Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kendi Kitaplarını Çıkardılar
Kendi Kitaplarını Çıkardılar
SİVAS´ta, sıra dışı eğitimcilerin açtığı eğitim çığırı giderek büyüyor. Bu bağlamda Öğretmenleri Hakan ERASLAN´ın gözetiminde KILIÇARSLAN İlkokulu 4.sınıf öğrencileri kendi kitaplarını çıkarttılar.
Hayal ne Gerçek ne?
Hayal ne Gerçek ne?
Sivas yerel siyasetin iki bayan aktörü, her fırsatta Ak Parti Genel Merkezden geri durmuyorlar. Vekillik için yoğun koşturma içinde olan bu iki isme şans tanınmıyor.
Siyaset
SİVAS EN LAİK ŞEHİR
SİVAS EN LAİK ŞEHİR
Türkiye´de laikliğin en iyi yaşandığı illerin başında Sivas geliyor. Din ve dünya işlerinin birbirinden ayıran Sivaslılar, ikisini ayrı ayrı kulvarlarda götürüyorlar. Camide dini ibadetini yerine getiren birçok insan, cami dışına çıkar çıkmaz, dini ölçüyü bir kenara bırakarak dünyevi şartları yaşamaya devam ediyorlar.
Güncel
Gözler Milli Eğitim´de
Gözler Milli Eğitim´de
Sivas eğitimde yol ayrımında. Okullarını başarıya taşıyamayan, kurum kültürünü oluşturamayan, eğitimdeki yenilikleri içselleştiremeyip başarısız ve beceriksiz bir çizgiyi benimseyerek şehrin eğitim dirilişini adeta baltalayan okul idarecileri hakkında, Milli Eğitim´in nasıl bir tasarrufta bulunacağı merak ediliyor.
Güncel
STK´lar Ne Zaman Sivilleşecek?
STK´lar Ne Zaman Sivilleşecek?
Seçim zamanı davet davet gezerek, çatal kaşık sesine boğulan sözde Sivil Toplum Kuruluşları (STK), şimdi de konak konak gezerek güya istişarelerde bulunduklarını iddia ediyorlar. Muhalif bir felsefeyi içinde barındırmaları gereken, Sivil Toplum Kuruluşları, Sivas´ta bunun tam aksine itaatkâr bir yapılanmayı benimsiyorlar.
Güncel
Dürüst Kişiliği İle Siyasette
Dürüst Kişiliği İle Siyasette
Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir siyasi değer olan Halit Mete OLTULU CHP Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.
Siyaset
ÇEÇEN Suikastlerini Kim Yaptırıyor?
ÇEÇEN Suikastlerini Kim Yaptırıyor?
İstanbul´da yaşayan ÇEÇEN Muhaliflerin bir biri ardına suikasta kurban gitmesi esrarını korurken, bu suikastların ardında Rus Kuklası Ramazan KADİROV´un olduğu iddia ediliyor.
Güncel
İki Unutulmaz Dev İsim
İki Unutulmaz Dev İsim
İki dev karakter. İki keskin bakış, iki tavizsiz duruş. Renkli camda; ketum, sert iki taş kalpli, gerçek hayatta müşfik, sevecen, duygusal…
Kültür
Kaybedeni Olmayan Yarışma
Kaybedeni Olmayan Yarışma
HAKYOL VAKFI Geleneğinin devamı olan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, çok önemli çalışmalar silsilesi gerçekleştirmeye devam ediyor. Bir medeniyet aşkı ve hayali ile kolları sıvayan dernek, kaybedeni olmayan hadis yarışması düzenliyor.
Güncel
Sivas Postası Yine Haklı Çıktı!
Sivas Postası Yine Haklı Çıktı!
Vakıflar Müdürü Cemal KARACA, ilk icraatını hayata geçirdi. Şehrin tarihi mekanı Buruciye Medresesi´ne Müftülük´e devreden KARACA´nın, diğer tarihi eserler hakkındaki tasarrufu merakla bekleniyor.
Güncel
Paralel Yapı Nereye Yaslanıyor?
Paralel Yapı Nereye Yaslanıyor?
Kamuoyunda “Tabanı İbadetle, Ortası Ticaretle, Tavanı ise İhanetle” meşgul olduğu bilinen Paralel Yapının, Sivas´ta ustaca kamufle olduğu görülüyor.
Güncel
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Sivas Kitap Günleri, bir kere başlamış ve dört yıl kesintisiz sürerek her defasında biraz daha gelişerek kurumsallaşmış göğüs kabartıcı bir etkinlik. Özellikle de bu yıl dar kapsamlı yapısından sıyrılması ve tabuları yıkarak Ataol BEHRAMOĞLU ve Mustafa BALEL´i de katmak suretiyle yelpazenin genişletilmesi ve kucaklayıcı bir niteliğe bürünmesi olaya ayrı bir güzellik katıyor.
Kültür
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
GÖKPINAR´a Doğru Ağır Zaman
Deliler, anormaller, sıra dışı olanlar, aşkı ve ideali koyunlarında emzirenler, hiç var olmayacak bir dünya için savaşanlar, şehrin yapay maskeli suretinden usananlar, başı boş kalabalıkların, çıkar ilişkilerinden bıkanlar, yüreklerinde aya bulanmış zarafeti taşıyanlar, mor menekşelerin asudeliğine meftun olanlar, gelip ara ara söyleşmeliler Gökpınar ile…
Kültür
Mustafa BALEL Öyküleri Romanya`da
Mustafa BALEL Öyküleri Romanya`da
Sivas´ın gururu Mustafa BALEL´in eserleri dünya edebiyatında okurlarla buluşmaya devam ediyor. Fransa, İran ve son olarakta Romanya´da öykü severlerle buluşan Balel´in mısraları, beğeniyle soluklanıyor. Yazı felsefesinin en dip labirentleri iyice soluklandığında Sivas´ın mısmıl kelime ve deyimlerine de çokça rastlanmakta.
Kültür
Bu İlkelliğin Bir Cezası Olmalı
Bu İlkelliğin Bir Cezası Olmalı
Sivas´ta, toplu çekirdek yeme ve kabuklarını olduğu yere atma ayini son hız devam ediyor. Yerler, saman tarlası gibi bembeyaz çekirdek kabuğu ile dolarken, nefes almadan çekirdek yiyen halkımızın, bu davranışını sosyologların ne zaman analiz edeceği merak ediliyor.
ERDEM´e Büyük Tepki Var!
ERDEM´e Büyük Tepki Var!
Sivas milletvekili olmadığı halde, her fırsatta Sivas´a müdahil olan Ekrem ERDEM´e büyük bir tepki var. Sivas için hiçbir somut proje ortaya koyamayan ERDEM´in, aday adayı belirleme döneminde Sivas´a müdahale ettiği belirtiliyor.
Siyaset
Klavye Kahramanları Artıyor
Klavye Kahramanları Artıyor
Sosyal medyayı kullanan pek çok kullanıcının başta Cuma günü olmak üzere kutsal gecelerde ayet ve hadislerle bezenmiş paylaşımlarda bulundukları gözlemleniyor. Gerçek hayatta, dik durup hiçbir olumsuzluğa ses çıkarmayan, idealler ve hayaller için mücadele etmekten korkan pek çok insanın, sosyal medyada sanal dürüstlük satmaları komik bulunuyor.
Listelere Tepki Büyük 21 Gün Çözer mi?
Listelere Tepki Büyük 21 Gün Çözer mi?
AK Parti`nin 7 Haziran`da yapılacak 2015 yılı genel seçimleri için aday listesine giren isimlere büyük tepki verilirken özellikle 75`ten fazla ilimizden aday adayı başvurusu yapan hem ticari hayatta hem de AK Parti`nin siyasi arenasındaki etkinliklerine rağmen listede yer alamamaları sonunda bu isimler tarafından adeta protesto edildi.
Siyaset
Gönlü Kırık Kültür Vekilleri
Gönlü Kırık Kültür Vekilleri
Siyasi arenada hareketlilik sürerken, Sivas kültür hayatına katkısı olmayan pek çok insanın hayallerini süsleyen Meclis, bu dönemde kısmet olmadı. Sivas kültür ve sosyal hayatının içinde bulunan pek çok isim, Meclis hayaliyle yanıp tutuşsalar da bu hayallerinin bu dönemde gerçekleşmeyeceği gözlemleniyor.
Güncel
Çanta Yarışı Başladı
Çanta Yarışı Başladı
Sivas’ta kadınlar arasında kıran kırana süren çanta yarışması devam ediyor. Hemcinslerine göre giyinen, onlardan daha bir üst model eşya ve giyim kuşama odaklı bir gösteriş ile kendilerini paralayan şehrimiz kadınlarının, lüks tutkunluklarının en üst göstergesi olan çanta hayranlıkları, akıllara zarar bir şekilde hızla devam ediyor.
Güncel
Sivas`ta Kadınlar Özgür
Sivas`ta Kadınlar Özgür
Kadına şiddetin protesto edildiği şu günlerde, birkaç ufak tefek olay haricinde, kadına şiddetin görülmedi il olan Sivas’ta, kadınlar özgürce toplumun her alanında etkin olmaya devam ediyorlar. Sivas’ta sosyal hayata yön veren kadınlar, her alanda etkin olmanın gururunu yaşıyorlar.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar