Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YILDIZ DAĞI Sivas´ın Umudu
YILDIZ DAĞI Sivas´ın Umudu
Sivas´ın KIZILELMA´larından biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, başarı ile ilerliyor. Burasının tam teşekküllü faaliyete geçmesi sadece turizmi canlandırmayacak, yöre köylerinin eğitimine de önemli katkılar sunacak.
Güncel
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Mustafa BALEL ile Söyleşi...
Sivas Kitap Günleri, bir kere başlamış ve dört yıl kesintisiz sürerek her defasında biraz daha gelişerek kurumsallaşmış göğüs kabartıcı bir etkinlik. Özellikle de bu yıl dar kapsamlı yapısından sıyrılması ve tabuları yıkarak Ataol BEHRAMOĞLU ve Mustafa BALEL´i de katmak suretiyle yelpazenin genişletilmesi ve kucaklayıcı bir niteliğe bürünmesi olaya ayrı bir güzellik katıyor.
Kültür
Doğum Günü SİVAS´ta Kutlandı
Doğum Günü SİVAS´ta Kutlandı
Uzun bir aradan sonra doğduğu topraklara gelen Mustafa BALEL, kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı her saniye duygu dolu dakikalar yaşadı. Özellikle söyleşisi sonrasında 1 Eylül olan doğum günü nedeniyle sahneye doğum günü pastasının getirilmesi ünlü yazarın duygulanmasına neden oldu.
Güncel
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Hayatın Bir Öykü Olduğunu Şimdi Daha İyi Anlıyorum
Yirmi değil, yirmi beş yıl. Belki biraz daha fazla oldu Sivas´a gelmeyeli… Karmaşık duygular içindeyim. Heyecan, sevinç, ürküntü… Belki bir kaynaşma ya da buruk bir vedalaşma duygusu… Neler yok ki!
Kültür
Kendi Gelemedi Onlar Gittiler
Kendi Gelemedi Onlar Gittiler
Kendi yazdığı şiirin imza günün yapılmasına birkaç gün kala talihsiz bir kaza geçirerek imza gününe katılamayan İlkokul 2.sınıf öğrencisi Musa Eren AĞKUŞ’u, evinde ziyaret ederek yazdığı şiiri dinleyen Vali Yardımcısı Salih AYHAN ve Prof. Dr. Recep TOPLARLI’nın bu davranışı, Yeni Mahalle’de dilden dile dolaşıyor.
Eğitim
Yarınlarımız Güvende
Yarınlarımız Güvende
Sivas’ta bir ilk yaşandı. Kendi yazdıkları şiirlerin kitaplaşması sonrasında, kitaplarını Sivas Vali Yardımcılarına imzalayarak hediye eden öğrenciler büyük mutluluk yaşadılar. Vali Yardımcıları Mustafa AYDIN, Salih AYHAN ve Ömer KALAYLI öğrncilerle yakından ilgilendiler.
Eğitim
Rengarenk Yıl Sonu Sergisi
Rengarenk Yıl Sonu Sergisi
Danişment İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin hazırladığı yılsonu sergisi açıldı. Bir birinden güzel el emeği göz nuru çalışmaların ortaya konulduğu sergi veli ve öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılandı. Milli Eğitim Şube Müdürleri Fehmi TUTKUN ve Ayhan BÜLBÜL’ün açılışını yaptığı sergi beğeni topladı.
Eğitim
Hastane Değil Sanki Terminal
Hastane Değil Sanki Terminal
Sivas Postası Gazetesi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini kamu yararına araştırma çalışmalarına devam ediyor. Hastanenin deneyimli hekimlerinin neden hastaneden ayrılmaya devam ettikleri ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Güncel
Buruciye Medresesi Sivas`ın Kalbi Oldu
Buruciye Medresesi Sivas`ın Kalbi Oldu
Sivas Valiliği bünyesinde bulunan Buruciye Medresesi Sivas’ın yüzünü ağartmaya devam ediyor. Kitap Fuarına, o gizemli dokusu ile katkı sunan Medrese, konukların ağzını açık bırakmış ve bir medeniyetin manifestosunu dillendirmişti. Şimdi de kapılarını satranç turnuvasına açan Medrese, şehrin en canlı mekânı konumunda.
Güncel
Beypınar`da Kutlu Doğum
Beypınar`da Kutlu Doğum
BEYPINAR’da Bir Kolej felsefesi ile yola çıkan Beypınar İlkokulu- Ortaokulu’nda, güzel çalışmalar ardı ardına geliyor. Okulun fiziki ve teknik donanımının tamamlanması sonrasında, çocukların değerler eğitimini içselleştirmeleri için Kutlu Doğum programı düzenlendi. Başta Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi TUTKUN olmak üzere pek çok davetli etkinliğe iştirak etti.
Bakan Var Kazanıyoruz
Bakan Var Kazanıyoruz
2008 yılında yıkılan Sivas`ın kütüphanesi Bakan İsmet Yılmaz ve Genel Sekreter Salih Ayhan`ın çalışmalarıyla bitmek üzere. 2 Ay İnşaat 2 Ayda tefrişat sonrası Kütüphane hazır...
Kültür
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1980’li yıllardan bu yana konuşulan lakin bir adım dahi atılmayan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, sonunda gerçekleşiyor. Sivas’ın büyük rüyasında tekerlekler dönmeye başlarken, Üç Kızılelma’dan ikisi olan KIZILIRMAK ve KALE EVLERİ içinse bir adım daha atılmadı.
Güncel
İlimizdeki siyasetçi ve bürokratların küçük oyunların bir parçası olarak yerlerini alması artık doğallıkla karşılanıyor. Makam ve mevkii için her zaman her yolu mübah olarak gören bu işleyişe ne zaman dur deneceği ise merak konusu.
Güncel
Sivas Ellerinde Kitap Okunuyor
Sivas Ellerinde Kitap Okunuyor
Sivas’ta üçüncüsü düzenlenen Kitap Günleri muhteşem etkinliklerle devam ediyor. Söyleşilerin yapıldığı Buruciye Medresesini, Sivaslıların tıklım tıklım doldurması tarihi anları kayda geçirdi.
Kültür
KINIYOR VE ÖZÜR BEKLİYORLAR
KINIYOR VE ÖZÜR BEKLİYORLAR
İl Genel Meclis toplantısında yaşanan ve şehrin gündemine bomba gibi düşen seçilmiş meclis üyelerinin İlk Okul çocuklarından daha da yetersiz görülmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Konu ile ilgili henüz siyasiler sessizliği bozmazken İl Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Ayhan`dan özür bekleniyor. Ancak Ayhan yüksek makamından dolayı seviyesi ilk okul çocuklarının altındaki halkın seçtiği meclis üyelerinden özür dilermi bilinmiyor.
Güncel
OKULU DA YÜKSEK GÖREVİ DE “HESAP TA NE“
OKULU DA YÜKSEK GÖREVİ DE “HESAP TA NE“
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN’ın, devlet adapları dışında iddialaşmalara girmesi kamuoyunda tepki ile karşılandı. Ulaş Ak Parti İl Genel Meclisi üyelerinin sundukları önergeye sert çıkan AYHAN, “ iddialar doğruysa ben görevi bırakacağım, eğer doğru değilse o meclis üyesi de şartlı konuşsun” türü çıkışı “Rus Ruleti” oyununu hatırlattı.
Güncel
Bak Bunu Doğru Söyledi
Bak Bunu Doğru Söyledi
Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN, kuraklığın giderek arttığı Sivas’ta acilen yeni tedbirler geliştirmek gereğini dile getirdi. Salih AYHAN’ın özellikle köylerdeki su sorunun çözümü ve tasarruf için su sayacı kullanılması gereğini dile getirmesi olumlu bulundu.
Güncel
ÇOK YAŞA PADİŞAHIM...
ÇOK YAŞA PADİŞAHIM...
Cumhuriyet Üniversitesinde son yıllarda adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Birçok hoca Üniversiteden ayrılırken, bazı bölümlerde de akrabalık ilişkileri nedeniyle geçişler yaşanıyor. Babadan oğula geçen hanedanlıklar gibi karı koca ve eş dost kadrolaşmaları kamuoyunca tepki çekiyor. Neredeyse isme açılan kadro ilanları bir bir gerçekleşirken, Rize’de yaşanan ve Rektörün istifasına kadar giden sürece KOCACIK’ın da sürükleneceği konuşuluyor.
Güncel
HER ŞEY VAR; BUĞDAY ÇORBASI VE ARPA EKMEĞİ YOK
HER ŞEY VAR; BUĞDAY ÇORBASI VE ARPA EKMEĞİ YOK
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN’ın renkli cam tutkusu devam ediyor. Her fırsatta televizyon ve gazete manşetlerinde yeri almaktan geri durmayan Ayhan’ın, son olarak iftar programı için kamera karşısında olması dikkatlerden kaçmadı. Mükellef bir sofra ile ekrana çıkan Ayhan’ın, Çanakkale Şehitlerinin yemekleri olan buğday çorbası ve arpa ekmeği ile bir gün geçirdiklerini bilip bilmediği merak ediliyor.
Güncel
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
Geçtiğimiz yıl 4 Eylül Kültür Sanat Günleri bünyesinde gerçekleştirilen Sivas Kitap Günlerinin bu yılda yine 4 Eylül içinde olacağı bilgisine ulaşıldı. Kurumsallaşmış ve okulların açık olduğu bir zamanda müstakil bir kitap fuarı olması gerekirken, işin kolayına kaçılıp, kavun ve karpuz içinde kitapların sergileneceği belirtiliyor.
Güncel
PLAKET VERENLER GİTTİ, YA GETİRDİKLERİ
PLAKET VERENLER GİTTİ, YA GETİRDİKLERİ
17 Aralık süreciyle gün yüzüne çıkan ve ülke içerisinde büyük kavgaların yaşanmasına neden olan binlerce kişinin görev yerinin değiştirildiği, tanınmış ayrıcalıkların alındığı, dostluğun düşmanlığa dönüştüğü, devlet sırlarının çarşaf çarşaf dünya kanallarında yayınlandığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın vatan haini diyerek işaret ettiği Pensilvanya ile AK Parti kavgası tüm hızıyla sürüyor.
Siyaset
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar