Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YAZICIOĞLUNUN GÖRÜNTÜLERİ
YAZICIOĞLUNUN GÖRÜNTÜLERİ
Tüm Sivas´ın, Tüm Türkiye´nin... Herkesimisin istisnasız ardından göz yaşı döktüğü, gönüllerde her zaman farklı bir yeri olan geçirdiği kaza ile birlikte yürekleri yakan ve her haneyi yasa boğan Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikasti ile ilgili yeni iddialar bir adım öteye giderek helikopterin düşmesinden kısa bir süre sonra Yazıcıoğlu´nun beyaz gömleğiyle oturduğu görüntüleri şok etkisi yarattı.
Milli Duruşu Hedef Haline Getirdi
Milli Duruşu Hedef Haline Getirdi
Türkiye´nin önde gelen kanaat önderlerinden biri olan İskenderpaşa Dergâhı geleneğini sürdüren M.Esad COŞAN´ın 2001 yılında Avustralya´da şüpheli bir trafik kazası ile şehid edilmesi esrarını korurken, milli duruşundan ödün vermeyen COŞAN´ın suikasta kurban gittiği kamuoyunda yaygın bir düşünce olarak devamlılığını koruyor.
Güncel
Deşifre Edilmeye Başlandı
Deşifre Edilmeye Başlandı
FETÖ´nün kullandığı ve MİT tarafında deşifre edilen "EAGLE ve BYLOCK" isimli kriptolu mesajlaşma uygulamasında Ak Partiden kimler var? İşte okuduğunuzda şok olacağınız o Ak Partililer ve bazı bürokrat FETÖ´cüler
Güncel
Birlik ve Beraberlik Buluşması
Birlik ve Beraberlik Buluşması
Sivaslılar 15 Temmuz ihanetine karşı tepkilerini her ortamda dile getirmeye devam ediyorlar. Sivas KANGAL DELİKTAŞ KÖYÜ Kızılay 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nda 1500 kişilik bulgur pilavı dağıttı.
Güncel
Buyrun Top Sizde!!
Buyrun Top Sizde!!
Gerçekler acıtıyor...
Güncel
Eğitimde Yenilik İçin!
Eğitimde Yenilik İçin!
Milli Eğitim Bakanlığı´nın öğretmenleri Temmuz ayı içerisinde ROTASYONA tabi tutacağı bekleniyor. 10 yılı dolduran öğretmenlerin aynı hizmet bölgesinde görev yerlerinin değiştirileceği belirtiliyor. Rotasyonun uygulanması durumunda,eğitim öğretime bir canlanmanın olacağı dile getiriliyor.
Siyaset
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Cumhurbaşkanını temsilen güçlü bir irade ile Sivas´ta göreve başlayan Vali GÜL, gelir gelmez sorunlara nufuz etmeye başladı. GÜL´ün şehirde yıllardır oluşmuş bürokratik, siyasi ve sivil toplum “kast sistemine” geçit vermeyeceği gözlemleniyor.
Güncel
Bir Suikast İddiası Daha
Bir Suikast İddiası Daha
SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´ne güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta Rus yanlısı Ramazan KADİROV´a yeni bir suikast girişimi gerçekleşti. KADİROV´un yara almadan kurtulduğu iddia ediliyor.
Güncel
ÇEÇEN Suikastlerini Kim Yaptırıyor?
ÇEÇEN Suikastlerini Kim Yaptırıyor?
İstanbul´da yaşayan ÇEÇEN Muhaliflerin bir biri ardına suikasta kurban gitmesi esrarını korurken, bu suikastların ardında Rus Kuklası Ramazan KADİROV´un olduğu iddia ediliyor.
Güncel
KADİROV Yaralı Kurtuldu
KADİROV Yaralı Kurtuldu
Rus yanlısı KADİROV´a suikast girişimi bütün dünyada konuşuluyor. Rus ve Kadirov yanlısı kaynaklar, suikastın olmadığını iddia etseler de, son üç ay içinde KADİROV´un on civarında suikast teşebbüsüne uğradığı bilgileri geliyor. ÇEÇENLER´in haklı mücadelesini yıllardır alkışlayan SİVAS POSTASI GAZETESİ´ne, ÇEÇENYA kaynaklı gelen haberlere göre, KADİROV´a suikast yapıldığı ve yaralı kurtulduğu yönünde.
Siyaset
Kadirov Yaralı!
Kadirov Yaralı!
Gerçek ÇEÇENLER´in haklı davalarını her zaman korkusuzca destekleyen SİVAS POSTASI GAZETESİ´ne ulaşan Çeçen kaynaklar, Rus kuklası KADİROV´a suikast iddialarının gerçek olduğunu belirttiler. Hatta geçtiğimiz üç ay içinde on civarında suikast girişimi olduğu ve bunun da dünyadan gizlendiği bilgisini verdiler.
Güncel
KADİROV´a Suikast
KADİROV´a Suikast
Rus yanlısı Çeçen lider KADİROV´un bir suikast sonucu vurulduğu iddiası bütün dünyada konuşuluyor.
Güncel
Sivas Halkından Özür Dileyecekler mi?
Sivas Halkından Özür Dileyecekler mi?
Ramazan ayında KADİROV´un İftar yemeği için SİVAS BELEDİYESİ´ne 100 bin lira bağışlamasına en sert tepkiyi SİVAS POSTASI GAZETESİ göstermiş ve bu haberlerimiz Başkan AYDIN ve Yardımcısı ÖZAYDIN tarafından eleştirilmişti.
Güncel
Çakma Çeçen, PUTİN´in Emrinde
Çakma Çeçen, PUTİN´in Emrinde
Rus yanlısı ve aynı zamanda Çeçen davasına ihanet eden Çakma Çeçen Ramazan KADİROV, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi ardından Türkiye´yi küstahça tehdit etti.
Güncel
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Yirmi değil, yirmi beş yıl. Belki biraz daha fazla oldu Sivas´a gelmeyeli… Karmaşık duygular içindeyim. Heyecan, sevinç, ürküntü… Belki bir kaynaşma ya da buruk bir vedalaşma duygusu… Neler yok ki!
Kültür
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
Sivaslı kültür insanlarının olgunlaştırıp, gece gündüz mesai harcayarak kurulmasına vesile oldukları Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Kültür Araştırmaları Merkezi (CÜSAM), Rektör KOCACIK ve ekibi tarafından işlevsiz hale getirildi.
Güncel
Çeçenya DUDAYEV Demek
Çeçenya DUDAYEV Demek
Çeçenya, şehid olması akabinden yıllar geçmesine rağmen efsane komutan DUDAYEV´i unutamıyor. RUSYA´ya boyun eğmeyen ve özgür bir ÇEÇENİSTAN için mücadele eden Cevher DUDAYEV´in yolunu yol arkadaşlar devam ettiriyor.
Güncel
Üzerimdeki Üniformam Kefenim
Üzerimdeki Üniformam Kefenim
Şeyh Şamil’in yolunu izleyerek Çeçenya ve Kafkas halklarının özgürlüğü için destansı bir mücadele veren efsane dava adamı Cevher DUDAYEV, şehadeti ardından yıllar geçmesine rağmen dualarla anılıyor. Kafkasya’daki İslami hareketin öncü ismi Dudayev, Rusya, ABD ve İsrail ortak operasyonu ile şehid edilmişti.
İnanıyoruz...
İnanıyoruz...
Destici: Hala vicdanlı savcılar, hakimler var Sivas`ta Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı, 6 yıl önce Kahramanmaraş`taki helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için anma töreni düzenledi.
Güncel
7 Düvel bilmeli "Unutmayacağız, Unutturmayacağız"
7 Düvel bilmeli "Unutmayacağız, Unutturmayacağız"
Alperen Ocakları Sivas Şube Başkanı Halil Kol bu olayı bir suikast olarak nitelendirdiklerini belirterek, "Allah`ın izniyle bu suikasti unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı 7 düvele duyurmak için her zaman, her ortamda da yürüyeceğimizi herkes gördü. Ne şehitleri ne de şehitlerin temsil ettiği zihniyeti unutmadık, unutturmayacağız" diye konuştu.
Güncel
Bari Köyde Oda Açın
Bari Köyde Oda Açın
Şehirle üniversite arasında bir köprü kurması temel amacıyla kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM), işlevsiz merkezlerden birine dönüştürüldü. Merkez için bir yer dahi bulamayan koskoca Cumhuriyet Üniversitesinin, şehir üniversite bütünleşmesine önem vermediğinin de bir göstergesi olduğu yorumları yapılıyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar