Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
El Elde Baş Başta
El Elde Baş Başta
Siyasi desteğini yitiren, şehir kamuoyunun sessiz çoğunluğu tarafından artık desteklenmeyen Rektör Faruk KOCACIK, zor günler yaşıyor.
Güncel
Altınyayla Haber Okurlarla Buluştu
Altınyayla Haber Okurlarla Buluştu
Sivas basın dünyasına yeni bir soluk katıldı. Altınyayla İlçesinin de bir gazetesi oldu. Haftalık olarak okurlarla buluşacak olan gazetenin ilk sayısı çıktı.
Güncel
Sivaslı YILMAZ´a Güveniyor
Sivaslı YILMAZ´a Güveniyor
Sivas´ın kabinedeki temsilcisi olan İsmet YILMAZ, Sivas´ın sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor. Yıldız Dağı yatırımlarına her fırsatta kaynak aktaran YILMAZ, Borç batağı halindeki C.Ü.Tıp Fakültesi Hastanesi´ni de kurtardı.
Siyaset
Bu Şehirde SİVAS POSTASI Var
Bu Şehirde SİVAS POSTASI Var
Halkın ve haklının yanında dimdik duran SİVAS POSTASI GAZETESİ, Sivas´ın geleceği için büyük mücadeleler veriyor. Gazetemize ulaşan bir haber, kaygılarımızı doğrular mahiyette. SSK´nın yeri için aylardır kulis yapan bazı isimlerin bir restoranda konuyu masaya yatırdıkları ve “aman bu konuştuklarımızı SİVAS POSTASI duymasın” diye de bir birini uyardıkları bilgisi geldi.
Güncel
Kepçe, KALE´ye Daldı
Kepçe, KALE´ye Daldı
Kale için önemli düşünceler yıllardır dillerde dolaşırken, Başkan AYDIN, yol genişletmek için KALE´yi kırpmaya başladı. Olası büyük bir Kale Projesi için düşünceler geliştirilmesi gerekirken, KALE´nin budanmasının amacı merak ediliyor.
Güncel
SSK da Taşınıyor, Ya Yeri?
SSK da Taşınıyor, Ya Yeri?
Deprem güçlendirmesi yapılan, binlerce lira harcanarak yenilenen şehrin göbeğindeki SSK Hastanesi de taşınıyor. Birkaç bölümün bırakılıp, halkın istifadesine sunulması en akla yatkınken, yakın bir zamanda tamamen kapatılarak yeni hastaneye taşınacak olması şehirde eleştiri alıyor.
Güncel
Hani KALE SİT Alanıydı?
Hani KALE SİT Alanıydı?
Yıllardır SİT alanı burada bir şey yapılamaz denilen KALE´ye sonunda kepçeler girdi. Hastanenin taşınması sonrasında, SSK´nın yerinin ne olacağı ise SİVAS POSTASI tarafından adım adım kamuoyu ile paylaşılacak.
Güncel
Bir Kurum Daha Kapanıyor
Bir Kurum Daha Kapanıyor
Dikim Evi başta olmak üzere bir bir kapanan Devlet Kurumlarına SSK Hastanesi de ekleniyor. Yeni hastanenin sorunlarının giderilmesi sonrasında, SSK da tamamen kapatılıp oraya taşınacak.
Güncel
Yeni Hastanede Bitmeyen Sorunlar
Yeni Hastanede Bitmeyen Sorunlar
Yeni hastanedeki eksiklikler bitmiyor. Neredeyse her gün polkinliklerin yeri değiştirilirken, bir takım cihazların da ya çalışmadığı yada bozuk olduğu bilgisi haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Güncel
Hastaneler Küçültülerek Birleştiriliyor
Hastaneler Küçültülerek Birleştiriliyor
Sancılı bir hastane küçültme süreci şok bir istifa getirdi. Hastanelerin birleştirilmesine karşı olan Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Hayati ÖZTÜRK istifa etti.
Güncel
SiVAS´ta Bir Hastane Macerası!
SiVAS´ta Bir Hastane Macerası!
Yüksek Gerilim hattı alanına kuruldu. Kızılırmak havzası olması nedeniyle altından su çıkıyor dendi. İlk önce Bölge Hastanesi için yola çıkıldı olmadı. Yatak kapasitesi düşürüldü. Numune Hastanesine çevrildi. Şimdi de alelacele hazır olmadan, halk hastaneye davet edildi.
Güncel
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bekir GÜZELDAĞ´ın hazırlayıp sunduğu “Hikayeleriyle Türkülerimiz” isimli program izlenme rekorları kırıyor. “Hastanenin Kapısına Kar Doldu” isimli türkünün hikâyesini ekrana taşıyan GÜZELDAĞ, Sivas kültürüne önemli bir katkı daha sundu.
Güncel
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Kamuoyuna açıklayacak icraat bulmakta sıkıntı yaşayan Faruk KOCACIK ekibi, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp “Fadlum Köprüsü´nü” gündeme taşıyorlar. Yıllardır küçük bir köprüye takılıp kalma komikliği ortada dururken, sanki “Boğaz Köprüsü” yapılıyormuş gibi yaygara koparılması hayretle ve ibretle izleniyor.
Güncel
Bu Hayaldir Hayal!
Bu Hayaldir Hayal!
Altı su, üstü yüksek gerilimli, yolu tek yol olan Hastane açılmaya gün sayıyor. Tek yol ile önden ana yola çıkışın planlandığı hastane yolunda, ambülânsların eksik olmayacağı görülüyor. Geliş gidişlerin muamma olduğu ara yoldan, binlerce insanın kaza yapmadan nasıl hastaneye gideceği merak ediliyor.
Güncel
Hastane Yerlerine RANTÇILAR Pusuda
Hastane Yerlerine RANTÇILAR Pusuda
Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılacak denilerek kandırılan Sivaslı, normal bir Devlet Hastanesi ile karşılaştı. Hastanelerin birleştirilmesi sonrasında, iki hastane yeri için bazı görüşmelerin yapıldığı iddiaları gündemde. Sivaslılar, TOKİ´ye devredilmesi planlanan hastane yerlerinin ranta dönüştürülmesinden korkuyorlar.
Güncel
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
"Sivas´a eğitim ve araştırma hastanesi yapılacak" diye uyutulan Sivaslılar, yeni hastanenin Bölge hastanesi değil de Numune Hastanesi olduğunu öğrenince şok oldular. Kızılırmak havzasına yapılan hastanenin zemininin su olduğu, ayrıca yüksek gerilim hattı alanında olması da bir başka soru işaretini akıllara getiriyor.
Güncel
Hastane Değil Sanki Terminal
Hastane Değil Sanki Terminal
Sivas Postası Gazetesi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini kamu yararına araştırma çalışmalarına devam ediyor. Hastanenin deneyimli hekimlerinin neden hastaneden ayrılmaya devam ettikleri ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Güncel
Acil Serviste Kurşun Yağdırdı...
Acil Serviste Kurşun Yağdırdı...
400 promil alkollü Ali D. dün gece Numune Hastanesi Acil Servisinde karşılaştığı Ergün Şakak`a kurşun yağdırdı. Sivas Numune Hastanesinde dün gece yaşanan olay esnasında büyük panik yaşanırken sağlık çalışanları ve hastalar panikle kendilerini koruma altına almaya çalıştı.
Güncel
Sultan Türbesi Depo Oldu
Sultan Türbesi Depo Oldu
Sahipsiz olan Sivas sahip aramaya devam ediyor. Tarihi eserlerin yanı başında orayı tanıtıcı bilgilerin olmadığı şehirde, turizm hizmetleri sıfırın altında. Özellikle şehrin Sultan Tacı olan Şifaiye Medresesi içinde bulunan türbenin depo gibi kullanılması Sivaslılar’ın sert tepkisini çekiyor.
Güncel
Vergi Rekortmeni Vakıf Borç Batağında
Vergi Rekortmeni Vakıf Borç Batağında
Vergi rekortmeni olan Vakfın borç batağına sürüklendiği yönündeki ciddi iddialar, kamuoyunca yakından takip ediliyor. Son iki yılda yaşanan olumsuzlukların neden giderilmediği bilinmezken, Sivas’ın gözbebeği üniversitenin sorunlar yumağına doğru yuvarlandığı belirtiliyor.
Güncel
SAĞLIKTA KÜÇÜLÜYORUZ
SAĞLIKTA KÜÇÜLÜYORUZ
Bu yıl içerisinde hizmete girmesi beklenen Eğitim ve Araştırma Hastanesi?yle birlikte ilimizde sağlık alanında büyük sıkıntıların yaşanacağı belirtiliyor. Söz konusu hastanenin yapımının ardından mevcut Numune Hastanesi ve Devlet Hastanesi bu binaya taşınacak. Bu iki hastanenin yatak kapasitesi toplam da 817 iken yeni hastanenin yatak kapasitesi sadece 600? Mevcut hastanelerin dahi Sivas?ta sağlık konusunda yetersiz olduğu ortadayken, yeni hastanenin hizmete girmesiyle birlikte bu sorunun daha da artacağı ifade ediliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar