Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Çıt Yok!
Çıt Yok!
Özellikle mevsim geçişlerinde zar zor hayatını idame ettirmeye çalışan vatandaşı açıkça soyan hal simsarlarına karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın açmış olduğu savaşa Sivas´ın Ak seçilmişleri destek vermeyerek bu simsarları koruma yoluna giderken vatandaşın mağduriyetinin devamına neden oldular.
İyi Ki VARSINIZ!
İyi Ki VARSINIZ!
Hafta sonları BANKALAR CADDESİ´nde müzik yapan sokak sanatçıları, şehre ayrı bir güzellik katıyorlar.
Kültür
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
SİVAS´a köy ve kasabalardan gelip de hala, oradaki yaşam tarzlarını şehre hakim kılıp “klan” mantığının sürdürülmesi, SİVAS´ı köyleştirmeye devam ediyor.
Edebiyatın İki Dev İsmi SİVASLI
Edebiyatın İki Dev İsmi SİVASLI
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına az bir zaman kala ŞEHRİN GELİN gibi süslenerek bu müstesna günlere hazırlanması bekleniyor.KONGRE hatırasına 100.YIL KÜLTÜR SANAT ONUR ÖDÜLÜ´nün Mustafa BALEL veya Yavuz BÜLET BAKİLER´e verilmesi bekleniyor.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Bu Harika Olur!
Bu Harika Olur!
Cumhurbaşkanlığı tarafından SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı için her türlü desteğin verilecek olması şehirde memnuniyet ile karşılandı. SİVAS VALİLİĞİ tarafından sistemleştirilerek devam ettirilen etkinlikler zincirine KÜLTÜR SANAT ÖDÜLLERİ düşüncesinin de dahil edilmesi bekleniyor.
SİVAS, Kültür Şehri Değildir!
SİVAS, Kültür Şehri Değildir!
Osman ÇELİK Yazdı...
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
Güncel
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
SİVAS´tan 10 Bin İşçiyi ARABİSTAN´a götürerek onlara iş ve aş imkanı sağlayan SİVAS sevdalısı İBRAHİM BALABAN, şehrin tarihine altın harflerle geçen biri olarak minnetle anılıyor.
Güncel
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Güncel
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Kentleşmeye doğru koşar adım giden Sivas´ın, şehir kalabilmesi için elindeki değerlerin kıymetini bilmesi bekleniyor. Bezirci Mahallesi´nde 1890 yılında yapılan ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran eşsiz konak çökmek üzere.Sivas Belediyesi´nin bu eşsiz yapıya hayat vermesi gerektiği arzulanıyor. Bu konağın şehrin kültürel varlığına dahil edilerek, üst düşünce olan Kale Film Platosu mantığını beslemesi gerektiği vurgulanıyor.
Her Gün Toplanın!
Her Gün Toplanın!
SİVAS STK Platformu aylık istişare toplantılarına devam ediyor. Toplantı akabinde alınan kararların kamuoyuna açıklanması bekleniyor. ŞEHRİN geleceği için elini taşın altına koyacak hangi kararların alındığı ise merak ediliyor.
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
Son 2 aydır görevden alınacağı konuşulan ve başarısızlığı ile eleştiri alan İl Kültür Müdürü Kadir PÜRLÜ nihayet görevden alındı.
Efendimle Dört Mevsim
Efendimle Dört Mevsim
4 ŞUBAT 2001 tarihinde, yerli ve milli duruşu nedeniyle AVUSTRALYA´da bir kaza süsü verilmiş suikast ile şehid edilen, ilim adamı Prof. Dr. Mahmud Esad COŞAN Hocaefendi, şehid edilişinin 18.sene-i devriyesinde rahmetle anılıyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Güncel
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
Neden Olmasın?
Neden Olmasın?
SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje, şehrin felsefesinin oluşturulması noktasında anlamlı bulunuyor. Bu bağlamda çocukların doğal hayatla bütünlüğü maksatlı TAŞLI DERE mevki veya başka bir alanda ÇOCUK KÖYÜ´nün kurulabileceği öngörülüyor.
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
ÇİN 2020 yılında UZAYA “Yapay AY” gönderme çalışmaları yapıyor. YAPAY AY´ın gerçek AY´ın yansıttığı ışığı güçlendirerek ÇİN´in gece saatlerinde aydınlatmasını sağlayacak. Dünyadaki ve TÜRKİYE´deki gelişmelerden habersiz olan SİVAS ise, “köycülük, kabilecilik, klancılık” horoz dövüşü yapıyor…
Devren Kiralık Belediye Gibi!
Devren Kiralık Belediye Gibi!
Yeniden aday gösterilmeyen Sami AYDIN ve ekibi, durumu kabullenmemeye devam ediyorlar.Geçtiğimiz zamanlarda örneğin kar yağdığında müfreze müfreze temizlik ekipleri şehri arşın arşın adımlarlarken, bu son aylardaki durgunluk dikkatlerden kaçmıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar