Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivas Bunlara Gün Sayıyor
Sivas Bunlara Gün Sayıyor
Sivas Milletvekili Habip SOLUK´un takibi ve önemli gayretleri ile Lojistik Köy ve Karadeniz Akdeniz Yolu´nda önemli çalışmalar hayata geçiyor.Lojistik Köy´ün tamamlanması ile Sivas Stratejik bir ile dönüşecekken, Karadeniz Akdeniz Yolunun 2018 yılında bitirilmesi ile Sivas 2 saat sonra Ordu sahillerinde olacak.
Siyaset
Oda, Seçimi Konuşuyor
Oda, Seçimi Konuşuyor
STSO seçimlere odaklandı. SİVAS´ın Cazibe Merkezine alınan 23 İL arasında olmamasının sorumlularından birinin de STSO Başkanı Osman YILDIRIM olduğunu iddia eden üyeler, etkin bir hazırlık ve öngörü olmadığı için bu fırsatın kaçtığını dile getiriyorlar.
Güncel
FETÖ Karşı Operasyon mu Yapıyor?
FETÖ Karşı Operasyon mu Yapıyor?
Görev yaptığı gerek MANİSA´da gerekse ŞANLIURFA´da FETÖ Eğitim Kurumlarına göz açtırmayan, FETÖ dersanelerinin özel eğitim kurumlarına dönüşmesini engelleyen SİVASLI Maarif Müfetteşi Selim ALTINKAYA´nın, İHRAÇ edilmesi SİVAS´ta şok etkisi oluşturdu.
Güncel
Köprü ve Irmak Fazla Gibi!
Köprü ve Irmak Fazla Gibi!
Şehirlerin talan edilmesini engellemek amacıyla yapılan “ŞEHİRCİLİK ŞURASI” çok olumlu bulundu. Toplantıda Cumhurbaşkanı ERDOĞAN çok önemli uyarı ve tespitlerde bulundu.
Güncel
Kınalı Kuzular
Kınalı Kuzular
Bekir GÜZELDAĞ, bir birinden güzel hayat hikâyelerini dillendirmeye devam ediyor. Bu vatan için cepheye gidip de dönenlerin ve dönmeyenlerin acılı hikayelerini yeniden hatırlatan GÜZELDAĞ, Gazibey Köyü´nde yaşanmış bir acılı hikayeyi gündeme taşıdı.
Güncel
Oto Yıkayıp Bütçelerine Katkı Sağlıyorlar
Oto Yıkayıp Bütçelerine Katkı Sağlıyorlar
Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından işletilen OTO YIKAMA ve HALI YIKAMA´ya adeta vatandaşlar akın ediyorlar. Burada çalışan mahkumların hem sigortaları yatıyor, hem eğlenceli vakit geçiriyorlar, hem de toplum hizmetinde bulunuyorlar.
DELİİLYAS´a Doğru Ağır Zaman
DELİİLYAS´a Doğru Ağır Zaman
Bozkırın ortasında, zamana meydan okuyan sakin bir diyar. Türkülerin ana yurdu. Asırlara varan sükunet otağı. Misafirperverliğin, hatrın ve gönlün temsilcisi olan bir kasaba… Altınyayla ve Şarkışla´nın kültür ocağı…
Kültür
Okçular Tepesi´ne Adam Aranıyor!
Okçular Tepesi´ne Adam Aranıyor!
Medeniyet hayali ve aşkından git gide uzaklaşan pek çok kimse, seküler tapınaklara köleliklerini adamaya devam ediyorlar. Tavır sahibi olma, hiç var olmayacak bir dünya için mücadele etme, adam gibi adam olma erdemleri ise git gide azalıyor.
Güncel
Dönüş o Dönüş!
Dönüş o Dönüş!
Binali YILDIRIM´ın Başbakanlığını tahmin edemeyen ve Hızlı Tren güzergâhı ve garı hakkında Sami AYDIN yanlısı haberler yapan Kanal 58, son birkaç gün hızlı bir “U” dönüşü yaparak, geri vitese taktı.
Güncel
Bu Mudur İşte Budur
Bu Mudur İşte Budur
Kredi Yurtlar Kurumu´nda medeniyet eksenli bir dönüşüm yaşanıyor. Yıllar yılı sorunlar yumağı ile bildiğimiz ve öğrencilerin sadece otel olarak kullandıkları Kredi Yurtlar Kurumu, değerler felsefesini hayata geçiren adımları ile dikkat çekiyor.
Güncel
KOCACIK Dönemi Bitiyor
KOCACIK Dönemi Bitiyor
Seçimlere odaklanan Üniversitede kimin rektör olacağı günün konusu. Siyasi desteğini yitiren Rektör KOCACIK, şehir ayağında da destek bulamıyor. Son atak olarak Ankara bağlamlı destek arayışlarına giren Rektör´ün, atanma şansının olmadığı kamuoyunda dile getiriliyor.
Siyaset
Kentsel Dönüşüm Nasıl İlerliyor?
Kentsel Dönüşüm Nasıl İlerliyor?
Şehrin tamamının imar planı yapıldığı halde, nerelerin hangi yoğunlukta, nerelerin yeşil alan veya arsa olduğuna dair kamuoyunda yaygın olan iddialar, Kentsel Dönüşüm çalışmalarının sorgulanmasına neden oluyor.
Sivas´ta PARALEL Tezgah mı?
Sivas´ta PARALEL Tezgah mı?
Sivas 2 gündür İl Milli Eğitim Müdürü´nün SİVAS´tan alındığı iddiaları ile çalkalanıyor. PARALEL Yapıya Sivas´ta aman vermeyen ÇINAR, son olarak dershane dönüşümünde de PARALEL YAPI´nın önüne set olmuştu.
Güncel
KALE, Film Platosuna Dönüşüyor
KALE, Film Platosuna Dönüşüyor
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, AYDIN tarafından benimsenip kabul edildi.
Güncel
Enerji Toplayıp Bağıracaklar!
Enerji Toplayıp Bağıracaklar!
Yıl boyu gerek çaylı pastalı, gerekse Kent Meydanı´ndaki toplanmalarda uzaktaki düşmanlar olan SİSİ, İSRAİL ve ÇİN´e kılıç sallayan Sivaslı pek çok mücahit (!), Türkiye´nin dört bir yanına dağıldı. Deniz, kum,güneş ve termallerde enerji depolayıp, Eylül ile birlikte “sosyal medyadan ayet, hadis, dürüstlük, mücadele” gibi erdemleri paylaşmayı murad eden pek çok “sanal mücahidin”, Kent Meydanı´nda da, yine SİSİ başta olmak üzere pek çok düşmana karşı bağırmaları bekleniyor.
Güncel
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Ölümü Gör Sıtmaya Razı Ol....
Hülya´lı Kuzucular, Çoban´lı İmarlar, Villalar.......
Güncel
ÜNİVERSİTE Seçimlere Hazırlanıyor
ÜNİVERSİTE Seçimlere Hazırlanıyor
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük seçimine hazırlanıyor. Mevcut yönetimin görev süresinin bitmesine aylar kala kulisler hareketlendi. Geçtiğimiz dönemde başarı gösteremeyen Faruk KOCACIK ve ekibinin gitmesini dört gözle beleyen Üniversite camiası, artık yeni yüzler ve yeni bir ekibin kayıp 4 yılı restore etmesi gerektiğini belirtiyorlar.
Güncel
GİRESUN´a Doğru Ağır Zaman
GİRESUN´a Doğru Ağır Zaman
Arnavut kaldırımlar, dar sokaklar, tanıdık şiveler… Ara ara şehrin kalabalıklığını dağıtan martı sesleri. Berrak deniz, ormanla kaplı dağlar, her daim şiire namzet adımlarla GİRESUN…
Kültür
Bu Mudur? İşte Budur
Bu Mudur? İşte Budur
Yıldız’ın karı, Sivas’ın kârına dönüşüyor.Sivas’ın 30 yıllık rüyası gerçekleşti. Olmaz denilen oldu ve Sivas adım adım kayak merkezine kavuşmaya başladı. Bakan YILMAZ’ın üstün gayretleri sonucunda hayat bulan bu önemli proje Sivas’ın gelecek yüzyılında önemli bir işlev görecek.
Güncel
Dostlar Çalıştayda Görsün
Dostlar Çalıştayda Görsün
Çalıştay için ciddi hazırlık yapmayıp, şehrin felsefesini oluşturacak kendi içinde bir birim kuramayan Sivas Belediyesi, önemli olması gereken toplantıyı amatörleştirdi. Günler öncesinden beyin fırtınası yapılması gerekirken, kentsel dönüşüm yavanlığı ile Sivas’ın felsefesinin ortaya konulamayacağını görmemesi eleştiri aldı. Medeniyet ve şehir felsefesi bilincinden yoksun bir Kentsel Dönüşüm birimiyle, Sivas’ın bir moloz yığını halinde dönüştürülmesinden korkuluyor.
Güncel
SİVASLI Cesur Yürek SİNEMAYA
SİVASLI Cesur Yürek SİNEMAYA
Sivaslı Cesur Yürek Mihrali Bey, Türk Sineması tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Yemen´de büyük kahramanlıklar gösteren ve adına türküler ağıtlar yakılan Mihrali Bey´in kahramanlıkları dilden dile dolaşıyor.
Kültür
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar