Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Buruciye Medresesi Sivas`ın Kalbi Oldu
Buruciye Medresesi Sivas`ın Kalbi Oldu
Sivas Valiliği bünyesinde bulunan Buruciye Medresesi Sivas’ın yüzünü ağartmaya devam ediyor. Kitap Fuarına, o gizemli dokusu ile katkı sunan Medrese, konukların ağzını açık bırakmış ve bir medeniyetin manifestosunu dillendirmişti. Şimdi de kapılarını satranç turnuvasına açan Medrese, şehrin en canlı mekânı konumunda.
Güncel
Beypınar`da Kutlu Doğum
Beypınar`da Kutlu Doğum
BEYPINAR’da Bir Kolej felsefesi ile yola çıkan Beypınar İlkokulu- Ortaokulu’nda, güzel çalışmalar ardı ardına geliyor. Okulun fiziki ve teknik donanımının tamamlanması sonrasında, çocukların değerler eğitimini içselleştirmeleri için Kutlu Doğum programı düzenlendi. Başta Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi TUTKUN olmak üzere pek çok davetli etkinliğe iştirak etti.
Bakan Var Kazanıyoruz
Bakan Var Kazanıyoruz
2008 yılında yıkılan Sivas`ın kütüphanesi Bakan İsmet Yılmaz ve Genel Sekreter Salih Ayhan`ın çalışmalarıyla bitmek üzere. 2 Ay İnşaat 2 Ayda tefrişat sonrası Kütüphane hazır...
Kültür
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1 İlerliyor İkisi Beklemede
1980’li yıllardan bu yana konuşulan lakin bir adım dahi atılmayan Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi, sonunda gerçekleşiyor. Sivas’ın büyük rüyasında tekerlekler dönmeye başlarken, Üç Kızılelma’dan ikisi olan KIZILIRMAK ve KALE EVLERİ içinse bir adım daha atılmadı.
Güncel
İlimizdeki siyasetçi ve bürokratların küçük oyunların bir parçası olarak yerlerini alması artık doğallıkla karşılanıyor. Makam ve mevkii için her zaman her yolu mübah olarak gören bu işleyişe ne zaman dur deneceği ise merak konusu.
Güncel
Sivas Ellerinde Kitap Okunuyor
Sivas Ellerinde Kitap Okunuyor
Sivas’ta üçüncüsü düzenlenen Kitap Günleri muhteşem etkinliklerle devam ediyor. Söyleşilerin yapıldığı Buruciye Medresesini, Sivaslıların tıklım tıklım doldurması tarihi anları kayda geçirdi.
Kültür
KINIYOR VE ÖZÜR BEKLİYORLAR
KINIYOR VE ÖZÜR BEKLİYORLAR
İl Genel Meclis toplantısında yaşanan ve şehrin gündemine bomba gibi düşen seçilmiş meclis üyelerinin İlk Okul çocuklarından daha da yetersiz görülmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Konu ile ilgili henüz siyasiler sessizliği bozmazken İl Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Ayhan`dan özür bekleniyor. Ancak Ayhan yüksek makamından dolayı seviyesi ilk okul çocuklarının altındaki halkın seçtiği meclis üyelerinden özür dilermi bilinmiyor.
Güncel
OKULU DA YÜKSEK GÖREVİ DE “HESAP TA NE“
OKULU DA YÜKSEK GÖREVİ DE “HESAP TA NE“
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN’ın, devlet adapları dışında iddialaşmalara girmesi kamuoyunda tepki ile karşılandı. Ulaş Ak Parti İl Genel Meclisi üyelerinin sundukları önergeye sert çıkan AYHAN, “ iddialar doğruysa ben görevi bırakacağım, eğer doğru değilse o meclis üyesi de şartlı konuşsun” türü çıkışı “Rus Ruleti” oyununu hatırlattı.
Güncel
Bak Bunu Doğru Söyledi
Bak Bunu Doğru Söyledi
Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN, kuraklığın giderek arttığı Sivas’ta acilen yeni tedbirler geliştirmek gereğini dile getirdi. Salih AYHAN’ın özellikle köylerdeki su sorunun çözümü ve tasarruf için su sayacı kullanılması gereğini dile getirmesi olumlu bulundu.
Güncel
ÇOK YAŞA PADİŞAHIM...
ÇOK YAŞA PADİŞAHIM...
Cumhuriyet Üniversitesinde son yıllarda adeta yaprak dökümü yaşanıyor. Birçok hoca Üniversiteden ayrılırken, bazı bölümlerde de akrabalık ilişkileri nedeniyle geçişler yaşanıyor. Babadan oğula geçen hanedanlıklar gibi karı koca ve eş dost kadrolaşmaları kamuoyunca tepki çekiyor. Neredeyse isme açılan kadro ilanları bir bir gerçekleşirken, Rize’de yaşanan ve Rektörün istifasına kadar giden sürece KOCACIK’ın da sürükleneceği konuşuluyor.
Güncel
HER ŞEY VAR; BUĞDAY ÇORBASI VE ARPA EKMEĞİ YOK
HER ŞEY VAR; BUĞDAY ÇORBASI VE ARPA EKMEĞİ YOK
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih AYHAN’ın renkli cam tutkusu devam ediyor. Her fırsatta televizyon ve gazete manşetlerinde yeri almaktan geri durmayan Ayhan’ın, son olarak iftar programı için kamera karşısında olması dikkatlerden kaçmadı. Mükellef bir sofra ile ekrana çıkan Ayhan’ın, Çanakkale Şehitlerinin yemekleri olan buğday çorbası ve arpa ekmeği ile bir gün geçirdiklerini bilip bilmediği merak ediliyor.
Güncel
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
AZ KAVUN, AZ KABAK, AZ KİTAP
Geçtiğimiz yıl 4 Eylül Kültür Sanat Günleri bünyesinde gerçekleştirilen Sivas Kitap Günlerinin bu yılda yine 4 Eylül içinde olacağı bilgisine ulaşıldı. Kurumsallaşmış ve okulların açık olduğu bir zamanda müstakil bir kitap fuarı olması gerekirken, işin kolayına kaçılıp, kavun ve karpuz içinde kitapların sergileneceği belirtiliyor.
Güncel
PLAKET VERENLER GİTTİ, YA GETİRDİKLERİ
PLAKET VERENLER GİTTİ, YA GETİRDİKLERİ
17 Aralık süreciyle gün yüzüne çıkan ve ülke içerisinde büyük kavgaların yaşanmasına neden olan binlerce kişinin görev yerinin değiştirildiği, tanınmış ayrıcalıkların alındığı, dostluğun düşmanlığa dönüştüğü, devlet sırlarının çarşaf çarşaf dünya kanallarında yayınlandığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın vatan haini diyerek işaret ettiği Pensilvanya ile AK Parti kavgası tüm hızıyla sürüyor.
Siyaset
ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRMAYIN
ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRMAYIN
Şükriye Özçalı Konağını KUDEP tarafından restore çalışmasına alındı. Tarihi eserlerin ayağa kaldırılması konusunda sicili pekiyi olmayan Sivas’ta, bu konağın durumu da zamanla görülecek. KUDEP sorumlusu Erdal Çetindağ’ın basın ve fikir hürriyeti noktasında sorumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp konağın restorasyonunu hakkıyla gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği zamanla görülecek.
Güncel
ORGANİK BAL ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK
ORGANİK BAL ÜRETİMİ YAYGINLAŞACAK
Sivas İl Özel İdaresi, organik arıcılığın ilimizde gelişmesi amacıyla çalışma başlattı. Tecer Dağı Yöresi ile Tozanlı Vadisi?nde faaliyetini sürdüren 20 arıcıya Sivas İl Özel İdaresi tarafından Organik Arıcılık Hibe Desteğinde bulunuldu.
Ekonomi
BİR TARAFTA SEFALET BİR TARAFTA SALTANAT
BİR TARAFTA SEFALET BİR TARAFTA SALTANAT
Sivas yeni bir harcama ile şok yaşıyor. İnsanlar asgari ücretle yaşam mücadelesi verirken, Sivas Valilik konutunun tadilatı için harcanan 1 trilyon lira dudak uçuklattı. Bunun sorumlularının kamu vicdanında nasıl hesap vereceği merak ediliyor. Bu büyük harcamada, imzası olanların akşam evlerine gidince aynaya bakıp bakmadıkları ise bilinmiyor.
Güncel
SÖZ MÜ EYLEM Mİ?
SÖZ MÜ EYLEM Mİ?
Geçen yıl yapılan Sivas Kitap Günlerinde özellikle başı çeken Salih AYHAN’ın, kitap fuarının kurumsallaşmasına yönelik çalışmalar yapılacak demesi ardından bir yıla yakın bir zaman geçti. Bahar yaza dönerken, Sivas Valiliği adına böyle bir çalışmanın var olup olmadığı kamuoyunca bilinmiyor.
Güncel
KİTAP FUARI NE ZAMAN?
KİTAP FUARI NE ZAMAN?
Geçen sene 4 Eylül etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Sivas Kitap Günleri, başlangıç olması itibariyle çok önemsenmiş, bunun kurumsallaşmış bir kitap fuarına dönüştürülmesi yönünde kararlar alınmıştı. Aradan aylar geçmesine rağmen ses seda duyulmazken, bu konuda kat edilen mesafenin ne olduğu Sivas kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Güncel
BAŞBAKANI DA ÇAĞIRSAYDINIZ!
BAŞBAKANI DA ÇAĞIRSAYDINIZ!
İl protokolünün hemen hemen tamamı 200 fidan dikmek için Organize Sanayi Bölgesine toplandı. Tokat AVM açarken, Kayseri dünya şehri olurken, Malatya Uluslar arası Film Festivalleri ile çıtayı yükseltirken, Sivas’ın büyük işlere imza atamaması eleştiriliyor.
Güncel
YILDIZ’DA VAR; BAŞKA YOK !
YILDIZ’DA VAR; BAŞKA YOK !
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Yıldız Dağı çalışmaları haricinde ortalarda gözükmüyor. Bakan YILMAZ’ın gayretleri ile Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezinde yol alınırken, en iş yapacak yer olan İl Özel İdarenin bu sessizliği hayra alamet sayılmıyor.
Güncel
KÜTÜPHANE NE OLACAK?
KÜTÜPHANE NE OLACAK?
Geçtiğimiz yıl eski TEKEL binasının yerine temelleri atılan Kütüphane binası eski Belediye yönetiminin itirazı üzerine mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı. Belediye?nin Ak Parti?ye geçmesinin ardından önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ile Belediye Başkanı Sami Aydın?ın yapacağı görüşmenin akabinde Kütüphane inşaatının kaldığı yerden devam etmesi bekleniyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar