Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kömür Tevzii`nde Neler Oluyor?
Kömür Tevzii`nde Neler Oluyor?
Sivas kamuoyu, Sivas Hizmet Vakfının iştiraklerinden olan Kömür Tevzii’ndeki usulsüzlükleri konuşuyor. Sivas Postası Gazetesi’nin geçen hafta gündeme taşıdığı Avukat Naci MUSLU’nun da kurulda zehir zemberek suçlamalar yönettiği Kömür Tevzii’nin nasıl bir yol alacağı merak ediliyor.
Göç Veren Şehrin Destanı mı Yazılacak?
Göç Veren Şehrin Destanı mı Yazılacak?
Sivas, Ak Parti listesi ikinci sırada yer alan Hilmi BİLGİN’i konuşuyor. Listeler açıklanır açıklanmaz Sivaslılar’a, Sivas için destanlar yazacağız diye açıklama yapan BİLGİN’in, şimdiye kadar Sivas için hangi destanı yazdığı merak ediliyor.
Siyaset
Şehir Kamuoyu Bu Vakfı Konuşuyor
Şehir Kamuoyu Bu Vakfı Konuşuyor
Sivas Hizmet Vakfı son günlerde kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Vakfa bağlı Sivas Kömür Tevzi şirketinin 1 trilyon civarında büyük bir zarar içinde olduğu ve bu zararın neden ve nasıl yapıldığı konuşuluyor.
Güncel
Çatı Aday mı?
Çatı Aday mı?
Sivas siyaseti ilginç bir aday adayını konuşuyor. Son dönemde moda olan çatı aday anlamında değerlendirilen Hüseyin YILMAZ’ın adaylığı Ak Parti kulislerinde şaşkınlık oluşturdu. Ferit KOÇOĞLU, Mehmet BAKIR, Faruk KOCACIK ve Hüseyin SARI’nın desteği arkasında olan Hüseyin YILMAZ, muhafazakâr öğretim üyelerince yerden yere vuruluyor.
Güncel
Türkiye Bu Sivaslı`yı Konuşuyor
Türkiye Bu Sivaslı`yı Konuşuyor
Türkiye Sivaslı Mehmet Ali ÖZ’ü konuşuyor. Yıllarca arşivlerde araştırmalar yaparak Atatürk`ün babası Ali Rıza Efendi ile annesi Zübeyde Hanım hakkındaki eksik bilgileri tamamlayan ve tamamen belgelere dayanan bir çalışma yaptı.
Güncel
Büyük Oyun
Büyük Oyun
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi seçimi konuşuyor. Rektör KOCACIK ve ekibi, yeni bir isim ile Cumhurbaşkanının önüne gitmeyi planlarken, ardı arkası kesilmez pek çok iddia ise havada uçuşmaya devam ediyor. Üniversitede derli toplu başarıları gözükmeyen Kocacık ve ekibini, sert bir dille eleştiren pek çok Üniversite mensubu, yeni dönemde büyük bir değişim için kolları şimdiden sıvadıkları gelen bilgiler arasında.
Güncel
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
Bütün Türkiye “Ömür Dediğin” isimli programın mimarı Zeliha DOYMUŞ’u konuşuyor. Yaşlı insanların hayatlarının konu olduğu bu muhteşem çalışmayı ilgiyle takip eden pek çok insan, gözyaşlarını tutamıyor. İzlenme rekorları kıran bu önemli yapımın, başında bir Sivaslı’nın olması ise ayrı bir kıvancı dillerden düşürmüyor.
Güncel
Sivas Bu Yarışmayı Konuşuyor
Sivas Bu Yarışmayı Konuşuyor
Bütün şehir bir sosyal sorumluluk projesi olan “Yetenek Sensin Sivas” yarışmasını bekliyor. Sivas tarihinde ilk olan bu kapsamlı organizasyonun, şehrin tıkanmışlığını açacağı vurgulanıyor. Kangal Köpeği ve Otel yangını arasına sıkışan Sivas’ı, ülke gündemine taşıyacak olan organizasyon, şimdiden gündemi belirliyor.
Güncel
1 ÖZ 40 BİN ÜVEY Mİ?
1 ÖZ 40 BİN ÜVEY Mİ?
Sivas, Rektör KOCACIK’ın oğlu için yaptığı özel ayarlamayı konuşuyor. Ulusal Basına da yansıyan oğlu için senato kararı çıkarma girişimi kamuoyunda şaşkınlıkla izleniyor. Her konuşmasında öğrenci sayısının kırk bin olduğunu belirten Rektörün, 40 bin öğrencinin sorununu da tek tek senatoya taşıması bekleniyor.
Güncel
5 YIL SONRA KONUŞUYOR! SANA KİM İNANIR?
5 YIL SONRA KONUŞUYOR! SANA KİM İNANIR?
Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte ilimizdeki Belediye Başkan adayları gelecek dönem için proje çalışmalarını anlatarak vatandaştan oy isterken, mevcut Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve BBP camiası geçmiş dönemde yapılan çalışmaları eleştirerek, oy toplamaya çalışıyor. Eski dönemde hayata geçirilen Atık Su Arıtma Tesisi?nin maliyetini eleştirerek hesap sormaya kalkan BBP camiasına tepkiler artarken, vatandaşta bu durumun neden 5 yıl sonra gündeme getirilmeye çalışıldığını soruyor? Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mimar Sami Aydın ise kendi döneminde yapılan tesisin ihalesiyle ilgili açıklamalarda bulunurken, gerekli bütün belgelerin Belediye?de mevcut olduğunu dile getiriyor.
Güncel
VİLAYET TIP OYNUYOR
VİLAYET TIP OYNUYOR
Sivas alışık olmadığı bir sessizliği yaşamaya devam ediyor. Geçmiş dönemde birçok etkin Vali Yardımcısı ile tanışan şehir, son yıllarda kamuoyu tarafından isimleri bile bilinmeyen Vali Yardımcılarını konuşuyor. Vilayetin yaşadığı bu durağanlığın, şehri olumsuz etkilediği belirtilirken, mevcut idarecilerin daha işlevsel neden hareket etmedikleri sorgulanıyor.
Güncel
TERMİK ELDEN GİDİYOR SİYASİLER YENİ KONUŞUYOR
TERMİK ELDEN GİDİYOR SİYASİLER YENİ KONUŞUYOR
TERMİK ELDEN GİDİYOR SİYASİLER YENİ KONUŞUYOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:37 05:28 12:39 16:29 19:34 21:09
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar