Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Cevap Bekleyen Sorular!
Cevap Bekleyen Sorular!
Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nde yaşanan bir skandal mahkemeye ve BİMER´e intikal etti. Mağdur olan EROL YAVANOĞLU hakkının gasp edildiğini belirtti.
Güncel
Peh, Peh, Peh!
Peh, Peh, Peh!
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneğinin, “Kent Kimliğinin Şehrin Meydanlarına yansıması” konulu düzenlediği toplantının konuğu Başkan AYDIN idi. Somut projelerin hayata geçmesi için entelektüel düşünceler üretmek yerine dedikodu odaklı çıkışlar ise komik bulundu. Şehrin DİK DURUŞLU gazetesi SİVAS POSTASI´na laf atan Başkanın, aynaya en son ne zaman baktığı merak konusu.
Güncel
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
BAYIR BUCAK´a da Gidebilirler!
İSPANYA´ya giden Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Encümen üyeleri SİVAS´a döndüler. Halkın sağladığı destek ile İSPANYA´ya giden kalabalık heyetin, orda gördükleri hangi yenilikleri şehre uygulayacakları merak ediliyor. Kamuoyu karşısına tek tek çıkıp elde edilen fikirsel kazanımları anlatmaları bekleniyor.SİVASLILAR´ın asgari ücretle yaşama savaşı verdiği düşünülürse, giden heyetin İSPANYA masraflarını kendi ceplerinden karşıladıkları sanılıyor.
Güncel
VELİLER Acilen Eğitilmeli!
VELİLER Acilen Eğitilmeli!
Sivas eğitimde yıllardır kronikleşen veli sorununu aşamıyor. Çocuğunun eğitimi için, bu alanın uzmanı olan öğretmenleri ile istişare yapması gerekirken, olur olmaz bahanelerle öğretmenin işine karışan ve daha da olmazsa öğretmeni şikâyet eden bilinçsiz veliler eğitimi engelliyorlar.
Güncel
YILMAZ da Olmasa SİVAS Dökülecek!
YILMAZ da Olmasa SİVAS Dökülecek!
Sivas, Bakan YILMAZ´da olmasa adeta dökülecek. BAKAN YILMAZ´ın Sivas´a her gelişinde bir proje, bir icraat ortaya koymuş gibi görüntü veren siyasiler, Bakan´ın gitmesi sonrasında yatışa geçiyorlar.
Siyaset
STK´lar Ne Zaman Sivilleşecek?
STK´lar Ne Zaman Sivilleşecek?
Seçim zamanı davet davet gezerek, çatal kaşık sesine boğulan sözde Sivil Toplum Kuruluşları (STK), şimdi de konak konak gezerek güya istişarelerde bulunduklarını iddia ediyorlar. Muhalif bir felsefeyi içinde barındırmaları gereken, Sivil Toplum Kuruluşları, Sivas´ta bunun tam aksine itaatkâr bir yapılanmayı benimsiyorlar.
Güncel
El Elde Baş Başta
El Elde Baş Başta
Siyasi desteğini yitiren, şehir kamuoyunun sessiz çoğunluğu tarafından artık desteklenmeyen Rektör Faruk KOCACIK, zor günler yaşıyor.
Güncel
Aydınlar, Kuzular, Çobanlar, Ürgüpler, Çınargiller, Köseler ve Özbelsan Yönetimleri, İmar Müdürleri...
Aydınlar, Kuzular, Çobanlar, Ürgüpler, Çınargiller, Köseler ve Özbelsan Yönetimleri, İmar Müdürleri...
İlimizin en büyük sorunlarının başında gelen yolsuzluk, görevi kötüye kullanma, kanun dışı uygulamaları görmeme, doğruyu yalanlarla ört bas etme. Şehrin gelişememesinde en önemli rol oynayan bu uygulamaları ise şehrin yöneticileri hiç çekinmeden uygularken adli merciler ise kimi zaman cemaat, kimi zaman iktidar, kimi zamansa uygulayanların koltuğunun gücü karşısında sessiz kalmaktan öte gidemiyor.
Güncel
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
YILMAZ´ın kabinede görev alması SİVAS´ta büyük bir sevinç ile karşılandı. Sivas YILMAZ´ın Bakanlığını beklerken, kabine açıklanmadan günler önce, Ak Parti içerisindeki bir gurubun, YILMAZ´ın kabinede yer alamayacağı haberlerini yaydıkları gözlemlendi.
Siyaset
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
VELİLER, Öğretmen Olarak mı Atanacak?
Çocuğu ile bilinçli ilgilenmek yerine genelde acıklı dizi izleyip, etli pide, köfte ve kısırdan aldığı enerjiyi atmak için okul yolunu tutarak, okul bahçesinde hazır kıta bekleyen birçok veli, eğitimi bilmedikleri halde eğitime müdahil olmaya çalışıyorlar.
Güncel
Buruciye Şiir ve Yazı Kesecek
Buruciye Şiir ve Yazı Kesecek
Türk Edebiyatının en önemli köşe taşlarından iki dev isim olan Yazar Mustafa BALEL ve şair Ataol BEHRAMOĞLU, Sivas Kitap Günleri vesilesiyle şehrimize gelecekler.
Güncel
Yeni Bir Sosyolojik Tartışma
Yeni Bir Sosyolojik Tartışma
Sivas´ta son yıllarda sosyolojik olguların da tartışıldığı gözlemleniyor. Rakımı yüksek yaşam alanlarındaki insanların, daha hoyrat olduğu yönündeki görüşler dile getirilirken, deniz seviyesine yakın yerlerdeki insanların ise daha munis oldukları vurgulanıyor.
Güncel
Lafı Çoğaltma, Cevap Ver!
Lafı Çoğaltma, Cevap Ver!
Başında bulunduğu sendikayı dedikodu dar çerçevesine hapseden Sendika Temsilcisi, şehirdeki eğitim barışını da bozmayı sürdürüyor. Son olarak sosyal medyadaki sanal hesabından, Sivas´ın tavır sahibi, özgür, dik duruşlu tek gazetesi olan Sivas Postası´na çamur atmaya çalışan KARAKOÇ´un, aynaya en son ne zaman baktığı merak ediliyor.
Güncel
Halkımız Salon Düğünlerine Hazır
Halkımız Salon Düğünlerine Hazır
Uzun bir kışı etli pide kısır yiyip, dizi ve maç izleyerek geçiren şehrimiz insanı hasretle yazı bekliyor. Havaların ısınmasıyla Paşabahçe’ye akın eden pek çok insanın, köfteye olan büyük aşkı gözlemlendi. Salon düğünleri içinde gün sayan halkımızın özellikle ellerini havaya kaldırıp sağa sola döndürerek delisin işaretine benzer “ŞİŞELER” oyununu terin suyun içinde kalarak oynaması bekleniyor.
Güncel
MURSİ`den Dik Duruş
MURSİ`den Dik Duruş
Seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kirli çağa örnek olacak bir dik duruş sergilemeye devam ediyor. Çağımız insanının, seküler her şeye tapınma yarışında olduğu günümüzde, bunları elinin tersi ile iten MURSİ, bir serdengeçti olarak tarih yazıyor.
Güncel
Kutsal Cumartesi Ayinleri Sürüyor
Kutsal Cumartesi Ayinleri Sürüyor
İçinde zerrece bilgi, kültür, sanat, entelektüel donanım, sosyal sorumluluk gibi anlamların olmadığı, dedikodu, gösteriş, çekememezlik, cahillik gibi zavallılıkların olduğu kadın günleri, artarak devam ediyor. Ayın veya haftanın Cumartesi gününde bir araya gelen Sivaslı kadınların günlerini, çocukların örnek almasından korkuluyor. İleriki yıllarda “gün çocukları” diye tabir edilen bu çocukların da sosyal sorumluluk bilinci dışında yetişmelerinin toplumu çürüteceği belirtiliyor.
Güncel
Sivaslı Kadınlar Bu Yarışmayı İzliyor!
Sivaslı Kadınlar Bu Yarışmayı İzliyor!
Her programda, yeni elbiselerle jüri karşısına çıkan yarışmacıları dikkatle takip eden Sivaslı kadınlar, gündüz kuşağı programlarına ilaveten akşamları da bu yarışma nedeniyle televizyon karşısından kendilerini alamıyorlar. Zekâ, kültür, bilgi, tecrübe gibi hiçbir özellik taşımayan bu tür programların, Sivas’ta izlenme rekorları kırdığı gözlemleniyor.
Güncel
Çatı Hedef Yükseltti
Çatı Hedef Yükseltti
Düşünür Akif İNAN’ın yüce ideali olan Eğitim Bir Sendikası, Sivas’ta adeta dökülüyor. Pek çok sivil birlikteliğin desteğini alması nedeniyle çatı aday olarak kamuoyunda bilinen İlhan KARAKOÇ’un, sendikayı eğitim dışına taşıyan tutumu eleştiri alıyor. Şehrin eğitim felsefesini oluşturması gereken sendikanın, bunun yerine eğitim yöneticilerini tasfiye etme gayreti gün yüzüne çıktı.
Güncel
İlimizdeki AK Parti siyasetinde Bakan İsmet Yılmaz ile birlikte başlayan temiz siyaseti bitirmek isteyenlerin siyasi gelecek endişesi tavan yaptı.
Siyaset
Sivas Postası SHOW TV`de
Sivas Postası SHOW TV`de
Sivas’ın en çok okunan gazetesi Sivas Postası, şehrin gündemini belirlemeye devam ediyor. Yaptığı haberler ile herkes tarafından takip edilen Sivas Postası, Sivas yerel basınında mevcut bulunan köşe yazarlarının tamamından daha fazla köşe yazarı ile de dikkat çekiyor. Milyonlarca insan tarafından izlenerek gişe rekorları kıran Düğün Dernek filmi içerisinde de yerel alan Sivas Postası, 25 Kasım Salı akşamı Show Tv’de ilk defa ekranda olacak.
Güncel
Sivas’ın Özlediği Tablo
Sivas’ın Özlediği Tablo
Televizyon dizilerinin, dedikodunun, aç baronların, kültürsüz festivallerin, kadın günlerinin çürüttüğü Sivas’ta, kitap günleri nedeniyle özellikle yeni neslin kitap imzalatmak için kuyruğa girmesi ümitleri yeniden yeşertti. Takvim yaprağı ve rüya tabirleri haricinde okuma yapmayan büyükleri örnek almayan bu tablo memnuniyetle karşılandı.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:31 07:12 12:27 15:04 17:24 18:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar