Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KURU´YA DESTEK
KURU´YA DESTEK
Sivas´ta Hilmi Bilgin´in sanki şehrin istediği aday muamelesi gösterilerek AK Parti listelerinde yer verilmesine karşı gösterilen tepki sonrasında kaybeden AK Parti´de yine en olumlu adım Bakan İsmet Yılmaz´dan geldi.
Siyaset
Sivas Referans Olduklarına da Kızdı
Sivas Referans Olduklarına da Kızdı
Ak Parti´nin Sivas yenilgisinin baş sorumlularından olan Hilmi BİLGİN, eleştiri yağmuruna neden oluyor. 75 aday adayı olmasına rağmen onları ustalıkla elediği belirtilen BİLGİN´in, seçmenin sert tepkisine neden olup oy kaybının yaşanmasını sağladığı vurgulanıyor. ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan BİLGİN´in Sivas´ta pek çok kişinin de referansı olduğu biniyor. Sivas şimdi, BİLGİN´in referans olduğu isimleri araştırmaya başladı.
Siyaset
Ak Parti Bu İkiliyi Konuşuyor
Ak Parti Bu İkiliyi Konuşuyor
Ak Parti’nin Sivas’ta hezimete uğramasında etkileri olduğu gerekçesiyle Hilmi BİLGİN ve Ahmet KUZU’nun istifaları bekleniyor. Ak Partililer, bu başarısızlıkta BİLGİN ve KUZU’nun büyük payları olduğunu dile getiriyorlar.
Siyaset
Aday Adaylarını O, Sivas`ta Onu Çizdi
Aday Adaylarını O, Sivas`ta Onu Çizdi
Genel Merkezi arkasına alarak Aday adaylığı sürecini hiçe sayan ve başvuruda bulunan aday adaylarına çizik atan Hilmi BİLGİN’in seçim yenilgisinin asıl müsebbibi olduğu parti kulislerinde konuşuluyor. Temayülde partilileri hiçe sayarken, STK yoklamasında da STK’larla dalga geçip, STK’ları çatal kaşık sesine boğduğu belirtiliyor.
Siyaset
Sivas`ta Ak Parti`yi Bitirdi
Sivas`ta Ak Parti`yi Bitirdi
Ülfet Hukuk Derneği ekibinden olan ve ismi şehirde “Paralel Yapı” ile anılan Hilmi BİLGİN’in Sivas’taki Ak Partinin başarısızlığında önemli pay sahibi olduğu konuşuluyor. BİLGİN’in seçilecek yerde listede olmasını hazmedemeyen pek çok Ak Partilinin başka partilere kaydığı belirtiliyor.
Siyaset
Sivas`ın Kaybedenleri
Sivas`ın Kaybedenleri
Ak Parti’nin seçim yenilgisi analiz ediliyor. Sami AYDIN, Ziya ŞAHİN, Hilmi BİLGİN ve Osman YILDIRIM’ın bu yenilgide paylarının oldukları şehirde konuşuluyor. Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN’in istifa etmesi beklenirken, projelerini Ak Parti’nin tek başına iktidarına odaklayan Sami AYDIN’ı da zor günlerin beklediği belirtiliyor.
Siyaset
Döner Tamam, Ya Helva?
Döner Tamam, Ya Helva?
Seçim çalışmaları kapsamında esnafları ziyaret eden vekil adayları ilginç kareleri hafızalara kazımaya devam ediyorlar. Ak Parti ikinci sıra adayı Hilmi BİLGİN’in döner kesmesi de seçim fotosu olarak yerini aldı. Döner kesmede maharet gösteren Vekil adayı BİLGİN’in helva yapıp yapamayacağı da merak ediliyor.
Siyaset
Şah Kim, Mat Kim?
Şah Kim, Mat Kim?
Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN’in İl teşkilatını şekillendirme arzusu somutlaşıyor. Hemen hemen her işleyişe müdahale eden BİLGİN bundan birkaç ay önce de Bakan YILMAZ’ın desteğini alan İl Başkanı ŞAHİN’i indirmeye çalışmış ve Bakan YILMAZ’ın engellemesi ile sular durulmuştu.
Siyaset
Göç Veren Şehrin Destanı mı Yazılacak?
Göç Veren Şehrin Destanı mı Yazılacak?
Sivas, Ak Parti listesi ikinci sırada yer alan Hilmi BİLGİN’i konuşuyor. Listeler açıklanır açıklanmaz Sivaslılar’a, Sivas için destanlar yazacağız diye açıklama yapan BİLGİN’in, şimdiye kadar Sivas için hangi destanı yazdığı merak ediliyor.
Siyaset
AK MI KARA MI 2 GÜN SONRA
AK MI KARA MI 2 GÜN SONRA
Seçimlere sayılı günler kala 2 gün sonra ilimize gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun katılacağı miting öncesinde parti içerisinde büyük bir endişe yaşanıyor.
Siyaset
YUMRUKLAR MI YUMRUKLAR!
YUMRUKLAR MI YUMRUKLAR!
AK Parti Genel Merkezi harekete geçti... Gereği yapılacak mı? Hilmi Bilgin ardında duracak mı? STK`lar dinleniyor....
Siyaset
İşte Siyaset
İşte Siyaset
Bakan İsmet YILMAZ’ı Sivas’ta silmek için elinden geleni yaptı. Bakanın desteklediği İl Başkanı Ziya ŞAHİN’i al aşağı etmek için isyan başlattı. Ülfet Hukuk Derneğini kurdu. Şehirde pek çok ticari ilişkide adı geçti. Cemaat yapılanmasını el altından koruduğu iddia edildi. Listede seçilecek yerde olması ise Sivas’ta deprem etkisi yaptı.
Siyaset
Gider Ayak Yeni Operasyon
Gider Ayak Yeni Operasyon
Hilmi Bilgin ve Eğitim Bir-Sen Başkanı İlhan Karakoç tarafından Bakan ve Ziya Şahin`in referansı ile atama yazıları yazılan Sivas Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Celal Karahan, Ahmet Sevim ve Harun Tan isimlerini yine AK Parti Milletvekili Ali Turan`ın da desteğini alarak iptal ettirme girişimi başlatıldı.
Siyaset
Kuruçay Başkan
Kuruçay Başkan
AK Parti Gençlik Kollarında verdiği mücadelelerle bugüne kadar kalmayı başaran, ne olursa olsun benim istediğim kişi yeni başkan olacak nidaları atan Murat Toraman`ın yerine Burak Kuruçay getirildi.
Siyaset
Kurumlar The Imamla Paralel`e Teslim
Kurumlar The Imamla Paralel`e Teslim
17 Aralık Operasyonları ile gün yüzüne çıkan devlet içerisinde oluşturulmuş paralel yapıyla başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümetinin mücadelesi büyük bir hızla devam ederken ilimizde ise tam tersine kurumlar adeta Paralel yapıya teslim edilmiş durumda.
Siyaset
Yandı Gülüm Keten Helva
Yandı Gülüm Keten Helva
Sivas’ın eğitim geleceği hakkında ortaya bir proje koyamayan Eğitim Bir Sendikası, dar alanda paslaşmalardan kendini alamıyor. Eğitim Bir Genel Merkezinden destek bulamayan İlhan KARAKOÇ, bütün ümidini Hilmi BİLGİN’in yeniden seçilmesine bağladı.
Güncel
BİLGİN’e Temayül Şoku
BİLGİN’e Temayül Şoku
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN ve ekibi temayül yoklamasında adeta şoka uğradılar. Pazar günü yapılan Ak Parti’nin temayül ayrıntıları yavaş yavaş kamuoyuna yansıyor. Özellikle Hilmi BİLGİN ile hareket eden siyasilere partililer tarafından tavır konduğu bilgileri geliyor. İlçeler başta olmak üzere merkezde dahi Hilmi BİLGİN’in siyasi ekibinin, temayül yoklamasında şoke oldukları dilden dile dolaşıyor.
Siyaset
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Ülfet Hukuk Derneği kurucularından olan Hilmi BİLGİN siyasi hayatının sonlarını yaşıyor... Avukatlıktan Baro Başkanlığına, Baro Başkanlığından Milletvekilliğine uzanan yükseliş trendi, bir anda geriye doğru inmeye başladı.
Siyaset
Sivas`ta BİLGİN Sancısı
Sivas`ta BİLGİN Sancısı
Ülfet Hukuk Derneği Kurucusu Ak Parti Milletvekili Hilmi BİLGİN’in Sivas Ak Parti teşkilat yapısını kafasına göre şekillendirme arzusu tepki çekiyor. Sivas için işlerlikli icraatlarda bulunmayan BİLGİN’in, partinin tamamına nüfuz etme girişiminden, Genel Merkez’in haberinin olup olmadığı merak ediliyor.
Siyaset
BİLGİN Nereye Koşuyor?
BİLGİN Nereye Koşuyor?
Sivas’ın en ilginç siyasetçilerinden biri olan Hilmi BİLGİN’in hızlı yükselişi kamuoyunda konuşulurken, bu hızlı yükselişin hızlı düşüşünün ise şu aralar açık seçik gözlemlendiği vurgulanıyor. Baro başkanlığından vekilliğe uzanan yolun sonuna gelindiği ve BİLGİN’in vekillik serüveninin önümüzdeki yaz sonlanacağı Sivas kamuoyunda en çok dillendirilen konuların başında geliyor.
Güncel
İlimizdeki AK Parti siyasetinde Bakan İsmet Yılmaz ile birlikte başlayan temiz siyaseti bitirmek isteyenlerin siyasi gelecek endişesi tavan yaptı.
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:43 05:32 12:40 16:28 19:31 21:05
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar