Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KOCACIK, Çıkış Arıyor
KOCACIK, Çıkış Arıyor
Siyasi desteğini yitiren, şehirde toplumun geniş kesimi tarafından eleştirilen Rektör Faruk KOCACIK, “tuzu kuru” küçük bir azınlık haricinde destek bulamıyor. Bu yalnızlığının farkına varan KOCACIK´ın, seçime ramak kala İlahiyatçı Metin BOZKUŞ´u Rektör Yardımcısı olarak ataması manidar bulundu.
Güncel
Üniversite Dirilişi Arzuluyor
Üniversite Dirilişi Arzuluyor
Cumhuriyet Üniversitesi nefesini tuttu ve seçimlere odaklandı. Geçtiğimiz yıllarda başarılı bir dönem geçirmeyen Rektör KOCACIK ve Hüseyin YILMAZ´a şans tanınmazken, yeni bir isim ve ekibin iş başına gelmesi için yoğun çalışmalar yürütülmekte.
Güncel
Üniversitede Yönetim Değişiyor
Üniversitede Yönetim Değişiyor
Üniversite seçimlere kilitlendi. Faruk KOCACIK ve yönetiminin, geçtiğimiz dönem iyi bir sınav vermeyerek yanlı kadrolaşmalar ile gündemden düşmemeleri tepki ile karşılanırken, üniversite camiasının dai, yeni isimleri konuştuğu haber merkezimize gelmeye başladı.
Güncel
Yeni İsimler Aranıyor
Yeni İsimler Aranıyor
Yaklaşık 4 yıldır Üniversiteyi yöneten Rektör KOCACIK ve ekibinin gösterdiği başarısızlık, üniversite camiasını yeni arayışlara yöneltti. Siyasilerin, Rektör KOCACIK ve ekibinden desteğini çektiği dilden dile dolaşırken, şehir kamuoyunun da, yeni isimleri konuşmaya başladığı belirtiliyor.
Güncel
Üniversite Çıkış Arıyor
Üniversite Çıkış Arıyor
URAP´ın ( University Ranking by Academic Performance) yaptığı araştırmaya göre Cumhuriyet Üniversitesi adeta dökülüyor. Cumhuriyet Üniversitesi´nden sonra açılan komşularımız Erciyes Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversiteleri bile bizim üzerimizdeler. Devlet Üniversiteleri arasında Cumhuriyet Üniversitesi sonlarda seyrediyor.
Güncel
Lokantada Rektörlük Pazarlığı mı?
Lokantada Rektörlük Pazarlığı mı?
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük seçimlerine kilitlendi. Faruk KOCACIK ve yönetim ekibinin başarısızlığı, yeni arayışları gündeme taşırken, bir siyasinin aracı olduğu ve iki rektör adayının, bir lokantada bir birinin lehine adaylıktan çekilme pazarlıklarının yapıldığı iddiası şehirde konuşuluyor.
Güncel
Kaybetme Telaşı Sardı
Kaybetme Telaşı Sardı
Rektör seçilme şansı olmayan Faruk KOCACIK, yeni rektörün belirlenmesinde etkin olmak için yoğun bir çaba içerisinde. 1 Kasım seçimlerini dört gözle bekleyen Faruk KOCACIK, Mehmet BAKIR ve PARALEL Yapının, seçim sonuçlarına göre bir taktik belirleyecekleri belirtiliyor.
Güncel
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
Vekillik olmadı sıra Rektörlükte mi?
İki dönemdir Ak Parti Aday Adaylığı için başvuran lakin hayal kırıklığına uğrayarak listeye giremeyen, Faruk KOCACIK ekibinden Hüseyin YILMAZ, şimdilerde gözünü gelecek yıl yapılacak rektörlük seçimlerine çevirdi. Mehmet BAKIR, Hüseyin SARI, Şeref BOYRAZ, Ertan BUYRUK ve Faruk KOCACIK tarafından şimdilik desteklenen YILMAZ´a şans tanınmıyor.
Güncel
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Sanki Boğaz Köprüsü Yapılıyor!
Kamuoyuna açıklayacak icraat bulmakta sıkıntı yaşayan Faruk KOCACIK ekibi, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp “Fadlum Köprüsü´nü” gündeme taşıyorlar. Yıllardır küçük bir köprüye takılıp kalma komikliği ortada dururken, sanki “Boğaz Köprüsü” yapılıyormuş gibi yaygara koparılması hayretle ve ibretle izleniyor.
Güncel
Şehrin Kredisini Harcadılar
Şehrin Kredisini Harcadılar
Sivas´ın verdiği krediyi kullanamayan Rektör KOCACIK ve yönetim ekibi, geçen 3 yılı başarı gibi göstermeye devam ediyorlar.Geçen dönemde rutin öğrenci artması haricinde ulusal ve uluslar arası bir farkındalık oluşturamayan KOCACIK ve ekibinin değişmesine sayılı günler kaldı.
Güncel
Devirleri Bitiyor
Devirleri Bitiyor
Rektör seçilme şansı olmayan Faruk KOCACIK, yeni rektörün belirlenmesinde etkin olmak için yoğun bir çaba içerisinde. 1 Kasım seçimlerini dört gözle bekleyen Faruk KOCACIK, Mehmet BAKIR ve PARALEL YAPI´nın, seçim sonuçlarına göre bir taktik belirleyecekleri belirtiliyor.
Güncel
Mahalleli Cami Yaptıracak
Mahalleli Cami Yaptıracak
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´ne, cami yapmak için kolları sıvayan mahalleli, çalışmalara başladılar. Genelde emekli ve asgari ücretlilerden oluşan mahalle sakinleri, acil ihtiyaç olan sosyal donatılar için harçlıklarından keserek bu güzel yüke omuz vereceklerini belirttiler.
Güncel
Hesaplar Tutmadı B Planları Ne?
Hesaplar Tutmadı B Planları Ne?
Cumhuriyet Üniversitesi´nde önemli bir kesimin CHP AK Parti koalisyonuna kendilerini hazırladığı lakin görüşmelerin sonuçsuz olması nedeniyle şok oldukları belirtiliyor.
Güncel
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
CÜSAM Terhis Belgesi Alacak
Sivaslı kültür insanlarının olgunlaştırıp, gece gündüz mesai harcayarak kurulmasına vesile oldukları Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Kültür Araştırmaları Merkezi (CÜSAM), Rektör KOCACIK ve ekibi tarafından işlevsiz hale getirildi.
Güncel
Rektörlük Yarışı Kızışıyor
Rektörlük Yarışı Kızışıyor
Cumhuriyet Üniversitesi bu dönemde devasa adımlar atamamışken, yaklaşan rektörlük seçimleri için de şimdiden kulislerin yapılıyor olması manidar bulundu. Tekrar Rektör olma şansı olmayan KOCACIK, Ak Partiliğini tescil ettirmek için aday adayı olup asıl amacının rektörlük olduğu bilinen YILMAZ ve Vakıftaki onca başarısızlığına rağmen kendini rektörlüğe hazırlayan BUYRUK’un, rektörlük hayalleri kurması anlaşılamıyor.
Güncel
Biz Değil Kendi Söylüyor!
Biz Değil Kendi Söylüyor!
Cumhuriyet Üniversitesinde ki yaşanan ve skandal değeri taşıyan bir çok olay gazetemizde çoğu kez yayınlandı. Bu yayınlanan haberlerin hiç birine açıklama getiremeyen Faruk Kocacık ve yönetimi onca haber karşısında sessiz kaldı.
Siyaset
Maarif Müfettişinden Skandal!
Maarif Müfettişinden Skandal!
Sivas’ta yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Direksiyon Uygulama Sınavlarında özellikle Maarif Müfettişi Umut Mehmet SAĞIRLAR’ın keyfi rapor tutması sert bir dille eleştiriliyor. Hatta diğer bir skandal iddia ise “bu kadar da olmaz” dedirtecek cinsten. Görev yerini şahitlerin ifadesine göre terk eden müfettişin, ordaymış gibi rapor tutup, keyfi hareket etmesi tarafsızlık ilkesini tartışılır hale getiriyor.
Güncel
Boş Koltuk “Siyaseti“
Boş Koltuk “Siyaseti“
Çatı aday olarak siyaset dahil edilmeye çalışılan Hüseyin YILMAZ’ın boş bıraktığı rektör yardımcılığı koltuğu boş bekliyor. Sıralamaya girememesi durumunda Rektör KOCACIK tarafından yeniden aynı göreve getirileceği konuşuluyor. Rektör yardımcılığı koltuğunun boş bırakılmasının ise, KOCACIK’n mı yoksa YILMAZ’ın mı siyaseti olduğu merak ediliyor.
Siyaset
Küçük Prensi Nereye Hazırlıyorlar?
Küçük Prensi Nereye Hazırlıyorlar?
Senaryosunu Faruk KOCACIK, Hüseyin YILMAZ ve Mehmet BAKIR’ın yazdığı, üniversitenin geleceği isimli oyunda değişik hamleler gözlerden kaçmıyor. Üniversite yönetiminde başarısız olan bu ekip Hüseyin YILMAZ’ı vekillik için hazırlayarak, gelecek planları yapıyorlar. İkinci planı da ihmal etmeyen ekibin Ertan BUYRUK’u da rektörlük için hazırladıkları belirtiliyor.
Güncel
Karneyle Oynayan Zamane Müdür
Karneyle Oynayan Zamane Müdür
Gazetemize gelen ihbarlar sonucu daha önce birçok defa haber yaptığımız ve ne hikmetse dokunulmayan Şems-i Sivasi İmam Hatip Orta Okulunun skandal müdürü Abdulkadir SELVİ’nin başına buyruk uygulamaları dur durak bilmiyor.
Güncel
2014 Panorama
2014 Panorama
2014 Panorama
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar