Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Mahalleli Cami Yaptıracak
Mahalleli Cami Yaptıracak
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´ne, cami yapmak için kolları sıvayan mahalleli, çalışmalara başladılar. Genelde emekli ve asgari ücretlilerden oluşan mahalle sakinleri, acil ihtiyaç olan sosyal donatılar için harçlıklarından keserek bu güzel yüke omuz vereceklerini belirttiler.
Güncel
Hesaplar Tutmadı B Planları Ne?
Hesaplar Tutmadı B Planları Ne?
Cumhuriyet Üniversitesi´nde önemli bir kesimin CHP AK Parti koalisyonuna kendilerini hazırladığı lakin görüşmelerin sonuçsuz olması nedeniyle şok oldukları belirtiliyor.
Güncel
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
Sivaslı kültür insanlarının olgunlaştırıp, gece gündüz mesai harcayarak kurulmasına vesile oldukları Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Kültür Araştırmaları Merkezi (CÜSAM), Rektör KOCACIK ve ekibi tarafından işlevsiz hale getirildi.
Güncel
Rektörlük Yarışı Kızışıyor
Rektörlük Yarışı Kızışıyor
Cumhuriyet Üniversitesi bu dönemde devasa adımlar atamamışken, yaklaşan rektörlük seçimleri için de şimdiden kulislerin yapılıyor olması manidar bulundu. Tekrar Rektör olma şansı olmayan KOCACIK, Ak Partiliğini tescil ettirmek için aday adayı olup asıl amacının rektörlük olduğu bilinen YILMAZ ve Vakıftaki onca başarısızlığına rağmen kendini rektörlüğe hazırlayan BUYRUK’un, rektörlük hayalleri kurması anlaşılamıyor.
Güncel
Boş Koltuk “Siyaseti“
Boş Koltuk “Siyaseti“
Çatı aday olarak siyaset dahil edilmeye çalışılan Hüseyin YILMAZ’ın boş bıraktığı rektör yardımcılığı koltuğu boş bekliyor. Sıralamaya girememesi durumunda Rektör KOCACIK tarafından yeniden aynı göreve getirileceği konuşuluyor. Rektör yardımcılığı koltuğunun boş bırakılmasının ise, KOCACIK’n mı yoksa YILMAZ’ın mı siyaseti olduğu merak ediliyor.
Siyaset
Küçük Prensi Nereye Hazırlıyorlar?
Küçük Prensi Nereye Hazırlıyorlar?
Senaryosunu Faruk KOCACIK, Hüseyin YILMAZ ve Mehmet BAKIR’ın yazdığı, üniversitenin geleceği isimli oyunda değişik hamleler gözlerden kaçmıyor. Üniversite yönetiminde başarısız olan bu ekip Hüseyin YILMAZ’ı vekillik için hazırlayarak, gelecek planları yapıyorlar. İkinci planı da ihmal etmeyen ekibin Ertan BUYRUK’u da rektörlük için hazırladıkları belirtiliyor.
Güncel
2014 Panorama
2014 Panorama
2014 Panorama
Siyaset
Seçim Kardeşliği
Seçim Kardeşliği
Cumhuriyet Üniversitesi sessizce rektörlük seçimlerine hazırlanıyor. Rektör KOCACIK’ın yeniden aday olmayacağı iddia edilirken, özellikle Üniversitede etkin olan Mehmet BAKIR ve ekibinin Hüseyin YILMAZ ve Ertan BUYRUK için çaba gösterecekleri belirtiliyor. Yanlı kadrolaşma iddiaları ile gündemden düşmeyen devasa birliktelik, bu dönemde işlerlikli çalışmalara imza atamadıkları için sert eleştiriler ile karşı karşıya.
Güncel
Hangi Hüseyin?
Hangi Hüseyin?
Muhafazakâr Hüseyin akşam duasında hayır ister, kendi fikirdaşlarına çıkışır. Demokrat Hüseyin, demokratlığını sessizlik olarak gösterir. Terazisi sola kayıktır. Mimikleri ile adalet dağıtır. Ben buradayım der, kendini gönül elçisi sayar. Solcu Hüseyin hayalprestir, her sabah kendinden emin bir şekilde makama gelir. Üç değişik Hüseyin olarak ortada durur.
Güncel
Cumhuriyetlik Komedi
Cumhuriyetlik Komedi
Sivas C. Üniversitesi’nden İzmir Eğe Üniversitesine gitmemesi gereken hasta tedavi için gönderildi. Eğe Üniversitesi, yapılacak bir şey yok diye hastayı Ambulans uçakla tekrar Sivas’a gönderdi. Hal böyleyken, sosyal medyada İzmir’den Sivas’a tedavi için hasta geliyor asparagası yayıldı. Genelde müdavimleri eski kuşak emeklilerden oluşan Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği tarafından sosyal medyaya sunulan bilginin, Rektör Faruk KOCACIK’ın o derneği ziyareti zamanına denk gelmesi manidar bulundu.
Güncel
Sivas`a Altın Vuruş
Sivas`a Altın Vuruş
Cumhuriyet Üniversitesi 40. Kuruluş yılına sancılı girdi. Ferit KOÇOĞLU, Mehmet BAKIR ve Faruk KOCACIK üçlüsü tarafından ustaca yapılan yanlı kadrolaşmalar, Sivas kamuoyu tarafından sert tepki ile karşılanıyor.
Güncel
Ulusalcı ve Paralel 2016 İttifakı
Ulusalcı ve Paralel 2016 İttifakı
Cumhuriyet Üniversitesi seçime odaklandı. Ekmeleddin İHSANOĞLU’nu bekleyen Üniversite, Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhurbaşkanı olması ile adeta şok yaşadı. 2016 Rektörlük seçimi kulislerinin başladığı üniversitede, Ulusalcı ve Paralel bir ittifakın tek isim üzerinde anlaştığı iddia ediliyor.
Güncel
SKANDAL!
SKANDAL!
Son dönemlerde her biri skandal niteliğindeki konularla gündeme gelen şehrimizin güzide Üniversitesi vakfında yaşandığı iddia edilen konular akla hayale sığmıyor. Okuyucularımızdan gelen onlarca elektronik posta içinde bahsedilen konular, bir an önce Sayıştay ve Devlet Denetleme Kurulu’nun göreve çağrılmasına adeta davetiye çıkartıyor.
Güncel
Lafla Peynir Gemisi Yürür mü?
Lafla Peynir Gemisi Yürür mü?
Üniversite ile ilgili birçok olumsuz iddia arşı alaya yükselirken, ardı ardına basın karşısına çıkan Rektör Kocacık ve rektör Yardımcısı Ertan Buyruk, kamuoyunca merak edilen usulsüzlüklere cevap vermek yerine basit geçiştirmelerle günü kurtardı. Oğlu için senatoyu devreye sokup, daha birçok yanlı icraata imza atan Rektörün, Mevlana felsefesinden ne kadar haberdar olduğu ise tartışma konusu. Ayrıca rektörün değerlendirme toplantısı öncesinde Mevlana’nın o sözünü ayna karşısında söyleyip söylemediği merak konusu.
Güncel
Vergi Rekortmeni Vakıf Borç Batağında
Vergi Rekortmeni Vakıf Borç Batağında
Vergi rekortmeni olan Vakfın borç batağına sürüklendiği yönündeki ciddi iddialar, kamuoyunca yakından takip ediliyor. Son iki yılda yaşanan olumsuzlukların neden giderilmediği bilinmezken, Sivas’ın gözbebeği üniversitenin sorunlar yumağına doğru yuvarlandığı belirtiliyor.
Güncel
CUMHURİYET NEREYE GİDİYOR, KOCACIK NEREYE
CUMHURİYET NEREYE GİDİYOR, KOCACIK NEREYE
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kuruluşunun 40.yılında büyük çalkantılarla kamuoyu gündeminde yer almaya devam ediyor. Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına teslim edilen dosyalar YÖK`e gönderilmiş ve 11 maddeden oluşan her biri ayrı skandal niteliği taşıyan konularla ilgili başlatılan ön soruşturmalarda sona gelindiği bilgisi alındı.
Güncel
SKANDALLARLA CACIKLAŞAN CUMHURİYET
SKANDALLARLA CACIKLAŞAN CUMHURİYET
Cumhuriyet üniversitesinde yaşanan skandallar bitmek bilmiyor. Kârla teslim alınan vakıfta ki 3 trilyonluk açığın sorumlusu kim.%300 kâr marjlarına ulaşan satışlarda nasıl zarar ediliyor. Vakıf yönetimi dağılıyor mu? Yaşanan olaylarla Rektör Kocacık uçurumun eşiğine mi geldi? Yönetim Kurulu Üyesi imzasını geri mi çekti?
Güncel
DERİN SESSİZLİK
DERİN SESSİZLİK
Cumhuriyet Üniversitesinde yaşanan skandal niteliğindeki gelişmeler hem üniversite içerisinde hem de Sivas`ta şok etkisiyle karşılanmaya devam ediyor. Koltuk sevdalıları ise sessiz...
Güncel
ÜNİVERSİTEDE KAYIP YILLAR
ÜNİVERSİTEDE KAYIP YILLAR
Cumhuriyet Üniversitesi içine doğru daralmaya devam ediyor. Şehrin sorunlarına duyarsız kalan Üniversitenin, pasiflikle yeniden gündeme gelmesi kamuoyundan eleştiri alıyor.
Güncel
SİLİK CUMHURİYET
SİLİK CUMHURİYET
Cumhuriyet Üniversitesi tarihinin en silik dönemini yaşıyor. Büyük ümitlerle her kesim tarafından desteklenen Faruk KOCACIK, Üniversiteyi istenilen seviye yükseltemedi. Irmağın ötesinden bu tarafa geçip şehirle bütünleşmesi gereken Üniversitenin, böyle bir çalışmasının gözlemlenmemesi ise eleştiri almaya devam ediyor.
Eğitim
BİN KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN TEMELLERİ ATILDI
BİN KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN TEMELLERİ ATILDI
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Vakfı ile Yurtpark Firması Ortaklığınca Üniversitemiz Vakfı`nın arazisine 1000 kişilik öğrenci yurdunun temelleri atıldı.
Eğitim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar