Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İRFAN Aranıyor!
İRFAN Aranıyor!
BELEDİYE´nin her ay düzenlediği “İRFAN MECLİSİ”nde bu ayın konuğu Vekil Hilmi BİLGİN idi. Aylardır “İRFAN”ı arayan Belediyenin, İrfanı ne zaman bulacağı merak ediliyor.
Siyaset
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
Sivas Sevindi Birileri Üzüldü
YILMAZ´ın kabinede görev alması SİVAS´ta büyük bir sevinç ile karşılandı. Sivas YILMAZ´ın Bakanlığını beklerken, kabine açıklanmadan günler önce, Ak Parti içerisindeki bir gurubun, YILMAZ´ın kabinede yer alamayacağı haberlerini yaydıkları gözlemlendi.
Siyaset
SİVAS´ın Yeni Yöneticileri
SİVAS´ın Yeni Yöneticileri
Sivas yeni bir şekillenme ile karşı karşıya. Her alanda güç kaybedip, köye dönüşme yolunda ilerleyen şehrin, bu kötü gidişatını durdurması gerekenlerin şahsi güçlerini artırması hayretle izleniyor.
Güncel
Sivas Uyur, Posta Bilir
Sivas Uyur, Posta Bilir
Sivas basını uyurken, Ak Partililer´in haberi yokken, aylar önce Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığına EKİNCİ´nin getirileceğini yazmıştık ve herkes de doğru değil demişti… POSTA yine haklı çıktı ve EKİNCİ Kadın Kolları Başkanı oldu.
Siyaset
Sivas´ın Beklentileri Devam Ediyor
Sivas´ın Beklentileri Devam Ediyor
Sivas Meclis Başkanı seçilen hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın sevincini paylaşıyor. Türkiye´de çok önemli bir temsil noktasına gelen YILMAZ´ın, Sivas´ın birikmiş dağ gibi sorunlarına el atması bekleniyor. Meclis Başkanı YILMAZ´a, danışmanlarının Sivas´ın durumu ile ilgili doğru bilgiler verip vermedikleri ise sorgulanıyor.
Siyaset
Sivas Kan Kaybediyor
Sivas Kan Kaybediyor
Seçimi tam kaybedecekken, son dakika atakları ile seçimi alan STSO Başkanı Osman YILDIRIM, Sivas´ta en çok eleştiri alan isimlerin başında geliyor.
Güncel
Halef Selef mi?
Halef Selef mi?
STSO Başkanı Osman Yıldırım ve Ak Parti Meclis Üyesi Murat TORAMAN’ın yakın ilişkileri dikkatlerden kaçmıyor. Sivas’ın ekonomik daralmasına bir çözüm üretemeyen YILDIRIM’ın, buna rağmen yeniden Oda Başkanlığına seçilme becerisi göstermesini sosyologların analiz etmesi bekleniyor.
Siyaset
Sıfatı Terör Örgütü Üyesi
Sıfatı Terör Örgütü Üyesi
Sivas`ta `yasadışı dinleme` operasyonu kapsamında gözaltına alınan polislerin Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık`ı da terör örgütü THKP/C Dev-Yol üyesi olarak gösterip 9 ay dinlediği ortaya çıktı.
Güncel
Kuruçay Başkan
Kuruçay Başkan
AK Parti Gençlik Kollarında verdiği mücadelelerle bugüne kadar kalmayı başaran, ne olursa olsun benim istediğim kişi yeni başkan olacak nidaları atan Murat Toraman`ın yerine Burak Kuruçay getirildi.
Siyaset
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Kendini de Yaktı Arkadaşlarını da
Ülfet Hukuk Derneği kurucularından olan Hilmi BİLGİN siyasi hayatının sonlarını yaşıyor... Avukatlıktan Baro Başkanlığına, Baro Başkanlığından Milletvekilliğine uzanan yükseliş trendi, bir anda geriye doğru inmeye başladı.
Siyaset
AK Partinin ilimizdeki üstünlüğü son yerel seçimlerde sandığa yansıyan oylarla kendini göstermişti. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan`ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ile birlikte ilk kez Tayyip Erdoğan ismi dışında bir ismin liderliğinde seçimlere girecek olan AK Partide Davutoğlu`nun nasıl bir yol izleyeceği belirlenecek milletvekili adaylarında hangi kriterlere dikkat edeceği ise şimdiden merak konusu.
Siyaset
2014 Panorama
2014 Panorama
2014 PANOROMA
Güncel
BİLGİN Nereye Koşuyor?
BİLGİN Nereye Koşuyor?
Sivas’ın en ilginç siyasetçilerinden biri olan Hilmi BİLGİN’in hızlı yükselişi kamuoyunda konuşulurken, bu hızlı yükselişin hızlı düşüşünün ise şu aralar açık seçik gözlemlendiği vurgulanıyor. Baro başkanlığından vekilliğe uzanan yolun sonuna gelindiği ve BİLGİN’in vekillik serüveninin önümüzdeki yaz sonlanacağı Sivas kamuoyunda en çok dillendirilen konuların başında geliyor.
Güncel
İlimizdeki AK Parti siyasetinde Bakan İsmet Yılmaz ile birlikte başlayan temiz siyaseti bitirmek isteyenlerin siyasi gelecek endişesi tavan yaptı.
Siyaset
MARKETÇİLİKTEN BAŞKANLIĞA
MARKETÇİLİKTEN BAŞKANLIĞA
Ahmet PALA’nın Belediye Başkanlığı koltuğuna oturması akabinde, Zara halkı önemli çalışmalar bekliyor. Zara da marketçilik yapan Pala’nın, akabinde İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlığına uzanan yolculuğu kamuoyunca takip ediliyor.
Güncel
KENDİ GEÇTİ LİSTESİ GEÇMEDİ
KENDİ GEÇTİ LİSTESİ GEÇMEDİ
Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığından alınan İsmail Çapraz`ın yerine atanan Ahmet Kuzu`nun listesi onay almadı. Oluşturulan yeni Merkez İlçe yönetimi için yeniden liste hazırlama çabasına düşen Kuzu`nun ikinci listesinin onaylanıp onaylanmayacağı ise merak konusu.
Siyaset
COŞAN SUİKASTİNDEKİ İLGİNÇ DETAY
COŞAN SUİKASTİNDEKİ İLGİNÇ DETAY
Şüpheli bir trafik kazası ile suikasta uğrayan Prof. Dr. M.Esad COŞAN’ın, ölümünün ardından yıllar geçmesine rağmen, kazanın sis perdesi hala aralanamıyor. 28 Şubat’ın ardında Amerika ve İsrail var diye beyanatta bulunan COŞAN’ın, tavizsiz milli ve manevi tutumu nedeniyle gelecekte engel çıkarır diye suikasta kurban gittiği vurgulanıyor.
Güncel
CUMHURİYET NEREYE GİDİYOR, KOCACIK NEREYE
CUMHURİYET NEREYE GİDİYOR, KOCACIK NEREYE
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kuruluşunun 40.yılında büyük çalkantılarla kamuoyu gündeminde yer almaya devam ediyor. Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına teslim edilen dosyalar YÖK`e gönderilmiş ve 11 maddeden oluşan her biri ayrı skandal niteliği taşıyan konularla ilgili başlatılan ön soruşturmalarda sona gelindiği bilgisi alındı.
Güncel
Sivas THE IMAM Hilmi Bilgin Mi?
Sivas THE IMAM Hilmi Bilgin Mi?
2002 yılında kurulan AK Parti ile birlikte ilimizde 2007 yılına kadar parti teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapan ve özellikle Sivas İl Başkanlığı seçimlerinde mevcuttaki Hakan Akkaş`a karşı desteklediği Hilmi Bilgin`le kendi şehrinde mağlubiyet yaşayan Abdüllatif Şener`in Sivas`taki önderliğinden sonra 2007’de Mustafa Açıkalın bu rolü üstlenmiş ancak başarılı olamamıştı. Peki şimdi; Sivas`ın siyasi önderi Hilmi Bilgin mi?
Siyaset
KASABA PAZARINA 4 EYLÜL KURBANI
KASABA PAZARINA 4 EYLÜL KURBANI
Sivas’ta yıllardır 4 Eylül anlam ve önemi dışında kutlanmaya devam ediyor. Kültürel programların hemen hemen minimum olduğu, genelde Pazar misali satışların görüldüğü 4 Eylül kutlamaları şiddetle eleştiriliyor. Onca parayı kalitesiz programlar için harcayan şehir yöneticilerinin, 4 Eylül Özgürlük bildirisini, anlamına uygun etkinliklerle bu yıl yapıp yapmayacakları merak ediliyor.
Güncel
YILDIZI PARLIYOR
YILDIZI PARLIYOR
Halil Rıfat Paşa, Vali Muammer Bey gibi efsane valilerin temsilcisi olan Sivas Eski Valisi Hasan Canpolat, bürokrasideki başarılı ilerleyişini sürdürüyor. Birçok görevi hakkıyla başaran Canpolat, şimdi de Aselsan yönetim kurulu başkanlığına seçildi.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar