Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Eğitime Güzel Katkı
Eğitime Güzel Katkı
Uluslar arası Etik Derneği (U-ETİKDER) Başkanı İbrahim KILIÇ Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerine “Öğretmenlik Meslek Etiği” konferansı verdi.
Rotasyon Yeniden Gündemde
Rotasyon Yeniden Gündemde
Milli Eğitim Bakanlığı devrim gibi kararlara hazırlanıyor. Performansı düşük okul idarecileri havuza çekilip öğretmenliğe döndürülecekken, geçen yıl gündemde olan rotasyon da yeniden ele alınıyor. Alınan karara göre 12 yıl aynı okulda görev yapan öğretmenler,puan esasına göre aynı hizmet bölgesinde rotasyona tabi tutulacak.
Sivas 2015 Panorama
Sivas 2015 Panorama
2015 Yılına Bakış
Güncel
Kaybedeni Olmayan Yarışma
Kaybedeni Olmayan Yarışma
HAKYOL VAKFI Geleneğinin devamı olan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği, çok önemli çalışmalar silsilesi gerçekleştirmeye devam ediyor. Bir medeniyet aşkı ve hayali ile kolları sıvayan dernek, kaybedeni olmayan hadis yarışması düzenliyor.
Güncel
Sivas Postası Yine Haklı Çıktı!
Sivas Postası Yine Haklı Çıktı!
Vakıflar Müdürü Cemal KARACA, ilk icraatını hayata geçirdi. Şehrin tarihi mekanı Buruciye Medresesi´ne Müftülük´e devreden KARACA´nın, diğer tarihi eserler hakkındaki tasarrufu merakla bekleniyor.
Güncel
SİVAS Restorasyonda!
SİVAS Restorasyonda!
Gök Medrese restorasyonda, Behram Paşa Hanı restorasyonda,Kongre Müzesi restorasyonda, Buruciye restorasyonda, Divriği Ulu Camii restorasyona alınacak. Neredeyse şehrin bütün tarihi eserleri restorasyonda. Peki şehrin nereleri gezilip görülecek?
Güncel
Buruciye Heder Edilmesin!
Buruciye Heder Edilmesin!
Sivas´ın kültür okulu konumundaki Buruciye Medresesi´nin, restorasyon akabinde Müftülüğü devredileceği kesinleşti gibi. Sivas Kitap Günleri başta olmak üzere pek çok sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Medrese´nin Müftülüğe devredilecek olması tepki çekiyor. Kitap Günleri ve söyleşilerde pek gözükmeyen İl Müftüsü ve Müftülük personelinin, Buruciye Medresesi´ni, felsefesine uygun değerlendiremeyecekleri belirtiliyor.
Güncel
Ucube Lojmanlar Sonunda Yıkılıyor
Ucube Lojmanlar Sonunda Yıkılıyor
Yıllardır yıkılması konuşulan lakin basiretsiz idarecilerce yıkılamayan lojmanlar sonunda yıkılıyor. Belediyenin bu adımı Sivas kamuoyu tarafından olumlu bulundu.
Güncel
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Hülya´lı Kuzucular, Çoban´lı İmarlar, Villalar.......
Güncel
Veliler Hem Merakta Hem Kaygıda
Veliler Hem Merakta Hem Kaygıda
Şems-i Sivasi İmam Hatip Okulu Velileri teyakkuzda
Eğitim
Top Üst Komisyonda
Top Üst Komisyonda
Vatandaş bekliyor! Acaba Hak Edenlermi yoksa yine...
Siyaset
38 GÖZALTINDAN 21`İ SERBEST
38 GÖZALTINDAN 21`İ SERBEST
Sivas Merkezli Emniyetteki Paralel Yapı Operasyonunda ifadeler alınıyor
Güncel
Maarif Müfettişinden Skandal!
Maarif Müfettişinden Skandal!
Sivas’ta yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Direksiyon Uygulama Sınavlarında özellikle Maarif Müfettişi Umut Mehmet SAĞIRLAR’ın keyfi rapor tutması sert bir dille eleştiriliyor. Hatta diğer bir skandal iddia ise “bu kadar da olmaz” dedirtecek cinsten. Görev yerini şahitlerin ifadesine göre terk eden müfettişin, ordaymış gibi rapor tutup, keyfi hareket etmesi tarafsızlık ilkesini tartışılır hale getiriyor.
Güncel
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Ülfet Hukuk Derneği kurucularından olan Hilmi BİLGİN siyasi hayatının sonlarını yaşıyor... Avukatlıktan Baro Başkanlığına, Baro Başkanlığından Milletvekilliğine uzanan yükseliş trendi, bir anda geriye doğru inmeye başladı.
Siyaset
Valisi Olan Köye Doğru
Valisi Olan Köye Doğru
Sivas’ta önlenemeyen göç 2023 yılına kadar büyüyerek devam edecek gözüküyor. Yaşanabilecek bir şehir olmasına rağmen oluşturulmuş rant çarklarının önüne geçilememesi, seçilmiş siyasilerin ve bürokratların bu çarkları bozmak yerine ya içinde yer almaları, ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın tavrını taşıması şehrin göç vermesinin en büyük sebebi.
Güncel
İlla da Liyakat
İlla da Liyakat
Milli Eğitimin yapacağı okul müdürleri görevlendirmesinde ikinci aşamaya geçildi. Geçen ay yapılan görevlendirmelerde, emekliliği gelmiş performansı olmayan bazı müdürlerin 75 puan ve üzeri alması eğitim camiasında şok etkisi oluştururken, başarılı okul idarecilerinin de elenmesi tepki çekmişti. Eğitimciler, ikinci görevlendirme sürecinde liyakat esasına göre bir çalışmanın yapılmasını bekliyorlar. Sivas Postası Gazetesi her görevlendirmeyi tek tek analiz ederek kamuoyunu aydınlatmaya önümüzdeki süreçte başlayacak.
Güncel
Bak Bunu Doğru Söyledi
Bak Bunu Doğru Söyledi
Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN, kuraklığın giderek arttığı Sivas’ta acilen yeni tedbirler geliştirmek gereğini dile getirdi. Salih AYHAN’ın özellikle köylerdeki su sorunun çözümü ve tasarruf için su sayacı kullanılması gereğini dile getirmesi olumlu bulundu.
Güncel
OTUZ YILLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR
OTUZ YILLIK RÜYA GERÇEKLEŞİYOR
Merkez Altıntabak Mahallesine yeni bir okul yapılıyor. Yaklaşık otuz yıldır eski bir okulla idare etmek zorunda kalan mahalleye, Selçuklu ve Cumhuriyet motifleri ile bezenmiş modern bir okul yapılacak. 24 derslikli okulun 14 Temmuzda ihale edileceği bilgisine ulaşıldı
Eğitim
VEKİLLİKLERİ BİTİYOR
VEKİLLİKLERİ BİTİYOR
Sivas’ın sorunları ile içtenlikle ilgilenmeyen Hilmi BİLGİN ve Ali TURAN’ın, gelecek dönem milletvekilliği için şanslarının hiç olmadığı belirtiliyor. Yeterince etkin olmayan bu iki vekilin açılış ve ufak memur atamaları dışında ortada gözükmemeleri Sivaslılar’ın sert tepkisini çekiyor.
Siyaset
EMEK HIRSIZLIKLARI DAVA EDİLECEK
EMEK HIRSIZLIKLARI DAVA EDİLECEK
?İnternet Gazeteciler Derneği? adı altında dün fazla sayıda basımı yapılarak il genelinde ücretsiz dağıtılan sözde gazete nüshasında gazetemizin geçmiş dönemlere ait birçok haberine yer verilmiştir. Gazetemizin haberlerinin sadece siyasi rant uğruna çalınması hiçbir ahlaka sığmamaktadır. Söz konusu sözde gazetenin tüm yetkilileri adına ayrı ayrı hukuki işlem başlatılacaktır.
Güncel
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK NE İŞ YAPAR?
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK NE İŞ YAPAR?
Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren yeni imar yasası ile birlikte yetkileri artırılan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü?nün ilimizde ne iş yaptığı merak ediliyor. Zira, özellikle şehrin en işlek alanı olan İstasyon Caddesi?ndeki birçok işyerinin imara aykırı olduğu ve ruhsat verilemeyerek Belediye tarafından bu duruma göz yumulduğu biliniyor. İmar ve ruhsat konusunda yetkileri artırılan Çevre ve Şehircilik Sivas İl Müdürlüğü?nün söz konusu yerlerde gereken işlemi yapması gerektiği belirtiliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:35 12:36 15:00 17:18 18:50
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar