Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
STSO Seçimlere Hazırlanıyor
STSO Seçimlere Hazırlanıyor
SİVAS´ın ekonomik kalkınması konusunda başarılı olamayan STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın yaklaşan ODA seçimlerinde aday olmayacağı belirtildi.
Güncel
Üniversite REKTÖRÜNÜ Seçiyor
Üniversite REKTÖRÜNÜ Seçiyor
Cumhuriyet Üniversitesi kritik bir seçime sahne oldu. Kamuoyunun beklentilerini dikkate alarak bir ittifak gerçekleştiren Alim YILDIZ 158 oy alarak önemli bir çıkış sağladı. Yaklaşık 800 Öğretim üyesinin oy kullandığı seçimde, oyların üçte birini alan mevcut Rektör KOCACIK ise adeta şok yaşadı.
Güncel
Üniversite Seçime Gidiyor
Üniversite Seçime Gidiyor
Cumhuriyet Üniversitesi seçimlere odaklandı. “Tek Aday Platformu” tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, genel kanaatin Alim YILDIZ lehine olması sonucunda, diğer üç adayın da seçimlerden çekilerek YILDIZ´ı destekleme kararı aldıkları belirtildi.
Güncel
Hayal ne Gerçek ne?
Hayal ne Gerçek ne?
Sivas yerel siyasetin iki bayan aktörü, her fırsatta Ak Parti Genel Merkezden geri durmuyorlar. Vekillik için yoğun koşturma içinde olan bu iki isme şans tanınmıyor.
Siyaset
Kim Nereye Nasıl Alındı?
Kim Nereye Nasıl Alındı?
Cumhuriyet Üniversitesi Haziranda yapılacak seçimlere hazırlanırken Üniversite yönetimi seçimi tekrar kazanıp atanmak için her türlü yola başvuruyor. Özellikle öğretim görevlisi alımlarında şehirde söz sahibi kişilerin çocuklarının ilçe meslek yüksek okullarına yerleştirilmesi gözden kaçmıyor.
Güncel
Yerel Seçim Hesapları Gündemde
Yerel Seçim Hesapları Gündemde
Sivas yavaş yavaş seçim hesaplarını konuşuyor. Belediyede son iki yılı kalan AYDIN ve eski İl Başkanı KURU´nun gizliden gizliye kıran kırana bir hazırlık içinde oldukları kulislerde konuşuluyor.
Siyaset
KOCACIK Dönemi Bitiyor
KOCACIK Dönemi Bitiyor
Seçimlere odaklanan Üniversitede kimin rektör olacağı günün konusu. Siyasi desteğini yitiren Rektör KOCACIK, şehir ayağında da destek bulamıyor. Son atak olarak Ankara bağlamlı destek arayışlarına giren Rektör´ün, atanma şansının olmadığı kamuoyunda dile getiriliyor.
Siyaset
Paralel Oyunu Sivas Postası Bozacak!
Paralel Oyunu Sivas Postası Bozacak!
Seçimlere hazırlanan C.Üniversitesinde kartlar açılmaya başladı. Üniversitede sessizliğini koruyan PARALEL YAPI mensuplarının, hükümet karşıtı bir adayı destekleyecekleri biliniyor. Aylar öncesi bir aday üzerinde ittifakın gerçekleştiği ve Paralel oyların, o bir kişiye yöneleceği bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Üniversite Değişimi Konuşuyor
Üniversite Değişimi Konuşuyor
Seçimlere odaklanan Üniversitede deyim yerinde ise büyük bir değişim bekleniyor. Geçtiğimiz dönem başarılı bir yönetim sergileyemeyen Faruk KOCACIK ve yönetim ekibinin yerlerini Haziran itibariyle, yeni yönetime bırakacakları dile getiriliyor.
Siyaset
Üniversitede Dengeler Değişiyor
Üniversitede Dengeler Değişiyor
Seçimlere hazırlanan Cumhuriyet Üniversitesi´nde heyecan dorukta. Siyasi desteğini yitirdikten sonra, şehir ayağında da destek bulamayan Rektör KOCACIK´a bir şok da öğretim üyelerinden geldi. Geçen dönem KOCACIK´ı destekleyen pek çok öğretim üyesinin, blok halinde başka arayışlara yöneldikleri haber merkezimize gelmeye başladı.
Güncel
KOCACIK, Çıkış Arıyor
KOCACIK, Çıkış Arıyor
Siyasi desteğini yitiren, şehirde toplumun geniş kesimi tarafından eleştirilen Rektör Faruk KOCACIK, “tuzu kuru” küçük bir azınlık haricinde destek bulamıyor. Bu yalnızlığının farkına varan KOCACIK´ın, seçime ramak kala İlahiyatçı Metin BOZKUŞ´u Rektör Yardımcısı olarak ataması manidar bulundu.
Güncel
"GELİNLER" Cumhuriyeti mi?
"GELİNLER" Cumhuriyeti mi?
Üniversite seçimlere hazırlanırken, ilginç güç ayarlamaları da devam ediyor. Son olarak PARALEL YAPI mensuplarının KOCACIK´ı destekleyecekleri iddiaları kamuoyuna yansırken, buna ilaveten şehir desteği için uğraşan KOCACIK´ın, iki STK Başkanının gelini için kişiye özel kadro ayarladığı iddiaları yok artık dedirtecek tarzda.
Güncel
KOCACIK´a ŞOK!
KOCACIK´a ŞOK!
Üniversite seçimlere odaklandı. Rektör adaylığını açıklayan Faruk KOCACIK´a şans tanınmazken, Ankara bağlamlı siyasi bazı etkin isimlerin de KOCACIK´tan desteklerini çekmeleri kulislerde şok etkisi oluşturdu. Hatırı sayılır çoğunluktaki pek çok öğretim üyesinin de blok olarak KOCACIK´ı desteklemeyecekleri bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Sivas 2015 Panorama
Sivas 2015 Panorama
2015 Yılına Bakış
Güncel
Üniversite Dirilişi Arzuluyor
Üniversite Dirilişi Arzuluyor
Cumhuriyet Üniversitesi nefesini tuttu ve seçimlere odaklandı. Geçtiğimiz yıllarda başarılı bir dönem geçirmeyen Rektör KOCACIK ve Hüseyin YILMAZ´a şans tanınmazken, yeni bir isim ve ekibin iş başına gelmesi için yoğun çalışmalar yürütülmekte.
Güncel
Üniversitede Yönetim Değişiyor
Üniversitede Yönetim Değişiyor
Üniversite seçimlere kilitlendi. Faruk KOCACIK ve yönetiminin, geçtiğimiz dönem iyi bir sınav vermeyerek yanlı kadrolaşmalar ile gündemden düşmemeleri tepki ile karşılanırken, üniversite camiasının dai, yeni isimleri konuştuğu haber merkezimize gelmeye başladı.
Güncel
Seçimi Tek Başına Götürüyor
Seçimi Tek Başına Götürüyor
Seçimlere sayılı günler kala Ak Parti´nin seçim vizyonunu tek başına İsmet YILMAZ temsil ediyor. Sivas´ın TBMM´deki gururu olan YILMAZ, pek çok Sivaslı tarafından takdir ediliyor.
Siyaset
Kaybetme Telaşı Sardı
Kaybetme Telaşı Sardı
Rektör seçilme şansı olmayan Faruk KOCACIK, yeni rektörün belirlenmesinde etkin olmak için yoğun bir çaba içerisinde. 1 Kasım seçimlerini dört gözle bekleyen Faruk KOCACIK, Mehmet BAKIR ve PARALEL Yapının, seçim sonuçlarına göre bir taktik belirleyecekleri belirtiliyor.
Güncel
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
İki dönemdir Ak Parti Aday Adaylığı için başvuran lakin hayal kırıklığına uğrayarak listeye giremeyen, Faruk KOCACIK ekibinden Hüseyin YILMAZ, şimdilerde gözünü gelecek yıl yapılacak rektörlük seçimlerine çevirdi. Mehmet BAKIR, Hüseyin SARI, Şeref BOYRAZ, Ertan BUYRUK ve Faruk KOCACIK tarafından şimdilik desteklenen YILMAZ´a şans tanınmıyor.
Güncel
Liste Kötü Umut YILMAZ
Liste Kötü Umut YILMAZ
Sivas seçimlere hazırlanıyor. 1 Kasım seçimlerinde kaybettiği oyları yeniden almak isteyen Ak Parti, yine kötü bir liste hazırlayarak seçmen karşısına çıkıyor. Sivas Ak Parti Teşkilatı, listenin sıkıntısını bildiği için TBMM Başkanı YILMAZ´a güveniyor.
Siyaset
Ak Parti´de Deprem
Ak Parti´de Deprem
Milletvekili listelerinin açıklanması sonrasında, Sivas Ak Parti´de deyim yerindeyse tam bir deprem yaşandı. Listenin değişeceğini bekleyen Ak Partililer, büyük bir hayal kırıklığına uğradılar.
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar