Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
SİVAS´a 2.Kırmızı Plaka
SİVAS´a 2.Kırmızı Plaka
Sivas´ın talihi dönmeye başladı. TBMM´nin etkin vekillerinden Habip SOLUK önemli görevler üstlendi. BAYINDIRLIK, ULAŞTIRMA, İMAR ve TURİZM komisyonları başkanlığına getirilen Habip SOLUK´un, üstlendiği bu üst görevler ile SİVAS´a önemli katkılar sunacağı bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Bakanlıktan Devrim Gibi Adım
Bakanlıktan Devrim Gibi Adım
Milli Eğitim Bakanlığı gelecek yıl itibariye devrim gibi uygulamalar yapacak. Duygusuz ve bilinçsiz nesillerin oluşmasını engellemek için, öğrencilerin iç dünyasını şekillendirecek uygulamalara geçecek.
Eğitim
Truva Atını Yıllar Önce Görmüş
Truva Atını Yıllar Önce Görmüş
Gazeteci Yazar Alper Tan, , Paralel Yapının ardındaki derin güçleri deşifre ederek, şaibeli bir trafik kazasında Avustralya´da hayatını kaybeden Büyük Alim Mahmud Esad COŞAN´ın 24 yıl önceki bazı uyarılarını hatırlattı.
Güncel
Rotasyon Yeniden Gündemde
Rotasyon Yeniden Gündemde
Milli Eğitim Bakanlığı devrim gibi kararlara hazırlanıyor. Performansı düşük okul idarecileri havuza çekilip öğretmenliğe döndürülecekken, geçen yıl gündemde olan rotasyon da yeniden ele alınıyor. Alınan karara göre 12 yıl aynı okulda görev yapan öğretmenler,puan esasına göre aynı hizmet bölgesinde rotasyona tabi tutulacak.
Yerel Seçim Hesapları Gündemde
Yerel Seçim Hesapları Gündemde
Sivas yavaş yavaş seçim hesaplarını konuşuyor. Belediyede son iki yılı kalan AYDIN ve eski İl Başkanı KURU´nun gizliden gizliye kıran kırana bir hazırlık içinde oldukları kulislerde konuşuluyor.
Siyaset
Üniversite de Sular Durulmuyor
Üniversite de Sular Durulmuyor
Fakülte Dekanı olarak atanan Prof. Dr. Metin Erol´un hak ve hukuktan taviz vermeyen ve son derece saygın bir öğretim elemanı olan Doç. Dr. Özden Özbay´a 2013 yılı sonu itibari başlattığı (Öğretim Yardımcılarına başta selamı vermeyi kestirerek…) ve ilerleyen zamanda yaptığı haksız ve hukuka aykırı iddialarından sadece biri olan “ÜNİVERZİTE: Bilim ve Etik Dışarı, Kriminal Film İçeri!” adlı kitabı ile Vergi Kaçırdığı İddiası konusunda Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının TAKİPSİZLİK KARARI verdiği bilgisine ulaşıldı.
Güncel
Bu İddia Çok Konuşulacak
Bu İddia Çok Konuşulacak
Derslerin tam ve zamanında yapmayanlar ders “verirlerken,” derslerini tam ve zamanında yapana ders verilmemektedir.
Güncel
KALE, Film Platosuna Dönüşüyor
KALE, Film Platosuna Dönüşüyor
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, AYDIN tarafından benimsenip kabul edildi.
Güncel
NEDEN
NEDEN
Kim, Nerede, Nasıl, Niçin, Ne Zaman, Neden...
Güncel
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Hülya´lı Kuzucular, Çoban´lı İmarlar, Villalar.......
Güncel
Yine Eli Boş...
Yine Eli Boş...
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık her fırsatta gazetemizde yayınlanmış olan haberleri adli mercilere taşımaya devam ediyor. Kocacık`ın adliye serüveninde ise bir satırlık iftira ve yalan haber suçlaması çıkışı ters tepmeye devam ediyor.
Güncel
Somut Çalışma Bekleniyor
Somut Çalışma Bekleniyor
Eğitimde somut çalışmalar ortaya koyamayan Okul İdarecilerinin görevlendirme kararlarının gözden geçirileceği belirtildi. Yeni atanan pek çok okul idarecisinin dev çalışmalar yapmak yerine posta memuru gibi evrak takip etmesi tepki çekiyor.
Eğitim
Hedeftesin SUSMA
Hedeftesin SUSMA
Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Nurullah Albayrak ek zamlar ve iş güvencesiyle ilgili olarak ağır eleştirilerde bulundu. Albayrak "Yıllarca eğitim gördün, sınavlara girdin, milyonlarca kişinin arasından seçilerek kamuda çalışmaya hak kazandın ama hep sen hedefte oldun! SUSMA!" dedi"
Güncel
Cemaat Paralelse Eylem Nerde!
Cemaat Paralelse Eylem Nerde!
İlimizde hizmet veren İhramcızade Eğitim Kurumlarını Koruma Derneği almış olduğu kararlarla ve yaptığı eylemlerle cemaate büyük kıyaklar çekti. Bu çekilen kıyaklardan kimler haberdar. Neden ses çıkarılmıyor? Paralelle mücadele var mı?
Güncel
Dinleme Kararları Erzurum ve Malatyadan
Dinleme Kararları Erzurum ve Malatyadan
3 yıllık süre zarfında dinlemelerin kesintisiz devam ettiği belirtildi. Yasadışı olarak dinlemeye alınan bazı kişilerin Sivas`tan ayrılmasına karşın dinlenmesine devam edildiği de tespit edildi.
Güncel
Gazetemiz hakkında açtığı hakaret davasına takipsizlik kararı geldi. Daha önce de dava açan Faruk Kocacık kesinleşmemiş ceza kararını her ortamda ve suç duyurularında bir artı imiş gibi göstererek üste çıkma yoluna gitmişti.
Güncel
İzbe Okul Sivas`a Yakışmıyor
İzbe Okul Sivas`a Yakışmıyor
Bir garip okul konumunda olan, Yukarı Tekke mezarlığının dibinde bulunan Abdulvahabigazi İlkokulu yerine yeni bir okul yapılmasının artık şart olduğu görülüyor. Çevre sakinleri, bu eski okulun yerine modern bir okul yapılmasını istiyorlar.
Güncel
Cumhuriyet`e Olağan Üstü Denetim
Cumhuriyet`e Olağan Üstü Denetim
Cumhuriyet Üniversitesi için nihayet düğmeye basıldı. Onlarca skandal niteliği taşıyan sansasyonel olaylarla ilgili bir çok haber gazetemizde yayınlanmıştı. Bunun karşılığında Cumhuriyet Üniversitesinden bu haberlerin doğruluğunu inkâr edebilecek bir açıklama gelmemiş aksine gazetemize para vererek susturduklarını lanse eden yetkililer olduğu gibi bir çok kez de tehdit mesajları gönderilmişti.
Güncel
"DAĞ FARE DOĞURMUŞTUR !"
"DAĞ FARE DOĞURMUŞTUR !"
Türkiye Kamu - Sen Sivas İl Temsilcisi, Türk Ulaşım - Sen Şube Başkanı M. Nurullah ALBAYRAK "TORBA KANUN?la İlgili Yaptığı Basın Açıklamasında; ?Maalesef memur, emekli ve asgari ücretli için beklenilen torba yasa torba olmaktan çıkmış ve çuvala dönmüştür. Ücretlerde iyileştirme bekleyen memur yine hüsrana uğramış ve çıkan yasa ile DAĞ FARE DOĞURMUŞTUR!.
Güncel
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
Geçtiğimiz yıl 4 Eylül Kültür Sanat Günleri bünyesinde gerçekleştirilen Sivas Kitap Günlerinin bu yılda yine 4 Eylül içinde olacağı bilgisine ulaşıldı. Kurumsallaşmış ve okulların açık olduğu bir zamanda müstakil bir kitap fuarı olması gerekirken, işin kolayına kaçılıp, kavun ve karpuz içinde kitapların sergileneceği belirtiliyor.
Güncel
KASABA PAZARINA 4 EYLÜL KURBANI
KASABA PAZARINA 4 EYLÜL KURBANI
Sivas’ta yıllardır 4 Eylül anlam ve önemi dışında kutlanmaya devam ediyor. Kültürel programların hemen hemen minimum olduğu, genelde Pazar misali satışların görüldüğü 4 Eylül kutlamaları şiddetle eleştiriliyor. Onca parayı kalitesiz programlar için harcayan şehir yöneticilerinin, 4 Eylül Özgürlük bildirisini, anlamına uygun etkinliklerle bu yıl yapıp yapmayacakları merak ediliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar