haber karşısında sessiz kaldı.
Siyaset
Yine Eli Boş...
Yine Eli Boş...
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık her fırsatta gazetemizde yayınlanmış olan haberleri adli mercilere taşımaya devam ediyor. Kocacık`ın adliye serüveninde ise bir satırlık iftira ve yalan haber suçlaması çıkışı ters tepmeye devam ediyor.
Güncel
Hedeftesin SUSMA
Hedeftesin SUSMA
Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Nurullah Albayrak ek zamlar ve iş güvencesiyle ilgili olarak ağır eleştirilerde bulundu. Albayrak "Yıllarca eğitim gördün, sınavlara girdin, milyonlarca kişinin arasından seçilerek kamuda çalışmaya hak kazandın ama hep sen hedefte oldun! SUSMA!" dedi"
Güncel
Türkiye Bu Sivaslı`yı Konuşuyor
Türkiye Bu Sivaslı`yı Konuşuyor
Türkiye Sivaslı Mehmet Ali ÖZ’ü konuşuyor. Yıllarca arşivlerde araştırmalar yaparak Atatürk`ün babası Ali Rıza Efendi ile annesi Zübeyde Hanım hakkındaki eksik bilgileri tamamlayan ve tamamen belgelere dayanan bir çalışma yaptı.
Güncel
Sivaslı Yazar Neden Az?
Sivaslı Yazar Neden Az?
Yaklaşık on yıldır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapan Kadir PÜRLÜ, kültürel konularda pasif durmaya devam ediyor. Kitap Günleri afişlerinde birkaç Sivaslı yazarın olması tepki çekti. Onlarca yazar olan şehirde, Sivaslı yazarların göz ardı edilmesinin sorumlusunun Kadir Pürlü olduğu dile getiriliyor.
Güncel
ÜÇÜ BİR ARADA
ÜÇÜ BİR ARADA
Sivas kültürel anlamda tarihinin en durağan dönemini yaşıyor. İl Kültür Müdürlüğü’nün başarısızlığından yakınan birçok insan, Üniversite bünyesinde kurulan Cüsam’ın bir atılım yapmasını beklerken, onun da sıradanlaşması ile karşı karşıya kaldı. Sivas Belediyesi’nde de sanat ve kültür anlamlı bir vizyonun görülmemesi kamuoyu tarafından eleştiri alıyor.
Güncel
SİVAS`A BULUT ÇÖKTÜ
SİVAS`A BULUT ÇÖKTÜ
Sivas meydanına kurulan Baraka AVM, yavaş yavaş toplumun geniş kesimleri tarafından eleştirilmeye başlandı. Sami AYDIN yönetiminin kendi kalesine attığı ilk gol olan bu karmaşalı alış veriş merkezi, tarihi eserlerinin üzerine çöken kara bir bulut olarak algılanıyor.
Güncel
ZAMANLI DEĞİŞİM
ZAMANLI DEĞİŞİM
9 Haziran 2014 tarihli nüshamızda yayımladığımız ONU KİMSE ALAMAZ, "ARDIMDA HEM CEMAAT HEM DE BİLGİN VAR" başlıklı haber sonrası adım atıldı. Yıldızeli Devlet Hastanesi Başhekimi İbrahim Karagöz görevden alınırken aynı Zaman`da cemaat bağlantıları ile başhekimi koruduğu iddia edilen Kamu Hastaneleri genel sekreterliği görevini üstlenen İbrahim Ethem Özsoy ve Numune Hastanesi Başhekimi Fikret Özkan`da görevinden alındı.
Güncel
ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRMAYIN
ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRMAYIN
Şükriye Özçalı Konağını KUDEP tarafından restore çalışmasına alındı. Tarihi eserlerin ayağa kaldırılması konusunda sicili pekiyi olmayan Sivas’ta, bu konağın durumu da zamanla görülecek. KUDEP sorumlusu Erdal Çetindağ’ın basın ve fikir hürriyeti noktasında sorumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp konağın restorasyonunu hakkıyla gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği zamanla görülecek.
Güncel
YOLSUZLUK TA VAR ARDINDA GÜÇTE VAR
YOLSUZLUK TA VAR ARDINDA GÜÇTE VAR
Yıldızeli Devlet Hastanesi Başkehimliğinde yaşanan yolsuzluk, görevi kötüye kullanma, tıbbi atıkların yakılması ve daha onlarca olayın sorumlusu hastane Başhekimi İbrahim Karagöz halen koltuğunda oturmaya devam ediyor.
Güncel
SKANDALLARLA CACIKLAŞAN CUMHURİYET
SKANDALLARLA CACIKLAŞAN CUMHURİYET
Cumhuriyet üniversitesinde yaşanan skandallar bitmek bilmiyor. Kârla teslim alınan vakıfta ki 3 trilyonluk açığın sorumlusu kim.%300 kâr marjlarına ulaşan satışlarda nasıl zarar ediliyor. Vakıf yönetimi dağılıyor mu? Yaşanan olaylarla Rektör Kocacık uçurumun eşiğine mi geldi? Yönetim Kurulu Üyesi imzasını geri mi çekti?
Güncel
İŞTE ORTADAKİ İSİMLER
İŞTE ORTADAKİ İSİMLER
Ak Partide başlayan yenilenme süreci hızla devam ediyor. İlk olarak görevden alınan paralel yapıyla ismi medyada geçen Merkez ilçe başkanlığı görevinden alınan İsmail Çapraz`ın yerine isimler bölge sorumlusu tarafından masaya yatırılacak. Son kararın Bakan İsmet Yılmaz tarafından söylenmesi bekleniyor.
Siyaset
KARMAN ÇORMAN İLİŞKİLER
KARMAN ÇORMAN İLİŞKİLER
Başbakan ERDOĞAN, ülke genelinde Milli Menfaatlere ters düşen yapılarla mücadele etmeye devam ediyor. Devletin, kendini koruması gereği hükmünden hareket eden Başbakan’a, bütün teşkilatlar destek olurken Sivas’ın nerede durduğu sorgulanıyor.
Güncel
AĞIR CEZADA YARGILANMALIYDI CEMAAT Mİ KURTARDI?
AĞIR CEZADA YARGILANMALIYDI CEMAAT Mİ KURTARDI?
Geçen yıl Tarihi Çorapçı Hanı?nın restorasyonu sırasında hanın büyük çoğunluğu yıkılmıştı. Eski Anıtlar Kurulu Müdürü Musa Törnük ise TAPE kayıtlarında konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı ve diğer yetkililerinin Ağır Ceza Mahkemesi?nde yargılanması gerektiğini itiraf etmişti. Ancak sonrasında Belediye yönetimiyle cemaat arasında yapılan görüşmeler neticesinde hem Belediye Başkanı yargılanmamış hem de tutuklu bulunan personeller tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Bu gelişmelerle birlikte Başkan Ürgüp ve diğer kişilere cemaat kanadından destek gelip gelmediği merak ediliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar