Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivas´ta Erken Seçim Konuşuluyor
Sivas´ta Erken Seçim Konuşuluyor
Sivas Ak Parti Kulisleri olası bir erken seçimi konuşuyor. Tepeden inme yapılan listenin 1 vekil kaybına neden olduğunu belirten partililer, bir erken seçim durumunda listenin yerel ağırlıklı olacağını vurguluyorlar. Meclis Başkanı İsmet YILMAZ haricindeki diğer 4 ismin, listeye girmemesi gerektiği konuşuluyor.
Siyaset
Ak Parti 4 Arayışta
Ak Parti 4 Arayışta
Sivas Ak Parti teşkilatı olası bir erken seçimi konuşuyor. Sivas´ta bir vekil kaybeden partinin, bu kaybının nedeninin tepeden inme yanlış liste olduğu belirtiliyor.Olası bir erken seçimde İsmet YILMAZ dışındaki diğer isimlerin listeye giremeyecekleri, eğer ki girmeleri durumunda Ak Parti´nin Sivas´ta vekil sayısının 2´ye düşeceği dile getiriliyor.
Siyaset
Ak Parti´yi Başarıya Taşıyamadılar
Ak Parti´yi Başarıya Taşıyamadılar
Sivas Ak Parti yenilgisinin sebeplerini konuşuyor.Parti çalışmalarında aktif olmayan pek çok ismin, Ak Partinin yenilgisinde payları oldukları kamuoyunda dile getiriliyor. Ak Parti´nin seçim yenilgisinde payı olanların siyasi hayatlarının da son demlerini yaşadıkları Sivas´ta dilden dile dolaşıyor.
Siyaset
Biraz Öz Eleştiri Yapın!
Biraz Öz Eleştiri Yapın!
Sivas Ak Parti, deyim yerindeyse fokur fokur kaynıyor. Seçim yenilgisinin sorumluları bir bir eleştiriliyor. Özellikle BİLGİN, AYDIN, ŞAHİN ve KUZU´nun seçim mağlubiyetinde büyük rollerinin olduğu, yüksek sesle dillendiriliyor.
Siyaset
Sayın Bakanım, Gerçekten Sivas`tan BİLGİN Sorumluymuş!
Sayın Bakanım, Gerçekten Sivas`tan BİLGİN Sorumluymuş!
Sivas Ak Parti teşkilatı öz eleştiri yapıyor. Özellikle Bakan YILMAZ’ın hemen hemen her konu için yanına gidenlere “Sivas’tan Hilmi Bey Sorumlu” dediği dilden dile dolaşıyor. Pek çok Sivaslı ise, neden Bakan YILMAZ’ın Sivas ile ilgili her konuyu BİLGİN’e havale ettiğini anlayamıyor.
Siyaset
Sivas Küçülmesini Kim Engelleyecek?
Sivas Küçülmesini Kim Engelleyecek?
Sivas Ak Parti Milletvekili adaylarının girdikleri her ortamda genel şeylerden bahsetmeleri, Sivas için herhangi bir projelerinin olup olmadığı sorularını akıllara getiriyor.
Siyaset
Sivas STK`ları TUŞ oldu
Sivas STK`ları TUŞ oldu
Ak Parti’nin aday adaylarını STK’lara sorma girişimi bir oyun çıktı. Bakan İsmet YILMAZ ve Adem YILDIRIM haricinde kabul görmeyen bir listenin hazırlanması, STK görüşlerinin dikkate alınmadığının bir göstergesi olarak yorumlandı. Temayül tiyatrosuna koşar adım giden Sivil Toplum Birlikteliklerinin mevcut liste hakkında nasıl bir duruş sergileyecekleri merak ediliyor.
Siyaset
İşte Siyaset
İşte Siyaset
Bakan İsmet YILMAZ’ı Sivas’ta silmek için elinden geleni yaptı. Bakanın desteklediği İl Başkanı Ziya ŞAHİN’i al aşağı etmek için isyan başlattı. Ülfet Hukuk Derneğini kurdu. Şehirde pek çok ticari ilişkide adı geçti. Cemaat yapılanmasını el altından koruduğu iddia edildi. Listede seçilecek yerde olması ise Sivas’ta deprem etkisi yaptı.
Siyaset
Önce Tanınacaklar Sonra Oy Bekleyecekler
Önce Tanınacaklar Sonra Oy Bekleyecekler
Beklenen AK Parti Bombası listelerin Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilmesiyle birlikte Sivas`ta patladı.
Siyaset
Liyakatsizlere Yol Göründü... O SİVAS`TAN
Liyakatsizlere Yol Göründü... O SİVAS`TAN
7 Nisan`da açıklanacak milletvekili aday listelerinin belirlenmesi için siyasi partiler yoğun bir çaba sarf ediyor. İlimiz listelerinde yer alacak isimlerin de açıklanacağı 7 Nisan tarihi öncesinde şehrin en önemli ismi haline gelen siyaset ile bürokrat yapısını birleştirerek bir devlet adamı görüntüsünü vatandaşa yansıtan İsmet Yılmaz AK Parti listesinin tepesinde yer alacak.
Siyaset
Gider Ayak Yeni Operasyon
Gider Ayak Yeni Operasyon
Hilmi Bilgin ve Eğitim Bir-Sen Başkanı İlhan Karakoç tarafından Bakan ve Ziya Şahin`in referansı ile atama yazıları yazılan Sivas Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Celal Karahan, Ahmet Sevim ve Harun Tan isimlerini yine AK Parti Milletvekili Ali Turan`ın da desteğini alarak iptal ettirme girişimi başlatıldı.
Siyaset
Kuruçay Başkan
Kuruçay Başkan
AK Parti Gençlik Kollarında verdiği mücadelelerle bugüne kadar kalmayı başaran, ne olursa olsun benim istediğim kişi yeni başkan olacak nidaları atan Murat Toraman`ın yerine Burak Kuruçay getirildi.
Siyaset
YAZICIOĞLU SİVAS AK PARTİ ADAYI
YAZICIOĞLU SİVAS AK PARTİ ADAYI
Uzun zamandır aday adaylığı başvurusu ile ilgili olarak bir çok haber çıkan Merhum Muhsin Yazıcıoğlu`nun damadı Afşin Yazıcıoğlu aday adaylık başvurusunu Ankara`dan yaparken Yazıcıoğlu`nun ilimizden AK Parti Adaylık listesine 2. sırada gireceği bilgisi alındı.
Siyaset
Adaylıkta Son Viraj
Adaylıkta Son Viraj
AK Partinin ilimizdeki milletvekili aday adayları 7 Nisanda Belirlenecek. Bu tarih öncesinde temayül, mülakat ve komisyon değerlendirmeleri yapılarak en son üst komisyona 9 yeni aday adayı ile 4 de mevcut vekillerin ismi gidecek. Son karar yine Tayyip Erdoğan`ın.
Siyaset
 Sivas Benim Herşeyim...
Sivas Benim Herşeyim...
AK Parti`de başarılı işlere imza atan Burhanettin Kuru çalışmalarına devam ediyor
Siyaset
Listede YILMAZ Faktörü
Listede YILMAZ Faktörü
Sivas Ak Parti’de aday yoğunluğu yaşanıyor. Pek çok isim listeye girmek için çaba gösterirken, listenin şekillenmesinde tek etkin iradenin Bakan YILMAZ olacağı biliniyor. Geçtiğimiz ay Bakan YILMAZ ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN’e karşı gerçekleştirilen “huruç harekâtında” ismi geçenlere ise liste şansı tanınmıyor.
Siyaset
Sivas`ta BİLGİN Sancısı
Sivas`ta BİLGİN Sancısı
Ülfet Hukuk Derneği Kurucusu Ak Parti Milletvekili Hilmi BİLGİN’in Sivas Ak Parti teşkilat yapısını kafasına göre şekillendirme arzusu tepki çekiyor. Sivas için işlerlikli icraatlarda bulunmayan BİLGİN’in, partinin tamamına nüfuz etme girişiminden, Genel Merkez’in haberinin olup olmadığı merak ediliyor.
Siyaset
Ak Parti`ye Huruç Harekatı mı?
Ak Parti`ye Huruç Harekatı mı?
Sivas Ak Parti teşkilatı uzun zamandır kaynıyor. Kamuoyuna yansımayan pek çok huruç harekâtı gerçekleştirilirken, oyun içinde pek çok oyunun sergilendiği partide, aktörlerin bir birileri ile olan ilginç bağlantıları da dikkat çekiyor.
Siyaset
Ortak Adayla Kongre Hazırlığı
Ortak Adayla Kongre Hazırlığı
Sivas Ak Parti İl Kongresine hazırlanıyor. Mevcut İl Başkanı Ziya ŞAHİN ve Bakan İsmet YILMAZ’ın ortak gayreti ve Genel Merkezin isteği doğrultusunda ortak adayla kongreye gidilmesi bekleniyor.
Siyaset
İsyan Bayrağını Çektiler
İsyan Bayrağını Çektiler
Sivas Ak Parti Teşkilatında zaman zaman baş gösteren muhalif ataklar iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Bakan YILMAZ’ın tam desteğini alan İl Başkanı Ziya ŞAHİN ile kongreye hazırlanan partide, son anda bazı adayların gündeme gelmesi “ortak adaya ve Bakana” isyan bayrağı mı açıldı sorularını gündeme getirdi.
Güncel
KURU Nerede Duruyor?
KURU Nerede Duruyor?
Sivas Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU, genel seçimlere az bir zaman kala kamuoyu gündeminde konuşulmaya devam ediyor. Ak Parti İl Başkanlığı zamanında etrafını saran köylüleri ve Ak Parti Gençlik kolları nedeniyle toplumda antipati ile karşılanan Kuru’nun, kendisini yenilemesi durumunda vekillik şansının olabileceği belirtiliyor.
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:43 05:32 12:40 16:28 19:31 21:05
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar