Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Öğretmenler Bir Ülkenin Aydınlığı
Öğretmenler Bir Ülkenin Aydınlığı
Sivas eğitimde, sıçrama safhasına girmeye çalışırken, eğitimin inceliğinden habersiz velilerin, öğretmelerin şevkini kırma çalışmaları şehrin eğitimini baltalıyor. Pek çok velinin lüzumsuz şikâyetleri karşısında, öğretmenleri kimin savunacağı ise merak ediliyor.
Eğitim
Akasyalar Öksüz Kaldı
Akasyalar Öksüz Kaldı
İnce ruhlu, zarif şair Gülten AKIN öldü. Güz‘ şiirinde “Bu güz öleceğim, bütün işlerimi bitirdim” diyen 82 yaşındaki şair ve yazar Gülten Akın, yaşama veda etti.
Kültür
Sivas Lisesi Kavşağı Tamamlandı
Sivas Lisesi Kavşağı Tamamlandı
Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın yaptığı yanlış icraatları yerden yere vuran SİVAS POSTASI GAZETESİ, yapılan güzel çalışmaları da, hakkaniyet ve adalet ölçüsü gereğince dile getirmeye devam ediyor.
Güncel
SİVAS Yarınlara Hazırlanıyor
SİVAS Yarınlara Hazırlanıyor
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kitap Günleri süresince, özel oluşturduğu 10 kişilik bir kültür ekibi ile gün boyu bütün etkinliklerde yer aldı.
Eğitim
Demek ki Hayal Edince Oluyormuş!
Demek ki Hayal Edince Oluyormuş!
Kitap Günleri fikri, dillendirilip çeşitli temaslar yapıldığı zaman, o dönemin, ondan sonraki dönemin, şu dönemin ve bundan sonraki nice dönemin İl Kültür Müdürü olan ve olacak olan PÜRLÜ, Kitap Fuarı etkinliğine karşı çıkmış, biz bunun altından kalkamayız diye mazeretler serisi geliştirmişti.
Güncel
Aday Listesi Sonucu Belirleyecek
Aday Listesi Sonucu Belirleyecek
Erken seçim kararının alınmasından sonra Sivas kamuoyu, Ak Parti´nin Sivas için hazırlayacağı listeyi merak etmeye başladı. Geçen seçimde, yanlış liste hazırlayarak 3 vekile düşen parti, bu seçimde bu hatayı yapmamak için ince eleyip sık dokumaya hazırlanıyor.
Siyaset
2 Raybüs Gönderemedi
2 Raybüs Gönderemedi
Ulaştırma Bakanı hemşerimiz Feridun BİLGİN´den Divriği için Raybüs isteyen Sivas heyeti, aylar geçmesine rağmen hala beklemede. Sivas´a Bakanlığı süresince sadece bakan BİLGİN´in, doğup büyüdüğü topraklar için neden çaba göstermediği merak ediliyor.
Güncel
Çarşı Pazar Yine Hareketlendi
Çarşı Pazar Yine Hareketlendi
Bayramı sonu, yine çarşı pazar hareketlendi. Bayram gezmesinde, gittikleri evlerdeki yeni eşyaları gören insanımızın, bu gördüklerinin en iyisini, kendi evlerine de alma isteği, alış verişlerin artmasına neden oldu. Gidilen yerlerdeki vitrin içindeki incik boncuğu, perdeleri ve koltukları detaylıca inceleyen halkımızın gösteriş esaslı bu tür hayat anlayışını psikologların analiz etmesi bekleniyor.
Güncel
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
HİDROELEKTRİK Hastane mi?
"Sivas´a eğitim ve araştırma hastanesi yapılacak" diye uyutulan Sivaslılar, yeni hastanenin Bölge hastanesi değil de Numune Hastanesi olduğunu öğrenince şok oldular. Kızılırmak havzasına yapılan hastanenin zemininin su olduğu, ayrıca yüksek gerilim hattı alanında olması da bir başka soru işaretini akıllara getiriyor.
Güncel
CAFELER Zinciri mi Kuracaklar?
CAFELER Zinciri mi Kuracaklar?
Milletvekili olabilmek için epey çaba gösteren EKİNCİ ve ÖZTÜRK sıralamaya girmeyince köşelerine çekildiler. Seçim çalışmalarında bilerek pasif hareket eden bu ikilinin, siyasi hayatlarının sona erdiği yorumları yapılıyor. Siyasetten ümidini kesen EKİNCİ ve ÖZTÜRK´ün ticarete daha sıkı asılarak, CAFE´ler zinciri kuracakları iddia ediliyor.
Siyaset
Sahi Sen Neredeydin BAŞKAN?
Sahi Sen Neredeydin BAŞKAN?
Belediye Başkanlığında birinci yılı dolduran Başkan AYDIN´ın, Sivas´ın geleceği için ne düşündüğü merak ediliyor. Ak Parti´nin seçim sürecinde yeterince aktif görev alıp, iktidar partisini yerelde iyi temsil etmesi gereken Başkan AYDIN´ın bunu beceremediği dile getiriliyor.
Siyaset
ÇİMEN`den Somut Adım Bekleniyor!
ÇİMEN`den Somut Adım Bekleniyor!
Enerji bakanlığı müsteşar yardımcısı Selahattin ÇİMEN, bir dizi temas ve incelemeler için Sivas’ta. Sivas halkı ÇİMEN’den enerji ile ilgili yatırımların Sivas’a kazandırmasını bekliyor. Özellikle Rüzgâr Enerjisi için uygun olan Sivas’ın neden değerlendirilmediği sorgulanıyor.
Güncel
Çatı Aday mı?
Çatı Aday mı?
Sivas siyaseti ilginç bir aday adayını konuşuyor. Son dönemde moda olan çatı aday anlamında değerlendirilen Hüseyin YILMAZ’ın adaylığı Ak Parti kulislerinde şaşkınlık oluşturdu. Ferit KOÇOĞLU, Mehmet BAKIR, Faruk KOCACIK ve Hüseyin SARI’nın desteği arkasında olan Hüseyin YILMAZ, muhafazakâr öğretim üyelerince yerden yere vuruluyor.
Güncel
Küçüklerden Anlamlı Bağış
Küçüklerden Anlamlı Bağış
Yavuz Selim İlkokulu 3/B Sınıfı Öğrencileri, öğretmenleri Hayriye YAZICI gözetiminde okullarında bir kermes düzenlediler. Kermesten toplanan parayı Kızılay’a bağışlayan öğrencilerin bu ince duyarlılıkları takdir topladı.
Eğitim
İşiniz Gücünüz Riv Riv Riv
İşiniz Gücünüz Riv Riv Riv
Bir derneğin etkinliğine katılan Sivas bürokratları, yazarları ve akademisyenleri gönüllerince eğlendiler. Taze ayran ve doğal çiğ köfte eşliğinde devam eden zamanı durdurup mutluluğa demirletmek isteyenlerin mutlulukları gözlerinden eksik olmadı.
Güncel
Özdemir Veda mı Edecek?
Özdemir Veda mı Edecek?
Genel seçimlere aylar kala Sivas CHP’de liste hesapları inceden inceye yapılmaya başladı. Partinin ağır toplarından ve belirleyici unsurlarından biri olan Malik Ecder ÖZDEMİR’in, vekillik için Sivas dışına veya Genel Merkez yönetimine kaydırılacağı konuşuluyor. CHP’nin Sivas’ta yeni bir liste ile seçime gitmesi durumunda ikinciyi zorlayacağı yorumları yapılıyor.
Siyaset
Toprak Kendiliğinden Yanıyor
Toprak Kendiliğinden Yanıyor
Yıldızeli’ne yaklaşık 15 km. uzakta olan Çırçır yolu üzerinde Çakmak Köyleri arazisinde bulunan “Kırıklıburun” mevkinde toprak kendiliğinden yanıyor. İnsanı hayretler içinde bırakan bu durum karşısında MTA’nın bir inceleme yaparak kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.
Güncel
BARAKA “AVM“ AÇILDI
BARAKA “AVM“ AÇILDI
Sivas en sonunda bir Alış Veriş Merkezine (AVM) kavuştu. Tarihi kent meydanı içine, barakalardan kurulan alış veriş merkezine, halkın büyük ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Her türlü ürünün satıldığı “Baraka AVM” yerleri, kiralama usulü ile esnafa verildi. Tarihi meydana akın eden Sivaslılar, iftar sonrası satılan eşyaları incelemek ve almak için adeta bir biri ile yarıştılar.
Güncel
EVVEL ZAMAN İÇİNDE
EVVEL ZAMAN İÇİNDE
Evvel zaman içinde devinip durur hengameler hengamesi. Bir varmış bir yokmuş ile kavilleşir cümlelerin en alası. Toprağın surete işleyen girizgahı, bir anı sonsuza değin uzatmanın imkansız kurgusu ile söyleşe dursun, uzak ihtimallerin gönlü açan girizgahı gecenin en öte vaktinde iner toprak damlı evlerin bağırlarına. Gecenin en öte vaktine demirleyen ay vakti, kurbağa sesleri eşliğinde seyri alem eder ıssızlıklar içine doğru. Sabahın en alaca vaktinde, kızım kızım kızaran tandırın içine caba edilen sıcacık ekmekler kadar asudedir zamanlar. Bulgur bulgur terleyen alınlarda, güngörmüş hatıralar şöylece bir yana duru verse dahi, yüreğin aman bilmez terennümleri usul usul iniverir kulmaçın şefkatinden bu yana. Deli poyrazın dağı taşı savuran hengâmesi, hatırı sayılır kayıtlarda kendisine yer bulsa dahi, yine de bir ince şiir gibi iner sükunet içindeki huzurlar huzuru…
Kültür
BİR TARAFTA SEFALET BİR TARAFTA SALTANAT
BİR TARAFTA SEFALET BİR TARAFTA SALTANAT
Sivas yeni bir harcama ile şok yaşıyor. İnsanlar asgari ücretle yaşam mücadelesi verirken, Sivas Valilik konutunun tadilatı için harcanan 1 trilyon lira dudak uçuklattı. Bunun sorumlularının kamu vicdanında nasıl hesap vereceği merak ediliyor. Bu büyük harcamada, imzası olanların akşam evlerine gidince aynaya bakıp bakmadıkları ise bilinmiyor.
Güncel
YENİ BAŞKAN KANUNSUZLUĞA DUR DİYECEK Mİ?
YENİ BAŞKAN KANUNSUZLUĞA DUR DİYECEK Mİ?
Gazetemizin önceki yayınlarında ?Kaçak Anadolu Yıkılacak mı?? başlıklı haberimiz ses getirmişti. Ancak umursamaz eski belediye yetkilileri herhangi bir zabıt tutmayarak kaçak eklere göz yummaya devam etmişti. Sivas Belediyesi İmar Müdürlüğü`ndeki dosyada herşey yasal görünüyor ancak mevcut yerinde incelendiğinde tüm kaçak ekler ve kanunsuzlukların ortaya çıkacağı belirtiliyor.
Güncel
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:43 05:32 12:40 16:28 19:31 21:05
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar