Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bölge Hastanesine Hızlı Tren Eklendi
Bölge Hastanesine Hızlı Tren Eklendi
Son aylarda KIZILIRMAK kenarında önemli gelişmeler yaşanıyor. “İmara uygun lakin vicdana uygun olup olmadığı” tartışma konusu olan pek çok uygulama ile KIZILIRMAK kenarları şekilden şekle sokuluyor. Bölge Hastanesi sonrasında, Hızlı Tren güzergâhı da Kızılırmak havzasına hapsedildi.
Güncel
SiVAS´ta Bir Hastane Macerası!
SiVAS´ta Bir Hastane Macerası!
Yüksek Gerilim hattı alanına kuruldu. Kızılırmak havzası olması nedeniyle altından su çıkıyor dendi. İlk önce Bölge Hastanesi için yola çıkıldı olmadı. Yatak kapasitesi düşürüldü. Numune Hastanesine çevrildi. Şimdi de alelacele hazır olmadan, halk hastaneye davet edildi.
Güncel
KIZILIRMAK Devlet Projesi Olmalı
KIZILIRMAK Devlet Projesi Olmalı
Sivas nefesini tuttu ve KIZILIRMAK Projesini bekliyor. YILDIZ DAĞI´nda gösterilen başarıyı Kızılırmak´da da görmek isteyen Sivaslılar, TBMM Başkanı İsmet YILMAZ´dan KIZILIRMA´a el atmasını bekliyor.
Güncel
KAYA Nereye Koşuyor?
KAYA Nereye Koşuyor?
Özbelsan Müdür Vekili Şaban KAYA, ÖZBELSAN da yaptığı tarafgir uygulamaları nedeniyle tepki çekiyor. Kızını üniversiteye aldırmak için Belediye ismi ile baskı yaptığı iddia edilen KAYA´nın, en sonunda kızını Hayat Ağacına aldırdığı kamuoyu gündemine gelmişti.
Güncel
Cambaza Bak Cambaza!
Cambaza Bak Cambaza!
Kızılırmak kanarlarındaki arsaların son zamanlarda kapış kapış edildiği belirtiliyor. Büyük paralarla el değiştiren arsaların konut için planlandığı alınan bilgiler arasında. Siyasetçi, iş adamı ve yerel bazı siyasi ve ticari aktörlerin buralara akın ettikleri iddia ediliyor.
Siyaset
KIZILIRMAK İçin Büyük Düşünmeli
KIZILIRMAK İçin Büyük Düşünmeli
Yeni Sivas´ı KIZILIRMAK kenarına kaydırarak, modern bir şehir oluşturmak mümkünken, Sivas bu düşünce çıtasına yaklaşamıyor. Kızılırmak´ın, MARMARAY gibi devlet projesi olarak ele alınması durumunda, Sivas´ın FLORANSA gibi hayal ve sanat şehrine dönüşebileceği mümkün görülüyor.
Güncel
KIZILIRMAK Devlet Projesi Olmalı
KIZILIRMAK Devlet Projesi Olmalı
Kızılırmak ile ilgili düşünceler sıcaklığını koruyor. Başkan AYDIN´ın KIZILIRMAK´ı Aksu gibi düşünüp daraltmasından korkuluyor.
Güncel
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
"Sivas´a eğitim ve araştırma hastanesi yapılacak" diye uyutulan Sivaslılar, yeni hastanenin Bölge hastanesi değil de Numune Hastanesi olduğunu öğrenince şok oldular. Kızılırmak havzasına yapılan hastanenin zemininin su olduğu, ayrıca yüksek gerilim hattı alanında olması da bir başka soru işaretini akıllara getiriyor.
Güncel
Musa ve Mehdi mi Beklenecek?
Musa ve Mehdi mi Beklenecek?
Firavun SİSİ’nin, seçilmiş Cumhurbaşkanı MURSİ’yi idam ettirme girişimine dünya seyirci kalırken, İslam Dünyası ise MEHDİ ve MUSA bekliyor. Sosyal ortamlarında, çalıştıkları kurumlarda, iş hayatlarında, haksızlıklara karşı dik duramayan, yüce idealler için beş kuruş para ayırmayan pek çok sanal mücahidin, bağırmak bedava olduğu için SİSİ’ye bağırmaları komik bulunuyor.
Güncel
Kızılırmak Kuşa Çevrilmesin
Kızılırmak Kuşa Çevrilmesin
Kızılırmak ile ilgili düşünceler sıcaklığını koruyor. Başbakan DAVUTOĞLU’nun Kızılırmak Projesine destek vermesi memnuniyetle karşılanırken, Sivas Belediyesi’nin Kızılırmak’ı sahil yolu bağlamında projelendirme düşüncesi eleştiri alıyor.
Güncel
Sivas Siyasetinde Seviyeyi Düşürdü
Sivas Siyasetinde Seviyeyi Düşürdü
Ak Parti’ye geçtiği günden bu yana Partiye karıştırmakla suçlanan Ahmet KUZU’nun bunca istenmemesine rağmen ayak diretmesi, Sivas siyasi hayatında alay konusu olmaya devam ediyor. Meydanlara eşekleri getirip, zamanında Ak Parti’yi eşekle protesto edip ulusal basında rezil etme girişimini organize eden Kuzu’nun, şehir siyasetini bu güne kadar hiç olmadığı kadar berelediği belirtiliyor.
Siyaset
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1980’li yıllardan bu yana konuşulan lakin bir adım dahi atılmayan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, sonunda gerçekleşiyor. Sivas’ın büyük rüyasında tekerlekler dönmeye başlarken, Üç Kızılelma’dan ikisi olan KIZILIRMAK ve KALE EVLERİ içinse bir adım daha atılmadı.
Güncel
Yıldız Dağı Acil Eylem Planı
Yıldız Dağı Acil Eylem Planı
Sivas’ın Kızılırmak, Kale Evleri ve Yıldız Dağı Kızılelma projeleri yavaş yavaş şekilleniyor. Yıldız Dağı için dev adımlar atılırken, özellikle Sıcak Çermik ve Yıldız Dağı birlikteliğinin Sivas turizmi için hayatiyet taşıdığı biliniyor.
Güncel
EROĞLU Sözünü Tutmalı
EROĞLU Sözünü Tutmalı
Yerel seçimler zamanında Belediye Başkan Adayı Sami AYDIN’a Kızılırmak konusunda söz veren Ak Parti’nin etkin insanlarından Bakan Veysel EROĞLU’nun, artık bu sözünü tutması bekleniyor. Seçim döneminde gündeme gelen bu sözün, Sivaslılar’ın Aydın’a vekâlet vermelerinde etkin olduğu da bir gerçek iken, Bakan Veysel EROĞLU’nun artık Kızılırmak’ı Sivas’a kazandırmak için çaba göstermesi arzulanıyor.
Güncel
Kızılelma`ya Doğru
Kızılelma`ya Doğru
Sivas Kızılelmaya doğru adım adım yaklaşıyor. Türkiye’nin yitik projelerinden Kızılırmak için umut ışığı doğdu. Belediye Başkanı Sami AYDIN ve ekibinin bu yönde çalışmalar içinde olması Sivaslıları heyecanlandırdı. Sivas’ı cazibe merkezi yapacak olan Kızılırmak Projesinin, Marmaray’dan sonra en büyük ikinci Türkiye projesi olacağı belirtiliyor.
Güncel
Yıldız Yürüyor, Sırada Kızılırmak
Yıldız Yürüyor, Sırada Kızılırmak
Sivas’ın en önemli projelerinden biri olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi çalışmaları devam ediyor. Bakan İsmet YILMAZ’ın özenle takip edip desteklediği Kayak Merkezi yatırımlarında makaralar dönerken, şimdi gözler Kale ve Kızılırmak’a çevrildi. Kale’nin eski Sivas evleri ile donatılması hayali yanı sıra, Sivas’ı İkinci İstanbul yapacak olan Kızılırmak Projesinin ise şehrin Kızılelması olduğu yorumları yapılıyor.
Güncel
Belediye`den Eğitime Destek
Belediye`den Eğitime Destek
Sivas Belediyesi, yavaş yavaş sahaya inmeye başladı. Adliye Eski Binası’nın yıkımına başlayan Belediye’nin, Kızılırmak ile ilgili önemli çalışmalar içinde olduğu da gelen bilgiler arasında. Başkan AYDIN ve Başkan Vekili Zekeriya GÜLÜM’ün, Danişment İlkokulu Bahçe düzenlemesini de gerçekleştirmeleri kamuoyunda taktir ile karşılandı.
Güncel
KUM HIRSIZLIĞI
KUM HIRSIZLIĞI
Kızılırmak çevresinde kum ocağı olmadığı halde sürekli kumu çalınan bölge defalarca polise ihbar edilmesine rağmen kum hırsızlığının önüne geçilmiyor. Üstelik uzun süredir devam eden bu durumdan ırmak yataklarında yetkili olan il özel idare, ne de sürekli şikâyete maruz kalan DSİ, çevre orman müdürlüğü ve valilik haberdar değil gibi görünmeye çalışıyor. Peki, kamyonlarla izinsiz ve ruhsatsız şekilde alınan kumların hesabını kim ne zaman verecek?
Güncel
ALBAYRAK; "HESAP SORULACAK"
ALBAYRAK; "HESAP SORULACAK"
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Av. Serhat ALBAYRAK, geçtiğimiz günlerde okul müdürlerinin görevden alınması ile ilgili olarak; "İktidar okul ve derslik yaptırmakla, bedava kitap ve tablet dağıtmakla böbürlenerek, Milli Eğitimin üzerinden adeta silindir gibi geçmektedir" dedi
Eğitim
Kızılırmak`a Selam Olsun
Kızılırmak`a Selam Olsun
Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun, Ak Parti Kongresinde yaptığı tarihi konuşmada Sivas’ın incisi Kızılırmak’a da selam göndermesi şehirde memnuniyetle karşılandı. Konya ve Sivas gibi iki kadim şehrin iki başarılı devlet adamı olan DAVUTOĞLU ve YILMAZ’ın, Türkiye için çok önemli başarılara imza atacağı kaydediliyor.
Siyaset
Düşte, Aşkta Bir İnanç
Düşte, Aşkta Bir İnanç
Yahşi derelerin, aman bilmez dağların feryadı figanına inat, ahu zarı sicim gibi yüreğe dağlayan bir anlam. Anlam içindeki sukut, sukut içindeki anlam… Güzel bir adam. İçine doğru akan bir ırmak. Sıra servilerin, patlamaya hazır tomurcukları ile zamana meydan okuyan bir seyyah… Güzel bir yürek, güzel bir adam… Kırılgan bir muştu, evrensel bir duruş…
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:37 05:28 12:39 16:29 19:34 21:09
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar