Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Şükürler Olsun Ayrılık Bitti!
Şükürler Olsun Ayrılık Bitti!
MART´ın ilk Pazar Gününe güneşli giren şehrimiz insanının, soluğu Paşabahçe Mesire alanında alarak kısa bir keşif yaptıkları gözlemlendi. Uzun ve dondurucu bir kışı evde “kısır ve etli pide” ile geçirmek zorunda kalan halkımızın, biran önce açık havada, tonlarca tavuk kanat ve köfte ile buluşması bekleniyor.
Toplantı Yok Ama Herkes Toplantıda!
Toplantı Yok Ama Herkes Toplantıda!
SİVAS eski alışkanlıklardan bir türlü sıyrılamıyor. Şehirde kurum müdürlerinin hemen hemen her gün toplantı var iddiası ile kurum dışında zaman geçirmeleri anlaşılamıyor. Herhangi bir kuruma giden bir insanın kurum idarecisi ile görüşmek istediğinde “MÜDÜR BEYİN” toplantısı olduğu için kurum dışında cevabı veriliyor. Araştırıldığında ise kurumlarda toplantı olmadığı ve idarecilerin pek çoğunun keyfiyetten çarşı pazarda dolaştıkları bilgilerine ulaşıldı.
PAŞABAHÇE´ye Hüzünlü Veda
PAŞABAHÇE´ye Hüzünlü Veda
Havaların soğumaya başlaması ile birlikte, halkımız yavaş yavaş PAŞABAHÇE´ye veda etmeye hazırlanıyor. Yaz boyu tonlarca et ve tavuk kanat ile mutlu olup bedensel olarak obezleşen halkımızın, bu ayrılığa nasıl dayanacağı merak ediliyor.
Güncel
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
Büyük Sivas´ın Temelleri Atılmaya Başlıyor...
15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce ilimize son valiler kararnamesiyle atanan Davut Gül genç ve dinamik görüntüsüyle umut ışığı oldu.
Eğitim
Prof.Dr.Yeltekin Demirel; "Üniversite ve Sivas için"
Prof.Dr.Yeltekin Demirel; "Üniversite ve Sivas için"
Üniversitemizde yaklaşık olarak bir yıldır devam etmekte olan ve 12 Temmuz´da sandık başına gidilecek bir rektörlük seçim süreci yaşamaktayız. İşleyen bu süreçte beklenen Cumhuriyet Üniversitesini hak ettiği bir yönetim anlayışına taşıyabilecek bir adayın Rektörlük koltuğuna oturması. Rektör adayları arasında yer alan Prof.Dr. Yeltekin Demirel ile süreci değerlendirirken hem Üniversite hem de şehir için büyük önem taşıyan bu seçim sonrasında seçilmesi halinde ne gibi projeleri olduğunu sorduk.
Güncel
Tecer Dağı´na Doğru Ağır Zaman
Tecer Dağı´na Doğru Ağır Zaman
Zarif bir tebessüm, sükunete bezenmiş kelimeler ile, ay sultandan süzülmüş gece huzmesidir, ahlat ağacının yüreğine salınan… Dağlar işte o dağlar.İsimsiz dağlar, isimli dağlar. Denizler gibi dalgalanan dağlar… Doruğunun en doruğuna, gecenin en öte vaktinde inip güzellik tacı olan, ay sultanın dağları… Zarafetin boynuna, kelimelerden gerdanlık gibi dizilen dağlar.
Kültür
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Akın Etti
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Akın Etti
Halkımızın heyecanla beklediği Paşabahçe günleri başladı. Havaların ısınması ile PAŞABAHÇE´ye akın eden SİVASLILAR´ın mutlulukları görülmeye değerdi. Sırtlarını kamelya ve ağaçlara dayayarak kilolarca et tüketin halkımızın,bu güzel günler için Allaha şükrettiği gözlemlendi!...
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
İSPANYA´ya giden Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Encümen üyeleri SİVAS´a döndüler. Halkın sağladığı destek ile İSPANYA´ya giden kalabalık heyetin, orda gördükleri hangi yenilikleri şehre uygulayacakları merak ediliyor. Kamuoyu karşısına tek tek çıkıp elde edilen fikirsel kazanımları anlatmaları bekleniyor.SİVASLILAR´ın asgari ücretle yaşama savaşı verdiği düşünülürse, giden heyetin İSPANYA masraflarını kendi ceplerinden karşıladıkları sanılıyor.
Güncel
SİVAS Yazı Bekliyor!
SİVAS Yazı Bekliyor!
Kışın eve kapanan halkımız yazı iple çekiyor. Kış boyu şehrimiz kadınlarının dizi izleyip, bir birine nispet yaptıkları bilinirken, erkeklerin ise tesbih sallayıp maç izledikleri gözlemleniyor. Hatta pek çok memur hemşerimizin, çalıştıkları kurumlardaki idarecileri görünce ayaklarının bağı çözülürken, uzaktaki düşmana karşı “laf cengi” edip, dünyaya düzen vermek için hararetli tartışmaya girmeleri gülünç bulunuyor.
Eğitimi Veliler Baltalıyor
Eğitimi Veliler Baltalıyor
Akşam sabah dizi izleyen, kısır, bad ve etli pide şenliği için komşu komşu gezen, düğünlerde ellerini havaya kaldırarak delirmiş gibi“şişeler” diye bas bas bağıran, dizilerdeki hayata özenen, dizi oyuncularını örnek alıp dakikalarca ayna karşısında duran, belli bir eğitim almadığı halde, çocuğunun öğretmenini kıskanarak sudan bahanelerle “BİMER´e, VALİLİK´e, MİLLİ EĞİTİM´e öğretmenleri şikâyet eden pek çok veli, devleti yanıltmaya devam ediyorlar.
Güncel
Halkımız Kışlıyor
Halkımız Kışlıyor
Sivas kışı yaşıyor.Havaların soğumaya başladığı şu günlerde, kışın son hazırlıkları da yapıldı. Uzun bir yazdan sonra evlere kapanmak zorunda kalacak olan Sivaslılar´ın, kışı dizi izleyerek geçirdikleri gözlemleniyor. Hemen hemen herkesin bir dizisi olduğu bilinirken, kültür ve sanat etkinliklerine şehrimiz insanının ise fazla ilgi göstermediği biliniyor.
Güncel
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
Çocuğu ile bilinçli ilgilenmek yerine genelde acıklı dizi izleyip, etli pide, köfte ve kısırdan aldığı enerjiyi atmak için okul yolunu tutarak, okul bahçesinde hazır kıta bekleyen birçok veli, eğitimi bilmedikleri halde eğitime müdahil olmaya çalışıyorlar.
Güncel
Buruciye Şiir ve Yazı Kesecek
Buruciye Şiir ve Yazı Kesecek
Türk Edebiyatının en önemli köşe taşlarından iki dev isim olan Yazar Mustafa BALEL ve şair Ataol BEHRAMOĞLU, Sivas Kitap Günleri vesilesiyle şehrimize gelecekler.
Güncel
Yürüyen Tekere Taş Koymayın!
Yürüyen Tekere Taş Koymayın!
Sivas eğitimde eski kalıp düşünceleri kırmaya çalışırken, şehrin eğitim geleceği için proje üretmeyen sendika yönetiminin, belirli aralıklarla eğitim barışını bozmaya yönelik açıklamaları sert tepki görüyor.
Güncel
Halkımız Düğün Modunda
Halkımız Düğün Modunda
Bayram sonrası başlayan düğünlere halkımız büyük ilgi gösteriyor. Özellikle salonlarda yapılan düğünler, bir birinden ilginç görüntülere neden oluyor. GÜLŞEN´´in son parçası “BANGIR BANGIR” ile yeri göğü inleten şehrimiz halkının mutluluğu yüzlerinden okunuyor.
Güncel
Kadın Günlerine Tatil Hüznü
Kadın Günlerine Tatil Hüznü
Sonbaharda başlayan ve Sivaslı kadınların vaz geçilmezi olan günler tatile giriyor. Çeşit çeşit pasta böreğin yanı sıra, kadın günlerinin olmazsa olmazı olan “kısır” totemi de başı çekiyor.
Güncel
Halkımız Salon Düğünlerine Hazır
Halkımız Salon Düğünlerine Hazır
Uzun bir kışı etli pide kısır yiyip, dizi ve maç izleyerek geçiren şehrimiz insanı hasretle yazı bekliyor. Havaların ısınmasıyla Paşabahçe’ye akın eden pek çok insanın, köfteye olan büyük aşkı gözlemlendi. Salon düğünleri içinde gün sayan halkımızın özellikle ellerini havaya kaldırıp sağa sola döndürerek delisin işaretine benzer “ŞİŞELER” oyununu terin suyun içinde kalarak oynaması bekleniyor.
Güncel
Sivas`ta Turizmin "T"si Var mı ki?
Sivas`ta Turizmin "T"si Var mı ki?
Sivas Kültür ve Turizm alanında tarihinin en kısır dönemini yaşıyor. Kültür Müdürlüğünün, şehrin kültürel kalkınması için çözümler üretemediği ortada iken, turizm anlamlı çalışmalar da sıfırın altında geziyor. Sivas’ta derli toplu başarı gösteremeye Kültür Müdürlüğü’nün, Japonya’dan sonra DUBAİ’de ki fuara katılması gülünç bulundu.
Güncel
Sendika Eğitim Adına Proje Üretemiyor
Sendika Eğitim Adına Proje Üretemiyor
Sivas’ın en büyük sendikası olan Eğitim Bir Sendikası, tarihinin en durağan dönemini yaşıyor. 28 Şubat’ın karanlık günlerinde dahi değer ve fikir üreten sendika, şimdilerde kısır tartışmaların odağından kendini alamıyor. Akif İNAN’ın düşsel ideali ve aşkı olan bu yürüyüşün, dar alanda kısa paslaşması duyarlı üyelerce de tepki çekiyor.
Güncel
Ahmet Turan Tiryaki
Ahmet Turan Tiryaki
Seçim Öncesi Doğan Ürgüp`e Açık Mektup Var
Siyaset
Kuruçay Başkan
Kuruçay Başkan
AK Parti Gençlik Kollarında verdiği mücadelelerle bugüne kadar kalmayı başaran, ne olursa olsun benim istediğim kişi yeni başkan olacak nidaları atan Murat Toraman`ın yerine Burak Kuruçay getirildi.
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar