Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kızılırmak´ta Köprü Tartışması
Kızılırmak´ta Köprü Tartışması
Sivas Belediyesi´nin KIZILIRMAK´a köprü projesi için açtığı yarışmada birinci seçilen eserin taklit olduğu iddia edildi. Birinci seçilen eserin taklit olması durumunda dereceye giren diğer projelerin gündeme alınması bekleniyor.
Dünya Değişti, O Değişmedi!
Dünya Değişti, O Değişmedi!
OBAMA´nın Başkanlığı bitti. Cemal KARACA Vakıflar Müdürü oldu. Şaban KAYA Amerika´ya gitti. Faruk KOCACIK´ın rektörlüğü bitti. Suriye´de iç savaş çıktı. Fransa Cumhurbaşkanı değişti. Leylekler sıcak ülkelerden geç gelmeye başladılar. Yıldız Dağı açıldı. Karetta Karettalar çoğaldı. Bayır Bucak direnişi başladı. Osman Yıldırım AVM´ye başladı. Üçüncü köprü bitti. Onlarca Vali ve Kaymakam emekli oldu. İlkokula başlayan çocuklar liseye adım attı. Bread PİİT ile Angaline Jolie yaşlandıklarını itiraf ettiler ama bu 12 yıllık sürede bir tek o değişmedi.
Güncel
SİVAS Bunu Konuşuyor
SİVAS Bunu Konuşuyor
C.Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yakınında, Hastane acil girişin karşısında yapılan CAFE, şehirde dilden dile dolaşıyor. CAFE´yi Rektör KOCACIK´ın SUŞEHRİ Eski Belediye Başkanı Sedat SEL´e verdiği iddiası ise kamuoyuna bomba gibi düştü.
Güncel
KARA KARDEŞ SİVAS´a mı Gelecek?
KARA KARDEŞ SİVAS´a mı Gelecek?
Sivas kamuoyu Şaban KAYA´nın AMERİKA ziyaretini konuşuyor. ABD´ye birkaç kişilik heyet ile giden KAYA´nın, OBAMA ile görüşmeyi murat ettiği lakin bu emeline ulaşamadığı iddia ediliyor. BARAK Hüseyin OBAMA ile görüşme imkanı bulamayan KAYA´nın çok hüzünlendiği ve bunu duyan OBAMA´nın ise çok duygulanıp kısa zamanda SİVAS´a gelip tebdili kıyafet KAYA´nın gönlünü alacağı konuşuluyor.
Güncel
Hızlı Tren Güzergahı Neden Değişti?
Hızlı Tren Güzergahı Neden Değişti?
Hızlı Tren güzergâhının neden değiştirildiği şehirde dillerden düşmüyor. Yeni güzergâhın Üniversite tarafına kaydırılmasının nedenleri sorgulanıyor. Güzergah etrafındaki arsa fiyatlarının artıp artmadığı ise diğer bir merak konusu.
Güncel
Sivas´ın Gururu İlkleri Gerçekleştiriyor
Sivas´ın Gururu İlkleri Gerçekleştiriyor
TRT Ekranlarında yayınlanan “Ömür Dediğin” isimli program Azerbaycan´ın ardından BATI TRAKYA´ya geçti. Bir televizyon programı olmanın ötesinde, adeta gönül köprüsü kuran “Ömür Dediğin”, Türkiye´nin etki alanına önemli katkılar sunuyor.
Vekil BOYRAZ, Çalışmalarını Sürdürüyor
Vekil BOYRAZ, Çalışmalarını Sürdürüyor
SİVAS´ın TBMM´deki temsilcilerinden olan İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, her fırsatta halkla iç içe olmaya devam ediyor. İstanbul Milletvekili olmasına rağmen, SİVAS ve Sivaslılar ile ilgili her konuya yakın ilgi duyan BOYRAZ, İstanbul´da da en enerjik ve en sevilen vekil olarak tanınıyor.
Siyaset
Yap Yık!..
Yap Yık!..
Hızlı tren güzergahı için Kızılırmak üzerinde yapılan köprü ayakları, güzergahın değişmesi sonrasında boş kalırken, onca milli servetin de heba edildiği biliniyor. Şimdi ikinci bir savurganlık ise SSK hastanesi için geçerli. Deprem güçlendirmesi başta olmak üzere, her tarafı yenilenerek sapasağlam hale getirilen SSK hastanesinin, yeni hastaneye taşınması sonrasında yıkılacak olması çok sert tepki çekiyor.
Güncel
Lojistik Köyden Ses Yok!
Lojistik Köyden Ses Yok!
Lojistik Köy Planlaması yapılan illerde çalışmalar devam ederken, Sivas´ta yaprak kımıldamıyor. Lojistik Köy konusunda sınıfta kalan şehirde, bitirici adımlara ne zaman geçileceği ise bilinmiyor. Yüzlerce insanın istihdam edileceği ve Sivas´ı Orta Anadolu´da ticaret merkezi yapacak olan LOJİSTİK KÖY, Sivaslılarca heyecanla bekleniyor.
Güncel
Bölge Hastanesine Hızlı Tren Eklendi
Bölge Hastanesine Hızlı Tren Eklendi
Son aylarda KIZILIRMAK kenarında önemli gelişmeler yaşanıyor. “İmara uygun lakin vicdana uygun olup olmadığı” tartışma konusu olan pek çok uygulama ile KIZILIRMAK kenarları şekilden şekle sokuluyor. Bölge Hastanesi sonrasında, Hızlı Tren güzergâhı da Kızılırmak havzasına hapsedildi.
Güncel
Bunlar Doğru mu?
Bunlar Doğru mu?
Hızlı Tren için yapılan ve sonradan öylece bırakılan eski köprü etrafındaki arsaların birileri tarafından hızlıca alındığı iddia ediliyor. Bu arsalar ile ilgili alımları Belediye Başkan yardımcısı Ahmet ÖZAYDIN´ın aldığı yönündeki iddialar ise şaşkınlık oluşturdu. Sivas kamuoyu, ÖZAYDIN´dan bu tür alımlarla ilgisinin olup olmadığını açıklamasını bekliyor.
Güncel
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
İki dönemdir Ak Parti Aday Adaylığı için başvuran lakin hayal kırıklığına uğrayarak listeye giremeyen, Faruk KOCACIK ekibinden Hüseyin YILMAZ, şimdilerde gözünü gelecek yıl yapılacak rektörlük seçimlerine çevirdi. Mehmet BAKIR, Hüseyin SARI, Şeref BOYRAZ, Ertan BUYRUK ve Faruk KOCACIK tarafından şimdilik desteklenen YILMAZ´a şans tanınmıyor.
Güncel
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Kamuoyuna açıklayacak icraat bulmakta sıkıntı yaşayan Faruk KOCACIK ekibi, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp “Fadlum Köprüsü´nü” gündeme taşıyorlar. Yıllardır küçük bir köprüye takılıp kalma komikliği ortada dururken, sanki “Boğaz Köprüsü” yapılıyormuş gibi yaygara koparılması hayretle ve ibretle izleniyor.
Güncel
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
Deliler, anormaller, sıra dışı olanlar, aşkı ve ideali koyunlarında emzirenler, hiç var olmayacak bir dünya için savaşanlar, şehrin yapay maskeli suretinden usananlar, başı boş kalabalıkların, çıkar ilişkilerinden bıkanlar, yüreklerinde aya bulanmış zarafeti taşıyanlar, mor menekşelerin asudeliğine meftun olanlar, gelip ara ara söyleşmeliler Gökpınar ile…
Kültür
SİVAS´a Bir Çivi Çakın!
SİVAS´a Bir Çivi Çakın!
Habip SOLUK zamanında gündeme gelen lakin Sivaslı bir Ulaştırma Bakanı olmasına rağmen Lojistik Köy Kurulması için bir adım atılmadı. Bakan Feridun BİLGİN ve Milletvekili Hilmi BİLGİN´in en azından bu konuda Sivas için çaba göstermeleri bekleniyor.
Güncel
Hedeftesin SUSMA
Hedeftesin SUSMA
Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Nurullah Albayrak ek zamlar ve iş güvencesiyle ilgili olarak ağır eleştirilerde bulundu. Albayrak "Yıllarca eğitim gördün, sınavlara girdin, milyonlarca kişinin arasından seçilerek kamuda çalışmaya hak kazandın ama hep sen hedefte oldun! SUSMA!" dedi"
Güncel
Halka Hizmet Borcumuz
Halka Hizmet Borcumuz
İlimizin ve ülkemizin en önemli değeri olan Milletvekilliği öncesinde de sonrasında da devlet adamlığını koruyan, üzerine almış olduğu devletin en kritik noktasındaki bakanlık görevine rağmen şehrini ve hemşehrilerini göreve geldiği 2011 yılından beri unutmayan, her fırsatında iline gelen sorunları dinleyen kilit isimler arasındaki Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz "istikrar sürerse Türkiye`ye daha büyük eserler kazandıracaklarını belirterek, "Bu halka büyük hizmetler vereceğiz. Yaptıklarımızı bu aziz millete iyi anlatabilirsek bu halk yine istikrardan ve güvenden yana tercihini kullanacaktır" dedi.
Siyaset
Bari Köyde Oda Açın
Bari Köyde Oda Açın
Şehirle üniversite arasında bir köprü kurması temel amacıyla kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM), işlevsiz merkezlerden birine dönüştürüldü. Merkez için bir yer dahi bulamayan koskoca Cumhuriyet Üniversitesinin, şehir üniversite bütünleşmesine önem vermediğinin de bir göstergesi olduğu yorumları yapılıyor.
Güncel
TARİHİ KATLEDİP ESERLERE ZULMEDENLER
TARİHİ KATLEDİP ESERLERE ZULMEDENLER
İlimizde birçok tarihi eser kurumların umursamazlığı nedeniyle ne yazık ki yok edilmeye mahrum bırakılmış durumda. Bunların en başında Tarihi Kesik Köprü gelirken, Behrampaşa Hanı ve Gök Medrese gibi birçok eser günden güne yok oluyor. Bu eserlerin yok olmasında ise Sivas Valiliği başta olmak üzere Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, Sivas Belediyesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Anıtlar Kurulu?nun umursamazlığı geliyor.
Güncel
ELBİRLİĞİYLE GİTTİ
ELBİRLİĞİYLE GİTTİ
İlimizde Havaalanı yolu Taşlıdere yolu ve tarihi köprülerde yaşanan sıkıntılarla gündeme gelen Karayolları 16. Bölge Müdürü Murat Elbir, Karayolları Genel Müdürlüğü Sanatsal Yapılar Daire Başkanlığı görevine getirilirken, Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydın Doğan da ilimize atandı.
Güncel
KESİK KÖPRÜ?YE KIŞ ENGELİ
KESİK KÖPRÜ?YE KIŞ ENGELİ
2 yıl önce Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından ulaşıma kapatılarak restorasyonu yapılması istenen tarihi Kesik Köprü?de çalışmalar kış mevsimi nedeniyle yarıda kaldı. Ulaşıma kapatılmayarak çalışmalara başlanan köprünün ilk kısmında çalışmalar tamamlanırken, 2. Kısımdaki çalışmaların önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar