Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Şehri Yok Etme!
Şehri Yok Etme!
Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın eski Adliye Binasını yıkımı, toplumun her kesimi tarafından olumlu bulunurken, Şemsi Sivasi Meydanı düşüncesi ise bir o kadar eleştiri alıyor. Şehir kimliğinin en önemli göstergelerinden biri olan Sebze Halinin kaldırılması düşüncesine ise karşı çıkılıyor.
Güncel
Sivas´ın Kutup Yıldızlarına Vefa
Sivas´ın Kutup Yıldızlarına Vefa
İkinci defa Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Sami AYDIN, görevi devralalı bir yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen, ciddi projeler ortaya koyamadığından dolayı tepki alıyor. Lakin yeni dönemin en önemli adımı olan şehrimiz kutup yıldızlarını evlerinde ziyaret ederek vefa göstermesi ise olumlu bulundu.
Kültür
KALE´de Her Ayrıntı Düşünülmeli
KALE´de Her Ayrıntı Düşünülmeli
Sami AYDIN yönetimindeki Belediye, dar alanda kısa paslaşmalardan kendini alamıyor. İyi bir ekip kurmayıp, şehrin önünü ekip çalışması ile açmada nekahet gösteren AYDIN´ın, Kale Evler Projesi içinde detaylı çalışmalar içine giremediği görülüyor.
Güncel
Sivas Belediyesi´nde Neler Oluyor?
Sivas Belediyesi´nde Neler Oluyor?
Sami AYDIN yönetimindeki Sivas Belediyesi´nde aylardır devam eden huzursuzluklar sonunda su yüzüne çıkmaya başladı. İmardan sorumlu Başkan Yardımcısının görevden alındığı iddiası şehirde konuşulurken, bunun ana nedenlerinden birinin AVM ruhsatları olduğu iddia edilmekte.
Güncel
Sivas`ın Kaybedenleri
Sivas`ın Kaybedenleri
Ak Parti’nin seçim yenilgisi analiz ediliyor. Sami AYDIN, Ziya ŞAHİN, Hilmi BİLGİN ve Osman YILDIRIM’ın bu yenilgide paylarının oldukları şehirde konuşuluyor. Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN’in istifa etmesi beklenirken, projelerini Ak Parti’nin tek başına iktidarına odaklayan Sami AYDIN’ı da zor günlerin beklediği belirtiliyor.
Siyaset
Kale Evleri İçin Start
Kale Evleri İçin Start
Ünlü Mimar Turgut CANSEVER’in yıllar önce Sivas Kalesi için geliştirdiği proje yeniden gündem. Belediye Başkanı Sami AYDIN’ın, Mimar CANSEVER’in mimar olan yakınları ile temasa geçerek Kale Evleri için harekete geçtiği bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Nerede Duruyorlar?
Nerede Duruyorlar?
Sivas Belediyesini ikinci defa alan Sami AYDIN’ın nerede durduğu merak ediliyor. Ak Parti il yönetimine karşı bir takım atakların olduğu bir dönemde Sami AYDIN ve ekibinin tarafsız gibi gözükmeye çalıştıkları lakin bir takım ilişkilerin ise iyi analiz edilmesi gerektiği konuşuluyor.
Siyaset
MiniaSİVAS Neyi Bekliyor?
MiniaSİVAS Neyi Bekliyor?
Sivas, Sami AYDIN’dan Miniasivas ile ilgili adım atmasını bekliyor. Meydanda yıkılan eski binaların altına otopark, üstüne yeşil alan anlayışının kadük bir fikir olduğunu belirten pek çok Sivaslı, özellikle yıkılan Adliye Binası yerine MİNİASİVAS yapılması gerektiğini belirtiyorlar.
Güncel
Sıcak Çermik Pislik İçinde
Sıcak Çermik Pislik İçinde
Sivas’ın çok önemli mesire ve kaplıca alanı olan Sıcak Çermik adeta dökülüyor. Eski Başkan Doğan ÜRGÜP’ün göz boyamak amacıyla yaptığı ufak tefek düzenlemeye yeni Başkan Sami AYDIN’ın ise hiç bir ilave yapmadığı gözlemleniyor.
Güncel
EROĞLU Sözünü Tutmalı
EROĞLU Sözünü Tutmalı
Yerel seçimler zamanında Belediye Başkan Adayı Sami AYDIN’a Kızılırmak konusunda söz veren Ak Parti’nin etkin insanlarından Bakan Veysel EROĞLU’nun, artık bu sözünü tutması bekleniyor. Seçim döneminde gündeme gelen bu sözün, Sivaslılar’ın Aydın’a vekâlet vermelerinde etkin olduğu da bir gerçek iken, Bakan Veysel EROĞLU’nun artık Kızılırmak’ı Sivas’a kazandırmak için çaba göstermesi arzulanıyor.
Güncel
Sivas’ta OUT, Malatya’da İN
Sivas’ta OUT, Malatya’da İN
Sami AYDIN’ın birinci dönem Başkanlığı zamanında birçok projenin perde arkasındaki entelektüel beyin olan Zeki SARILAR, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına getirildi. Belediye yönetiminde üçüncü adam olan SARILAR, Malatya’nın geleceğine yön veren projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. Birikimli ve deneyimli Belediyeci Sarılar’ın Sivas’ta neden tutulmadığı ise merak ediliyor.
Güncel
Kızılelma`ya Doğru
Kızılelma`ya Doğru
Sivas Kızılelmaya doğru adım adım yaklaşıyor. Türkiye’nin yitik projelerinden Kızılırmak için umut ışığı doğdu. Belediye Başkanı Sami AYDIN ve ekibinin bu yönde çalışmalar içinde olması Sivaslıları heyecanlandırdı. Sivas’ı cazibe merkezi yapacak olan Kızılırmak Projesinin, Marmaray’dan sonra en büyük ikinci Türkiye projesi olacağı belirtiliyor.
Güncel
SİVAS`A BULUT ÇÖKTÜ
SİVAS`A BULUT ÇÖKTÜ
Sivas meydanına kurulan Baraka AVM, yavaş yavaş toplumun geniş kesimleri tarafından eleştirilmeye başlandı. Sami AYDIN yönetiminin kendi kalesine attığı ilk gol olan bu karmaşalı alış veriş merkezi, tarihi eserlerinin üzerine çöken kara bir bulut olarak algılanıyor.
Güncel
BELEDİYE SÖZÜNÜ TUTTU
BELEDİYE SÖZÜNÜ TUTTU
Seçim öncesi, birçok yere çocuk oyun alanları yapacağını belirten Sami AYDIN, bu sözünü tutmaya başladı. Sivas’ın yeni kurulan mahallesi olan Ahmet Turan Gazi Mahallesine park yapmak için kolları sıvayan Belediyenin bu adımı, özellikle çocukları sevindirdi.
Güncel
SARILAR ARTIK YOK
SARILAR ARTIK YOK
İlimizde Sami Aydın`ın 2004-2009 yılları arasındaki belediyecilik döneminde yapılan bir çok hizmette faktörü bulunan Zeki Sarılar dan şok karar
Siyaset
BELEDİYESİZ PİS ÇERMİK
BELEDİYESİZ PİS ÇERMİK
Sivas Belediyesi tarafından işletilen Soğuk Çermik adeta dökülüyor. Hiçbir Belediye çalışmasının görülmediği yerde, adeta ıssızlık ve pislik kol geziyor. Doğan ÜRGÜP zamanında unutulan çermikin Sami AYDIN zamanında da unutulmasından korkuluyor.
Güncel
AKPARTİ DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
AKPARTİ DANIŞMA MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
AK Parti Sivas İl Başkanlığı haziran ayı danışma meclis toplantısı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Danışma meclisine, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Sivas Milletvekilleri Ali Turan ve Hilmi Bilgin, Sivas Koordinatörü Mustafa Hamarat, İl Başkanı Ziya Şahin?nin yanı sıra belediye başkanları, ilçe başkanları, Sivas belediye başkan yardımcıları, eski il ve ilçe başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri, birim yöneticileri ile partililer katıldı.
Siyaset
BELEDİYE DE YOLUN SONU
BELEDİYE DE YOLUN SONU
30 Mart yerel seçimleriyle 2009 da devrilen Sami Aydın yeniden aldığı koltukla görevlendirmeleri hızlı bir şekilde yapmaya başlamış ve bununla birlikte Ürgüp döneminde belediyeye giren ve görev alanlara karşı bir hareket başladığı ileri sürülmüştü. Aydın`ın buna karşı açıklaması gecikmemiş ve kimse ile bir hesap içerisinde olmadıklarını ancak görevi kim iyi yapacaksa onunla çalışacağını dile getirmişti.
Siyaset
KAYIŞLANMIŞ İMARDA AYDIN NE YAPACAK
KAYIŞLANMIŞ İMARDA AYDIN NE YAPACAK
Sulieti engelliyor bahanesiyle yaptırılmamak istenen camii inşaatı bitti. Şimdi sıra Kayışlanmış imarın sorumlularının yargı karşısında hesap vermesinde. Devletin yetkili organlarının bir an evvel harekete geçerek işlemleri başlatması bekleniyor. Şimdi gözler öncelikli olarak görev başı yapan makam koltuklarına oturan yeni imar müdürü Erol Genç, İmardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Naci Süha ve Belediye Başkanı Sami Aydın`da...
Güncel
BİLGİ İŞLEME YENİ MÜDÜR
BİLGİ İŞLEME YENİ MÜDÜR
Sivas Belediyesi’nde görev değişimleri sürüyor. Sami AYDIN zamanının bürokratlarından İlhami IŞIK, Bilgi İşlem Müdürlüğüne getirildi. Bilgi İşlem alt yapısında, önceden çok önemli çalışmalara imza atan IŞIK, şehirde entelektüel donanımlı biri olarak da tanınıyor.
Güncel
OSMANLI TOKADINI ATACAK MI?
OSMANLI TOKADINI ATACAK MI?
Sivas gözünü Sami AYDIN’dan ayırmıyor. Eski Belediye yönetiminin Sivas’ı metal yorgunu haline getirdiğini belirten birçok insan, Başkan AYDIN’ın şehrin perişan haline nasıl çözüm bulacağını merakla beklediklerini ifade ediyorlar.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:43 05:32 12:40 16:28 19:31 21:05
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar